"Україна очима молоді"

18 квітня 2018 року учениця групи  № 4/15 Іванцова Лілія разом з своїм наставником Кириченко В.А. прийняла участь в ІІ науково-практична конференція учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти Запорізької області "Україна очима молоді". В конференції взяли участь 32 учня із 23 закладів області. Наша учениця була відзначена сертифікатом учасника. Саме на таких заходах під час дискусії виробляється самостійність, оригінальність висловлювання, вміння обґрунтовувати, спростовувати хибні думки, відбувається опанування мистецтвом аргументованої полеміки.

Методист ДНЗ «Запорізьке ВПУМ»,

Масалова Т.С.

 

 

2018-04-20

Вітаємо!

15.03.2018 Державний навчальний заклад «Запорізьке вище професійне училище «Моторобудівник» отримав золоту медаль на ІХ Міжнародній виставці "Сучасні заклади освіти". Це результат плідної роботи всього колективу.Тільки співпраця, розуміння поставлених задач є запорукою успіху.

15-17 березня відбулася головна подія освітньої галузі України – Дев’ята Міжнародна виставка «Сучасні заклади освіти - 2018» у Київському Палаці дітей та юнацтва . Міжнародна виставка «Сучасні заклади освіти» за своїм фаховим і науковим рівнем, змістовністю ділової програми з найбільш актуальних і важливих питань галузі освіти, чисельністю учасників усіх ланок освіти та кількістю відвідувачів є найбільш рейтинговою та широкомасштабною в Україні. На виставці були представлені різні форми власності університети, академії, інститути, коледжі, технікуми, наукові установи; професійно-технічні навчальні заклади, науково-методичні центри професійно-технічної освіти. Наш навчальний заклад разом з НМЦ ПТО в Запорізькій області теж брав участь у цьому міроприємстві та отримав золоту медаль Виставки «Сучасні заклади освіти – 2018» у тематичній номінації «Інноваційна модель сучасного закладу професійної (професійно-технічної) освіти в контексті освітніх реформ». Свої методичні наробки представили викладачі навчального закладу Захаренко Г.С. та Мілочкіна Л.В.

Тож побажаємо успіхів і натхнення в новаторській діяльності!

методист ДНЗ «Запорізьке ВПУМ»

Масалова Т.С.

 

посилання на фото >>

2018-03-20

Відбулося засідання методичної комісії викладачів спецдисциплін та майстрів виробничого навчання

2 лютого 2018 року в методичному кабінеті відбулось засідання методичної комісії викладачів спецдисциплін та майстрів виробничого навчання. Були присутні директор навчального закладу, старший майстер, методист, голова методичної комісії, викладачі спецдисциплін, майстри виробничого навчання.

На засіданні розглядалися такі питання:

  1. Звіт про проведену методичну роботу за міжатестаційний період майстрів виробничого навчання Похилюк Ганни Мефодієвни, Коханович Катерини Валентинівни, Копилова Анатолія Васильовича.
  2. Доповідь-презентація, викладача спедисциплін Захаренко Ганни Степанівни, на тему «Узагальнення досвіду педагогічної майстерності».

На засіданні методичної комісії всі доповідачі продемонстрували, що знайомляться з сучасними технологіями навчання, вдосконалюють традиційні форми навчання, вивчають, узагальнюють та  впроваджують педагогічний досвід щодо формування компетентного учня, розуміють необхідність підвищення своєї професійної майстерності для підготовки компетентного учня в сучасних умовах, готові до реалізації компетентісного підходу через впровадження сучасних освітніх та інформаційно-комунікаційних технологій.

