24 роки Збройним Силам України

04.12.2015 року в ДНЗ «Запорізьке ВПУМ» викладачем І категорії Лопуховим Вадимом Рудольфовичем було проведено військово-спортивне свято, присвячене 24 річниці створення Збройних Сил України.

У проведенні змагань,активно взяли участь дві збірні команди: «Допризовник» – учні 1- 2 кусів та «Призовник»- учні 3- 4 кусів.

Конкурс проходив у кілька етапів:

 • Розбирання,збирання автомата АК-74
 • Вправи з гирями і комплексно-силові вправи
 • Стройові прийоми зі зброєю
 • Прийоми самозахисту
 • Одягання загально -військового захисного костюму
 • Теоретичний (тестовий) залік.

Оцінювали виконання змагань компетентне журі:

Голова журі –методист училища Масалова Тетяна Степанівна.

Члени журі:

 • викладач предмету «Захист Вітчизни» полковник запасу, учасник бойових дій - Лопухов Вадим Рудольфович.
 • викладач предмету «Історія України» підполковник запасу, учасник бойових дій - Кириченко Віктор Анатолійович.
 • викладач фізичної культури, кандидат в майстри спорту з гімнастики - Озмітель Олександр Олександрович.
 • майстер виробничого навчання, старшина першої статті запасу Військово – Морських Сил - Дядьков Володимир Вікторович.
 • майстер виробничого навчання, старший сержант запасу Повітряно -десантних військ України, учасник АТО, учасник бойових дій- Бабець Микола Миколайович.
 • cекретар змагань, викладач спецдисциплін Левченко Марина Олександрівна

Члену журі на початку конкурсу згадали про загиблих воїнів-героїв,хвилиною мовчання,виконанням Державного гімну… Підводячи підсумки,тепло привітали переможців: команду «Допризовник» і побажали всім учасникам свята - мирного неба,здоров`я,злагоди, закінчивши свої промови патріотичним.., «Слава Героям!» а у відповідь пролунало… «Героям Слава!»

За оцінкою присутніх, військово-спортивне свято було проведено на високому організаційному та військово-патріотичному рівні.

Викладач предмету

Захист Вітчизни

Лопухов В.Р.

 

 

 

2015-12-17

«Сонячні і сильні люди!!!»

Сломать никак несчастья нас не могут,
Не стынет на морозе наша кровь,
Приходят вовремя всегда нам на подмогу,
Надежда, вера, мудрость и любовь!

3 грудня українське суспільство разом зі світовим співтовариством відзначає Міжнародний день інвалідів. В актовій залі «Запорізького вищого професійного училища «Моторобудівник» відбувся виховний захід, присвячений «Сонячним і сильним людям».

Класний керівник Єговцева Олена Василівна та її учні познайомили всіх присутніх в залі з дуже сильними, чуйними та стійкими людьми. Людьми – інвалідами, які могли б стати яскравим прикладом для багатьох здорових людей. Людьми, на долю яких випало дуже велике випробування. Не маючи того, що мають інші, вони розтоплюють чужі серця, поєднують та змушують багатьох замислитись над речами, які не є дуже важливими в цьому житті.

Учасники заходу донесли до всіх присутніх у залі, що кожна людина унікальна. Кожному потрібна підтримка. Кожній людині! І сліпому і зрячому, і глухому і тому, хто чує, і ходячому і тому хто не ходить.

Всі мають право на те, щоб бути людьми!

Захід підготували і провели класний керівник групи 6/12 Єговцева О.В. та учні групи 6/12 Огородник Олександра, Тончук Олександр, Бик Борис та учениця групи 9/15 Антипова Тетяна.

 

 

2016-01-13

Не звільняється пам'ять, відлунює знову роками...

Забути ті часи не маєм права 

Й жахливі тридцять третього жнива

Хай будуть докором насильству й зраді,

Допоки наша нація жива.

Пам’ять – нескінченна книга, в якій записано все: і життя людини, і життя країни. Сьогодні учні та викладачі ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище «Моторобудівник» розгорнули книгу пам’яті на трагічних для України сторінках – 1932 – 1933 рр. Найчорніший час в історії України. Ніде в світі не зафіксовано голоду, подібного тому, що випав тоді на долю однієї з найродючіших країн. Про це, зі сторінок книги пам’яті, повідали глядачам учні групи 9/15 слюсарі-складальники двигунів. Також у заході взяли участь учні групи 14/13, які подарували присутнім «Останню колискову».

