Наші друзі

Besucherzahler
счетчик посещений

 

 

69081, вул. Панфьорова, 146-А

Зв′яжiться з нами

Приймальна директора (061) 7096869
Електрона адреса: zvpym@ukr.net
Facebook: @motorobudivnyk
Instagram: @motorostroitel
Електрона адреса: zvpym@ukr.net
Приймальна комiсiя (061) 7096867
Гуртожиток (061) 7096865

Поетапна професійна атестація професія «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування»

29 березня 2016 р. у групі №5/15 відбулась поетапна атестація, яка є важливою частиною проміжного контролю якості професіональної підготовки учнів нашого закладу.

Поетапна атестація проводиться з метою виявлення рівня і якості підготовки учнів, як практичних так і теоретичних знань з предметів спеціальних дисциплін на другий розряд.

Оцінка якості підготовки учнів проходила в двох напрямках:

1.Теоретичних знань з предметів спеціальних дисциплін (тести);

2. Практичних знань (усне опитування кожного учня) .

Для проведення атестації була створена комісія, до складу якої входили: в.о. директора Базь О.С., заступник директора з НВР Савінська Л.М., в.о. старшого майстра Малов А.М., викладач спецдисциплін – Таран М. В., майстер в/н – Сичевська К. О.

Учні показали хороші знання та вміння, у зв’язку з чим, їм було присвоєно рівень кваліфікації на II розряд з професії «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування».

Підготовила: Таран М. В.

 
2016-04-01

Державна кваліфікаційна атестація з професії «Слюсар-інструментальник»

29.03.2016 року у навчальному закладі «Вище професійне училище Моторобудівник» відбулася державна кваліфікаційна атестація з професії «Слюсар-інструментальник» 5-го розряду . Учні показали достатній рівень знань, любов до професії та бажання працювати за фахом на виробництві.

 
2016-03-30

Подорож у світ професійної майстерності

29.03.2016 відбулась кваліфікаційна атестація випускників ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище «Моторобудівник» за професією «Токар». Випускники групи 11/14 захищали право на отримання V кваліфікаційного розряду. Для цього вони на високому рівні виконали випускні роботи, розробили презентації та продемонстрували відмінні професійні навички у виготовленні деталей та сувенірів.

Державний іспит розпочався з урочистого привітання учнів, де члени державної кваліфікаційної комісії побажали випускникам успіхів.

Знання учнів оцінювали: голова комісії – Тишечко В.В., заступник начальника управління кадрів АТ «Мотор Січ», заст. голови комісії – в. о. директора Базь О. С. та члени комісії: заст. директора з НВР Савінська Л. М., методист Масалова Т. С., в.о. старшого майстра Малов А. М., викладач спеціальної технології Захаренко Г. С., майстер групи Похилюк Г. М. Всі члени комісії були надзвичайно задоволені виступами учнів. Ще б пак! Всі відповіді були оцінені 10, 11 та 12 балами!!!

За два роки навчання в училищі колишні нерішучі школярі перетворились на майстерних робітників, енергійних активістів, які накопичували свій творчий потенціал для подальшого особистого та професійного зростання.

Світ професійної майстерності немає обмежень. Кожна людина рушає до її вершини своїм особистим шляхом. Ми сподіваємось, що наші токарі у недалекому майбутньому зможуть стати конкурентоспроможними спеціалістами та отримувати достойну заробітну плату.

Захаренко Г.С.

викладач спеціальної технології

ДНЗ «ЗВПУМ»

 

 

 

 
2016-03-30

Друге місце в конкурсі фахової майстерності серед учнів професіонально-технічних навчальних закладів з професії «Електрогазозварник»

17 березня 2016 року в ДНЗ «Запорізьке вище індустріально-політехнічне училище» з усієї Запорізької області зібрались учасники ІІ (обласного) етапу Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів професіонально-технічних навчальних закладів з професії «Електрогазозварник» . Серед конкурсантів був учень нашого закладу Чернишов Ігор, який показав дуже гарні результати, посівши почесне друге місце.

Конкурс традиційно складався з двох частин. Спочатку учасники демонстрували свої загальні теоретичні знання, а потім – професійні навички, змагаючись у двох номінаціях: газове зварювання та ручне дугове зварювання покритим електродом. Власне, Ігор показав найкращий результат у останній номінації – йому треба було зварити ємність, яку потім експерти перевіряли на герметичність. Оцінювало майстерність конкурсантів кваліфіковане журі.

Чернишов Ігор навчається в групі №12/13 на третьому курсі. Своє право брати участь в обласних змаганнях виборов на училищному конкурсі професійної майстерності.

