Наші друзі

Besucherzahler
счетчик посещений

 

 

69081, вул. Панфьорова, 146-А

Зв′яжiться з нами

Приймальна директора (061) 7096869
Електрона адреса: zvpym@ukr.net
Приймальна комiсiя (061) 7096867
Гуртожиток (061) 7096865

Поетапна атестація групи 7/15

22 лютого пройшла поетапна атестація групи 7/15 з професії «Слюсар-інструментальник» на 2-й розряд. Розглядались питання охорони праці, слад сталей, технологічний процес виготовлення деталей та інструментів - скоб, шаблонів, пристосувань. Учні дали відповіді на тести, відповідали на запитання членів комісії по призначенню інструментів. Учні показали достатній рівень знань.

  
2016-03-10Поетапна атестація електрогазозварників

12 лютого в стінах нашого училища пройшла  традиційна після проходження виробничої практики поетапна  професійна  атестація. Атестація  є складовою частиною проміжного контролю якості професійної підготовки учнів з професії «Електрогазозварник»  в групі №19/14.

Поетапна професійна атестація проводиться по закінченні кожного періоду (етапу) навчання, результатом якої є визначення відповідності рівня кваліфікації , яка відповідає вимогам професійних характеристик і включає в себе самостійне виконання навчальних  перевірочних робіт за спеціальністю, передбачених програмами виробничого навчання, оцінку їх якості, виявлення на засіданні комісії фактичного рівня знань, умінь і практичних навичок з професійної підготовки.

Поетапна професійна атестація складалася з наступних етапів:

а) проведення перевірочних робіт з виробничого навчання, оцінки їх якості;

б) проведення контролю знань з предметів загальнотехнічного і професійного циклу ( тести);

в) індивідуальний захист кожним учнем  рівня своєї кваліфікації, щодо технології виконання перевірочної роботи на засіданні атестаційної комісії.

Результати поетапної атестації:

—    31%- вищий рівень;

—    44%- достатній рівень;

—    25%- середній рівень.

Кваліфікаційна комісія розглянула результати перевірки знань учнів, виконання кваліфікаційних пробних робіт, виробничі характеристики, рівень теоретичних знань  та прийняла рішення про присвоєння учням  кваліфікаційного ІІІ розряду  з професії «Електрогазозварник».

Підготувала: Решетова В.В.

  

 

 

 
2016-02-23II (ОБЛАСНИЙ) ЕТАП ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ ФАХОВОЇ МАЙСТЕРНОСТІ СЕРЕД УЧНІВ ПТНЗ З ПРОФЕСІЇ «ВЕРСТАТНИК ШИРОКОГО ПРОФІЛЮ»

18 лютого 2016 року на базі ДНЗ «Запорізьке машинобудівне вище професійне училище» проведено II (обласний) етап Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів професійно-технічних навчальних закладів з професії «Верстатник широкого профілю».

Конкурс проводився у 2 етапи: теоретичний та практичний.

Теоретичний тур передбачав перевірку професійно-теоретичних знань з предметів:

 • «Технологія верстатних робіт»;
 • «Допуски та технічні вимірювання»;
 • «Матеріали і технологія машинобудування»;
 • «Обладнання верстатів»;
 • «Охорона праці».

Практичний тур складався з 2-х видів робіт і передбачав виготовлення деталі згідно з заданими параметрами: на токарно-гвинторізному верстаті 16 К 20 та на універсально-фрезерних верстатах 675П, 676.

Конкурсне оцінювання проводило компетентне журі, до складу якого увійшли:

 • Віктор Захарчук, заступник директора Департаменту-начальник управління загальної середньої, дошкільної та позашкільної освіти Департаменту освіти і науки Запорізької облдержадміністрації;
 • Олександр Паржницький, директор Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області;
 • Людмила Яновська, методист інформаційно-аналітичного методичного центру департаменту освіти і науки, молоді та спорту Запорізької міської ради;
 • Світлана Ципріанова, заступник директора Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області;
 • Яна Терещенко, методист Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області;
 • Віталій Некрашевич, заступник головного метролога АТ «Мотор Січ»
 • Олександр Осовський, начальник центру підготовки і підвищення кваліфікації робітників Міжнародного торгового центру АТ «Мотор Січ».

