Наші друзі

Besucherzahler
счетчик посещений

 

 

69081, вул. Панфьорова, 146-А

Зв′яжiться з нами

Приймальна директора (061) 7096869
Електрона адреса: zvpym@ukr.net
Facebook: @motorobudivnyk
Instagram: @motorostroitel
Електрона адреса: zvpym@ukr.net
Приймальна комiсiя (061) 7096867
Гуртожиток (061) 7096865

Розвиток творчих здібностей учнів на уроках та у позаурочній діяльності – один з пріоритетів роботи творчого педагога

Сьогодні, у період розвитку інформаційно-комунікаційних технологій вебінар є сучасною формою навчання, однією з форм розповсюдження творчими педагогами власного досвіду педагогічної діяльності.

Тому, мабуть, і не дивно, що педагогічні працівники нашого училища запрошуються керівництвом Науково-методичного центру професійно-технічної освіти для участі у вебінарах для педагогічних працівників системи ПТО Запорізької області.

20 квітня 2017 р. у якості спікера у вебінарі на тему: “Розвиток творчих здібностей учнів під час занять та позаурочної діяльності” виступив викладач історії нашого училища Кириченко Віктор Анатолійович.

Окресливши проблему та схарактеризувавши стан, у якому перебуває сучасне українське суспільство (у тому числі і сучасні реалії дитинства), він звернув увагу слухачів на те, що їхній вплив на учнівську молодь усуненню чи навіть коригуванню під час навчально-виховного процесу не піддається. Тому розірвати цей ланцюг негараздів може тільки ефективна діяльність навчальних закладів, у тому числі і ПТНЗ, бо це на сьогодні єдиний соціальний інститут, через який проходить усе молоде покоління.

Зупинившись на питанні виявлення та розвитку творчих здібностей учнів, доповідач наголосив, що у його вирішенні важливою є саме роль викладача, оскільки урок залишається основною формою організації навчальної діяльності.

Далі на прикладах з власного педагогічного досвіду Віктор Анатолійович довів, що найефективнішим засобом досягнення мети у розвитку творчих здібностей учнів є інноваційні технології навчання, оскільки інноваційний підхід забезпечує дітям позитивну мотивацію здобуття знань, активне функціонування інтелектуальних і вольових сфер, сприяє розвитку творчої особистості.

Насамкінець Кириченко В.А. справедливо зазначив, що нові вимоги до освіти розширюють вимоги до Учителя і закликав колег ширше застосовувати у своїй діяльності інноваційні педагогічні технології з метою навчання і виховання освіченої, всебічно розвиненої, творчої особистості, здатної визначити свій життєвий шлях у майбутнє.

Віктор Анатолійович відповів на запитання колег, які у більшості стосувалися організації роботи на уроках з використанням засобів ІКТ, та подякував їх за підтримку.

Масалова Т.С.,

методист ДНЗ « Запорізьке ВПУМ»

 

 
2017-04-25

Презентація досвіду роботи

Використання інноваційних технологій у навчальному процесі є не стільки вимогою часу, скільки стилем педагогічної діяльності викладача.

У нашому навчальному закладі працюють творчі педагоги, які креативно підходять до організації навчально-виховного процесу у сучасних умовах розвитку України.

Тому й не дивно, що саме на базі нашого навчального закладу Науково-методичним центром ПТО у Запорізькій області 12 квітня 2017 р було проведено семінар-практикум викладачів суспільних дисциплін професійно-технічних навчальних закладів області за темою: “Використання інноваційних технологій при викладанні суспільних дисциплін”.

У рамках семінару викладачі історії Кириченко Віктор Анатолійович та української літератури Козловська Алла Миколаївна провели бінарний урок-дослідження “Розвиток культури в Україні у 1930-ті рр. “Розстріляне відродження” із використанням ІКТ. На уроці учні визначали чинники, які найбільше впливали на розвиток української культури, зокрема літератури, у 30-і р. минулого століття, окреслили зв`язок між промисловою модернізацією України і розвитком культури та довели, що „ розстріляне відродження” – факт нищівного удару по українській культурі.

Створені дослідницькі групи вирішували проблемне питання: “Розстріляне відродження” – суто національне явище чи загальна риса тоталітарної доби?” з точки зору істориків та літературознавців.

Гості відзначили невимушену атмосферу доброзичливості, яка панувала на уроці, наявність творчого зв’язку між викладачами та учнями, здатність останніх до аналізу історичних подій та ситуацій, наявність визначеної життєвої позиції та уміння аргументовано її відстоювати.