Як розповідає Ігор , раніше він не брав участі в професійних змаганнях такого рівня, тому ніяк не очікував високого результату. «Конкурс був не простим. Змагались 14 учасників, і всі добре підготовлені. Та й завдання виявились  не з легких – ми варили в нерухомому положенні. До того ж коригування внесла постійна увага з боку експертної комісії. Я звик, що, коли працюю, за мною ніхто постійно не спостерігає. А тут – і журі, і журналісти. Тому довелося продемонструвати свої професійні вміння та витримку», – розповідає Ігор.

Однак він зазначає, що участь у змаганнях дала можливість оцінити рівень своєї підготовки та отримати не аби який досвід.

«Я зробив висновок, що на подібних змаганнях для перемоги зовсім не достатньо лише однієї удачі. Навіть навпаки – все залежить від рівня підготовки, кваліфікації та досвіду. Мене до конкурсу готували фахівці нашого навчального закладу, за що я їм дуже вдячний. Тепер буду застосовувати отримані знання на практиці», – ділиться  Ігор.

На питання, хотілося б ще раз спробувати свої сили Ігор відповідає ствердно: «Все залежить від того, наскільки добре я буду вчитися і виросту у професійному плані, а також,  чи затвердять мою кандидатуру. Адже учасників відбирають дуже ретельно. Наступного разу обов'язково спробую отримати перше місце».

 

Решетова В.В.

 

 

 

 
2016-03-21

ПОЕТАПНА АТЕСТАЦІЯ В ГРУПІ ТОКАРІВ

15.03.2016 в ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище «Моторобудівник» відбулась перша поетапна атестація для гр. 8/15 за професією «Токар». Учні продемонстрували свої знання на відповідність ІІ кваліфікаційного розряду. Вони відповідали на запитання, вимірювали деталі, давали характеристику ріжучому та вимірюючому інструменту.

Комісія у складі в.о. директора Базя О.С., заст. директора з НВР Савінської Л.М., в.о. старшого майстра Малова А.М. відзначила достатній рівень знань та якісну підготовку учнів до екзамену. Підготовкою групи займаються викладач спецтехнології Захаренко Г.С. та майстер в/н Похилюк Г.М.

Учні групи вперше складають іспити на кваліфікаційну зрілість, тож побажаємо їм успіхів у навчанні та у досягненні високих результатів при освоєнні професії «Токар».

Захаренко Г.С.

викладач спеціальної технології у ДНЗ «ЗВПУМ»

 

 
2016-03-17

Поетапна атестація групи 7/15

22 лютого пройшла поетапна атестація групи 7/15 з професії «Слюсар-інструментальник» на 2-й розряд. Розглядались питання охорони праці, слад сталей, технологічний процес виготовлення деталей та інструментів - скоб, шаблонів, пристосувань. Учні дали відповіді на тести, відповідали на запитання членів комісії по призначенню інструментів. Учні показали достатній рівень знань.

  
2016-03-10

Поетапна атестація електрогазозварників

12 лютого в стінах нашого училища пройшла  традиційна після проходження виробничої практики поетапна  професійна  атестація. Атестація  є складовою частиною проміжного контролю якості професійної підготовки учнів з професії «Електрогазозварник»  в групі №19/14.

Поетапна професійна атестація проводиться по закінченні кожного періоду (етапу) навчання, результатом якої є визначення відповідності рівня кваліфікації , яка відповідає вимогам професійних характеристик і включає в себе самостійне виконання навчальних  перевірочних робіт за спеціальністю, передбачених програмами виробничого навчання, оцінку їх якості, виявлення на засіданні комісії фактичного рівня знань, умінь і практичних навичок з професійної підготовки.

Поетапна професійна атестація складалася з наступних етапів:

а) проведення перевірочних робіт з виробничого навчання, оцінки їх якості;

б) проведення контролю знань з предметів загальнотехнічного і професійного циклу ( тести);

в) індивідуальний захист кожним учнем  рівня своєї кваліфікації, щодо технології виконання перевірочної роботи на засіданні атестаційної комісії.

Результати поетапної атестації:

—    31%- вищий рівень;

—    44%- достатній рівень;

—    25%- середній рівень.

Кваліфікаційна комісія розглянула результати перевірки знань учнів, виконання кваліфікаційних пробних робіт, виробничі характеристики, рівень теоретичних знань  та прийняла рішення про присвоєння учням  кваліфікаційного ІІІ розряду  з професії «Електрогазозварник».

Підготувала: Решетова В.В.

