Наші друзі

Besucherzahler
счетчик посещений

 

 

69081, вул. Панфьорова, 146-А

Зв′яжiться з нами

Приймальна директора (061) 7096869
Електрона адреса: zvpym@ukr.net
Приймальна комiсiя (061) 7096867
Гуртожиток (061) 7096865

Відкритий урок з предмету «Захист Вітчизни»: «Стрілецька зброя, поводження з нею, догляд і зберігання»

03.03.2015 року у ДНЗ «Запорізьке ВПУ «Моторобудівник», відповідно до плану проведення відкритих уроків, в навчальній групі 6/12 викладачем І категорії, підполковником запасу, учасником бойових дій Лопуховим Вадимом Рудольфовичем було проведено відкритий урок.

На уроці були присутні методист НМЦ ПТО у Запорізькій області Четверякова Л.І, заступник директора з НВР Тверденко В.В. та викладачі ДНЗ «Запорізьке ВПУ «Моторобудівник».

Протягом уроку учні виявляли надзвичайну активність та зацікавленість. Майстерне використання викладачем наочного матеріалу, та чудова підготовка сприяли досягненню мети та цілей уроку.

За оцінкою присутніх, урок було проведено на високому методичному рівні.

 

 

 

 

 
2015-03-05Звіт про проведення тижня хімії та біології

З 1 грудня 2014 р. по 5 грудня 2014 р. в ДНЗ «Запорізьке ВПУ «Моторобудівник» пройшов тиждень хімії та біології. Тиждень розпочався конкурсом стіннівок та презентацій на хімічну та біологічну тематику. В цьому конкурсі прийняло участь багато стіннівок. Було проведено анонімне голосування, в ході якого визначено переможців. Всі переможці отримали по 12 балів з предметів.

Почесне перше місце посіла стіннівка від групи №10/12 Гулевського Юрія та Якубовського Олександра на тему: «Хімічні елементи в знаках зодіаку».

Друге місце посіла стіннівка від групи №1/14 Сороки Дмитра на тему: «Тиждень хімії».

Третє місце посіла стіннівка від групи №19/14 Корибута Євгена та Лончука Ярослава на тему: «Все на світі біологія».

В конкурсі на найкращу презентацію з хімії та біології переможцем стала учениця групи № 14/13 Фільшина Аліна з презентацією «Хімія», за це отримав винагороду 12 балів за урок по хімії.

2 грудня 2014 р. було проведено олімпіаду з хімії серед учнів І та ІІ курсів ВПУ «Моторобудівник». В олімпіаді прийняли участь учні груп №1/14, №14/13 та №19/14. Найбільшу кількість балів набрав учень групи №19/14 Івженко Максим, який і став переможцем олімпіади.

3 грудня 2014 р. проведено вікторину з біології серед учнів групи № 14/13 «Біологічна мозаїка». Групу було поділено на дві команди. Перша мала назву «Банда», друга «Павучки». В ході вікторини перемогла команда «Банда» з відривом на 50 балів. Судячи з відповідей учнів можна зробити висновок, що найголовніші моменти дисципліни учні засвоїли добре та узнали багато цікавого.

4 грудня 2014 р. проведено вікторину з хімії «Ерудит». Вікторина проходила окремо в групах № 1/14 та № 14/13.

Групу № 1/14 було поділено на три команди. Перша мала назву «Колян», друга – «Толян» та третя – «Мєнделеєвці». В ході вікторини перше місце посіла команда «Колян», заробивши 115 балів, друге місце – команда «Мєнделеєвці» з кількістю балів 101 та третє місце – команда «Толян», отримавши 86 балів. Всі учні отримали гарні оцінки за урок.

Групу № 14/13 було поділено на дві команди. Перша мала назву «Алхіміки», друга – «Аурумці». В ході вікторини перше місце посіла команда «Аурумці», заробивши 110 балів, друге місце – команда «Алхіміки» з кількістю балів 96. Всі учні отримали гарні оцінки за урок.

