День української писемності

І  возвеличимо  на  диво

І  розум  наш,  і  наш  язик…

«Т.Г. Шевченко»

9 листопада - день української писемності. У ДНЗ «Запорізьке ВПУ «Моторобудівник» відбулося урочисте відкриття XIII Міжнародного конкурсу української мови імені Петра Яцика та Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка.

У цьому заході прийняли активну участь викладачі, майстри виробничого навчання та учні груп №6, №13, №1, №3, №2. Під час проведення свята учнівську аудиторію познайомили з біографією мецената Петра Яцика та поета Тараса Григоровича Шевченка; згадали поетичний спадок митця, продекламували його вірші та переглянули репродукції його картин. Петро Дмитрович Яцик відомий канадський підприємець, меценат та філантроп. Серед головних проектів профінансованих Петром Яциком значаться: Український  науковий  інститут  Гарвардського  університету,  Канадський  інститут  українських  студій, Енциклопедія  українознавства, а також  Міжнародний конкурс знавців української мови.

Учень І групи Балабанов Віктор заспівав акапельно пісню «Реве та стогне Дніпр широкий», чим дуже розчулив присутніх. Також була проведена вікторина присвячена творчості Кобзаря. Найактивніші учні були відзначені призами. Свято завершилось піснею на слова Шевченка, яку виконали брати Сергій та Віктор Балабанови.

Своїми враженнями від свята ділиться учень групи №10 Приходько Влад: «Цей захід мені дуже сподобався. Я дізнався про мецената Петра Яцика, діяльність якого заслуговує на повагу. Також на святі лунали гарні пісні.

Я неодмінно прийму участь в конкурсі»

Конкурс імені Петра Яцика стартує щороку 9 листопада. В першому етапі конкурсу, який проходив у стінах нашого начального закладу, взяло участь багато учнів, як першокурсників так старшокурсників. За підсумками І етапу були визначені переможці: Лобко Роман група №13/10, Окселенко Ганна група №25/10, Завгородня Марина група №3/10, Огородник Дар’я група №6/12.Ці учні прийняли участь у ІІ етапі цього конкурсу. Огородник Дар’я - учениця групи № 6/12 виборола І місце та буде представляти ДНЗ «Запорізьке ВПУМ» на обласному ІІІ етапі конкурсу імені Петра Яцика.

У нашому навчальному закладі багато уваги приділяється піднесенню престижу української мови серед молоді, вихованню поваги до культури та традицій українського народу.

          

                                                         Викладач української мови та літератури

                                                         Козловська А.М.

                                                         ДНЗ «Запорізьке «ВПУМ»

 

 

2012-12-30