Наші друзі

Besucherzahler
счетчик посещений

 

 

69081, вул. Панфьорова, 146-А

Зв′яжiться з нами

Приймальна директора (061) 7096869
Електрона адреса: zvpym@ukr.net
Приймальна комiсiя (061) 7096867
Гуртожиток (061) 7096865

Удосконалення педагогічної майстерності педпрацівників

“Треба самому багато знати, щоб навчати інших”.
В. Короленко

Досконалість не знає меж, а педагогічна досконалість тим більше. З кожним днем досвідчений педпрацівник: майстер виробничого навчання, або викладач, знаходить різноманітні форми донесення до учнів навчально-пізнавальної інформації.

Однією з форм удосконалення педагогічної майстерності є відкриті уроки практичного навчання. Відкритий урок дає можливість обмінюватись досвідом, розповсюджувати інноваційні технології, продемонструвати методи, прийоми і педагогічні засоби при викладанні навчальної теми.  

17.12.2015 був проведений відкритий урок виробничого навчання за темою «Фрезерування уступів і пазів» майстром виробничого навчання І категорії Лігуном Леонідом Федоровичем. На уроці були присутні колеги – майстри в/н, члени методичної комісії «Верстатних та слюсарних професій», адміністрація училища.

Кожен з присутніх висловів Леоніду Федоровичу подяку за урок, який був проведений на достатньому методичному рівні. Колеги відзначили високий рівень підготовки до уроку, наявність великої кількості ріжучого та вимірюючого інструменту. Майстром заздалегідь були підготовлені вертикальні та горизонтальні фрезерні верстати для демонстрації різноманітних засобів обробки уступів та пазів різними фрезами. Для того, щоб учні  могли якісно уявити кінцеві результати своєї роботи, майстер виготовив декілька поопераційних деталей. На кожному етапі роботи учні можуть перевірити результати, що вони отримали під час обробки деталі.

Підводячи підсумки проведеного уроку, в.о. директора училища Базь О.С. констатував, що майстром був проведений не просто урок, а майстер-клас, де багато чому можуть навчитись молоді колеги.  

Захаренко Г.С.,

викладач спецтехнології

 

 

 

 
2016-01-13ВПЕРЕД ДО ВИСОКИХ ПЕРЕМОГ!

11.12.2015 в нашому училищі відбувся І етап Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів професійно – технічних навчальних закладів з професії «Верстатник широкого профілю».

У конкурсі фахової майстерності взяли участь учні:

 1. Запара Максим – гр. 14/13
 2. Компаніець Данило – гр. 14/13
 3. Шевченко Владислав – гр.13/14
 4. Шпак Владислав – гр.6/12

За два тижня до початку конкурсу була проведена велика підготовча робота. Учні – майбутні конкурсанти відпрацьовували трудові навички роботи на токарному та фрезерному верстатах, згадували основні положення з теорії.

Для підготовки і проведення конкурсу був створений оргкомітет, який розглянув креслення деталі, умови проведення конкурсу та критерії оцінювання конкурсних робіт. Викладачі спеціальних дисциплін Захаренко Г.С. та Левченко М.О. готували тести з предметів: охорона праці, матеріалознавство, технічне креслення, допуски та технічні вимірювання, спецтехнологія.  Майстри виробничого навчання Похилюк Г.М., Малова О.В., Валюх Т.І. та в.о. обов’язки старшого майстра Малов А.М. підібрали верстати, інструменти та необхідні пристрої.

Конкурс розпочався з гімну України та привітання в.о. директора Базя О.С.

Конкурс проводився у два етапи: практичний, який складався з виконанням робіт на токарному та фрезерному верстатах та теоретичний, під час якого учням необхідно було відповісти на питання тестів з предметів спеціальних дисциплін.

Необхідно підкреслити, що професія «Верстатник широкого профілю»  складна професія, тому і учні – конкурсанти виконували обробку складної деталі протягом 3, 5 годин. Сюди також увійшов час, необхідний для виконання теоретичної частини конкурсу.