По завершенні конкурсних завдань журі підвело підсумки, за результатами яких і були визначені переможці та призери II (обласного) етапу Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів професійно-технічних навчальних закладів з професії «Верстатник широкого профілю».

Переможцями конкурсу стали:

 І місце – Москалюк Іван, учень ДНЗ «Запорізьке машинобудівне вище професійне училище»

 ІІ місце – Меняйленко Михайло, учень ДНЗ «Мелітопольське вище професійне училище»

 ІІІ місце – Шпак Владислав, учень ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище «Моторобудівник».

Призери були нагородженні дипломами та цінними подарунками.

Вітаємо Влада з перемогою на ІІ (обласному) етапі Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів ПТНЗ з професії «Верстатник широкого профілю»! Бажаємо йому здоров’я, натхнення та відмінного захисту на кваліфікаційному державному іспиті.

В цьому навчальному році Влад завершить навчання у нашому училищі, отримає диплом кваліфікованого робітника та працюватиме на АТ «Мотор Січ». Сподіваємось, що він стане хорошим робітником та буде брати участь у конкурсах професійної майстерності, які щорічно влаштовує наше базове підприємство.

Захаренко Г.С., викладач спецтехнології

Малова О.В., майстер в/н

 
2016-02-192016 - РІК АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ

04 лютого 2016 року на базі нашого навчального закладу відбувся обласний семінар-практикум педагогічних працівників ПТНЗ з професії «Верстатник широкого профілю».

У семінарі взяли участь викладачі предметів професійно-теоретичної підготовки, майстри виробничого навчання училищ, які ведуть підготовку робітників з професії «Верстатник широкого профілю, оператор верстатів з програмним керуванням», експертна група викладачів іноземної мови та методисти Науково-методичного центру професійно технічної освіти Тимченко Наталія Іванівна, Четверякова Лілія Іванівна, Нідерман Наталія Костянтинівна та Осіна Наталія Анатоліївна.

Семінар-практикум відкрив виконуючий обов’язки директора училища Базь Олександр Станіславович, який розповів присутнім про історію ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище «Моторобудівник», його сьогодення, задачі та напрямки подальшого розвитку. Привітав учасників семінару-практикуму директор Науково-методичного центру професійно технічної освіти у Запорізькій області Паржницький Олександр Вікторович та побажав плідної праці.

Учасникам семінару-практикуму було проведено віртуальну екскурсію майстернями та навчальними кабінетами ДНЗ «Запорізьке ВПУ «Моторобудівник».

Програма семінару-практикуму була насичена змістовними заходами. Учасники семінару-практикуму були присутні на відкритому бінарному уроці на тему «Інструменти для токарних робіт», який провели викладач англійської мови Еговцева Олена Василівна та викладач предметів професійно-теоретичної підготовки Захаренко Ганна Степанівна. 

2016 рік оголошено Президентом України Петром Порошенком роком англійської мови. Проведений урок стане початком впровадження англійської мови при вивченні професій машинобудівного профілю. Викладачі іноземної мови Волкова Ю. А., Єговцева О. В. та викладач спецтехнологій Захаренко Г.С. вже два роки поспіль плідно працюють у цьому напрямі, готуючи з учнями анотації до випускних робіт іноземними мовами.

За відгуками колег, урок пройшов на високому методичному рівні, має високу інноваційну значущість та нестандартні підходи. Проведений урок відрізняється методичною новизною, оскільки урок такого типу було проведено вперше. Присутні колеги відмітили високий творчий потенціал викладачів Еговцевої Олени Василівни та Захаренко Ганни Степанівни.

За програмою семінару-практикуму присутні ознайомились із відео-презентацією уроку теоретичного навчання на тему «Круглі пластини RODEKA». Цей урок є результатом сумісної роботи бібліотекаря училища Шмиголь Ксенії Віталіївни та викладача предметів професійно-теоретичної підготовки Захаренко Ганни Степанівни. Та відео-фрагментом уроку майстра виробничого навчання Похилюк Ганни Мефодіївни на тему «Технологічний процес виготовлення деталі «Шарнір». Похилюк Ганна Мефодіївна з відеоверсією уроку брала участь у обласному конкурсі на кращий навчальний фільм «Урок майстра», де фільм посів І місце.