Голова МК

В. В. Решетова

 

 

 

 

посилання на фото >>

 

2018-02-05

Мотивація учнів до науково-дослідницької діяльності

Мотивація має вирішальну роль під час виконання будь-якої роботи, а особливо важливо мотивувати учнів до науково-дослідницької діяльності, що дозволить всебічно розвинути дитину. Так, в ДНЗ «Запорізьке ВПУМ» 31 травня 2017 року було відкрито першу обласну науково-практичну конференцію серед закладів професійно-технічної освіти під гаслом «Україна очима молоді». Учні та їхні керівники з обласних професійно-технічних закладів презентували свої дослідницькі роботи на різні теми у вигляді доповідей. Конференцію завершила Кулакова К.А., соціальний педагог ДНЗ «Запорізьке ВПУМ», доповіддю на актуальну тематику «Мотивація учнів до науково-дослідницької діяльності».

Сучасному суспільству з його швидкими змінами потрібні освічені, зацікавлені люди, які можуть самостійно приймати рішення в ситуації вибору, здатні до співпраці, які відрізняються мобільністю, динамізмом, конструктивністю і готові до міжкультурної взаємодії.

Головний шлях виховання повноцінної мотивації - це не тільки створення сприятливого мікроклімату, але і включення учнів в реальні види діяльності, способи взаємодії з оточуючими. Основним помічником у справі залучення учнів до наукової діяльності виступає педагог, який одночасно стає керівником його дослідницької роботи. Керівник дослідницької діяльності учня має орієнтуватися на використання педагогічних технологій за допомогою яких не просто поповнювалися б знання й уміння учня з предмету, а й розвивалися такі якості, як пізнавальна активність, самостійність, уміння творчо виконувати завдання. В ході наукової роботи перед майбутніми дослідниками треба ставити такі завдання, які б допомогли їм по новому поглянути на власну ерудицію.

Маємо надію, що в нашому навчальному закладі з кожним роком кількість зацікавлених науковою діяльністю учнів буде збільшуватись, а це дасть можливість піднятись нашому закладу на більш високий науковий рівень.

Кулакова К. А.

соціальний педагог

ДНЗ «Запорізьке ВПУМ»

 

2018-02-05

Тези доповiдей учасникiв науково-практичної конференції учнів професійно-технічних навчальних закладів Запорізької області

2017-06-12

«ВИЖИВАЄ НЕ СИЛЬНІШИЙ І НЕ РОЗУМНІШИЙ, А ТОЙ, ХТО НАЙКРАЩЕ РЕАГУЄ НА ЗМІНИ»

Такими словами відомого новозеландського письменника та дослідника методів освіти розпочала свій виступ на обласному вебінарі спікер Захаренко Ганна Степанівна, викладач спецтехнології Державного навчального закладу «Запорізьке вище професійне училище « Моторобудівник».

Обласний вебінар був проведений 01.06.2017 за темою: «Методика викладання спеціальних дисциплін». У своєму виступі Ганна Степанівна зробила акцент на тому, що в сучасному українському середовищі проходять суттєві зміни, які спонукають сучасного викладача вчасно на них реагувати, щоб знаходитись у самому центрі сьогодення і зрозуміти сьогоднішню таку різну і непередбачувану молодь, яка прагне до нових сучасних перетворень.

Наша молодь, підкреслила Захаренко Г.С. у своєму виступі, є єдиним джерелом для поповнення трудових ресурсів нашої країни, тому ми повинні намагатись стати для неї зразком, факелом, який збуджує необхідні інтереси, мотиви та потрібність у навчанні, у якісному освоєнні майбутньої професії, щоб мати змогу стати конкурентоспроможним кваліфікованим робітником.

Всі матеріали, які висвітлювала спікер – це її особисті наробки, а також наслідок сумісної діяльності із колегами училища. Ганна Степанівна продемонструвала зразки виконання випускних робіт, матеріали машинобудівних виставок, фотоматеріали тощо. Спікером були надані найцікавіші відео фрагменти, які використаються при викладанні предметів спеціальних дисціплін.

Захаренко Г.С.

