Розвиток творчих здібностей учнів на уроках та у позаурочній діяльності – один з пріоритетів роботи творчого педагога

Сьогодні, у період розвитку інформаційно-комунікаційних технологій вебінар є сучасною формою навчання, однією з форм розповсюдження творчими педагогами власного досвіду педагогічної діяльності.

Тому, мабуть, і не дивно, що педагогічні працівники нашого училища запрошуються керівництвом Науково-методичного центру професійно-технічної освіти для участі у вебінарах для педагогічних працівників системи ПТО Запорізької області.

20 квітня 2017 р. у якості спікера у вебінарі на тему: “Розвиток творчих здібностей учнів під час занять та позаурочної діяльності” виступив викладач історії нашого училища Кириченко Віктор Анатолійович.

Окресливши проблему та схарактеризувавши стан, у якому перебуває сучасне українське суспільство (у тому числі і сучасні реалії дитинства), він звернув увагу слухачів на те, що їхній вплив на учнівську молодь усуненню чи навіть коригуванню під час навчально-виховного процесу не піддається. Тому розірвати цей ланцюг негараздів може тільки ефективна діяльність навчальних закладів, у тому числі і ПТНЗ, бо це на сьогодні єдиний соціальний інститут, через який проходить усе молоде покоління.

Зупинившись на питанні виявлення та розвитку творчих здібностей учнів, доповідач наголосив, що у його вирішенні важливою є саме роль викладача, оскільки урок залишається основною формою організації навчальної діяльності.

Далі на прикладах з власного педагогічного досвіду Віктор Анатолійович довів, що найефективнішим засобом досягнення мети у розвитку творчих здібностей учнів є інноваційні технології навчання, оскільки інноваційний підхід забезпечує дітям позитивну мотивацію здобуття знань, активне функціонування інтелектуальних і вольових сфер, сприяє розвитку творчої особистості.

Насамкінець Кириченко В.А. справедливо зазначив, що нові вимоги до освіти розширюють вимоги до Учителя і закликав колег ширше застосовувати у своїй діяльності інноваційні педагогічні технології з метою навчання і виховання освіченої, всебічно розвиненої, творчої особистості, здатної визначити свій життєвий шлях у майбутнє.

Віктор Анатолійович відповів на запитання колег, які у більшості стосувалися організації роботи на уроках з використанням засобів ІКТ, та подякував їх за підтримку.

Масалова Т.С.,

методист ДНЗ « Запорізьке ВПУМ»

 

 2017-04-25