Наші друзі

Besucherzahler
счетчик посещений

 

 

69081, вул. Панфьорова, 146-А

Зв′яжiться з нами

Приймальна директора (061) 7096869
Електрона адреса: zvpym@ukr.net
Facebook: @motorobudivnyk
Instagram: @motorostroitel
Електрона адреса: zvpym@ukr.net
Приймальна комiсiя (061) 7096867
Гуртожиток (061) 7096865

Уроки мужності майбутніх захисників Вітчизни !

26 вересня 2014 року на базі військової частини А-1978 (за адресою: м.Запоріжжя,вул.Стефанова 1А) на підставі рішення Запорізької обласної ради від 24.11.2011р. №10 "Про обласну програму патріотичного виховання молоді на 2012-2016 роки" під керівництвом Управління молоді, фізичної культури та спорту облдержадміністрації спільно з КЗ "Обласним центром патріотичного виховання молоді" ЗОР було прведено фінал обласного військово-спортивного конкурсу для трудової та студентської молоді "Призовник -2014", в якому брали участь 17 команд; з яких 3 команди-(трудова молодь) і 14 команд - студенти ВНЗ, коледжів області. Профтехосвіта Запорізької області була представлена єдиним навчальним закладом - ДНЗ "Запорізьке вище професійне училище "Моторобудівник" . Право на участь у змаганнях мала молодь призовного віку від 18 до 25років. Змагання проходили у 8 дисциплінах:

1.Конкурс строю та пісні.

2.Спеціальний крос(біг учасників у бронежилетах.

3.Неповне розбирання та збирання автомату Калашникова(АКС-74)

.4.Виконання нормативів у засобах захисту органів дихання(ПГ-5).

5.Змагання зі стрільби у електронному тирі в/ч А-197

6. Підтягування у бронежилеті (вагою-10 кг).

7.Військово-прикладна естафета.

8. Домедична допомога в умовах бойових дій.

За результатами конкурсу, в змаганнях серед студентської молоді, команда ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище «Моторобудівник» зайняла 5-те почесне місце. В команді приймали участь учні 1-го, 3-го та 4-го курсів, яким вже виповнилось 18 років. Хлопці ретельно готувались до змагань такого рівня,з почуттям високої відповідальності та патріотизму, проявляючи при цьому розуміння та ініціативу. Для них це був вперше серйозний іспит на фізичне, емоційне навантаження в умовах сучасних вимог до майбутніх захисників Вітчизни і присутності, пліч - опліч, серйозних суперників, які вже мали досвід участі в змаганнях такого рівня. Незважаючи на недостатність часу для підготовки, а готувались вони в стінах училища(на спортивному майданчику,обладнаному стройовому плацу, в кабінеті «Захист Вітчизни») під керівництвом викладача предмету «Захист Вітчизни» підполковником запасу Лопуховим Вадимом Рудольфовичем , хлопці показали високі результати; так учень групи 4/11 Тумановський Д.О. зайняв 4-те місце в особистому заліку по розбиранню та збиранню АКС-74, учень Іванцов В.В.- влучно стріляв, не маючи жодного промаху при виконанні вправи на військово-прикладній естафеті. Всі учасники команди показали високу згуртованість, товариськість , вміння працювати однією командою; під час виконання спеціального кросу, де учень Ковальов І.В. отримав легке поранення ноги та долонні ( з метою демонстрації надання першої долікарської допомоги) в результаті падіння, хлопці швидко ,без будь якої сторонньої допомоги , маючи певні навички в першій медичній допомозі, маючи особисті медичні аптечки в команді, надали йому медичну допомогу, завдяки якій учень Ковальов І.В. не вибув зі змагань та продовжував у складі команди виконувати поставленні перед ним завдання,проявляючи чоловічі риси свого характеру(мужність та сміливість).

Протягом всіх етапів змагань, команда училища показала високу військову дисциплінованість, згуртованість, маючи особистий військовий вишкіл, вміння прийти на допомогу товаришу.

Організація конкурсу пройшла на високому професійному рівні і закінчилась шикуванням, підведенням підсумків і традиційним армійським пригощанням - кашею з гарячим чаєм. Велике спасибі командуванню в/ч А-1978 та організаторам конкурсу. Бажання участі і перемоги у наступних конкурсах такого рівня - ось настрій хлопців-учнів ДНЗ «Запорізького вищого професійного училища « Моторобудівник» - майбутніх захисників Вітчизни.