викладач спецдисциплін ДНЗ «Запорізьке ВПУМ»

 

2017-06-03

Технології ніколи не замінять вчителя

«Технології ніколи не замінять вчителя. Але вчитель, який ефективно застосовує технології для розвитку своїх учнів, замінить того,хто ними не володіє» - під таким гаслом 25 травня 2017 року на базі ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище « Моторобудівник» проведено семінар-практикум заступників директорів з НР, методистів професійно -технічних навчальних закладів області на тему «Сучасні технології навчання:професійне зростання та творчий пошук».

З вітальним словом до учасників обласного семінару звернувся директор училища Базь Олександр Станіславович, який розповів про традиції, надбання та інновації педагогічного колективу навчального закладу.

Цікавою, змістовною була віртуальна екскурсія по навчальному закладу презентована методистом училища Масаловою Т.С. Учасники семінару зосереджено слухали про основні напрямки інноваційної діяльності методичної роботи навчального закладу.

Викладачі навчального закладу Мілочкіна Л.В. і Решетова В.В. поділилися досвідом роботи по впровадженню сучасних технологій навчання у навчальній роботі.

Мілочкіна Лілія Володимирівна презентувала свій досвід по впровадженню хмарних технологій на уроках математики, зазначивши, що використання хмарних технологій є інтеграційною основою формування змістовного і технологічного компоненту інформаційно - навчального простору педагога. Викладач Решетова В.В. поділилася досвідом по використанню технологічних прийомів медіа дидактики для ефективності уроків спец предметів.

Методист НМЦ ПТО в Запорізькій області Нідерман Н.К. відзначила , що талант педагога, помножений на самовіддану працю, завжди приносить успіх. Наталія Костянтинівна подякувала адміністрації та педагогічному колективу закладу за допомогу і сприяння у проведенні засідання.

Масалова Т.С.

Методист ДНЗ « Запорізьке ВПУМ»

 

 

 

2017-05-26

Розвиток творчих здібностей учнів на уроках та у позаурочній діяльності – один з пріоритетів роботи творчого педагога

Сьогодні, у період розвитку інформаційно-комунікаційних технологій вебінар є сучасною формою навчання, однією з форм розповсюдження творчими педагогами власного досвіду педагогічної діяльності.

Тому, мабуть, і не дивно, що педагогічні працівники нашого училища запрошуються керівництвом Науково-методичного центру професійно-технічної освіти для участі у вебінарах для педагогічних працівників системи ПТО Запорізької області.

20 квітня 2017 р. у якості спікера у вебінарі на тему: “Розвиток творчих здібностей учнів під час занять та позаурочної діяльності” виступив викладач історії нашого училища Кириченко Віктор Анатолійович.

Окресливши проблему та схарактеризувавши стан, у якому перебуває сучасне українське суспільство (у тому числі і сучасні реалії дитинства), він звернув увагу слухачів на те, що їхній вплив на учнівську молодь усуненню чи навіть коригуванню під час навчально-виховного процесу не піддається. Тому розірвати цей ланцюг негараздів може тільки ефективна діяльність навчальних закладів, у тому числі і ПТНЗ, бо це на сьогодні єдиний соціальний інститут, через який проходить усе молоде покоління.

Зупинившись на питанні виявлення та розвитку творчих здібностей учнів, доповідач наголосив, що у його вирішенні важливою є саме роль викладача, оскільки урок залишається основною формою організації навчальної діяльності.

Далі на прикладах з власного педагогічного досвіду Віктор Анатолійович довів, що найефективнішим засобом досягнення мети у розвитку творчих здібностей учнів є інноваційні технології навчання, оскільки інноваційний підхід забезпечує дітям позитивну мотивацію здобуття знань, активне функціонування інтелектуальних і вольових сфер, сприяє розвитку творчої особистості.

Насамкінець Кириченко В.А. справедливо зазначив, що нові вимоги до освіти розширюють вимоги до Учителя і закликав колег ширше застосовувати у своїй діяльності інноваційні педагогічні технології з метою навчання і виховання освіченої, всебічно розвиненої, творчої особистості, здатної визначити свій життєвий шлях у майбутнє.