5 грудня 2014 р. була проведена Хімічна лотерея для учнів І, ІІ та ІІІ курсів. Метою проведення цієї хімічної лотереї було перевірити вміння учнів урівнювати хімічні реакції. На першому уроці роздано лотерейні білети. У кожному лотерейному білеті було хімічне рівняння, але без коефіцієнтів. Задача учнів була урівняти рівняння реакції. Після 2-го уроку всі учасники зібрались у кабінеті хімії і розігрівались такі подарунки: «Подарунковий сертифікат на отримання 12 балів за урок хімії», «Подарунковий сертифікат на отримання 11 балів за урок хімії», «Подарунковий сертифікат на отримання 10 балів за урок хімії», «Подарунковий сертифікат на отримання 9 балів за урок хімії», «Подарунковий сертифікат на отримання 8 балів за урок хімії», «Подарунковий сертифікат на отримання 7 балів за урок хімії». Учні отримували сертифікат за тієї умови, якщо вони правильно урівняли хімічні реакції. Переможцями лотереї стали: 12 балів – Цапенко Богдан (група №14/13), 11 балів – Грищенко Дмитро (група №3/13), 10 балів – Васильєва Альбіна (група №1/14), 9 балів – Громік Анастасія (група №14/13), 8 балів – Лончук Ярослав (група №19/14), 7 балів – Зверєв Владислав (група №14/13).

5 грудня 2014 р. відбулося закриття тижня хімії та біології. Всі учні, які приймали участь у тижні хімії, отримали відповідні оцінки.

Отже, в ході проведення тижня хімії та біології можна зробити наступні висновки: всі заходи тижня пройшли на хорошому організаційному та змістовному рівнях; учнів, які приймали участь у тижні хімії та біології, було нагороджено.

Тиждень хімії та біології пройшов на достатньому рівні, має ряд недоліків. До недоліків можна віднести наступне:

не всі групи віднеслись відповідально до заходів, які проводились на цьому тижні;

олімпіадні завдання були важкими для учнів.

Вчитель хімії та біології

Гуліна Ю.С.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
2015-02-04Гордість нашого училища

23 грудня 2014 р. департаментом освіти і науки, молоді та спорту Запорізької міської ради було підведено підсумки міського конкурсу юних літераторів “Перлина Запоріжжя”, присвяченого висвітленню та пропаганді традицій рідного краю та ознайомлення з пам’ятками рідного міста.

Цьогоріч на суд журі було представлено більше 300 творчих робіт більш ніж 170 юних запоріжців.

Урочисте нагородження переможців відбулося в актовій залі міськвиконкому.

У номінації “Проза” перше місце завоювала робота учня навчальної групи 4/11 Іванющенка Євгенія, у якій він мистецтвом слова веде розповідь, як ішов солдат дорогами війни, як падав і підводився, як вірив у Перемогу і наближав її ратними справами, як дійшов до Берліна і там поставив останню крапку у боротьбі з фашизмом. Його розповідь – про небагатьох з тих, чиї імена носять вулиці Запоріжжя.

Євгеній нагороджений Почесною грамотою та збіркою робіт юних літераторів, куди увійшла і творча робота переможця.

 

 
2014-12-31Свято рідної мови

Перший Міжнародний конкурс знавців української мови було проведено у 2000 році. Щорічний конкурс проходить у кілька етапів – від училищного до всеукраїнського.

11 листопада 2014 року в ДНЗ « Запорізьке ВПУМ» пройшли урочистості з нагоди відкриття XV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика та святкування Дня української писемності та мови, а також училищний етап зазначеного конкурсу. Також було проведено години спілкування «Мова і писемність у цікавих фактах», «Українська державна мова – символ єднання та престижу українського народу», письмові перекази «Життя та діяльність Петра Яцика», організовано науково-практичну конференцію «Історія письменства української нації», перегляд відеороликів до теми «Кирило і Мефодій – перші перекладачі Біблії слов'янською мовою», організовано виставку стіннівок до Дня української писемності та мови, які висвітлювали історію походження свята, погляд учнів на мову, відомості про Міжнародний конкурс знавців української мови ім. П. Яцика. Цікавими та пізнавальними були конкурси «Знавці української мови», проведено єдиний диктант, з написанням якого учасники гарно впоралися.