У своїй доповіді-презентації на тему «Використання нетрадиційних форм та методів викладачів на уроках професійно-теоретичної підготовки з професії «Верстатник широкого профілю, оператор верстатів з програмним керуванням» з метою формування сучасного конкурентоспроможного кваліфікованого робітника» Захаренко Ганна Степанівна висвітлила основні напрямки своєї роботи та поділилась елементами власного досвіду.

Учасники семінару-практикуму методом проведення ділової гри та за методом кейсів (case study) розглянули проблемне питання щодо методики підготовки учня до участі у ІІ (обласному) етапі Всеукраїнського конкурсу серед учнів ПТНЗ з професії «Верстатник широкого профілю» та розробили основні положення.

Екскурсію навчальними майстернями провів виконуючий обов’язки старшого майстра Малов Анатолій Миколайович.

Тимченко Наталія Іванівна, методист Науково-методичного центру професійно технічної освіти у Запорізькій області підвела підсумки роботи семінару-практикуму з професії «Верстатник широкого профілю» та відзначила високу організаційну, методичну та професійну підготовку відкритого заходу.

Захаренко Г.С., Еговцева О.В.
викладачі ДНЗ «Запорізьке ВПУ «Моторобудівник»

  

 

 

 
2016-02-08Проміжний контроль знань

Поетапна атестація є складовою Державної кваліфікаційної атестації і відноситься до проміжного контролю. Поетапна атестація дає можливість оцінити рівень знань учнів на кожному розряді ти виявити можливі прогалини. Це дуже зручно, бо до складання Державної кваліфікаційної атестації ще є деякий час, протягом якого і учні і викладачі можуть звернути увагу на вивчення або повторення навчальних тем, які були менше засвоєні.

Але 25.12.2015 комісія у складі: в.о. директора училища Базя О.С., в.о. старшого майстра Малова А.М., викладача спецдисциплін Захаренко Г.С., майстра виробничого навчання Валюх Т.І. , яка приймала іспити в гр. 14/13 з поетапної атестації на ІУ розряд за професією «Верстатник широкого профілю», залишилась задоволеною відповідями учнів.

У ході підготовки до поетапної атестації учні виконували курсові роботи за темами, які відповідають кваліфікаційним вимогам  ІУ розряду за професією «Верстатник широкого профілю».

У своїх роботах вони розкрили основні питання щодо:

 • Будови різних типів верстатів
 • Кінематики верстатів та складних пристроїв
 • Засобів обробки зі складною установкою
 • Методів обробки зі складними пристроями

Крім того, учні показали високі знання ріжучого та вимірюючого інструментів, відповідали на питання комісії.

Основним напрямком у навчальному процесі є необхідність забезпечити тісний зв'язок з питаннями, які вирішуються на підприємстві. Наші учні проходять виробниче навчання на АТ «Мотор Січ», де в подальшому будуть працювати. Чим тіснішим буде зв'язок теоретичного навчання з тим, що учні бачать на підприємстві, тим легше їм буде адаптуватись там після закінчення училища.

Захаренко Г.С.

викладач спецдисциплін

 

 

 
2016-01-13Професійне становлення слюсарів – інструментальників

Професія слюсар – інструментальник має велике значення для державного машинобудування. Її цінність полягає в тому, що більшість робіт виконується вручну, а це означає, що кожний представник цієї слюсарної професії повинен мати якісну теоретичну підготовку та великий досвід у виконанні практичних робіт.

З чого починається справжній майстер своєї справи? З вивчення азів. В нашому училищі створені всі умови для отримання повноцінних знань з професії слюсар - інструментальник: укомплектовані дві слюсарні майстерні, де учні проходять практику, є чудова інструментальна комора з повним комплектом необхідних ріжучих та вимірюючих інструментів.

18.12.2015 у слюсарній майстерні відбувся відкритий урок практичного навчання, де учні разом із майстром Кісліциним Сергієм Євгеновичем відпрацьовували навички нарізування зовнішньої різьби плашкою. Під час вступного інструктажу майстер в/н Кісліцин С.Є. ознайомив учнів з теоретичними відомостями про різьбові поверхні, послідовністю виконання робіт при нарізуванні шпильок, нагадав про необхідність дотримуватись основних правил з охорони праці під час виконання робіт.