  

 

 

 
2016-02-23

II (ОБЛАСНИЙ) ЕТАП ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ ФАХОВОЇ МАЙСТЕРНОСТІ СЕРЕД УЧНІВ ПТНЗ З ПРОФЕСІЇ «ВЕРСТАТНИК ШИРОКОГО ПРОФІЛЮ»

18 лютого 2016 року на базі ДНЗ «Запорізьке машинобудівне вище професійне училище» проведено II (обласний) етап Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів професійно-технічних навчальних закладів з професії «Верстатник широкого профілю».

Конкурс проводився у 2 етапи: теоретичний та практичний.

Теоретичний тур передбачав перевірку професійно-теоретичних знань з предметів:

 • «Технологія верстатних робіт»;
 • «Допуски та технічні вимірювання»;
 • «Матеріали і технологія машинобудування»;
 • «Обладнання верстатів»;
 • «Охорона праці».

Практичний тур складався з 2-х видів робіт і передбачав виготовлення деталі згідно з заданими параметрами: на токарно-гвинторізному верстаті 16 К 20 та на універсально-фрезерних верстатах 675П, 676.

Конкурсне оцінювання проводило компетентне журі, до складу якого увійшли:

 • Віктор Захарчук, заступник директора Департаменту-начальник управління загальної середньої, дошкільної та позашкільної освіти Департаменту освіти і науки Запорізької облдержадміністрації;
 • Олександр Паржницький, директор Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області;
 • Людмила Яновська, методист інформаційно-аналітичного методичного центру департаменту освіти і науки, молоді та спорту Запорізької міської ради;
 • Світлана Ципріанова, заступник директора Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області;
 • Яна Терещенко, методист Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області;
 • Віталій Некрашевич, заступник головного метролога АТ «Мотор Січ»
 • Олександр Осовський, начальник центру підготовки і підвищення кваліфікації робітників Міжнародного торгового центру АТ «Мотор Січ».

По завершенні конкурсних завдань журі підвело підсумки, за результатами яких і були визначені переможці та призери II (обласного) етапу Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів професійно-технічних навчальних закладів з професії «Верстатник широкого профілю».

Переможцями конкурсу стали:

 І місце – Москалюк Іван, учень ДНЗ «Запорізьке машинобудівне вище професійне училище»

 ІІ місце – Меняйленко Михайло, учень ДНЗ «Мелітопольське вище професійне училище»

 ІІІ місце – Шпак Владислав, учень ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище «Моторобудівник».

Призери були нагородженні дипломами та цінними подарунками.

Вітаємо Влада з перемогою на ІІ (обласному) етапі Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів ПТНЗ з професії «Верстатник широкого профілю»! Бажаємо йому здоров’я, натхнення та відмінного захисту на кваліфікаційному державному іспиті.

В цьому навчальному році Влад завершить навчання у нашому училищі, отримає диплом кваліфікованого робітника та працюватиме на АТ «Мотор Січ». Сподіваємось, що він стане хорошим робітником та буде брати участь у конкурсах професійної майстерності, які щорічно влаштовує наше базове підприємство.

Захаренко Г.С., викладач спецтехнології

Малова О.В., майстер в/н

 
2016-02-19

2016 - РІК АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ

04 лютого 2016 року на базі нашого навчального закладу відбувся обласний семінар-практикум педагогічних працівників ПТНЗ з професії «Верстатник широкого профілю».

У семінарі взяли участь викладачі предметів професійно-теоретичної підготовки, майстри виробничого навчання училищ, які ведуть підготовку робітників з професії «Верстатник широкого профілю, оператор верстатів з програмним керуванням», експертна група викладачів іноземної мови та методисти Науково-методичного центру професійно технічної освіти Тимченко Наталія Іванівна, Четверякова Лілія Іванівна, Нідерман Наталія Костянтинівна та Осіна Наталія Анатоліївна.

Семінар-практикум відкрив виконуючий обов’язки директора училища Базь Олександр Станіславович, який розповів присутнім про історію ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище «Моторобудівник», його сьогодення, задачі та напрямки подальшого розвитку. Привітав учасників семінару-практикуму директор Науково-методичного центру професійно технічної освіти у Запорізькій області Паржницький Олександр Вікторович та побажав плідної праці.

Учасникам семінару-практикуму було проведено віртуальну екскурсію майстернями та навчальними кабінетами ДНЗ «Запорізьке ВПУ «Моторобудівник».

Програма семінару-практикуму була насичена змістовними заходами. Учасники семінару-практикуму були присутні на відкритому бінарному уроці на тему «Інструменти для токарних робіт», який провели викладач англійської мови Еговцева Олена Василівна та викладач предметів професійно-теоретичної підготовки Захаренко Ганна Степанівна. 