 

 

 
2014-11-24Урочистості

09 жовтня 2014 року в ДНЗ «Запорізьке ВПУМ» проведено урочистості з нагоди початку V Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка;

13.10.2014 по 17.10.2014 року учні змагалися на кращого знавця творчості Великого Кобзаря.

Роль Т. Шевченка в історії українського народу неоціненна. Якби не було Шевченка, чи жили б ми сьогодні в незалежній державі? Якби не було Шевченка, якою мовою ми б зараз розмовляли? Якби не було Шевченка, чи можна було б говорити про окрему українську націю? Тарас Шевченко ж не тільки геніальний поет, прозаїк і драматург, не тільки основоположник нової української літератури та літературної мови, не тільки геніальний художник. Його значення в житті українського народу значно більша. Влучними з цього погляду є слова Євгена Маланюка:

Не поет — бо це ж до болю мало,

Не трибун — бо це лиш рупор мас,

І вже менш за все — “Кобзар Тарас” –

Він, ким зайнялось і запалало.

 
2014-10-23Уроки мужності майбутніх захисників Вітчизни !

26 вересня 2014 року на базі військової частини А-1978 (за адресою: м.Запоріжжя,вул.Стефанова 1А) на підставі рішення Запорізької обласної ради від 24.11.2011р. №10 "Про обласну програму патріотичного виховання молоді на 2012-2016 роки" під керівництвом Управління молоді, фізичної культури та спорту облдержадміністрації спільно з КЗ "Обласним центром патріотичного виховання молоді" ЗОР було прведено фінал обласного військово-спортивного конкурсу для трудової та студентської молоді "Призовник -2014", в якому брали участь 17 команд; з яких 3 команди-(трудова молодь) і 14 команд - студенти ВНЗ, коледжів області. Профтехосвіта Запорізької області була представлена єдиним навчальним закладом - ДНЗ "Запорізьке вище професійне училище "Моторобудівник" . Право на участь у змаганнях мала молодь призовного віку від 18 до 25років. Змагання проходили у 8 дисциплінах:

1.Конкурс строю та пісні.

2.Спеціальний крос(біг учасників у бронежилетах.

3.Неповне розбирання та збирання автомату Калашникова(АКС-74)

.4.Виконання нормативів у засобах захисту органів дихання(ПГ-5).

5.Змагання зі стрільби у електронному тирі в/ч А-197

6. Підтягування у бронежилеті (вагою-10 кг).

7.Військово-прикладна естафета.

8. Домедична допомога в умовах бойових дій.

За результатами конкурсу, в змаганнях серед студентської молоді, команда ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище «Моторобудівник» зайняла 5-те почесне місце. В команді приймали участь учні 1-го, 3-го та 4-го курсів, яким вже виповнилось 18 років. Хлопці ретельно готувались до змагань такого рівня,з почуттям високої відповідальності та патріотизму, проявляючи при цьому розуміння та ініціативу. Для них це був вперше серйозний іспит на фізичне, емоційне навантаження в умовах сучасних вимог до майбутніх захисників Вітчизни і присутності, пліч - опліч, серйозних суперників, які вже мали досвід участі в змаганнях такого рівня. Незважаючи на недостатність часу для підготовки, а готувались вони в стінах училища(на спортивному майданчику,обладнаному стройовому плацу, в кабінеті «Захист Вітчизни») під керівництвом викладача предмету «Захист Вітчизни» підполковником запасу Лопуховим Вадимом Рудольфовичем , хлопці показали високі результати; так учень групи 4/11 Тумановський Д.О. зайняв 4-те місце в особистому заліку по розбиранню та збиранню АКС-74, учень Іванцов В.В.- влучно стріляв, не маючи жодного промаху при виконанні вправи на військово-прикладній естафеті. Всі учасники команди показали високу згуртованість, товариськість , вміння працювати однією командою; під час виконання спеціального кросу, де учень Ковальов І.В. отримав легке поранення ноги та долонні ( з метою демонстрації надання першої долікарської допомоги) в результаті падіння, хлопці швидко ,без будь якої сторонньої допомоги , маючи певні навички в першій медичній допомозі, маючи особисті медичні аптечки в команді, надали йому медичну допомогу, завдяки якій учень Ковальов І.В. не вибув зі змагань та продовжував у складі команди виконувати поставленні перед ним завдання,проявляючи чоловічі риси свого характеру(мужність та сміливість).

