Наші друзі

Besucherzahler
счетчик посещений

 

 

69081, вул. Панфьорова, 146-А

Зв′яжiться з нами

Приймальна директора (061) 7096869
Електрона адреса: zvpym@ukr.net
Приймальна комiсiя (061) 7096867
Гуртожиток (061) 7096865

Педагогічна практика

21.03.2019 на базі ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище «Моторобудівник» відбулась педагогічна практика для викладачів предметів професійно-теоретичної підготовки, які сьогодні проходять курси підвищення кваліфікації при КЗ «ЗОІППО»ЗОР.

На початку заходу із словами привітання виступив директор навчального закладу Базь Олександр Станіславович. Він розповів учасникам заходу історію училища, його напрямки діяльності та проблеми сьогодення. Слухачі курсів підвищення кваліфікації ознайомились з матеріальною базою училища та новоствореним навчально-практичним центром для підготовки операторів верстатів з програмним керуванням.

Особливо всіх присутніх вразив сучасний гуртожиток, в якому мешкають понад 300 учнів. Гуртожиток є гордістю колективу, так як він був реанімований власними силами педагогічних та технічних працівників.

В межах заходу викладач Захаренко Ганна Степанівна презентувала свої авторські напрацювання щодо використання інноваційних форм та методів у процесі викладання предметів спеціальних дисциплін. Для викладачів –слухачів курсів підвищення кваліфікації були презентовані педагогічні інновації: метод проектів, STEAM-технології, кейс – стаді, бінарні форми проведення уроків.

Куратор групи Бабкова Олена Олексіївна від усіх присутніх викладачів області виразила слова щирої подяки всьому педагогічному колективу за гарно проведений захід.

Бабкова О.О.,

доцент кафедри андрагогіки КЗ «ЗОІППО» ЗОР

Захаренко Г.С.,

викладач ДНЗ «ЗВПУ «Моторобудівник»
2019-03-25Методичний тиждень в ДНЗ «Запорізьке ВПУМ»

З метою якісної організації навчально-виробничого процесу на початку січня місяця у нашому навчальному закладі проходив методичний тиждень для педагогічних працівників.  04 та 09 січня2019 року на базі навчального закладу  спільно з КЗ «ЗОІППО» ЗОР пройшли тренінги: «Шляхи реалізації моделі «перевернутий клас» в освітньому процесі» та «Міжпредметна інтеграція як умова реалізації компетентнісного підходу в освітньому процесі». Тренінги провела Бабкова Олена Олексіївна – доцент кафедри андрагогіки, кандидат педагогічних наук.

Педагічний колектив познайомився  з теоретичними та освітніми інструментами міжпредметної інтеграції та спробували реалізувати та спроектувати педагогічний процес за різними типами уроків.

Під час тренінгу «перевернутий клас» викладачі та майстри виробничого навчання познайомилися з основними елементами даної методики та шукали відповіді у контексті «перевернутого навчання»:як зацікавити учнів вивчати матеріал на випередження вдома та дійшли висновку, що упроваджуючи цю технологію педагог бачить рівень успішності кожного учня  в процесі виконання практичних завдань і може вчасно допомогти. Технологія «перевернутого навчання» дає змогу істотно покращити показники успішності.

10 січня  2019 року пройшов семінар на тему ; «Вдосконалення розвитку методологічної культури педагогічного працівника ПТНЗ». В ході семінару педагогічні працівники училища познайомилися з характеристикою методологічної культури та сформували модель методологічної культури педагога. Свої досвідом роботи поділилися:Король О.В.,Притиченко А.В.,Скопик Г.А.,Петренко О.І.,Лігун Л.Ф.,Шульга В.Ф.

Масалова Т.С.

