А мій однокурсник вареничків хоче…

Хлопці Державного навчального закладу «Запорізьке вище професійне училище «Моторобудівник» дуже люблять смачненько попоїсти, а ось навиків приготування їжі ще замало. Вони вирішилися звернутися до професіональних господинь – дівчат гуртожитку з проханням навчити їх кулінарному мистецтву. І першим кроком було приготування національної, української страви – вареники з картоплею та капустою. Нелегко вдалося хлопцям з найпершим завданням – замісити тісто, але дівчатка-господині залюбки допомогли своїм сусідам по гуртожитку.

А ось начиняти вареники капустою та картоплею стало веселою розвагою для всіх учнів. Атмосфера на кухні була доброзичливою та радісною.

Саме цікаве було смакування своїх мучних виробів. Особливо весело було учням, яким попалися вареники з сюрпризами: сіллю, перцем, борошно.

20 лютого мешканці гуртожитку ДНЗ «Запорізьке ВПУМ» святкували свято «Животика»!

Вихователі гуртожитку ДНЗ «Запорізьке ВПУМ»

Калиновська С.І., Кулієва-Корчинська С.М.

 

 

 

посилання на фото >>

2018-02-21

Поєднання Сердець

16 лютого в Актовій залі Державного навчального закладу «Запорізьке вище професійне училище «Моторобудівник» святкували День кохання. Тому не дивно було чути на початку театралізованого конкурсно-розважального заходу «Поєднання сердець» мелодійні, зачаровуючи звуки із кінофільму  «Історія кохання», композитора Франсіс Лє. Грошева Яна, Котеньова Ірина та Лофердюк Віталій читали гарні вірші про любов українських та зарубіжних поетів.

Основними героями та учасниками програми були пари, які заснувалися в училищі «Моторобудівник». Парам довелося пройти конкурси, так би мовити «штучні» перешкоди, які можуть їх очікувати в реальному житті. Першим кроком було «Знайомство», ведучі перевіряли наскільки пари знають одне одного, звучало питання, дівчата писали, а хлопці відповідали усно.

Нелегко було парам змагатися у танцювальному конкурсі, тому що демонструвати свою пластику доводилося не лише всім тілом, але і всіма частинами корпусу окремо.

В заході «Поєднання сердець» не обійшлося без кулінарного конкурсу, дівчата на очах у глядача віртуозно створювали шедевр з чистки яблука. Складність конкурсу була в тому, що оцінювалася не швидкість,  а  довжина та ширина шкурки.

Для хлопців випробування було більш романтичним, вони читали вірші-освідчення в коханні своїм дамам серця.

Вирішальним конкурсом був повільний, ніжний танок з повітряною кулькою затиснутою парами між собою. Наприкінці мелодії, пари повинні були без допомоги рук, ніг лопнути кульку.

Феєричною кульмінацією заходу було нагородження, присвоєння номінацій та заключне слово журі конкурсу, в обличчі адміністрації ДНЗ «Запорізьке ВПУМ». Кожна пара отримала своє звання та приз. Ідеальною парою училища стали – Скобель Вероніка та Ліподатов Валерій, які отримали у подарунок романтичну вечерю на двох та почесну грамоту переможців.

На протязі заходу лунали пісні «Пташка», «Батарейка» у виконанні талановитих дівчат групи 16/16 – Даши Стефанської та Маргарити Бланк.

На святкуванні кохання не забули і про свято Масляни, яке теж святкується на цьому тижні. Учні поздоровили адміністрацію, викладачів та майстрів з Масляною та пригостили смачними, запашними млинцями!

Дякуємо всім учасникам заходу «Поєднання сердець», а також Станіславу Проскурову за музичне оформлення, майстру групи 12/17 Пономаренко Олександру Володимировичу за організацію та чарівне оформлення сцени. Завдяки нашим спільним зусиллям кожен присутній отримав заряд позитиву та гарний настрій!