Протягом всіх етапів змагань, команда училища показала високу військову дисциплінованість, згуртованість, маючи особистий військовий вишкіл, вміння прийти на допомогу товаришу.

Організація конкурсу пройшла на високому професійному рівні і закінчилась шикуванням, підведенням підсумків і традиційним армійським пригощанням - кашею з гарячим чаєм. Велике спасибі командуванню в/ч А-1978 та організаторам конкурсу. Бажання участі і перемоги у наступних конкурсах такого рівня - ось настрій хлопців-учнів ДНЗ «Запорізького вищого професійного училища « Моторобудівник» - майбутніх захисників Вітчизни.

Заступник директора з НР

Масалова Т.С.

Викладач « Захисту Вітчизни

п/п-к запасу В.Р.Лопухов.

 

 

 

 

 
2014-10-10ТИЖДЕНЬ МАТЕМАТИКИ

 

Згідно плану методичної роботи училища з 24 по 28 березня з метою підвищення інтересу до вивчення математики був проведений тиждень математики. Протягом тижня у кабінеті математики працювала виставка книжок та творчих робіт «Цікава математика». Учні ознайомились з науково-популярної літературою з предмету, писали реферати з історії математики. Більш активні були учні групи 9/12 та 10/12.

Також протягом тижня всі групи працювали над випуском стіннівок. На першому поверсі училища можна було ознайомитися з роботами учнів.

24 березня 2014 року з метою розвитку творчої активності, виявлення рівня пізнавальної активності учнів була спланована та проведена олімпіада з предмету «Математика». Завдання були складені відповідно тестам ЗНО 2013 року. Активну участь в олімпіаді прийняли учні групи 4/11. Переможцем став Перегудов Ярослав, який 9 квітня 2014 брав участь в обласній олімпіаді з предмету «Математика» та зайняв 7 місце.

Протягом тижня учні всіх груп розв’язували логічні та старовинні задачі, розгадували кросворди, ребуси, головоломки. Був організований перегляд науково-популярного фільму «Історія математики».

Серед учнів першого курсу були проведені сірникові турніри.

28 березня 2014 року в училище святкували Міжнародний день числа ПІ. В організації та проведенні позакласного заходу «Дивовижне число ПІ» прийняли активну участі учні групи 10/12.

Технічний супровід здійснював учень групи 3/13 Грищенко Дмитро.

Матеріали підготувала: Осіна Н.А.,

викладач математики

 
2014-05-16Тиждень української літератури, присвячений творчості Т.Г.Шевченка

 

 

 

Тема: Вшанування пам’яті національного генія, народного поета України Т. Г. Шевченка.

Мета: підготувати і провести Шевченківські дні у навшколі для учнів, батьків, вчителів, громадськості.

Обґрунтування доцільності: Організація проведення Тижня української літератури з метою вшанування пам’яті  Т. Шевченка.