Призові місця розподілились між учасниками конкурсу професійної майстерності таким чином:

1м.- Шпак Владислав – гр. 6/12

2м. - Компаніець Данило – гр. 14/13

3м. - Запара Максим – гр. 14/13

4м. - Шевченко Владислав – гр.13/14

Усе цілком закономірно: 1 місце посів учень четвертого курсу, наш випускник Шпак Владислав. Він продемонстрував якісне виконання деталі та знання теорії.  Учні Компаніець Данило та Запара Максим навчаються на третьому курсі, тому вони не набагато поступилися в кількості отриманих балів Шпаку Владиславу. Учасник Шевченко Владислав навчається тільки на другому курсі, тому в нього усе в майбутньому: конкурси, перемоги, підвищення професійної майстерності.

У переможців конкурсу фахової майстерності попереду ІІ другий етап Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів професійно – технічних навчальних закладів з професії «Верстатник широкого профілю». Побажаємо ім наснаги, терпіння, наполегливості та перемоги на обласному конкурсі фахової майстерності.

Захаренко Г.С.

викладач спецтехнології

машинобудівних професій

 

 

 

 

 

 
2016-01-13Готуємось до Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності

У травні місяці 2016 року відбудеться конкурс фахової майстерності серед учнів професійно – технічних навчальних закладів з професії «Верстатник широкого профілю». Підготовка до цього відповідального заходу розпочалась заздалегідь.

03 грудня 2015 року у приміщенні ВПУ 17 – м. Дніпропетровська відбулось робоче засідання групи експертів – консультантів, до складу якої увійшли найбільш досвідчені викладачі спецтехнології та майстри виробничого навчання машинобудівних професій з Краматорська, Білої Церкви, Черкас, Миколаїва, Сум, Харкова. Мені випала честь представляти викладачів від Запорізької області.

Основною метою засідання експертів – консультантів була розробка практично-теоретичного забезпечення та науково - методичного супроводу Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів професійно – технічних навчальних закладів з професії «Верстатник широкого профілю».

Перед експертами виступила Богданович Ольга Іванівна – методист вищої категорії відділу профтехосвіти і тренінгів інституту модернізації змісту освіти. Вона ознайомила групу з порядком денним та основними завданнями експертної групи.

Учасники експертної групи переглянули проект порядку (умов) проведення Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів професійно – технічних навчальних закладів з професії «Верстатник широкого профілю», опрацювали умови його проведення, підготовили завдання  для практичного та теоретичного турів, розробили критерії оцінювання конкурсних завдань.

Перед учасниками робочої групи виступили директор ВПУ -17 Терентьєв Микола Васильович, заступник директора з НВР Щербина Вікторія Альбертівна та старший майстер Ющенко Олена Володимирівна. Вони розповіли про історію навчального закладу, його сьогодення та поділилися з планами підготовки до Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності.

Учні нашого училища теж мають можливість стати учасником Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів професійно – технічних навчальних закладів з професії «Верстатник широкого профілю». Для цього спочатку необхідно отримати перемогу в училищному конкурсі і стати учасником обласного конкурсу фахової майстерності, який відбудеться у лютому місяці 2016 р.

Перевірити свої можливості виявили бажання учні груп:

13/14 - Шевченко Влад та Ярьоменко Анастасія

6/12 - Шпак Влад

14/13 - Компанієць Данило та Запара Максим

Побажаємо учасникам майбутнього училищного конкурсу професійної майстерності наснаги та успіхів. Вперед за перемогою!

Захаренко Г.С.,

викладач спецтехнології машинобудівних професій,

член робочої Всеукраїнської групи експертів – консультантів.