Заступник директора з НР

Масалова Т.С.

Викладач « Захисту Вітчизни

п/п-к запасу В.Р.Лопухов.

 

 

 

 

 
2014-10-10

ТИЖДЕНЬ МАТЕМАТИКИ

 

Згідно плану методичної роботи училища з 24 по 28 березня з метою підвищення інтересу до вивчення математики був проведений тиждень математики. Протягом тижня у кабінеті математики працювала виставка книжок та творчих робіт «Цікава математика». Учні ознайомились з науково-популярної літературою з предмету, писали реферати з історії математики. Більш активні були учні групи 9/12 та 10/12.

Також протягом тижня всі групи працювали над випуском стіннівок. На першому поверсі училища можна було ознайомитися з роботами учнів.

24 березня 2014 року з метою розвитку творчої активності, виявлення рівня пізнавальної активності учнів була спланована та проведена олімпіада з предмету «Математика». Завдання були складені відповідно тестам ЗНО 2013 року. Активну участь в олімпіаді прийняли учні групи 4/11. Переможцем став Перегудов Ярослав, який 9 квітня 2014 брав участь в обласній олімпіаді з предмету «Математика» та зайняв 7 місце.

Протягом тижня учні всіх груп розв’язували логічні та старовинні задачі, розгадували кросворди, ребуси, головоломки. Був організований перегляд науково-популярного фільму «Історія математики».

Серед учнів першого курсу були проведені сірникові турніри.

28 березня 2014 року в училище святкували Міжнародний день числа ПІ. В організації та проведенні позакласного заходу «Дивовижне число ПІ» прийняли активну участі учні групи 10/12.

Технічний супровід здійснював учень групи 3/13 Грищенко Дмитро.

Матеріали підготувала: Осіна Н.А.,

викладач математики

 
2014-05-16

Тиждень української літератури, присвячений творчості Т.Г.Шевченка

 

 

 

Тема: Вшанування пам’яті національного генія, народного поета України Т. Г. Шевченка.

Мета: підготувати і провести Шевченківські дні у навшколі для учнів, батьків, вчителів, громадськості.

Обґрунтування доцільності: Організація проведення Тижня української літератури з метою вшанування пам’яті  Т. Шевченка.

Завдання:

 1. Розробити план проведення тижня (кожного дня)
 2. Сприяти самореалізації кожного учасника, задіяного у програмі тижня
 3. Посприяти створенню емоційно-позитивного мікроклімату
 4. Забезпечити оформлення кабінету літератури, актового залу, виставки матеріалів у бібліотечному фонді, виставки творчих учнівських робіт та малюнків.

Очікуваний результат: Виявлення інтересу до прочитання позапрограмових творів Шевченка, глибоке дослідження йогобіографії, життєвого і творчого шляху з метою поглиблення особистих знань та вияву поваги і любові до Кобзаревого слова.

Етапи впровадження

 1. Підготовка до проведення тижня
 2. План проведення тижня
 3. Урочиста лінійка, приурочена до дня народження Кобзаря
 4. Конкурс кращого знавця творів Т.Г.Шевченка
 5. Конкурс малюнків за творами поета
 6. Шевченківські читання
 7. Проведення відкритого виховного заходу «Іскра великого вогню»
 8. «Брейн-ринг» Шевченко знавців
 9. Виставка кращих рефератів
 10. Папка в кабінеті з зібраними матеріалами та    аналізом проведених заходів, досягнутими результатами учнів і пропозиціями.