Завдання:

 1. Розробити план проведення тижня (кожного дня)
 2. Сприяти самореалізації кожного учасника, задіяного у програмі тижня
 3. Посприяти створенню емоційно-позитивного мікроклімату
 4. Забезпечити оформлення кабінету літератури, актового залу, виставки матеріалів у бібліотечному фонді, виставки творчих учнівських робіт та малюнків.

Очікуваний результат: Виявлення інтересу до прочитання позапрограмових творів Шевченка, глибоке дослідження йогобіографії, життєвого і творчого шляху з метою поглиблення особистих знань та вияву поваги і любові до Кобзаревого слова.

Етапи впровадження

 1. Підготовка до проведення тижня
 2. План проведення тижня
 3. Урочиста лінійка, приурочена до дня народження Кобзаря
 4. Конкурс кращого знавця творів Т.Г.Шевченка
 5. Конкурс малюнків за творами поета
 6. Шевченківські читання
 7. Проведення відкритого виховного заходу «Іскра великого вогню»
 8. «Брейн-ринг» Шевченко знавців
 9. Виставка кращих рефератів
 10. Папка в кабінеті з зібраними матеріалами та    аналізом проведених заходів, досягнутими результатами учнів і пропозиціями.

   

План проведення заходів до "Шевченківських днів"

03. БЕРЕЗНЯ

 • Лінійка, присвячена відкриттю "Шевченківських днів" Відповідальні – класні керівники, куратори
 • Книжковий вернісаж  «Шевченко не поет, а голос душі українського народу». Відповідальна - Шмиголь К.В.
 • Випуск  стіннівок «Барви слова». Відповідальні - класні керівники та редколегія

04. БЕРЕЗНЯ

 • Інформаційні хвилинки "Незабутній Шевченко" (всі групи). Відповідальні – Класні керівники, куратори

05 БЕРЕЗНЯ

 • Конкурс «Шевченківські читання». Відповідальні - Козловська А.М. заступники з НВ та НР
 • «Брейн-ринг» шевченкознавців. Відповідальні - Козловська А.М. та учнівське самоврядування

06 БЕРЕЗНЯ

 • Виставка учнівських творів на тему «Об’єднаймося ж, брати мої». Відповідальні -  Козловська А.М. заступники з НВ та НР
 • Перегляд презентації «Життя та творчий шлях великого Кобзаря», підготовлених учнями училища. Відповідальна - Козловська А.М. заступники з НВ та НР

07 БЕРЕЗНЯ

 • Конкурс на кращий реферат по творчості Т.Г Шевченка. Відповідальні - Козловська А.М. заступники з НВ та НР
 • Конкурс на кращого знавця творів Шевченка. Відповідальна - Козловська А.М.
 • Виставка учнівських ілюстрацій за улюбленими творами Шевченка. Відповідальна - Козловська А.М. та уч. самоврядування

11 БЕРЕЗНЯ

 • Закриття тижня. Урочиста лінійка. Нагородження. Відповідальні - Козловська А.М. заступники з НВ та НР.

 

Шевченкове слово в нашому серці

                                                     

Встань,поете ,подивися

на поля просторі,

колоситься там пшениця,

наче синє  море.

Україна твоя вільна,

вже панів немає,

і народ наш український

сам шлях обирає.

І в сім’ї народів славних,

в сім’ї вольній, новій

тебе згадує ,поете,

незлим тихим словом!

 

Перші весняні дні для шанувальників літературної  спадщини Великого Кобзаря – це можливість щоразу по-новому осмислити його поетичні та прозові твори, краще осягнути минуле, зрозуміти сучасне й себе в ньому.

Щороку на початку березня  в  ДНЗ «ЗВПУ Моторобудівник»  відбувається низка заходів, яку традиційно називають Шевченківським тижнем.

Учителі готують і проводять тематичні уроки, бесіди, літературні години,інформаційні хвилинки «Незабутній Шевченко»,літературні читання «Шевченківські читання», вечори вшанування пам’яті тощо, присвячені творчості Тараса Григоровича Шевченка. Кращому сприйняттю особистості митця сприяють  книжкові та художні виставки, експозиції.

