Початок роботи навчально – практичного центру

В листопаді 2018 року в Державному навчальному закладі «Запорізьке вище професійне училище «Моторобудівник» сталася незвичайна подія! Запрацював навчально – практичний центр для підготовки операторів верстатів з числовим програмним керуванням. Першу лабораторно – практичну роботу «Основні вузли напівавтомата токарного патронного АТПр-2М12 –WL4T» провели майстер виробничого навчання Козачков О.І. та викладач спецтехнології Захаренко Г.С. Вони продемонстрували тісний зв'язок між теоретичним та практичним навчанням, коли після інформації викладача учні мають можливість подивитись на весь технологічний процес власними очами.

Сьогодні наші студенти на виробництві працюють за сучасними верстатами, які обладнані за останнім словом техніки. В планах педагогічних працівників, які готують спеціалістів для АТ «Мотор Січ», проведення циклу лабораторно – практичних робіт, які допоможуть нашим учням пройти реальний курс адаптації для роботи на складних верстатах з програмним керуванням.

На першому лабораторно-практичному занятті були присутні: директор училища  Базь О.С., заст. директора з НВР Савінська Л.М., старший майстер училища Подлужний А.С. та педагогічні працівники училища.

Всі присутні висловили подяку за проведення уроку незвичайного формату. А ми, в свою чергу, висловлюємо подяку директору училища Базь О.С. та старшому майстру Подлужному А.С., завдяки яким в училище з’явилась можливість для підготовки висококваліфікованих, конкурентоспроможних спеціалістів.

викладач спецтехнології ДНЗ «Запорізьке ВПУМ»

Захаренко Г.С.

майстер виробничого навчання

Козачков О.І.

2018-11-16

Перші іспити верстатників

Як швидко минає час!!! Не встигли першокурсники переступити у вересні 2017 р. поріг ДНЗ «Запорізьке ВПУМ», як на календарі вже червень 2018 і необхідно витримати перші іспити на встановлення ІІ кваліфікаційного розряду.

Багато чого пізнали за цей навчальний рік майбутні верстатники широкого профілю: які верстати існують в сучасному машинобудуванні, якими інструментами обробляються різноманітні поверхні, з яких матеріалів виконуються деталі, як правильно виконати креслення, розрахувати допуски на отримані розміри та багато іншої інформації.

Іспити на ІІ розряд складаються з двох етапів: теоретичного та практичного. На теоретичному етапі учні відповідали на питання тестів за предметами: спеціальна технологія, матеріалознавство, технічне креслення, допуски та технічні вимірювання, охорона праці. На практичному етапі першокурсники демонстрували знання з маркування верстатів, на яких вони працюють на нашому підприємстві – замовнику кадрів АТ «Мотор Січ», вміння орієнтуватись в ріжучих та вимірюючих інструментах, вмінні працювати з вимірювальними та контрольними інструментами.

Комісія визначила певний рівень підготовки учнів та подякувала учням за підготовку до кваліфікаційної атестації.

Попереду – яскраве, сонячне літо! Хай воно принесе нашим хлопцям та дівчатам багато барвистих фарб, зустрічей з друзями та дасть їм змогу добре відпочити та набратись сил для наступного навчального року!

Захаренко Г.С.,

викладач спецтехнології

 

 

2018-07-02

Перший кваліфікаційний іспит

27 червня 2018 року в Запорізькому вищому професійному училищі «Моторобудівник» успішно пройшла традиційна після проходження виробничої практики поетапна кваліфікаційна атестація, яка є складовою частиною проміжного контролю якості професійної підготовки учнів з професії «Електрогазозварник». Свій перший кваліфікаційний іспит складали  учні групи №12/17.

Всі учні відповідально поставились до цієї події. Успішно закінчились теоретична підготовка та виробнича практика, виконані кваліфікаційні пробні роботи, написані виробничі характеристики.

Теоретичну частину поетапної атестації проводила викладач спец. дисциплін Решетова В.В. Для цього були розробленні тестові завдання, з якими учні добре впорались.

Для проведення практичної частини, майстром виробничого навчання Пономаренко О.В. були підготовленні практичні завдання по виконанню зварювальних робіт.