2016 рік оголошено Президентом України Петром Порошенком роком англійської мови. Проведений урок стане початком впровадження англійської мови при вивченні професій машинобудівного профілю. Викладачі іноземної мови Волкова Ю. А., Єговцева О. В. та викладач спецтехнологій Захаренко Г.С. вже два роки поспіль плідно працюють у цьому напрямі, готуючи з учнями анотації до випускних робіт іноземними мовами.

За відгуками колег, урок пройшов на високому методичному рівні, має високу інноваційну значущість та нестандартні підходи. Проведений урок відрізняється методичною новизною, оскільки урок такого типу було проведено вперше. Присутні колеги відмітили високий творчий потенціал викладачів Еговцевої Олени Василівни та Захаренко Ганни Степанівни.

За програмою семінару-практикуму присутні ознайомились із відео-презентацією уроку теоретичного навчання на тему «Круглі пластини RODEKA». Цей урок є результатом сумісної роботи бібліотекаря училища Шмиголь Ксенії Віталіївни та викладача предметів професійно-теоретичної підготовки Захаренко Ганни Степанівни. Та відео-фрагментом уроку майстра виробничого навчання Похилюк Ганни Мефодіївни на тему «Технологічний процес виготовлення деталі «Шарнір». Похилюк Ганна Мефодіївна з відеоверсією уроку брала участь у обласному конкурсі на кращий навчальний фільм «Урок майстра», де фільм посів І місце.

У своїй доповіді-презентації на тему «Використання нетрадиційних форм та методів викладачів на уроках професійно-теоретичної підготовки з професії «Верстатник широкого профілю, оператор верстатів з програмним керуванням» з метою формування сучасного конкурентоспроможного кваліфікованого робітника» Захаренко Ганна Степанівна висвітлила основні напрямки своєї роботи та поділилась елементами власного досвіду.

Учасники семінару-практикуму методом проведення ділової гри та за методом кейсів (case study) розглянули проблемне питання щодо методики підготовки учня до участі у ІІ (обласному) етапі Всеукраїнського конкурсу серед учнів ПТНЗ з професії «Верстатник широкого профілю» та розробили основні положення.

Екскурсію навчальними майстернями провів виконуючий обов’язки старшого майстра Малов Анатолій Миколайович.

Тимченко Наталія Іванівна, методист Науково-методичного центру професійно технічної освіти у Запорізькій області підвела підсумки роботи семінару-практикуму з професії «Верстатник широкого профілю» та відзначила високу організаційну, методичну та професійну підготовку відкритого заходу.

Захаренко Г.С., Еговцева О.В.
викладачі ДНЗ «Запорізьке ВПУ «Моторобудівник»

  

 

 

 
2016-02-08

Проміжний контроль знань

Поетапна атестація є складовою Державної кваліфікаційної атестації і відноситься до проміжного контролю. Поетапна атестація дає можливість оцінити рівень знань учнів на кожному розряді ти виявити можливі прогалини. Це дуже зручно, бо до складання Державної кваліфікаційної атестації ще є деякий час, протягом якого і учні і викладачі можуть звернути увагу на вивчення або повторення навчальних тем, які були менше засвоєні.

Але 25.12.2015 комісія у складі: в.о. директора училища Базя О.С., в.о. старшого майстра Малова А.М., викладача спецдисциплін Захаренко Г.С., майстра виробничого навчання Валюх Т.І. , яка приймала іспити в гр. 14/13 з поетапної атестації на ІУ розряд за професією «Верстатник широкого профілю», залишилась задоволеною відповідями учнів.

У ході підготовки до поетапної атестації учні виконували курсові роботи за темами, які відповідають кваліфікаційним вимогам  ІУ розряду за професією «Верстатник широкого профілю».

У своїх роботах вони розкрили основні питання щодо:

 • Будови різних типів верстатів
 • Кінематики верстатів та складних пристроїв
 • Засобів обробки зі складною установкою
 • Методів обробки зі складними пристроями

Крім того, учні показали високі знання ріжучого та вимірюючого інструментів, відповідали на питання комісії.

Основним напрямком у навчальному процесі є необхідність забезпечити тісний зв'язок з питаннями, які вирішуються на підприємстві. Наші учні проходять виробниче навчання на АТ «Мотор Січ», де в подальшому будуть працювати. Чим тіснішим буде зв'язок теоретичного навчання з тим, що учні бачать на підприємстві, тим легше їм буде адаптуватись там після закінчення училища.

Захаренко Г.С.

викладач спецдисциплін

 

 

 
2016-01-13