На відкритому уроці були присутні в.о. директора Базь О.С., в.о. старшого майстра Малов А.М., члени методичної комісії «Верстатник широкого профілю». Всі присутні відзначили достатній методичний рівень підготовки майстра до уроку та активність учнів під час його проведення.

Пояснюючи новий матеріал, Сергій Євгенович проводив паралель між системою навчання в училищі та проходженням виробничої практики на АТ «Мотор Січ». Сьогодні наші учні – практиканти цього відомого на весь світ підприємства, а в недалекому майбутньому стануть його кадровими працівниками. Від того, як вони навчаться правильно та якісно виконувати слюсарну обробку деталей, будуть залежати їх успіхи на виробництві. Удачі вам, хлопці та великих перемог в професійному становленні.

Захаренко Г.С.

викладач спеціальних дисциплін

 

 

 
2016-01-13Удосконалення педагогічної майстерності педпрацівників

“Треба самому багато знати, щоб навчати інших”.
В. Короленко

Досконалість не знає меж, а педагогічна досконалість тим більше. З кожним днем досвідчений педпрацівник: майстер виробничого навчання, або викладач, знаходить різноманітні форми донесення до учнів навчально-пізнавальної інформації.

Однією з форм удосконалення педагогічної майстерності є відкриті уроки практичного навчання. Відкритий урок дає можливість обмінюватись досвідом, розповсюджувати інноваційні технології, продемонструвати методи, прийоми і педагогічні засоби при викладанні навчальної теми.  

17.12.2015 був проведений відкритий урок виробничого навчання за темою «Фрезерування уступів і пазів» майстром виробничого навчання І категорії Лігуном Леонідом Федоровичем. На уроці були присутні колеги – майстри в/н, члени методичної комісії «Верстатних та слюсарних професій», адміністрація училища.

Кожен з присутніх висловів Леоніду Федоровичу подяку за урок, який був проведений на достатньому методичному рівні. Колеги відзначили високий рівень підготовки до уроку, наявність великої кількості ріжучого та вимірюючого інструменту. Майстром заздалегідь були підготовлені вертикальні та горизонтальні фрезерні верстати для демонстрації різноманітних засобів обробки уступів та пазів різними фрезами. Для того, щоб учні  могли якісно уявити кінцеві результати своєї роботи, майстер виготовив декілька поопераційних деталей. На кожному етапі роботи учні можуть перевірити результати, що вони отримали під час обробки деталі.

Підводячи підсумки проведеного уроку, в.о. директора училища Базь О.С. констатував, що майстром був проведений не просто урок, а майстер-клас, де багато чому можуть навчитись молоді колеги.  

Захаренко Г.С.,

викладач спецтехнології

 

 

 

 
2016-01-13ВПЕРЕД ДО ВИСОКИХ ПЕРЕМОГ!

11.12.2015 в нашому училищі відбувся І етап Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів професійно – технічних навчальних закладів з професії «Верстатник широкого профілю».

У конкурсі фахової майстерності взяли участь учні:

 1. Запара Максим – гр. 14/13
 2. Компаніець Данило – гр. 14/13
 3. Шевченко Владислав – гр.13/14
 4. Шпак Владислав – гр.6/12

За два тижня до початку конкурсу була проведена велика підготовча робота. Учні – майбутні конкурсанти відпрацьовували трудові навички роботи на токарному та фрезерному верстатах, згадували основні положення з теорії.

Для підготовки і проведення конкурсу був створений оргкомітет, який розглянув креслення деталі, умови проведення конкурсу та критерії оцінювання конкурсних робіт. Викладачі спеціальних дисциплін Захаренко Г.С. та Левченко М.О. готували тести з предметів: охорона праці, матеріалознавство, технічне креслення, допуски та технічні вимірювання, спецтехнологія.  Майстри виробничого навчання Похилюк Г.М., Малова О.В., Валюх Т.І. та в.о. обов’язки старшого майстра Малов А.М. підібрали верстати, інструменти та необхідні пристрої.

Конкурс розпочався з гімну України та привітання в.о. директора Базя О.С.