Віктор Анатолійович відповів на запитання колег, які у більшості стосувалися організації роботи на уроках з використанням засобів ІКТ, та подякував їх за підтримку.

Масалова Т.С.,

методист ДНЗ « Запорізьке ВПУМ»

 

 

2017-04-25

Презентація досвіду роботи

Використання інноваційних технологій у навчальному процесі є не стільки вимогою часу, скільки стилем педагогічної діяльності викладача.

У нашому навчальному закладі працюють творчі педагоги, які креативно підходять до організації навчально-виховного процесу у сучасних умовах розвитку України.

Тому й не дивно, що саме на базі нашого навчального закладу Науково-методичним центром ПТО у Запорізькій області 12 квітня 2017 р було проведено семінар-практикум викладачів суспільних дисциплін професійно-технічних навчальних закладів області за темою: “Використання інноваційних технологій при викладанні суспільних дисциплін”.

У рамках семінару викладачі історії Кириченко Віктор Анатолійович та української літератури Козловська Алла Миколаївна провели бінарний урок-дослідження “Розвиток культури в Україні у 1930-ті рр. “Розстріляне відродження” із використанням ІКТ. На уроці учні визначали чинники, які найбільше впливали на розвиток української культури, зокрема літератури, у 30-і р. минулого століття, окреслили зв`язок між промисловою модернізацією України і розвитком культури та довели, що „ розстріляне відродження” – факт нищівного удару по українській культурі.

Створені дослідницькі групи вирішували проблемне питання: “Розстріляне відродження” – суто національне явище чи загальна риса тоталітарної доби?” з точки зору істориків та літературознавців.

Гості відзначили невимушену атмосферу доброзичливості, яка панувала на уроці, наявність творчого зв’язку між викладачами та учнями, здатність останніх до аналізу історичних подій та ситуацій, наявність визначеної життєвої позиції та уміння аргументовано її відстоювати.

У свою чергу спеціаліст вищої категорії, викладач-методист Кириченко В.А. зазначив, що не претендуючи на академічність і остаточність у плануванні та проведенні уроку, він з колегою на прикладах власного педагогічного досвіду розкрили таємниці творчого підходу до вирішення питання інноватики у навчально-виховному процесі, залишаючи колегам місце для творчості та особистого внеску у вирішення даного питання.

У ході роботи семінару викладачі суспільних дисциплін  мали змогу ознайомитися з матеріальною базою та комплексним методичним забезпеченням кабінету історії, задавали питання та отримали від організаторів вичерпні відповіді.

Участь нашого училища у подібних науково-практичних та методичних заходах свідчить про визнання майстерності наших педагогічних працівників, про високий клас їхньої професійної підготовки , про творчий підхід у навчанні та вихованні молодого покоління.

Масалова Т.С.

Методист ДНЗ « Запорізьке ВПУМ»

 

 

 

2017-04-14

«Гарний педагог може навчити інших навіть того, чого сам не вміє»

31 березня 2017 року в ДНЗ «Запорізьке ВПУМ» відбулося засідання педагогічної ради навчального закладу під гаслом «Гарний педагог може навчити інших навіть того, чого сам не вміє» (Т. Котарбінський, польський філософ).

В ході засідання виступили з творчими звітами педагоги, які атестуються у 2017 році. Презентували свої творчі досягнення і молоді педагоги  Васечко Ю.А., Озмітель О.О. та малодосвідчений майстер виробничого навчання Коханович К.В. Протягом навчального року молоді педагоги проводили відкриті уроки та позакласні заходи. Разом з своїми наставниками вони формували модель високо компетентного педагога через участь у роботі методичних комісій, відвідуючи лекції та семінари. Педагогічний колектив училища високо оцінив роботу молодих колег та побажав творчої наснаги.

 

 

2017-04-05