Презентація досвіду роботи

Використання інноваційних технологій у навчальному процесі є не стільки вимогою часу, скільки стилем педагогічної діяльності викладача.

У нашому навчальному закладі працюють творчі педагоги, які креативно підходять до організації навчально-виховного процесу у сучасних умовах розвитку України.

Тому й не дивно, що саме на базі нашого навчального закладу Науково-методичним центром ПТО у Запорізькій області 12 квітня 2017 р було проведено семінар-практикум викладачів суспільних дисциплін професійно-технічних навчальних закладів області за темою: “Використання інноваційних технологій при викладанні суспільних дисциплін”.

У рамках семінару викладачі історії Кириченко Віктор Анатолійович та української літератури Козловська Алла Миколаївна провели бінарний урок-дослідження “Розвиток культури в Україні у 1930-ті рр. “Розстріляне відродження” із використанням ІКТ. На уроці учні визначали чинники, які найбільше впливали на розвиток української культури, зокрема літератури, у 30-і р. минулого століття, окреслили зв`язок між промисловою модернізацією України і розвитком культури та довели, що „ розстріляне відродження” – факт нищівного удару по українській культурі.

Створені дослідницькі групи вирішували проблемне питання: “Розстріляне відродження” – суто національне явище чи загальна риса тоталітарної доби?” з точки зору істориків та літературознавців.

Гості відзначили невимушену атмосферу доброзичливості, яка панувала на уроці, наявність творчого зв’язку між викладачами та учнями, здатність останніх до аналізу історичних подій та ситуацій, наявність визначеної життєвої позиції та уміння аргументовано її відстоювати.

У свою чергу спеціаліст вищої категорії, викладач-методист Кириченко В.А. зазначив, що не претендуючи на академічність і остаточність у плануванні та проведенні уроку, він з колегою на прикладах власного педагогічного досвіду розкрили таємниці творчого підходу до вирішення питання інноватики у навчально-виховному процесі, залишаючи колегам місце для творчості та особистого внеску у вирішення даного питання.

У ході роботи семінару викладачі суспільних дисциплін  мали змогу ознайомитися з матеріальною базою та комплексним методичним забезпеченням кабінету історії, задавали питання та отримали від організаторів вичерпні відповіді.

Участь нашого училища у подібних науково-практичних та методичних заходах свідчить про визнання майстерності наших педагогічних працівників, про високий клас їхньої професійної підготовки , про творчий підхід у навчанні та вихованні молодого покоління.

Масалова Т.С.

Методист ДНЗ « Запорізьке ВПУМ»

 

 

 2017-04-14