Конкурс проводився у два етапи: практичний, який складався з виконанням робіт на токарному та фрезерному верстатах та теоретичний, під час якого учням необхідно було відповісти на питання тестів з предметів спеціальних дисциплін.

Необхідно підкреслити, що професія «Верстатник широкого профілю»  складна професія, тому і учні – конкурсанти виконували обробку складної деталі протягом 3, 5 годин. Сюди також увійшов час, необхідний для виконання теоретичної частини конкурсу.

Призові місця розподілились між учасниками конкурсу професійної майстерності таким чином:

1м.- Шпак Владислав – гр. 6/12

2м. - Компаніець Данило – гр. 14/13

3м. - Запара Максим – гр. 14/13

4м. - Шевченко Владислав – гр.13/14

Усе цілком закономірно: 1 місце посів учень четвертого курсу, наш випускник Шпак Владислав. Він продемонстрував якісне виконання деталі та знання теорії.  Учні Компаніець Данило та Запара Максим навчаються на третьому курсі, тому вони не набагато поступилися в кількості отриманих балів Шпаку Владиславу. Учасник Шевченко Владислав навчається тільки на другому курсі, тому в нього усе в майбутньому: конкурси, перемоги, підвищення професійної майстерності.

У переможців конкурсу фахової майстерності попереду ІІ другий етап Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів професійно – технічних навчальних закладів з професії «Верстатник широкого профілю». Побажаємо ім наснаги, терпіння, наполегливості та перемоги на обласному конкурсі фахової майстерності.

Захаренко Г.С.

викладач спецтехнології

машинобудівних професій

 

 

 

 

 

 
2016-01-13Готуємось до Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності

У травні місяці 2016 року відбудеться конкурс фахової майстерності серед учнів професійно – технічних навчальних закладів з професії «Верстатник широкого профілю». Підготовка до цього відповідального заходу розпочалась заздалегідь.

03 грудня 2015 року у приміщенні ВПУ 17 – м. Дніпропетровська відбулось робоче засідання групи експертів – консультантів, до складу якої увійшли найбільш досвідчені викладачі спецтехнології та майстри виробничого навчання машинобудівних професій з Краматорська, Білої Церкви, Черкас, Миколаїва, Сум, Харкова. Мені випала честь представляти викладачів від Запорізької області.

Основною метою засідання експертів – консультантів була розробка практично-теоретичного забезпечення та науково - методичного супроводу Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів професійно – технічних навчальних закладів з професії «Верстатник широкого профілю».

Перед експертами виступила Богданович Ольга Іванівна – методист вищої категорії відділу профтехосвіти і тренінгів інституту модернізації змісту освіти. Вона ознайомила групу з порядком денним та основними завданнями експертної групи.

Учасники експертної групи переглянули проект порядку (умов) проведення Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів професійно – технічних навчальних закладів з професії «Верстатник широкого профілю», опрацювали умови його проведення, підготовили завдання  для практичного та теоретичного турів, розробили критерії оцінювання конкурсних завдань.

Перед учасниками робочої групи виступили директор ВПУ -17 Терентьєв Микола Васильович, заступник директора з НВР Щербина Вікторія Альбертівна та старший майстер Ющенко Олена Володимирівна. Вони розповіли про історію навчального закладу, його сьогодення та поділилися з планами підготовки до Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності.

Учні нашого училища теж мають можливість стати учасником Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів професійно – технічних навчальних закладів з професії «Верстатник широкого профілю». Для цього спочатку необхідно отримати перемогу в училищному конкурсі і стати учасником обласного конкурсу фахової майстерності, який відбудеться у лютому місяці 2016 р.

Перевірити свої можливості виявили бажання учні груп:

13/14 - Шевченко Влад та Ярьоменко Анастасія

6/12 - Шпак Влад

14/13 - Компанієць Данило та Запара Максим

Побажаємо учасникам майбутнього училищного конкурсу професійної майстерності наснаги та успіхів. Вперед за перемогою!

Захаренко Г.С.,

викладач спецтехнології машинобудівних професій,

член робочої Всеукраїнської групи експертів – консультантів.

 

 
2016-01-13МЕТОДИКА ОРГАНІЗАЦІЇ ТА ПРОВЕДЕННЯ ПРОФЕСІЙНИХ ТИЖНІВ
2015-12-02