У свою чергу спеціаліст вищої категорії, викладач-методист Кириченко В.А. зазначив, що не претендуючи на академічність і остаточність у плануванні та проведенні уроку, він з колегою на прикладах власного педагогічного досвіду розкрили таємниці творчого підходу до вирішення питання інноватики у навчально-виховному процесі, залишаючи колегам місце для творчості та особистого внеску у вирішення даного питання.

У ході роботи семінару викладачі суспільних дисциплін  мали змогу ознайомитися з матеріальною базою та комплексним методичним забезпеченням кабінету історії, задавали питання та отримали від організаторів вичерпні відповіді.

Участь нашого училища у подібних науково-практичних та методичних заходах свідчить про визнання майстерності наших педагогічних працівників, про високий клас їхньої професійної підготовки , про творчий підхід у навчанні та вихованні молодого покоління.

Масалова Т.С.

Методист ДНЗ « Запорізьке ВПУМ»

 

 

 
2017-04-14

«Гарний педагог може навчити інших навіть того, чого сам не вміє»

31 березня 2017 року в ДНЗ «Запорізьке ВПУМ» відбулося засідання педагогічної ради навчального закладу під гаслом «Гарний педагог може навчити інших навіть того, чого сам не вміє» (Т. Котарбінський, польський філософ).

В ході засідання виступили з творчими звітами педагоги, які атестуються у 2017 році. Презентували свої творчі досягнення і молоді педагоги  Васечко Ю.А., Озмітель О.О. та малодосвідчений майстер виробничого навчання Коханович К.В. Протягом навчального року молоді педагоги проводили відкриті уроки та позакласні заходи. Разом з своїми наставниками вони формували модель високо компетентного педагога через участь у роботі методичних комісій, відвідуючи лекції та семінари. Педагогічний колектив училища високо оцінив роботу молодих колег та побажав творчої наснаги.

 

 
2017-04-05

«Сучасні заклади освіти – 2017»

16 березня 2017 року наш навчальний заклад разом з  Науково-методичним центром професійно-технічної освіти у Запорізькій області взяв участь у VIII Міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти – 2017», яка проходила у Київському Палаці дітей та юнацтва, презентувавши методичні розробки вчителів – методистів училища Захаренко Г.С. та Кириченка В.А.  За активну участь у створенні сучасної якісної системи національної освіти наш навчальний заклад був відзначений ДИПЛОМОМ.

Вітання всьому педагогічному колективу ДНЗ « Запорізьке ВПУМ»!
2017-04-04

Роль методичних комісій на становлення педпрацівника

Кожен день, в який ви не поповнили своєї

освіти хоча б маленьким, але новим

для вас шматком знання, вважайте безплідно

і не зворотно для себе загиблим.

К. С. Станіславський

Методичні комісії професійної підготовки є центром педагогічної творчості, місцем для організації найсміливіших експериментів. За таким напрямом працює методична комісія верстатних та слюсарних професій ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище «Моторобудівник».

На кожне засідання учасники методичної комісії готують цікаві доповіді, реферати та знайомлять своїх колег із своїми особистими педагогічним досягненнями.

Засідання методичної комісії верстатних та слюсарних професій відрізняються формою проведення. Вони проводяться у формі тестування, ділових ігор, відвідування уроків колег, проведення професійних конкурсів, тижнів за професією.

Березневе засідання комісії було проведено у методичному кабінеті училища з метою розгляду, аналізу та поповнення методичних розробок. Керівник МК ознайомила присутніх з новими методичними продуктами – рекламним буклетом – розкладачкою, з новинками відеоматеріалів, розроблених учасниками комісії.
2017-03-24

«Інноваційна домінанта освіти – творчість педагога»

Педагог – ключова фігура у вирішенні всіх завдань будь-якої реформи освіти, тільки він може вплинути на якісну зміну результатів діяльності в закладах  освіти. Отже, зростання соціальних вимог до закладів освіти вимагає підвищення професійного рівня педагога. Педагог сучасного  навчального закладу повинен не просто вчити чи виховувати, він повинен формувати світосприйняття і світорозуміння, світогляд і волю, ідеали, поняття моральності й краси; формувати духовно-інтелектуальну, творчу особистість, адаптовану до нових умов, різнобічно розвинену, соціально зрілу, яка успішно засвоює ціннісно-нормативний досвід поколінь, виробляючи свій власний досвід діяльності, творчості, спілкування. Тому особливого значення набуває розвиток педагогічної творчості, створення колективу однодумців, які б усвідомили значення своєї ролі у суспільстві і на основі цього безперервно самовдосконалювались та розвивали власний творчий потенціал. Саме на це направлена  науково-методична робота  в Державному навчальному закладі « Запорізьке вище професійне училище « Моторобудівник». З метою підвищення професійного зростання керівників методичних комісій упродовж двох останніх років поряд з традиційними формами методичної роботи використовуємо нетрадиційні, які визначаються за методикою колективної справи. Цікавою формою роботи є проведення щорічного методичного тижня, що передбачає пропаганду перспективного педагогічного досвіду, обмін досвідом роботи з упровадження нових педагогічних знахідок. На ньому педагогічні працівники нашого навчального закладу ознайомлюються з кращими зразками педагогічного досвіду, нестандартними формами проведення занять та іншими формами навчально- виробничої та виховної роботи, які виходять за межі традицій та загальних стереотипів. Подані матеріали на розгляд педагогічними працівниками засвідчили їх науко - методичний рівень. Викладачі та майстри виробничого навчання презентують свої методичні портфоліо та виступають з творчими звітами про методичну діяльність у міжатестаційний період.     