Учасники змагань доводять, що, звертаючись до Кобзаря, вони «причащаються вічністю», мудрішають, духовно зростають, бо Тарас Шевченко для кожного свідомого українця є символом незламності духу, справжності, патріотизму й щирої любові до України.

Учні пишуть твори, створюють презентації,малюють малюнки до творів Т.Г.Шевченка, створюють поетичні збірочки,присвячені Кобзареві. поетичні рядочки, юнацькі філософські роздуми захоплюють своєю неординарністю, аурою натхнення, навіяного думами, піснями, баладами, віршами, поемами, картинами видатного українського поета й художника.

Так, припадаючи до благодатного мистецького джерела нашого літературного генія, автори конкурсних робіт виявляють неабиякі філологічні нахили й здібності.

Таким чином, творчість Т. Шевченка є імпульсом до розуміння суті української історії, життя народу. Із упевненістю можна говорити, що «Шевченко виступає сьогодні духовним будівничим нашої держави», через сприйняття поетової спадщини народ України «національно самостверджується, морально зміцнюється, духовно очищується». 

Козловська Алла Миколаївна

Викладач української мови та літератури

 

Інформаційні хвилинки «Незабутній Шевченко»

 Мета:

 • поглибити знання учнів про життя і творчість Т. Г. Шевченка;
 • розвивати культуру зв’язного мовлення, пам'ять, увагу, допитливість;
 • виховувати почуття пошани, поваги до творчості Т. Шевченка.

 
2014-03-26Захід, приурочений Дню Збройних Сил України

10 грудня 2013 року у ДНЗ «Запорізьке ВПУ «Моторобудівник»», з метою військово-патріотичного виховання молоді, було проведено захід «Нумо, хлопці!», приурочений Дню Збройних Cил України. Підготовив та провів захід підполковник повітряних сил України, учасник бойових дій, викладач предмета «Захист Вітчизни» ДНЗ «Запорізьке ВПУ «Моторобудівник» Лопухов Вадим Рудольфович.
2014-03-20Під зіркою тижня по історії

Для тих, хто цікавиться історією, для тих, хто захоплюється історією і любить її, для тих, хто не байдужий до історії – з 10 по 14 лютого 2014 р. у нашому навчальному закладі проведено тиждень історії та правознавства. За мету ставилася популяризація серед учнів історичної та правової науки та посилення їх інтересу в опануванні історичними та правовими знаннями, виховання правової культури учнів, популяризація серед учнівського загалу історичної науки та правознавства.

В рамках тижня організовано і проведено творчі конкурси та вікторини знавців історії та правознавства, навчальними групами випущено історичні газети та історичні календарі тощо.

У заходах загалом прийняли участь 68 учнів 6 навчальних груп. Найбільшу активність проявили учні першого курсу, зокрема, учні групи 3.

Було також сплановано і проведено олімпіаду з всесвітньої історії. Завдання олімпіади було складено таким чином, щоб не тільки визначити кращого знавця фактичного історичного матеріалу, а й спонукати учнів до творчої думки, історичного аналізу та розвитку критичного мислення. В олімпіаді взяли участь учні груп 3, 10, 12 та 14. Одноосібним переможцем олімпіади став учень групи 3 Грищенко Дмитро.

У рамках тижня викладачем Кириченком В.А. підготовлено та проведено:

а) з учнями групи 3 відкритий урок з всесвітньої історії за темою: “Союз Радянських Соціалістичних Республік у 20 – 30-ті рр. Формування особистої влади Сталіна”;

б) з учнями групи 25 засідання молодіжного дискусійного клубу за темою “Євромайдан: реалії та перспективи”.

В ході проведення заходів були виявлені та детально проаналізовані недоліки та прогалини в плануванні та організації позаурочної роботи з учнями.

 

 
2014-03-14