27-06-13

26.04.2013 у ДНЗ «Запорізьке ВПУМ» у рамках тижня фізики був проведений відкритий урок з теми: «Випаровування та конденсація». Цей урок був проведений викладачем фізики Гонтар Світланою Леонідівною.

 

2013-06-27

Звіт про проведення тижня хімії та біології

З 8 квітня 2012 р. по 12 квітня 2013 р. в ДНЗ «Запорізьке ВПУ «Моторобудівник» пройшов тиждень хімії та біології. Тиждень розпочався конкурсом стіннівок та презентацій на хімічну та біологічну тематику. В цьому конкурсі прийняло участь 6 стіннівок, а саме:

 1. Cтіннівка від групи №10/12 Гулевського Юрія та Якубовського Олександра на тему: «Хімічні елементи в знаках зодіаку»;
 2. Cтіннівка від групи №13/10 Коршенка Антона на тему: «Весела хімія»; 
 3. Cтіннівка від групи №1/11 Шевчука Ігоря на тему: «Тиждень хімії»;
 4. Cтіннівка від групи № 25/10 Богдана Владислава, Коцюрби Андрія та Володимира на тему: Харчові добавки»;
 5. Cтіннівка від групи № 9/12 Васильєва Едуарда на тему: Історія хімії»;
 6. Cтіннівка від групи №4/11 Іванющенка Євгенія на тему: «Червона книга України».

 

Було проведено анонімне голосування, в ході якого визначено переможця. Переможців визначено два – стіннівка від групи №10/12 Гулевського Юрія та Якубовського Олександра на тему: «Хімічні елементи в знаках зодіаку» та стіннівка від групи № 9/12 Васильєва Едуарда на тему: Історія хімії». Вони отримали «Подарунковий сертифікат на отримання 12 балів за урок хімії».

В конкурсі на найкращу презентацію з хімії та біології прийняло участь 7 учнів:

 1. Учень групи № 1/11 Балабанов Віктор з презентацією «Внешнее и внутреннее строение корня»;
 2. Уучень групи № 1/11 Балабанов Сергій з презентацією «Уровни организации жизни. Основные свойства живого»;
 3. Учень групи № 4/11 Проноза Дмитро з презентацією «Круговорот углерода в природе»;
 4. Учень групи № 4/11 Лобас Кім з презентацією «Интересная и весёлая химия»;
 5. Учень групи № 25/10 Богдан Владислав з презентацією «Ферменты»;
 6. Учень групи № 25/10 Коцюрба Андрій з презентацією «Азот»;
 7. Учень групи № 25/10 Коцюрба Володимир з презентацією «Чистые вещества и смеси».

В конкурсі на найкращу презентацію з хімії та біології переможцем став учень групи № 4/11 Лобас Кім з презентацією «Интересная и весёлая химия», за це отримав винагороду 12 балів за урок по хімії.

9 квітня 2013 р. було проведено олімпіаду з хімії серед учнів І та ІІ курсів ВПУ «Моторобудівник». В олімпіаді прийняли участь учні груп №4/11, №9/12, №10/12. Найбільшу кількість балів набрав учень групи №9/12 Маліновський Іван, який і став переможцем олімпіади.

10 квітня 2013 р. проведено відкритий урок з групою №10/12 на тему: «Харчові добавки. Е-числа». Урок пройшов на високому рівні, досяг мети. Організація учнів на навчальну діяльність була забезпечена добре.

Емоційний фон на початку і в ході уроку був хороший.

На уроці були реалізовані вимоги принципів навчання. Особливо вдало дотримано принцип доступності. Зміст навчального матеріалу, вправи були доступні для учнів.

Повною мірою реалізувались і вимоги принципу наочності: були використана мультимедійна дошка, роздатковий матеріал, приклади продуктів з харчовими добавками, плакати, оформлення не вимагає доповнень. Дидактичний матеріал, що був запропонований, сприяв активізації навчальної діяльності учнів.

11 квітня 2013 р. проведено конкурс на найкращий кросворд з хімії та біології. Охоче прийняли участь учні групи №1/11, № 2/11, №4/11, №9/12, №10/12. Було важко обрати переможця, тому що кросворди всі цікаві та кожен учень підійшов до складання кросворду творчо, але були й незначні недоліки. Всі учні, які складали кросворд отримали високі бали.

12 квітня 2013 р. проведено вікторину з біології серед учнів ІІІ курсу. Прийняли участь учні груп №13/10 та № 25/10. Ці групи закінчують вивчати біологію і метою проведення вікторини було визначення рівня засвоєння цієї дисципліни.

В ході вікторини перемогла команда групи №25/10 з відривом на 100 балів. Судячи з відповідей учнів можна зробити висновок, що найголовніші моменти дисципліни учні засвоїли добре та узнали багато цікавого.

12 квітня 2013 р. відбулося закриття тижня хімії та біології. Всі учні, які приймали участь у тижні хімії, отримали відповідні оцінки.

Отже, в ході проведення тижня хімії та біології можна зробити наступні висновки: всі заходи тижня пройшли на хорошому організаційному та змістовному рівнях; учнів, які приймали участь у тижні хімії та біології, було нагороджено. Можна відмітити групу №10/12, учні цієї групи активно прийняли участь в усіх запланованих заходах тижня хімії та біології.