   

План проведення заходів до "Шевченківських днів"

03. БЕРЕЗНЯ

 • Лінійка, присвячена відкриттю "Шевченківських днів" Відповідальні – класні керівники, куратори
 • Книжковий вернісаж  «Шевченко не поет, а голос душі українського народу». Відповідальна - Шмиголь К.В.
 • Випуск  стіннівок «Барви слова». Відповідальні - класні керівники та редколегія

04. БЕРЕЗНЯ

 • Інформаційні хвилинки "Незабутній Шевченко" (всі групи). Відповідальні – Класні керівники, куратори

05 БЕРЕЗНЯ

 • Конкурс «Шевченківські читання». Відповідальні - Козловська А.М. заступники з НВ та НР
 • «Брейн-ринг» шевченкознавців. Відповідальні - Козловська А.М. та учнівське самоврядування

06 БЕРЕЗНЯ

 • Виставка учнівських творів на тему «Об’єднаймося ж, брати мої». Відповідальні -  Козловська А.М. заступники з НВ та НР
 • Перегляд презентації «Життя та творчий шлях великого Кобзаря», підготовлених учнями училища. Відповідальна - Козловська А.М. заступники з НВ та НР

07 БЕРЕЗНЯ

 • Конкурс на кращий реферат по творчості Т.Г Шевченка. Відповідальні - Козловська А.М. заступники з НВ та НР
 • Конкурс на кращого знавця творів Шевченка. Відповідальна - Козловська А.М.
 • Виставка учнівських ілюстрацій за улюбленими творами Шевченка. Відповідальна - Козловська А.М. та уч. самоврядування

11 БЕРЕЗНЯ

 • Закриття тижня. Урочиста лінійка. Нагородження. Відповідальні - Козловська А.М. заступники з НВ та НР.

 

Шевченкове слово в нашому серці

                                                     

Встань,поете ,подивися

на поля просторі,

колоситься там пшениця,

наче синє  море.

Україна твоя вільна,

вже панів немає,

і народ наш український

сам шлях обирає.

І в сім’ї народів славних,

в сім’ї вольній, новій

тебе згадує ,поете,

незлим тихим словом!

 

Перші весняні дні для шанувальників літературної  спадщини Великого Кобзаря – це можливість щоразу по-новому осмислити його поетичні та прозові твори, краще осягнути минуле, зрозуміти сучасне й себе в ньому.

Щороку на початку березня  в  ДНЗ «ЗВПУ Моторобудівник»  відбувається низка заходів, яку традиційно називають Шевченківським тижнем.

Учителі готують і проводять тематичні уроки, бесіди, літературні години,інформаційні хвилинки «Незабутній Шевченко»,літературні читання «Шевченківські читання», вечори вшанування пам’яті тощо, присвячені творчості Тараса Григоровича Шевченка. Кращому сприйняттю особистості митця сприяють  книжкові та художні виставки, експозиції.

Учасники змагань доводять, що, звертаючись до Кобзаря, вони «причащаються вічністю», мудрішають, духовно зростають, бо Тарас Шевченко для кожного свідомого українця є символом незламності духу, справжності, патріотизму й щирої любові до України.

Учні пишуть твори, створюють презентації,малюють малюнки до творів Т.Г.Шевченка, створюють поетичні збірочки,присвячені Кобзареві. поетичні рядочки, юнацькі філософські роздуми захоплюють своєю неординарністю, аурою натхнення, навіяного думами, піснями, баладами, віршами, поемами, картинами видатного українського поета й художника.

Так, припадаючи до благодатного мистецького джерела нашого літературного генія, автори конкурсних робіт виявляють неабиякі філологічні нахили й здібності.

Таким чином, творчість Т. Шевченка є імпульсом до розуміння суті української історії, життя народу. Із упевненістю можна говорити, що «Шевченко виступає сьогодні духовним будівничим нашої держави», через сприйняття поетової спадщини народ України «національно самостверджується, морально зміцнюється, духовно очищується». 

Козловська Алла Миколаївна

Викладач української мови та літератури

 

Інформаційні хвилинки «Незабутній Шевченко»

 Мета:

 • поглибити знання учнів про життя і творчість Т. Г. Шевченка;
 • розвивати культуру зв’язного мовлення, пам'ять, увагу, допитливість;
 • виховувати почуття пошани, поваги до творчості Т. Шевченка.

 

Роль Т. Шевченка в історії українського народу неоціненна. Якби не було Шевченка, чи жили б ми сьогодні в незалежній державі? Якби не було Шевченка, якою мовою ми б зараз розмовляли? Якби не було Шевченка, чи можна було б говорити про окрему українську націю? Тарас Шевченко ж не тільки геніальний поет, прозаїк і драматург, не тільки основоположник нової української літератури та літературної мови, не тільки геніальний художник. Його значення в житті українського народу значно більша. Влучними з цього погляду є слова Євгена Маланюка:

Не поет — бо це ж до болю мало,

Не трибун — бо це лиш рупор мас,

І вже менш за все — “Кобзар Тарас” –

Він, ким зайнялось і запалало.

