Профорієнтаційна робота у тісній співпраці з Вільнянським центром зайнятості

Для учнів старших класів вибір професії стає необхідністю та реальністю і цей вибір є одним із самих важливих та складних. Тому, з метою сприяння учнів в усвідомленому професійному самовизначенні і виборі професії 22.11.2017 року за участю провідних фахівців Вільнянського районного центру зайнятості та працівників ДНЗ «Запорізьке ВПУ «Моторобудівник» відбувся профорієнтаційний захід з випускниками загальноосвітньої школи № 2 м. Вільнянська.

Учнів, які були присутні на цьому заході, ознайомили з навчальним закладом та с перспективами працевлаштування на АТ «Мотор Січ» за професіями, які користуються попитом на цьому підприємстві. Учні задавали багато питання представника навчального закладу. В основному їх турбувало питання подальшого працевлаштування, кар’єрного росту, можливості подальшого навчання у ВНЗ. Загалом профорієнтаційний захід пройшов у конструктивному руслі та доброзичливій атмосфері.

 

2017-11-24

Навіщо сучасній людині знання з психології?

Кожна людина має свої особисті думки, почуття, бажання, настрій, уявлення, ставлення до інших, свій характер та поведінку. Зрозуміти кожну людини, виявити її духовний потенціал, спрямувати в необхідне русло її внутрішню енергію – ось одне з головних завдань кожного співробітника навчального закладу.

Не є таємницею, що практично кожен учень ПТНЗ потребує особливої уваги, так як вони в більшості випадків є вихідцями з неблагополучних сімей. З чого починати? З вивчення особливостей характеру та визначення типу особистості кожного учня. Тільки після того, як соціальний педагог, майстер виробничого навчання та класний керівник визначать характерологічні дані кожного учня, можна підбирати індивідуальні засоби та підходи до тієї чи іншої дитини.

Так, 02.03.2017 з учнями першого курсу, які навчаються  за професією «Електрогазозварник, слюсар – механоскладальних робіт», вступне тестування провела соціальний педагог ДНЗ «ЗВПУ «Моторобудівник» Кулакова Катерина Андріївна. Після обробки отриманих відповідей планується співбесіда с майстрами групи та класним керівником для складання характеристики на кожного учня групи.

На цьому дослідження не завершаться. В планах Катерини Андріївни проведення комплексної діагностики та застосування тренінгів, які допоможуть нашим учням краще пізнати один одного і тісніше між собою спілкуватись.

Кулакова К.А., соціальний педагог ДНЗ «ЗВПУ «Моторобудівник»

Захаренко Г.С., класний керівник ДНЗ «ЗВПУ «Моторобудівник»

 

2017-03-07

Організація виховної роботи

Політичні та соціальні процеси, що відбуваються в Україні та спрямовані на затвердження демократичних принципів розвитку держави, обумовлюють необхідність відповідних змін в області освіти, складовою якої є виховання. Училище має бути державно - громадським загальноосвітньою установою, яка організовує свою діяльність на основі національної культури і національних традицій, а за змістом і формами роботи відповідає національно-культурним потребам України її становленню та розвитку як суверенної держави.

Успіх виховного процесу залежить від відносин між викладачем і учнем, які повинні розвиватися на основі співробітництва та ділового партнерства. Викладач і учень - рівноправні суб'єкти

Проблема виховної роботи ДНЗ «Запорізьке ВПУМ»

Формувати високорозвинену особу, яка поєднує в собі високі професійні знання, духовне багатство, національну свідомість, моральну чистоту і фізична досконалість.

Основні завдання виховної роботи в училище

Сприяти:

- Формуванню особистих якостей громадянина України, національної самосвідомості, любові до рідної землі, свого народу, мови, бажання працювати для розвитку держави;

- Формуванню особистості майбутнього кваліфікованого робітника, для якого характерні почуття господаря, висока ступінь трудової активності, ініціативність і заповзятливість;

- Розвитку індивідуальних здібностей і таланту учнів, залучати їх до художнього , технічної творчості і самодіяльного мистецтва;

- Прищеплення шанобливого ставлення до культури, звичаїв всіх народів, що населяють Україну;

- Вихованню духовної культури особистості, створення умов для вільного вибору нею світоглядної позиції;

- Утвердженню принципів загальнолюдської моралі: правди, справедливості, патріотизму, доброти, працьовитості, формуванню культури взаємин між учнями та взаємин між старшими;

- Вихованню поваги до закону, формуванню правової культури молоді;

- Формуванню екологічної культури людини, гармонійних відносин з природою;

- Створенню умов для соціальної реабілітації педагогічно запущених дітей.

Мета виховної роботи

Гармонійно розвинена людина, яка є свідомим громадянином України, патріотом рідного краю, високоморальна, толерантна, підготовлена до свідомого вибору професії, загартована фізично і психічно, орієнтована на постійне самовдосконалення.

Завдання виховної роботи ДНЗ «Запорізьке ВПУМ»

Створення умов для формування всебічно розвиненої особистості, здатної до активної самореалізації в сучасних умовах

Виховна робота в училищі (як на уроках, так і в позаурочний час) здійснюється за наступними напрямками:

1. Робота з педагогічними кадрами, спрямована на вдосконалення педагогічної майстерності.

2013-02-28