Заступник директора з НМР

 
2019-01-10"Україна очима молоді"

18 квітня 2018 року учениця групи  № 4/15 Іванцова Лілія разом з своїм наставником Кириченко В.А. прийняла участь в ІІ науково-практична конференція учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти Запорізької області "Україна очима молоді". В конференції взяли участь 32 учня із 23 закладів області. Наша учениця була відзначена сертифікатом учасника. Саме на таких заходах під час дискусії виробляється самостійність, оригінальність висловлювання, вміння обґрунтовувати, спростовувати хибні думки, відбувається опанування мистецтвом аргументованої полеміки.

Методист ДНЗ «Запорізьке ВПУМ»,

Масалова Т.С.

 

 
2018-04-20Вітаємо!

15.03.2018 Державний навчальний заклад «Запорізьке вище професійне училище «Моторобудівник» отримав золоту медаль на ІХ Міжнародній виставці "Сучасні заклади освіти". Це результат плідної роботи всього колективу.Тільки співпраця, розуміння поставлених задач є запорукою успіху.

15-17 березня відбулася головна подія освітньої галузі України – Дев’ята Міжнародна виставка «Сучасні заклади освіти - 2018» у Київському Палаці дітей та юнацтва . Міжнародна виставка «Сучасні заклади освіти» за своїм фаховим і науковим рівнем, змістовністю ділової програми з найбільш актуальних і важливих питань галузі освіти, чисельністю учасників усіх ланок освіти та кількістю відвідувачів є найбільш рейтинговою та широкомасштабною в Україні. На виставці були представлені різні форми власності університети, академії, інститути, коледжі, технікуми, наукові установи; професійно-технічні навчальні заклади, науково-методичні центри професійно-технічної освіти. Наш навчальний заклад разом з НМЦ ПТО в Запорізькій області теж брав участь у цьому міроприємстві та отримав золоту медаль Виставки «Сучасні заклади освіти – 2018» у тематичній номінації «Інноваційна модель сучасного закладу професійної (професійно-технічної) освіти в контексті освітніх реформ». Свої методичні наробки представили викладачі навчального закладу Захаренко Г.С. та Мілочкіна Л.В.

Тож побажаємо успіхів і натхнення в новаторській діяльності!

методист ДНЗ «Запорізьке ВПУМ»

Масалова Т.С.

 

посилання на фото >>
2018-03-20Відбулося засідання методичної комісії викладачів спецдисциплін та майстрів виробничого навчання

2 лютого 2018 року в методичному кабінеті відбулось засідання методичної комісії викладачів спецдисциплін та майстрів виробничого навчання. Були присутні директор навчального закладу, старший майстер, методист, голова методичної комісії, викладачі спецдисциплін, майстри виробничого навчання.

На засіданні розглядалися такі питання:

  1. Звіт про проведену методичну роботу за міжатестаційний період майстрів виробничого навчання Похилюк Ганни Мефодієвни, Коханович Катерини Валентинівни, Копилова Анатолія Васильовича.
  2. Доповідь-презентація, викладача спедисциплін Захаренко Ганни Степанівни, на тему «Узагальнення досвіду педагогічної майстерності».

На засіданні методичної комісії всі доповідачі продемонстрували, що знайомляться з сучасними технологіями навчання, вдосконалюють традиційні форми навчання, вивчають, узагальнюють та  впроваджують педагогічний досвід щодо формування компетентного учня, розуміють необхідність підвищення своєї професійної майстерності для підготовки компетентного учня в сучасних умовах, готові до реалізації компетентісного підходу через впровадження сучасних освітніх та інформаційно-комунікаційних технологій.

Голова МК

В. В. Решетова

 

 

 

 

посилання на фото >>

 
2018-02-05Мотивація учнів до науково-дослідницької діяльності

Мотивація має вирішальну роль під час виконання будь-якої роботи, а особливо важливо мотивувати учнів до науково-дослідницької діяльності, що дозволить всебічно розвинути дитину. Так, в ДНЗ «Запорізьке ВПУМ» 31 травня 2017 року було відкрито першу обласну науково-практичну конференцію серед закладів професійно-технічної освіти під гаслом «Україна очима молоді». Учні та їхні керівники з обласних професійно-технічних закладів презентували свої дослідницькі роботи на різні теми у вигляді доповідей. Конференцію завершила Кулакова К.А., соціальний педагог ДНЗ «Запорізьке ВПУМ», доповіддю на актуальну тематику «Мотивація учнів до науково-дослідницької діяльності».