 

 
2016-01-13МЕТОДИКА ОРГАНІЗАЦІЇ ТА ПРОВЕДЕННЯ ПРОФЕСІЙНИХ ТИЖНІВ
2015-12-02Неделя машиностроительных профессий

С 30.10.2015 по 06.11.2015 в ГУЗ «Запорожское высшее профессиональное училище «Моторостроитель» успешно прошла неделя по машиностроительным профессиям. Она была организована участниками  методической комиссии станочных и слесарных профессий. Неделя прошла плодотворна и надолго запомнится участникам и зрителям своей насыщенностью. В программе недели были проведены мероприятия:

 • Ø Торжественное открытие недели
 • Ø Конкурс профессионального мастерства
 • Ø Выставка стенных газет по профессиям машиностроительного профиля
 • Ø Открытый урок теоретического обучения на тему «Контроль наружных цилиндрических поверхностей» - преподаватель спецдисциплин Левченко М.О.
 • Ø Конкурс «Собери пазлы»
 • Ø Выставка работ учащихся, выполненных на практике
 • Ø Выставка лучших конспектов учащихся по предметам спецдисциплин
 • Ø Выставка современной технической литературы
 • Ø Торжественное закрытие недели

В программе недели ребятам были показаны видеофрагменты защиты наших выпускников на немецком и английском языках. А нынешние участники подготовили небольшой монтаж на иностранном языке. Сегодня качественное знание иностранных языков выпускниками профтехучилищ становится необходимой реальностью.

В разных мероприятиях недели было задействовано много ребят, а на торжественном открытии и закрытии, которые проходили в актовом зале в виде праздничной шоу – программы, присутствовало все училище.

Недели по профессиям призваны поднять уровень мастерства и современного подхода к профессиональному образованию. При их подготовке и проведении создаются благоприятные условия для выявления и развития творческих способностей как преподавателей, мастеров производственного обучения, так и учащихся.

Проведение недель по  той или иной профессии способствует демонстрации наработок педагогов, методов и приемов их работы, дает возможность в нетрадиционной форме обмениваться своим педагогическим опытом. А самым главным заданием недель по профессии является привлечение как можно большего количества учащихся с целью повышению интереса к избранной профессии и воспитания у них чувства ответственности, коллективизма при участии в различных конкурсах.

Захаренко А.С.,

руководитель методической комиссии

станочных и слесарных профессий

 

 

 

 

 
2015-11-10Конкурс профессионального мастерства по слесарным профессиям

30.10.2015 в ГУЗ «Запорожское высшее профессиональное училище «Моторостроитель» в рамках проведения недели по машиностроительным профессиям состоялся конкурс профессионального мастерства по слесарным профессиям. В конкурсе приняли участие по двое ребят из каждого курса и каждой группы, где ребята осваивают слесарные ремесла: слесарь - инструментальщик, слесарь – сборщик двигателей. Всего было восемь участников.

Конкурс начался с торжественной линейки, на которой и.о. директора Базь А.С. поприветствовал участников конкурса. Он поздравил ребят с тем, что они уже лучшие, т.к. именно их коллектив каждой учебной группы делегировал на училищный конкурс профмастерства. Участие в конкурсе – это уже победа, подчеркнул Александр Станиславович.

Конкурс состоял из двух этапов: практического, где ребята в ручную изготавливали деталь «Жетон» и теоретического, где они отвечали на вопросы тестов.

Назначение каждого конкурса – соревнования: убедить учащихся в их возможностях и творческих способностях, поднять интерес к выбранной профессии. Спокойно и уверенно ребята подготовили рабочие места, учли все элементы рациональной организации рабочего места и требований по охране труда. Участники уложились в отведенное для выполнения конкурсного задания время, а некоторые закончили его немного раньше. Поэтому и получилось три призовых места, отмеченных грамотами. Благодарности за стремление к победе и активное участие в конкурсе получили остальные его участники. Грамоты и благодарности были вручены ребятам на торжественной линейке в актовом зале.