 

Шевченківський тиждень у ДНЗ - 2014

 

 

Книжковий вернісаж

У літературі кожного народу, серед її великих творців, є поети, імена яких оповиті невмирущою любов’ю і славою. Таким поетом українського народу є Тарас Шевченко. Він виступив як поет-новатор, приніс із собою в українську літературу "слово нове", новий світ поезії, неповторні образи, картини й барви, небачене раніше багатство й широчінь тем, ідей, мотивів, жанрових форм, вивів українську літературу на шлях реалізму й народності. Справедливо Великого Кобзаря — народного мислителя та творця, вважають народним пророком. Не одне покоління українців формувало свій світогляд на його творах.

 

 

«Брейн-ринг» шевченкознавців

 

 

 

 

Оформлення училища, випуск предметних стінгазет

Нашому славному Кобзареві – Тарасу Шевченку належать мудрі слова, що звучать як духовний заповіт: „Учитися, читайте! І чужому научайтесь, і свого не цурайтесь”. Саме завдяки книгам, постійному бажанню вчитися, пізнавати, і, ясна річ, природному генію, Шевченко став тим, кого ми знаємо, любимо, пишаємося, – великим поетом, філософом, пророком.

  

 

Виставка учнівських робіт

Між берегами вічності клекоче час,

Дзвенить нового дня весела повінь.

Живуть, Тарасе, рідний, поміж нас

І голос твій, і пензель твій, і Слово.

 

 

Виставка ілюстрацій до творів Т.Г.Шевченка

Благословен той день і час,

Коли прослалась килимами

Земля, яку сходив Тарас

Малими босими ногами.

Земля, яку скропив Тарас

Дрібними росами – сльозами

  

 

Урочиста частина вшанування памяті Т.Г.Шевченка

10 березня 2014 року (покладання квітів до погруддя поетові в м.Запоріжжя)

Щовесни, коли тануть сніги

І на рясті просяє веселка

Повні сил і живої снаги

Ми вшановуєм пам’ять Шевченка.

 

 Шевченко думами своїми

Надію в нас колись вселяв,

Що буде наша Україна

Цвісти серед усіх держав.

 

Він бачив в мріях Батьківщину

Багату щедрості й добра,

Що нам палку дає надію

На кращий час і майбуття.

 

Були тортури та невдачі

У долі нашого митця,

Але він світ тяжкий той бачив

У своїх творах до кінця.

 

Встань, поете, подивися

на поля просторі,

колоситься там пшениця,

наче синє море.

Україна твоя вільна,

вже панів немає,

і народ наш український

сам шлях обирає.

І в сім’ї народів славних,

в сім’ї вольній, новій

тебе згадує, поете,

незлим тихим словом!

 

 

Список використаної літератури:

 1. Шевченко Т. Кобзар. – К., Т-во "Знання", 1992.
 2. Бабишкін О. Шевченкова слава. – К., 1989.
 3. Боллшаков Л. Повість про вічне життя. – К., 1990.
 4. Відзначення 100-річчя від дня смерті та 150 річчя від дня народження Т.Г.Шевченка. Є.Кирилюк. – К.: "Наукова думка", 1867.
 5. Грабович Г. Шевченко як міфотворець.— К., 1991.
 6. Грабович Г. Шевченко якого ми не знаємо. – К., 2000.
 7. Колесса Ф. Студії над поетичною творчістю Т.Шевченка. — Львів; Київ, 1939.
 8. Мовчанюк В.П. Медитативна лірика Т. Г. Шевченка.— К., 1993.
 9. Смілявська В. Святим огненним словом. – К., 1990.
 10. Тарас Григорович Шевченко 1. Дорошенко К. Слово про Великого Кобзаря.— К., 1965.