Сучасному суспільству з його швидкими змінами потрібні освічені, зацікавлені люди, які можуть самостійно приймати рішення в ситуації вибору, здатні до співпраці, які відрізняються мобільністю, динамізмом, конструктивністю і готові до міжкультурної взаємодії.

Головний шлях виховання повноцінної мотивації - це не тільки створення сприятливого мікроклімату, але і включення учнів в реальні види діяльності, способи взаємодії з оточуючими. Основним помічником у справі залучення учнів до наукової діяльності виступає педагог, який одночасно стає керівником його дослідницької роботи. Керівник дослідницької діяльності учня має орієнтуватися на використання педагогічних технологій за допомогою яких не просто поповнювалися б знання й уміння учня з предмету, а й розвивалися такі якості, як пізнавальна активність, самостійність, уміння творчо виконувати завдання. В ході наукової роботи перед майбутніми дослідниками треба ставити такі завдання, які б допомогли їм по новому поглянути на власну ерудицію.

Маємо надію, що в нашому навчальному закладі з кожним роком кількість зацікавлених науковою діяльністю учнів буде збільшуватись, а це дасть можливість піднятись нашому закладу на більш високий науковий рівень.

Кулакова К. А.

соціальний педагог

ДНЗ «Запорізьке ВПУМ»

 
2018-02-05Тези доповiдей учасникiв науково-практичної конференції учнів професійно-технічних навчальних закладів Запорізької області
2017-06-12«ВИЖИВАЄ НЕ СИЛЬНІШИЙ І НЕ РОЗУМНІШИЙ, А ТОЙ, ХТО НАЙКРАЩЕ РЕАГУЄ НА ЗМІНИ»

Такими словами відомого новозеландського письменника та дослідника методів освіти розпочала свій виступ на обласному вебінарі спікер Захаренко Ганна Степанівна, викладач спецтехнології Державного навчального закладу «Запорізьке вище професійне училище « Моторобудівник».

Обласний вебінар був проведений 01.06.2017 за темою: «Методика викладання спеціальних дисциплін». У своєму виступі Ганна Степанівна зробила акцент на тому, що в сучасному українському середовищі проходять суттєві зміни, які спонукають сучасного викладача вчасно на них реагувати, щоб знаходитись у самому центрі сьогодення і зрозуміти сьогоднішню таку різну і непередбачувану молодь, яка прагне до нових сучасних перетворень.

Наша молодь, підкреслила Захаренко Г.С. у своєму виступі, є єдиним джерелом для поповнення трудових ресурсів нашої країни, тому ми повинні намагатись стати для неї зразком, факелом, який збуджує необхідні інтереси, мотиви та потрібність у навчанні, у якісному освоєнні майбутньої професії, щоб мати змогу стати конкурентоспроможним кваліфікованим робітником.

Всі матеріали, які висвітлювала спікер – це її особисті наробки, а також наслідок сумісної діяльності із колегами училища. Ганна Степанівна продемонструвала зразки виконання випускних робіт, матеріали машинобудівних виставок, фотоматеріали тощо. Спікером були надані найцікавіші відео фрагменти, які використаються при викладанні предметів спеціальних дисціплін.

Захаренко Г.С.

викладач спецдисциплін ДНЗ «Запорізьке ВПУМ»

 
2017-06-03Технології ніколи не замінять вчителя

«Технології ніколи не замінять вчителя. Але вчитель, який ефективно застосовує технології для розвитку своїх учнів, замінить того,хто ними не володіє» - під таким гаслом 25 травня 2017 року на базі ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище « Моторобудівник» проведено семінар-практикум заступників директорів з НР, методистів професійно -технічних навчальних закладів області на тему «Сучасні технології навчання:професійне зростання та творчий пошук».