На кваліфікаційному іспиті хлопці відповідали на питання висококваліфікованих зварників: директора училища Базь О.С., та майстра виробничого навчання Єрмакова М.А. Всі учні показали себе добре, знали матеріал, як практичний так і теоретичний, за що отримали гарні результати.

На завершення головою атестаційної комісії директором училища Олександром Станіславовичем були підведенні підсумки та оголошені результати  - всім присвоєно ІІ кваліфікаційний розряд.

Так тримати!

Викладач спецдисциплін

Решетова В.В.

 

2018-07-02

Важливий день для групи 18/17

Ось і настав той день коли дівчата групи 18/17 захистили своє право отримати кваліфікацію «Контролер верстатних та слюсарних робіт (верстатні роботи)» ІІІ розряду.

Перед іспитом учениці пройшли курс теоретичного навчання та два місяці проходили щоденну виробничу практику на підприємстві АТ «Мотор Січ». Результатом щоденної практики для дівчат стало не тільки закріплення теоретичних знань на практиці та оволодіння прийомами роботи за професією, а й оформлення звіту про виробничу практику, в якому вони аналізували свою виробничу діяльність, та виконали креслення одної з деталей якій вони проводили технічний контроль.

Дівчата підготували якісні креслення деталей, відповідали на питання комісії. Крім того кожна учениця демонструвала прийоми вимірювання деталей різноманітними вимірювальними та контролюючими інструментами в відповідності до вимог кваліфікаційної характеристики.

Комісія розглянули результати захисту, виробничі характеристики та звіти про практику і прийняли рішення про присвоєння ученицям групи 18/17 ІІІ кваліфікаційного розряду з професії «Контролер верстатних та слюсарних робіт»

Попереду у дівчат літні канікули. Тож побажаємо гарного відпочинку, по максимуму наситити свій організм вітаміном D і набратися сил для подальшого навчання!

викладач спецдисциплін

 ДНЗ «Запорізьке ВПУМ»

Бальвас Б.В.

 

 

 

2018-06-27

Поетапна атестація в групі № 2/15 з професії «Слюсар з механоскладальних робіт»

23 травня 2018 року в Запорізькому вищому професійному училищі «Моторобудівник» пройшла традиційна після проходження виробничої практики поетапна кваліфікаційна атестація, яка є складовою частиною проміжного контролю якості професійної підготовки учнів з професії «Слюсар з механоскладальних робіт». Атестацію складали учні групи №2/15.

Захист кваліфікаційної атестації складався з наступних етапів:

  • проведення перевірочних робіт з виробничого навчання, оцінки їх якості;
  • проведення контролю знань з предметів загальнотехнічного і професійного циклу (тести);
  • індивідуальний захист кожним учнем рівня своєї кваліфікації, щодо технології виконання перевірочної роботи на засіданні атестаційної комісії.

Викладач спецдисциплін,

Решетова В.В

 

 

 

 

2018-05-23

Поетапна кваліфікаційна атестація

23.05.18 учні I курсу, які навчаються за професією «Слюсар – інструментальник; Електрогазозварник» складали поетапну атестацію на захист III кваліфікаційного розряду.

Перед іспитом вони пройшли курс теоретичного навчання та два місяці проходили щоденну виробничу практику на підприємстві – замовнику АТ «Мотор Січ»

Кваліфікаційна атестація проходила у два етапи: контроль знань з предметів спеціальних дисциплін та захист кожного учня індивідуально на засіданні кваліфікаційної комісії.

Комісія розглянула результати захисту, перевірки теоретичних знань учнів, курсові роботи та виробничі характеристики і прийняла рішення про присвоєння учням групи 7/17 III кваліфікаційного розряду з професії « Слюсар-інструментальник»

Попереду освоєння теоретичних та практичних занять за професією «Електрогазозварник». Тож побажаємо успіхів у навчанні!

викладач спецдисциплін ДНЗ «Запорізьке ВПУМ»,

Бальвас Б.В.