Оценивали работы девушки из группы контролеров ОТК, которые будут выпускаться в этом году – Криворучко Галина и Сорокина Алина. Проходя практику на АО «Мотор Сич», девушки со знанием дела подошли к контролю деталей. Предварительно они самостоятельно изготовили шаблоны для контроля деталей. Каждая деталь, наряду с шаблонами контролировалась штангенциркулями.

Захаренко А.С.,

руководитель методической комиссии

станочных и слесарных профессий

 

 

 
2015-11-10Тиждень електротехнічних та електрогазозварювальних професій

В нашому навчальному закладі доброю традицією стало проведення професійних тижнів для учнів електротехнічних та електрогазозварювальних професій. В цьому році тиждень проходив з 20 квітня по 24 квітня 2015 року. У підготовці брали участь викладачі спецдисциплін та майстри виробничого навчання. Основними завданнями при проведенні професійного тижня стали:

 • Залучити всіх учнів для організації і проведення тижня.
 • Провести в групах 1, 2, 3 курсів заходи, що сприяють розвитку пізнавальної діяльності учнів.
 • Познайомити учнів на практиці зі специфікою застосування окремих знань в деяких професійних сферах.
 • Організувати самостійну та індивідуальну, колективну практичну діяльність учнів.
 • Виявити учнів, які володіють творчими здібностями, прагнуть до поглибленого вивчення спецдисциплін.

Етапи проведення тижня електротехнічних та електрогазозварювальних професій.

Підготовчий етап

 1. Затвердження плану проведення предметного тижня на засіданні МК.
 2. Визначення основних заходів, їх форм змісту.
 3. Розподіл обов'язків між викладачами і майстрами виробничого навчання (членами МК).

Основний етап

Оформлення та проведення виставки творчих робіт учнів за професією «Електрогазозварник, слюсар механоскладальних робіт».

Проведення в групах конкурсів «Кращий знавець теорії» протягом тижня , де учні показали свою кмітливість і допитливість в області досліджуваних спецдисциплін.

Проведення інформаційного workout (викладачі на своїх уроках показали презентації про пізнавальні та цікаві факти професій і наук пов'язаних з цими професіями, а так само відео фрагменти та відео фільми про зварювання та електротехніку ) .

Протягом усього тижня учні груп електрогазозварників змагалися один з одним, беручи участь у грі «Отримай бонус-приведи групу до перемоги», результатом якої стало вручення кубка «Краща група ЗВАРНИКІВ» групі, яка перемогла за підрахунком отриманих бонусів на при кінці тижня.

Головною подією тижня електротехнічних та електрогазозварювальних професій став конкурс професійної майстерності «Кращий зварювальник».

За звання «Кращий зварювальник ДНЗ ЗВПУМ-2015» боролися команди трьох груп 1, 2 і 3 курсів.

А саме:

 • гр.№19/14(Лончук Я., Івженко М., Громовий А.);
 • гр.№12/13 (Буяновський В., Кривоніс С., Момот В.);
 • гр.№10/12 (Якубовський А., Гулевський Ю., Шульга В.).

Роботу конкурсантів оцінювала авторитетна комісія у складі:

 • В. Р. Лопухов— старший майстер училища;
 • К. Ф. Лігун, С. А. Мельников, С. С. Тарасенко— майстри виробничого навчання;
 • Решетова В.В. — викладач спецдисциплін.

Перед тим, як взяти в руки електродотримачі, конкурсантам довелося витримати іспит з теорії, відповідаючи на запитання інтерактивного тесту, який розробила викладач спецдисциплін Решетова В. В. Тестування проходило в кабінеті спецтехнології зварювальних професій у присутності комісії.

Складніше був іспит в практичній частині, пов'язаний зі стикуванням пластин за допомогою вертикального і нижнього швів протягом відведеного часу. ...Численні снопи іскор на робочих місцях розліталися на всі боки, вогняна дуга з'єднувала деталі в єдине ціле за допомогою швів. Експерти комісії  тільки й встигали фіксувати ті чи інші нюанси на операціях — зачистка поверхні, прихватки, збірка вузла якості з урахуванням витраченого часу.