Вихователь гуртожитку ДНЗ «Запорізьке ВПУМ»,

Кулієва-Корчинська С.М.

 

 

 

посилання на фото >>

2018-02-21

Масляна завітала до гуртожитку

15 лютого з кухні гуртожитку ДНЗ «Запорізьке ВПУМ» доносилися приємні, апетитні аромати млинців. Учні гуртожитку святкували «Масляну». Цей захід нагадував майстер-клас з приготування та швидкого поїдання смаколиків. Готували не тільки смачні млинці, але і ліниві, студентські вареники.

Кульмінацією заходу стали добрі посиденьки мешканців гуртожитку за круглим столом. Ніхто не залишився байдужим і поділився солодкими домашніми гостинцями – медом та варенням з абрикосу та смородини!
Кожен присутній отримав ложку смачного варення, шматочок ароматного млинця, і багато-багато гарного настрою! 

Вихователь гуртожитку ДНЗ «Запорізьке ВПУМ»,
Каліновська С.І.

   

посилання на фото >>

2018-02-16

Подаруй кохання

13 лютого в холі гуртожитку ДНЗ "Запорізьке вище професійне училище "Моторобудівник" з'явилася чарівна скринька з розписами, на якій був символічний напис "Подаруй кохання". Кожен учень, який проживає в гуртожитку мав змогу виявити симпатію до будь-якої дівчини або хлопця за допомогою "Валентинки". Багато з адресантів забажали залишитись невідомими, але деякі все ж таки сміливо підписалися під авторським зізнанням у коханні. Пошта "кохання" та симпатій була розіслана 14 лютого на святковому зборі в холі гуртожитку. Цікаво було спостерігати за нетерплечими поглядами учнів та бажанням отримати валентинку. Найкраща валентинка була відзначена солодкою нагородою. Автором "валентинки-переможниці" виявилася Вчерашня Яна, учениця групи 14/17, яка зробила листівку своїми руками. 

Дякую усім учням, які прийняли участь у святковій пошті "Подаруй кохання"!

Вихователь гуртожитку, ДНЗ "Запорізьке ВПУМ",
Кулієва-Корчинська С.М.
 
 

2018-02-15

День Cоборності в гуртожитку

22 січня в гуртожитку ДНЗ "Запорізьке вище професійне училище "Моторобудівник" була проведена виховна година до дня Соборності. Учні групи 4/15 Попович Олександра та Ширіпа Ігор група 7/17 розповіли своїм однокурсникам про походження цього свята, про значимість цієї дати для українського народу. Ведучі намагалися довести всім і самим собі, що Україна - це високорозвинена держава, що вона могутня духом, що наша Батьківщина має свою багату історію, культуру і мистецтво.

Метою вихователів було пробудження інтересу учнів, які мешкають в гуртожитку, до поглибленого вивчення історії та надбань українського народу, виховання національної свідомості і людської гідності. А головне - поваги та любові до Батьківщини!

Вихователі гуртожитку ДНЗ "Запорізьке ВПУМ"

Литвиненко І.І., Кулієва-Корчинська С.М.

  

посилання на фото >>

2018-01-24

День Соборності України

22 січня вже традиційно Україна святкує День Соборності України – возз'єднання ЗУНР та УНР, яке відбулось 99 років тому.22 січня 1919 року в Києві на Софійській площі було проголошено Акт Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки в Єдину Україну.

Ідея соборності бере свій початок від об’єднання давньоруських земель навколо князівського престолу в Києві, а її філософське коріння сягає часів Візантії. Протягом віків її практичним втіленням займались українські гетьмани Богдан Хмельницький, Іван Мазепа, Петро Дорошенко, Пилип Орлик. У ХVIIІ - початку ХХ ст., коли українські землі були поділені між сусідніми державами: Польщею, Росією, Румунією, Австро-Угорщиною, ця ідея знайшла своє відображення у працях кращих вітчизняних мислителів, оскільки для боротьби за свої національні інтереси Україні була вкрай важливою територіальна єдність.