 
2014-03-26

Захід, приурочений Дню Збройних Сил України

10 грудня 2013 року у ДНЗ «Запорізьке ВПУ «Моторобудівник»», з метою військово-патріотичного виховання молоді, було проведено захід «Нумо, хлопці!», приурочений Дню Збройних Cил України. Підготовив та провів захід підполковник повітряних сил України, учасник бойових дій, викладач предмета «Захист Вітчизни» ДНЗ «Запорізьке ВПУ «Моторобудівник» Лопухов Вадим Рудольфович.
2014-03-20

Під зіркою тижня по історії

Для тих, хто цікавиться історією, для тих, хто захоплюється історією і любить її, для тих, хто не байдужий до історії – з 10 по 14 лютого 2014 р. у нашому навчальному закладі проведено тиждень історії та правознавства. За мету ставилася популяризація серед учнів історичної та правової науки та посилення їх інтересу в опануванні історичними та правовими знаннями, виховання правової культури учнів, популяризація серед учнівського загалу історичної науки та правознавства.

В рамках тижня організовано і проведено творчі конкурси та вікторини знавців історії та правознавства, навчальними групами випущено історичні газети та історичні календарі тощо.

У заходах загалом прийняли участь 68 учнів 6 навчальних груп. Найбільшу активність проявили учні першого курсу, зокрема, учні групи 3.

Було також сплановано і проведено олімпіаду з всесвітньої історії. Завдання олімпіади було складено таким чином, щоб не тільки визначити кращого знавця фактичного історичного матеріалу, а й спонукати учнів до творчої думки, історичного аналізу та розвитку критичного мислення. В олімпіаді взяли участь учні груп 3, 10, 12 та 14. Одноосібним переможцем олімпіади став учень групи 3 Грищенко Дмитро.

У рамках тижня викладачем Кириченком В.А. підготовлено та проведено:

а) з учнями групи 3 відкритий урок з всесвітньої історії за темою: “Союз Радянських Соціалістичних Республік у 20 – 30-ті рр. Формування особистої влади Сталіна”;

б) з учнями групи 25 засідання молодіжного дискусійного клубу за темою “Євромайдан: реалії та перспективи”.

В ході проведення заходів були виявлені та детально проаналізовані недоліки та прогалини в плануванні та організації позаурочної роботи з учнями.

 

 
2014-03-14

Обласний семінар-практикум викладачів іноземної мови

12 листопада 2013 року на базі ДНЗ "Запорізьке вище професійне училище "Моторобудівник" відбувся обласний семінар-практикум викладачів іноземної мови ...
2013-12-17

Звіт про проведення тижня хімії та біології

З 21 жовтня 2013 р. по 25 жовтня 2013 р. в ДНЗ «Запорізьке ВПУ «Моторобудівник» пройшов тиждень хімії та біології. Тиждень розпочався конкурсом стіннівок та презентацій на теми: «Побутова хімія», «Значення хімії (біології) для людини», «Місце хімії (біології) в життєдіяльності людства». Найкращу стіннівку намалював учень групи №3/13 Грищенко Дмитрий, а найкращу презентацію розробив учень групи №4/11 Лобас Кім. Ці учні отримали по 12 балів за урок з хімії та біології відповідно.

22 жовтня 2013 р. було проведено конкурс на найкращий конспект з хімії та біології. Спочатку визначали найкращі конспекти у групах, а потім з найкращих конспектів груп визначено найкращий конспект в училищі. З хімії І місце зайняв конспект учениці групи № 6/12 Огороднік Дар’ї, а з біології – учня групи №9/12 Прохорова Євгена.

23 жовтня 2013 р. було проведено олімпіаду з хімії серед учнів І та ІІ курсів ВПУ «Моторобудівник». В олімпіаді прийняли участь учні груп №3/13, №6/12, №12/13. Найбільшу кількість балів набрав учень групи №3/13 Грищенко Дмитрий, який і став переможцем олімпіади.

24 жовтня 2013 р. проведено вікторину з хімії «Счастливый случай» серед учнів І курсу груп 3/13 та 12/13. Ці групи тільки прийшли до училища, тому метою проведення вікторини було визначення рівня засвоєння цієї дисципліни у закладах, де вони навчались раніше. В ході вікторини перемогла команда групи №3/13 з відривом у 7 балів. В ході проведення вікторини учні узнали деякі цікаві факти з хімії.