В рамках Тижня проведиться конкурс методичних комісій під гаслом « Методична комісія - джерело новацій та творчого розвитку педагога». Провідною метою Конкурсу є створення зразків успішної та продуктивної діяльності педагогічного колективу навчального закладу та висвітлення результатів на сайті училища, фахових журналах.

Для оцінювання матеріалів училищного Конкурсу на кращу методичну комісію розроблено критерії оцінювання: актуальність вибору проблеми, візитна картка методичної комісії, естетичність та змістовне наповнення, форма узагальнення матеріалів, презентація роботи в Інтернет- мережі, публікації , результативність роботи членів методичної комісії. В училищі стало доброю традицією оформлювати методичні бюлетені « Від атестації до атестації» в яких педагоги презентують найкращі свої методичні знахідки.

Масалова Т.С.

Методист ДНЗ « Запорізьке ВПУМ»

 

 

 
2017-01-11

Визнання методичних заслуг нашого навчального закладу

15 листопада 2016 р. на базі нашого навчального закладу відбулося засідання експертної творчої групи викладачів суспільних дисциплін міст Запоріжжя та Токмака.

Гостей приємно вразили чистота у навчальному корпусі, вихованість, доброзичливість, гостинність учнів та культура їх поведінки.

На засіданні складено план роботи на навчальний рік, сплановано заходи по наданню всебічної допомоги молодим педагогам у творчому зростанні та формуванні власного методичного та педагогічного “почерку”.

Члени експертної творчої групи ознайомилися з обладнанням кабінету історії, комплексним методичним забезпеченням та методичними надбаннями викладача.

Кириченко В.А.,

викладач історії.
2016-11-16

Вебінар на тему: «Технічний супровід медіапростору викладання математики»

04 листопада 2016 року згідно річного плану науково - методичного центру в Запорізькій області викладачем предмета «Математика» ДНЗ «Запорізьке ВПУ «Моторобудівник», спеціалістом вищої категорії, педагогічне звання «старший викладач». був проведений вебінар на тему: «Технічний супровід медіапростору викладання математики». Спікер: Мілочкіна Л.В. Під час виступу Лілія Володимирівна ознайомила учасників вебінару із сервісами, за допомогою яких вона зацікавлює учнів, мотивує
2016-11-10

Вебінар на тему: «Методика викладання предмета «Захист Вітчизни»

26 жовтня 2016 року викладачем предмета «Захист Вітчизни» ДНЗ «Запорізьке ВПУМ», спеціалістом вищої категорії, педагогічне звання «старший викладач»; полковником запасу Збройних Сил України був проведений вебінар на тему: «Методика викладання предмета «Захист Вітчизни»
2016-11-10

СХОДИНКИ ПРОФЕСІЙНОГО ЗРОСТАННЯ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ

29 лютого 2016 року  в методичному кабінеті відбулося засідання методичної ради навчального закладу. Члени методичної ради здійснили експертну оцінку методичних матеріалів педагогів, які атестуються у 2015-2016 навчальному році. Подані матеріали на розгляд педагогічними працівниками засвідчили їх науко - методичний рівень. Викладачі та майстри виробничого навчання презентували свої методичні порт фоліо та виступили з творчими звітами про методичну діяльність у міжатестаційний період.        

Члени методичної ради високо оцінили творчі звіти викладачів.  Було визначено очікувані результати даної роботи:

  • Підвищення професійної компетентності, творчого потенціалу педагогічних працівників.
  • Використання набутого досвіду на практиці.
  • Підвищення рівня навчальних досягнень, вихованості, розвитку учнів.
  • Створення сприятливих умов для навчання і розвитку обдарованих учнів.
  • Розвиток особистості учня через нетрадиційні форми і методи навчання;
  • Оволодіння інноваційними технологіями виробництва та упровадження їх у навчальний процес;
  • Удосконалення методики використання комп’ютерного забезпечення, дидактичних матеріалів.

 

 

 

 

 
2016-03-10