Ці історичні події сформували підґрунтя для відродження незалежної соборної демократичної України та утвердження національної ідеї. Отож зрозуміло, чому однією з перших акцій, до яких вдалися патріотичні сили в передчутті розпаду СРСР, а саме 21 січня 1990 р., став “живий ланцюг” між Києвом і Львовом як символ духовної єдності людей східних і західних земель України, як запорука існування єдиної, соборної України.

Офіційно в Україні День Соборності відзначається з 1999 року. Свято встановлено в Україні «…враховуючи велике політичне та історичне значення об'єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки для утворення єдиної (соборної) української держави…» згідно з Указом Президента України «Про День соборності України» від 21 січня 1999 року № 42/99. Деякий час, з 30 грудня 2011 року, указом на той час Президента України Віктора Януковича День соборності на офіційному рівні було скасовано і натомість встановлено «День Соборності та Свободи України». Однак 13 листопада 2014 року указом Президента України Петра Порошенка свято було відновлено.

22 січня 2018 року в ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище «Моторобудівник» з метою формування національної свідомості учнів, виховання у них почуття патріотизму та з нагоди відзначення Дня Соборності України пройшла тематична виховна година «Соборна мати Україна – одна на всіх, як оберіг» в групі 6/16 «Верстатник широкого профілю; оператор верстатів з програмним керуванням». Класний керівник Гордієнко Н.В. та майстер виробничого навчання Похилюк Г.М. ставили на меті виховання в підростаючого покоління глибокої поваги та любові до Батьківщини, національної свідомості, людської гідності, відродження паростків духовності, формування рис громадянина Української держави; поглиблення знань про історичний факт злуки українського народу, його значення; пробудження інтересу до поглибленого вивчення історії та культурних надбань українського народу.

Учні групи прийняли активну участь в проведенні виховної години, виготовили стіннівки, підготували вірші про Україну, дізналися багато нових та цікавих фактів.

Класний керівник групи 6/16

Гордієнко Н.В.

 

посилання на фото >>

2018-01-22

Мужності й геройства свято!

Живуть в нас батьків заповіти – свободи палкий оксамит,

Ми роду козацького діти, землі української цвіт…

Тематичний захід присвячений Дню Захисника Вітчизни розпочався цитатою твору Тараса Григоровича Шевченка: «У своїй хаті – своя сила і правда, і воля…».

Студенти та викладачі ДНЗ «Запорізьке ВПУ «Моторобудівник» вшановували пам'ять всім героям, які в різні періоди відстоювали право жити в вільній країні. Всі святкували свято свободи та мужності, кожне глядацьке серце переповнювала гордість за своїх співвітчизників, хоробрих та волелюбних козаків.

Учні 4/15 групи – Добрянська Олександра, Попович Олександра, 7/17 групи – Ширіпа Ігор, 2/15 – Ольховий Микола, 4/15 – Проскуров Станіслав, 10/16 – Краснов Олексій та 13/14 групи – Костюченко Олена шляхом відеоматеріалів з архіву, віршами великих українських класиків, патріотичними піснями намагалися передати той біль, переживання, ті страшні події, які пережив український народ. Згадували і вшановували пам'ять героїв УПА, Небесну сотню, яка також поклала своє життя заради свободи. З повагою та гордістю відзначали героїв АТО, які і зараз боронять мирний сон та наш спокій.

Наприкінці заходу весь глядацький зал на одному подиху, стоячи, міцно стискаючи руку біля серця співали Гімн України, подумки переносячись в ті страшні часи, віддавали всю повагу і гордість за свого побратима!

Доброю кульмінацією було нагородження наших героїв – викладачів, які не з чуток знають, що таке війна. Це Кириченко Віктор Анатолійович та Лопухов Вадим Рудольфович, які воювали в далекому Афганістані, Пеньков Антон Миколайович, який був на передовій в АТО. На честь героїв ДНЗ «Запорізьке ВПУ «Моторбудівник» прозвучала пісня «Воїни світла, воїни добра» у виконанні всіх учасників тематичного заходу!