Завершувалася вся робота візуально-вимірювальним контролем. Досвідченими експертами комісії тут визначалися вже інші дефекти — наявність у швах пор, кратерів, підрізів, напливів, непроварів і т. д.

З усією категоричністю хочеться відзначити об'єктивний підхід експертів- контролерів до роботи кожного зварника, який залишався для них людиною інкогніто. Оцінка швів йшла, як мовиться, незважаючи на особи, строго за номерами.

Поки здійснювалася перевірка якості зварних швів конкурсанти зустрілися і поговорили з випускником групи зварювальників гр.№12/09 Кривоногом Євгеном , який пройшов службу в лавах Збройних сил України і побував в зоні АТО.

Остаточним етапом стала церемонія нагородження: оголошення переможців, вручення грамот і пам'ятних подарунків. Результати такі:

Практична частина

I місце - гр.№10/12 Гулевський Юрій

II місце - гр.№12/13 Кривонос Сергій

III місце - гр.№12/13 Василь Буяновський

Теоретична частина

I місце - гр.№10/12 Гулевський Юрій

II місце - гр.№12/13 Момот Владислав

III місце - гр.№12/13 Кривонос Сергій

Звання «Кращий зварювальник ДНЗ ЗВПУМ-2015» отримав учень третього курсу гр.№10/12- Гулевський Юрій.

Заключний етап

Всім призерам були вручені грамоти та пам'ятні подарунки.

Аналіз

У підсумку всі намічені заходи були проведені в хорошому темпі, вкладаючись у відведений час, хороша дисципліна підтримувалася за рахунок цікавого змісту конкурсів і контролю з боку викладачів і майстрів виробничого навчання. Спостерігалася злагоджена робота всіх членів методичної комісії, своєчасна координація дій, взаємодопомога і підтримка, взаємовідвідування заходів.

Основні цілі та завдання професійної тижня були досягнуті завдяки чіткому і своєчасному планування, а так само відповідальному ставленню всіх членів методичної комісії до поставлених завдань.

Методична комісія електротехнічних та електрогазозварювальних професій аналізуючи результати своєї роботи відзначила високий рівень проведення професійної тижня та активне залучення всіх учнів в проведені заходи.

Викладач спецдисциплін

Решетова В.В.

 

 

 

 
2015-05-254:0 – ведут «Станочники»

05.05.2015. состоялся очередной выпуск учащихся нашего училища. На этот раз свои знания подтверждали выпускники группы 4/11 «Станочники широкого профиля». Четыре долгих года постигали ребята свою профессию. Это и понятно. За это время им необходимо было получить знания и освоить несколько составляющих профессии станочника: токарное, фрезерное, сверлильное, шлифовальное дело, станки с программным управлением, азы программирования и наладки. Параллельно с теоретическими знаниями ребята получали практические навыки в мастерских училища и на базовом предприятии - АО «Мотор Сич».

Квалификационный экзамен – это экзамен на профессиональную зрелость. Практически все ребята достойно подготовились и выдержали экзамен. Они с честью защищали свои технологические процессы по обработке деталей машиностроительного профиля, с достоинством отвечали на вопросы членов комиссии. Учащиеся Ковалев Игорь и Миняйло Анатолий сами изготовили сложный с точки зрения станочной обработки сувенир – игрушку «Куб в кубе». Миняйло Анатолий представлял свою визитную карточку на немецком языке, а учащийся Хрупайло Павел – на английском. Как знать, может быть в будущем ребятам пригодятся навыки работы с техническим текстом на иностранном языке.

Притула Евгений, Проноза Дмитрий и Устименко Александр представили на квалификационный экзамен сложные презентации по обработке деталей на станках с программным управлением.