З вітальним словом до учасників обласного семінару звернувся директор училища Базь Олександр Станіславович, який розповів про традиції, надбання та інновації педагогічного колективу навчального закладу.

Цікавою, змістовною була віртуальна екскурсія по навчальному закладу презентована методистом училища Масаловою Т.С. Учасники семінару зосереджено слухали про основні напрямки інноваційної діяльності методичної роботи навчального закладу.

Викладачі навчального закладу Мілочкіна Л.В. і Решетова В.В. поділилися досвідом роботи по впровадженню сучасних технологій навчання у навчальній роботі.

Мілочкіна Лілія Володимирівна презентувала свій досвід по впровадженню хмарних технологій на уроках математики, зазначивши, що використання хмарних технологій є інтеграційною основою формування змістовного і технологічного компоненту інформаційно - навчального простору педагога. Викладач Решетова В.В. поділилася досвідом по використанню технологічних прийомів медіа дидактики для ефективності уроків спец предметів.

Методист НМЦ ПТО в Запорізькій області Нідерман Н.К. відзначила , що талант педагога, помножений на самовіддану працю, завжди приносить успіх. Наталія Костянтинівна подякувала адміністрації та педагогічному колективу закладу за допомогу і сприяння у проведенні засідання.

Масалова Т.С.

Методист ДНЗ « Запорізьке ВПУМ»

 

 

 
2017-05-26Розвиток творчих здібностей учнів на уроках та у позаурочній діяльності – один з пріоритетів роботи творчого педагога

Сьогодні, у період розвитку інформаційно-комунікаційних технологій вебінар є сучасною формою навчання, однією з форм розповсюдження творчими педагогами власного досвіду педагогічної діяльності.

Тому, мабуть, і не дивно, що педагогічні працівники нашого училища запрошуються керівництвом Науково-методичного центру професійно-технічної освіти для участі у вебінарах для педагогічних працівників системи ПТО Запорізької області.

20 квітня 2017 р. у якості спікера у вебінарі на тему: “Розвиток творчих здібностей учнів під час занять та позаурочної діяльності” виступив викладач історії нашого училища Кириченко Віктор Анатолійович.

Окресливши проблему та схарактеризувавши стан, у якому перебуває сучасне українське суспільство (у тому числі і сучасні реалії дитинства), він звернув увагу слухачів на те, що їхній вплив на учнівську молодь усуненню чи навіть коригуванню під час навчально-виховного процесу не піддається. Тому розірвати цей ланцюг негараздів може тільки ефективна діяльність навчальних закладів, у тому числі і ПТНЗ, бо це на сьогодні єдиний соціальний інститут, через який проходить усе молоде покоління.

Зупинившись на питанні виявлення та розвитку творчих здібностей учнів, доповідач наголосив, що у його вирішенні важливою є саме роль викладача, оскільки урок залишається основною формою організації навчальної діяльності.

Далі на прикладах з власного педагогічного досвіду Віктор Анатолійович довів, що найефективнішим засобом досягнення мети у розвитку творчих здібностей учнів є інноваційні технології навчання, оскільки інноваційний підхід забезпечує дітям позитивну мотивацію здобуття знань, активне функціонування інтелектуальних і вольових сфер, сприяє розвитку творчої особистості.

Насамкінець Кириченко В.А. справедливо зазначив, що нові вимоги до освіти розширюють вимоги до Учителя і закликав колег ширше застосовувати у своїй діяльності інноваційні педагогічні технології з метою навчання і виховання освіченої, всебічно розвиненої, творчої особистості, здатної визначити свій життєвий шлях у майбутнє.

Віктор Анатолійович відповів на запитання колег, які у більшості стосувалися організації роботи на уроках з використанням засобів ІКТ, та подякував їх за підтримку.

Масалова Т.С.,

методист ДНЗ « Запорізьке ВПУМ»

 

 
2017-04-25