25 жовтня 2013 р. проведено вікторину з біології серед учнів груп №4/11 та №9/12. Вікторина проходила наступним чином: учні обох команд повинні були написати по 5 завдань для команди-суперника стосовно генетики, відповідно групи повинні були розгортнуто відповісти на запитання. Команди отримали бали і за правильні відповіді і за коректність поставленого запитання. В ході проведення вікторини перемогла команда групи №9/12.

25 жовтня 2013 р. відбулося закриття тижня хімії та біології. Всі учні, які приймали участь у тижні хімії та біології, отримали відповідні оцінки.

Отже, в ході проведення тижня хімії та біології можна зробити наступні висновки: всі заходи тижня пройшли на хорошому організаційному та змістовному рівнях; учнів, які приймали участь у тижні хімії та біології, було нагороджено оцінками та солодкими призами.

  

Вчитель хімії та біології

Гуліна Ю.С.
2013-11-19

Cемінар-практикум

24.10.2013 року в нашому училищі пройшов семінар-практикум викладачів предмета «Фізична культура» професійно-технічних навчальних закладів Запорізької області.

Тема семінару: «Інноваційні технології під час проведення занять легкою атлетикою на уроках фізичної культури»

На семінарі були присутні майже усі представники ПТНЗ Запорізької області.

З інформацією про історію та перспективи розвитку училища виступили директор Єрмаков М.А. та заступник директора з навчальної роботи Масалова Т.С.

  

Керівник методичного об’єднання Неткал О.Х. доповіла про підсумки роботи над новою навчальною програмою та надала фото звіт про ознайомлення з роботою ПТНЗ Вінницької області.

Начальник учбово-спортивного відділу Запорізького обласного відділення комітету з фізичного виховання та спорту МОН України Мячіна Н.І. вручила грамоту керівнику фізичного виховання ДНЗ ЗВПУ «Моторобудівник» Олешко К.С. за вагомий особистий внесок в розвиток фізичного виховання та спорту учнівської молоді, високий професіоналізм, відданість справі.

В рамках теми семінару був проведений відкритий урок керівником фізичного виховання Олешко К.С.

Тема уроку: «Легка атлетика: техніка низького старту та стрибки у довжину з місця».

  

  

  

  

 

По закінченню уроку був проведений аналіз. Керівники фізичного виховання, які приймали участь в обговоренні проведення уроку прийшли до висновку, що викладач Олешко К.С. проявила високий професіоналізм, викладач користується повагою серед учнів, головною вимогою до уроку було забезпечення оптимізації навчально-виховного процесу із застосуванням елементів інноваційних методів навчання та здійснення меж предметних зв’язків, формування в учнів умінь і навичок самостійно займатися фізичними вправами, вчитель використала різноманітні організаційні форми, засоби, методи і прийоми навчання.

 

Прийшли до висновку, що урок пройшов на високому рівні.   
2013-10-30

Відкриття І етапу IV Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка

Кобзарем  ми  його  звемо

Так  від   роду  і  до  роду

Кожен  вірш  свій  і  поему

Він  присвячував  народу

 26  вересня  2013  року  у  ДНЗ  «Запорізьке  ВПУМ»  пройшло  урочисте  відкриття  І  етапу  IV  Міжнародного  мовно-літературного  конкурсу  учнівської  та  студентської  молоді  імені  Тараса  Шевченка. 9  березня  1814  року  українському  народові  було  послано  Тараса  Шевченка  для  воскресіння  його  національної  самосвідомості. Кожен  народ  має  таку  знакову   особистість,  як  Тарас  Григорович.  Як  перший  посланець  весни  він  просвітив  Україні  відродження. Під  час  проведення  свята  учнівську  аудиторію  ознайомили  із  новими  фактами  з  біографії  Кобзаря,  виразно  і  осмислено  читали  поетичні  твори  митця.  Найактивніші  були  відзначені  призами. В  нашому  навчальному  закладі  багато  уваги  приділяється  вихованню  глибокої  поваги  та  любові  до  геніального,  світового  значення  поета  художника. Відродження  України  її  духовності    неможливе  без  вивчення  спадщини  Т.Шевченка.

 

   
2013-10-22

27-06-13

26.04.2013 у ДНЗ «Запорізьке ВПУМ» у рамках тижня фізики був проведений відкритий урок з теми: «Випаровування та конденсація». Цей урок був проведений викладачем фізики Гонтар Світланою Леонідівною.

 
2013-06-27