Удачи вам, выпускники! Исполнения всех ваших желаний! Пусть как можно больше хороших людей встречаются на вашем жизненном пути!

Захаренко Анна Степановна,

преподаватель спецтехнологии

 
2015-05-06Державна кваліфікаційна атестація токарів

27.03.2015 року в ДНЗ « Запорізьке вище професійне училище « Моторобудівник» проходила Державна кваліфікаційна атестація учнів групи № 8/13, за спеціальністю «Токар» та учнів групи № 7/13 за спеціальністю « Слюсар-інструментальник» з присвоєнням випускникам V розряду.

До складу комісії увійшли: начальник відділу професійно-технічної, вищої освіти та інноваційної діяльності Департаменту освіти і науки Запорізької облдержадміністрації, заступник директора начальника відділу кадрів АТ «Мотор Січ» Тишечко В.В., головний технолог підприємства- замовника кадрів Шифанов В.О., директор училища Єрмаков М.А., заступник директора з навчально-виробничої роботи Тверденко В.В., заступник директора з навчально-виховної роботи Савінська Л.М., методист училища Масалова Т.С., старший майстер училища Лопухов В.Р., викладач спецдисциплін Захаренко Г.С. та майстер виробничого навчання Гутніков О.А.

Викладачі нашого училища намагаються втілювати в навчальний процес використання учнями отриманих знань з іноземних мов при виконанні та захисту курсових і випускних робіт та впроваджують інформаційні технології в навчально-виробничий процес.

Найбільш професійні знання показали учні групи № 7/13 Левченко М.С., Шевченко М.О., які презентували свої презентаційні ролики.

Але родзинкою захисту був виступ учениці групи № 8/13 Нестерович В. іноземною мовою. Державна комісія дала виступам учнів високу оцінку та відзначила високий рівень знань, підготовку та професіоналізм майбутніх токарів.

Головою комісії було оголошено результати Державної кваліфікаційної атестації. Після чого усі члени комісії побажали випускникам посісти гідне місце на професійній ниві токарів підприємства «Мотор Січ».

 

 

 
2015-04-07В добрый путь выпускники!

27.03.2015 выпускники группы токарей сдавали экзамен на подтверждение V квалификационного разряда. В составе комиссии, принимавшей экзамены, были высокие гости, обладающие высоким уровнем профессионального мастерства. Это заместитель главного технолога АО «Мотор Сич» Шифанов Валерий Александрович, Прийменко Галина Владимировна - начальник отдела профессионально - технического, высшего образования и инновационной деятельности Департамента образования и науки Запорожской облгосадминистрации, Тишечко Виталий Владимирович – заместитель начальника отдела кадров АО «Мотор Сич».

Ребята гр. 8/13 готовились к экзамену с большой ответственностью и серьезностью, ведь присвоение V квалификационного разряда обязывает каждого выпускника показать достойный уровень знаний и умений. Чем же удивили комиссию наши токари? Несколько человек выточили детали по заданному чертежу, несколько ребят приготовили тематические презентации. А наша всеобщая любимица, отличница, участница многих училищных мероприятий Валерия Нестерович не только представила комиссии выточенную собственноручно деталь, но и представила аннотацию к своей работе на немецком языке. В планах у Валерии – стать техническим переводчиком. Необычное трудолюбие Валерии и ее исключительная любознательность станут ей надежными помощниками в осуществлении своих планов.

Как жаль расставаться с выпускниками… Ведь столько в них вложено душевного тепла и переживаний, столько вместе с ними пережито!

Многие из этой группы остаются работать на нашем базовом предприятии. Будем надеяться, что коллектив моторовцев станет им второй семьей, что им всегда подадут руку поддержки и помогут в трудных ситуациях старшие товарищи.

В добрый путь выпускники!!!

Захаренко А.С., преподаватель спецтехнологии

Гр.8/13 встречает комиссию

Комиссия начала свою работу

Защита Нестерович Валерии

 
2015-04-06