 

 

2018-05-23

РАДІСТЬ І ПЕЧАЛЬ РОЗЛУКИ

Державні кваліфікаційні іспити – це підсумок надбаних за роки навчання теоретичних та практичних знань, навичок та умінь. Але ці іспити складають не тільки наші учні – випускники ДНЗ «Запорізьке ВПУМ». Це іспити і для тих, хто протягом курсу навчання був поряд з учнями, навчав їх професії, допомагав їм в кваліфікаційному зростанні. Мабуть тому майстер виробничого навчання та викладач спецтехнології переживають під час складання учнівських іспитів більше, ніж самі учні.

Державні кваліфікаційні іспити – це радісна і в той же час сумна подія. Радісна, бо приємно бачити, як твої учні з відповідальністю, грамотно захищають свої випускні роботи, демонструють самостійно створені презентаційні матеріали, як вони відтворюють отримані знання.

А сумна тому, що це остання зустріч з випускниками. Ця зустріч порадувала державну кваліфікаційну комісію училища но чолі з директором Базь А.С. своїми оцінками. Кожен випускник достойно відповідав членам комісії, тому комісії одноголосно виставила учням хороші бали.

В добру путь! Успіхів та удачі! Виконання всіх ваших бажань! Такими словами привітали учнів заступник директора з НВР Пеньков А.М., заступник директора з НВР Савінська Л.М., старший майстер училища Подлужний А.С., методист Масалова Т.С., майстер виробничого навчання Копилов А.В.

викладач спецтехнології ДНЗ «Запорізьке ВПУМ»,

Захаренко Г.С.

 

 

 

 

2018-05-02

Нове вливання в АТ «МОТОР СІЧ»

Здається, зовсім недавно учні групи 11/16, які навчались за професією «Токар», переступили поріг ДНЗ «Запорізьке ВПУМ». Нещодавно вони прийшли на базове підприємство для проходження виробничого навчання.

Минуло майже два роки... Наші хлопці, набравшись знань з теорії та практики, отримавши диплом за професією «Токар», сьогодні вливаються в родину дружнього колективу АТ «Мотор Січ».

Державній кваліфікаційній комісії на чолі з директором училища Базь О.С., викладачу спецтехнології  та майстру виробничого навчання  є чим пишатись! Це також підтвердив і старший майстер цеху № 65 Копінов Сергій Валерійович, який був присутній на державній атестації. Наші випускники достойно склали державний іспит та отримали V кваліфікаційний розряд за професією «Токар».

Попереду у наших випускників довге життя. Так хочеться  побажати їм не зупинятись на досягнутих результатах, йти вперед, отримувати подальшу освіту і стати справжнім кваліфікованими та конкурентоспроможними спеціалістами!

викладач спецтехнології ДНЗ «Запорізьке ВПУМ»,

Захаренко Г.С.

 

 

2018-04-21

Державна кваліфікаційна атестація групи 16/16

26.03.2018 року відбулась державна кваліфікаційна атестація з професії «Контролер верстатних та слюсарних робіт».

Захист дипломних робіт пройшов на достатньому рівні, учениці показали вміння здійснювати вимірювання та контроль параметрів обраної деталі. Високий рівень знань та вміння комісія відзначила у Ларіонової Вікторії, Зозулі Катерини, Леневич Ірини.

Викладач спецтехнологій

Шульга В.Ф.

 

 

 

2018-03-28

Проміжна (поетапна) кваліфікаційна атестація

15.03.18 вперше в своєму житті учні І курсу ДНЗ «Запорізьке ВПУМ», які навчаються за професією «Контролер верстатних та слюсарних робіт», складали поетапну атестацію на захист II кваліфікаційного розряду.

Перед іспитом вони пройшли курс теоретичного навчання та два місяця проходили щоденну виробничу практику на підприємстві – замовнику кадрів АТ «Мотор Січ».

Кваліфікаційна  атестація проходила у два етапи: контроль знань з предметів спеціальних дисциплін та захист кожного учня індивідуально на засіданні кваліфікаційної комісії.

Комісія розглянула результати захисту та перевірки теоретичних знань учнів, виробничі характеристики і прийняла рішення про присвоєння учням групи 18/17 ІІ кваліфікаційного розряду з професії «Контролер верстатних та слюсарних робіт».

класний керівник групи №15/17 ДНЗ «Запорізьке ВПУМ»

Бальвас Б.В.

 

посилання на фото >>

2018-03-19