Вихователь гуртожитку,

Литвиненко І.І.

 

 

 

посилання на фото >>

2018-02-05

НОВОРІЧНІ СВЯТА НАБЛИЖАЮТЬСЯ

21 грудня 2017 року всі "мешканці" ДНЗ "Запорізьке ВПУМ" поринули в новорічно-різдвяну атмосферу разом з "гоголівськими" героями п'єси "Вечори біля хутору Диканьки", яка дихала класикою і в той же час студентською сучасністю.

Перша сцена відбувалася в кузні, де Вакула з друзями демонстрували мистецтво жонглювання гирями.

Далі і на протязі всієї вистави глядач знаходився в стані ейфорії дива та чудес.

Веселі ритми української музики, бадьорі танці Оксани, Вакули та їх друзів, потішні забави сніжками біля ялинки, комедійний образ дідуся-колядника налаштували учнів та викладачів на хвилю новорічних свят.

Основна мета заходу пролунала з вуст Оксани "не дива треба чекати, а своїм розумом та працею всього досягати".

Яскравою була зустріч глядачів з "незрівняною пані Солохою", яка встигла привітати у себе в гостях красномовного Чуба, харизматичного Чорта, цілеспрямованого Вакулу і прожерливого Пацюка.

Помічником Вакули в подорожі до «Департаменту освіти» та здобуванні червоного диплому був неперевершений, хитрий, але дуже милий Чорт.

Кульмінацією заходу була зустріч глядача з традиційними символами та гостями Нового року - дідом Морозом та Снігуркою, які привітали всіх присутніх з наступаючим Новим роком та Різдвом Христовим і побажали здійснення мрій і досягнення нових вершин.

Фінальна пісня не тільки завершила, але і ще раз підкреслила задум всього заходу " Мрії збуваються і треба впевнено йти до своєї мети".

По завершенню дійства директор училища привітав колектив, учнів з наступаючими святами та вручив грамоти, подяки за досягнення учнів і підкреслив: " В нашому навчальному закладі навчаються і працюють справжні професіонали".

Кулієва – Корчинська С.М.,

Вихователь гуртожитку ДНЗ «Запорізьке ВПУМ»

 

посилання на фото >>

2017-12-22

Кращий учень року професійно-технічного навчального закладу м. Запоріжжя

15 грудня 2017 року у приміщенні Запорізької міської ради відбулося нагородження переможців конкурсу «Кращий учень року професійно-технічного навчального закладу м. Запоріжжя».

Всього на участь у конкурсі було подано 16 кандидатур з десяти професійно-технічних навчальних закладів м. Запоріжжя.

Переможцем конкурсу «Кращий учень року професійно-технічного навчального закладу м. Запоріжжя» – у номінації «Суспільний діяч року» стала учениця нашого навчального закладу Попович Олександра – група №4/15.

Колектив училища від щирого серця вітає Олександру з перемогою.

Підготувала 

заступник директора з НВР

Савінська Л.М.

2017-12-20

Знову нагороди!

19 грудня 2017 року на базі комунальної установи «Запорізький обласний центр молоді» Запорізької обласної ради проводився захід, присвячений дню Святого Миколая, для обдарованих дітей, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування закладів професійної (професійно-технічної) освіти м. Запоріжжя.

Перед початком святкового концерту кращі учні були нагородженні почесними грамотами та дипломами. За активну життєву позицію отримали свої грамоти і учні нашого навчального закладу. Данілкін Андрійучень групи №11/16 – нагороджений грамотою Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації. Іванцовій Лілії, учениці групи №4/15 вручили грамоту від Науково методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області.

Це був чудовий подарунок до Дня Святого Миколая не тільки учням а й усьому навчальному закладу.

Підготувала

заступник директора з НВР

Савінська Л.М.

2018-01-26