Тиждень хімії та біології пройшов на достатньому рівні, має ряд недоліків. До недоліків можна віднести наступне:

 1. Не всі групи віднеслись відповідально до заходів, які проводились на цьому тижні;
 2. Олімпіадні завдання були важкими для учнів.

  

Вчитель хімії та біології

Гуліна Ю.С.

2013-06-03

18-03-13

З 18 по 25 березня в Запорізькому ДНЗ «Моторобудівник» пройшов тиждень української мови та літератури.

В рамках тижня була випущена газета «Барви слова», проведені вікторини та конкурси, присвячені творчості Т.Г. Шевченка.

Також був проведений відкритий урок на тему: «Вшанування пам’яті та значення творчості О.П. Довженка», де учні групи 25/10 пізнали багато цікавого про видатного режисера, побували у світі кіномистецтва.

   

   

2013-03-29

14-12-12

14 грудня 2012 року відбувся відкритий урок з економіки в группі №2/11 «Електрогазозварник, слюсар механоскладальних робіт». Тема уроку «Сутність та види грошей», викладач Землянська Світлана Іванівна.

Для цього уроку учні групи підготували презентацію на тему «Історія виникнення грошей та їх еволюція» та народні приказки та прислів’я про гроші. На уроці були використані опорні конспекти з теми, тестові завдання, підручники, міні плакати із зображенням грошей, магнітна дошка, ноутбук. Урок пройшов у зацікавленій атмосфері. За проведений відкритий урок викладач дістала схвальні відгуки.

   

2013-03-12

Тиждень історії та правознавства в ДНЗ "Запорізьке ВПУМ"

З 18 по 22 лютого 2013 р. В ДНЗ “Запорізьке вище професійне училище “Моторобудівник” пройшов тиждень історії та правознавства. Його метою було: популяризація серед учнів історичної та правової науки та посилення іх інтересу в опануванні історичними та правовими знаннями.

В рамках тижня організовіано і проведено творчі конкурси та вікторини знавців історії та правознавства, навчальними групами випущено історичні календарі тощо.

Було також сплановано і проведено олімпіаду з історії України. Завдання олімпіади було складено таким чином, щоб не тільки визначити кращого знавця фактичного історичного матеріалу, а й спонукати учнів до творчої думки, історичного аналізу та розвитку критичного мислення.

Для колег викладач історії Кириченко В.А. дав відкритий урок за темою “Світ на початку третього тисячоліття”. Це був справжній майстер-клас для молодих педагогів та обмін досвідом для досвідчених.

Найактивніші учасники та переможці конкурсів були нагороджені грамотами та призами.

Не дивлячись на те, що тиждень було сплановано та проведено на високому організаційному та методичному рівні, були виявлені та детально проаналізовані недоліки та прогалини в плануванні та організації позаурочної роботи з учнями.

   

Викладач історії ДНЗ “Запорізьке ВПУМ”

Кириченко В.А.

 

 

2013-03-15

День української писемності

І  возвеличимо  на  диво

І  розум  наш,  і  наш  язик…

«Т.Г. Шевченко»

9 листопада - день української писемності. У ДНЗ «Запорізьке ВПУ «Моторобудівник» відбулося урочисте відкриття XIII Міжнародного конкурсу української мови імені Петра Яцика та Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка.

У цьому заході прийняли активну участь викладачі, майстри виробничого навчання та учні груп №6, №13, №1, №3, №2. Під час проведення свята учнівську аудиторію познайомили з біографією мецената Петра Яцика та поета Тараса Григоровича Шевченка; згадали поетичний спадок митця, продекламували його вірші та переглянули репродукції його картин. Петро Дмитрович Яцик відомий канадський підприємець, меценат та філантроп. Серед головних проектів профінансованих Петром Яциком значаться: Український  науковий  інститут  Гарвардського  університету,  Канадський  інститут  українських  студій, Енциклопедія  українознавства, а також  Міжнародний конкурс знавців української мови.

Учень І групи Балабанов Віктор заспівав акапельно пісню «Реве та стогне Дніпр широкий», чим дуже розчулив присутніх. Також була проведена вікторина присвячена творчості Кобзаря. Найактивніші учні були відзначені призами. Свято завершилось піснею на слова Шевченка, яку виконали брати Сергій та Віктор Балабанови.

Своїми враженнями від свята ділиться учень групи №10 Приходько Влад: «Цей захід мені дуже сподобався. Я дізнався про мецената Петра Яцика, діяльність якого заслуговує на повагу. Також на святі лунали гарні пісні.

Я неодмінно прийму участь в конкурсі»

Конкурс імені Петра Яцика стартує щороку 9 листопада. В першому етапі конкурсу, який проходив у стінах нашого начального закладу, взяло участь багато учнів, як першокурсників так старшокурсників. За підсумками І етапу були визначені переможці: Лобко Роман група №13/10, Окселенко Ганна група №25/10, Завгородня Марина група №3/10, Огородник Дар’я група №6/12.Ці учні прийняли участь у ІІ етапі цього конкурсу. Огородник Дар’я - учениця групи № 6/12 виборола І місце та буде представляти ДНЗ «Запорізьке ВПУМ» на обласному ІІІ етапі конкурсу імені Петра Яцика.

У нашому навчальному закладі багато уваги приділяється піднесенню престижу української мови серед молоді, вихованню поваги до культури та традицій українського народу.

          

                                                         Викладач української мови та літератури

                                                         Козловська А.М.

                                                         ДНЗ «Запорізьке «ВПУМ»

 

 

2012-12-30