Ведучі заходу закликали присутніх долучитися до всеукраїнської акції «Запали свічку» і о 16:00 в суботу, 28 листопада, запалити свічки пам'яті. Щоб допомогти душам полеглих відлетіти у кращій світ.

Вечір-реквієм підготували класний керівник групи 9/15 Озмітель О.О. та бібліотекар училища Шмиголь К.В.

бібліотекар

ДНЗ «ЗВПУМ»

Шмиголь К.В.

 

 

  

2015-11-27

День української писемності та мови

У День української писемності та мови у нашому навчальному закладі проходить багато різноманітних заходів  на підтримку рідної мови. Це свято є даниною одному з найцінніших надбань, яке створено й записано нам нашими попередниками – мові. Мова є душею нації, її генетичним кодом. Доля народу тісно пов’язана з долею мови.

Як довго ждали ми своєї волі слова,

і ось воно співа, бринить.

Бринить, співає наша мова,

Чарує, тішить і п'янить.

Як довго ждали ми...

9 листопада у стінах ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище «Моторобудівник» відбулося свято, присвячене Дню української писемності.

Це дійство було своєрідним стартом VI Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студенської молоді імені Тараса Шевченка. У рамках свята проходив урок – єднання «Літопис мови від Нестора Літописця до сьогодення».Учениці першого курсу Попович Саша та Іванцова Ліля декламували напам’ять вірші присвячені рідному слову та мові. Згадали про події, які відбуваються на Сході нашої країни, а учень групи №6/12 Бик Борис читав напам’ять власні поезії та вірш Лесі Любарської «Іде війна». 

Під час заходу присутніми були переглянуті відеофільми та презентації на теми: «Преподобний Нестор Літописець», «Дерманська подорож», підготовлені учнем групи №3/13 Дмитром Грищенком, які перенесли учнів і гостей в історію з давніх віків до сьогодення.    

Маємо надію, що не залишилось байдужих поміж присутніх на святі.

 

2015-11-23

«Безпека понад усе!»

Під таким гаслом у ДНЗ «ЗВПУМ» з 09.11.2015 по 15.11.2015 пройшов Тиждень безпеки дорожнього руху.

З кожним роком зростає інтенсивність автомобільного руху на дорогах країни. А це, в свою чергу, підвищує відповідальність усіх учасників дорожнього руху: водіїв, пішоходів, пасажирів. Тому великого значення набувають знання правил дорожнього руху та їх дотримання.

Протягом тижня в училищі проводились заходи, які мали сприяти засвоєнню учнями цих правил:

 • у понеділок та вівторок класні керівники та куратори груп проводили у групах бесіди та інформаційні хвилини на тему дотримання правил дорожнього руху;
 • викладач ПДР Лопухов В.Р. організував випуск стіннівок на тему «Правила дорожнього руху» та провів з учнями тренувальне заняття на якому учні вчилися надавати першу домедичну допомогу потерпілим у дорожньо-транспортних пригодах;
 • у бібліотеці протягом тижня діяла виставка на тему запобігання дорожньо-транспортного травматизму;
 • протягом тижня по училищу були розвішені дорожні знаки, яких мали дотримуватись учні та колектив училища, не порушуючи правил дорожнього руху у навчальному закладі. 

бібліотекар ДНЗ «ЗВПУМ»

Шмиголь К.В.

 

 

 

2015-11-16

Ми твої, Україно, сини!

Згідно плану виховної роботи на 2015-2016н.р. в нашому навчальному закладі 22.10.2015 року в актовій залі проведено загально училищний захід «Ми твої, Україно, сини» . Відповідала за проведення відкритого заходу класний керівник групи №12/13 Решетова В.В. Музичне оформлення та робота «за кадром» з електроапаратурою віртуозно проводилась талановитим учнем нашого закладу Грищенком Дмитром. Неповторну атмосферу на заході стало можливим створити завдяки натхненню учнів всього закладу, які дружно і злагоджено виконали національний гімн України на початку заходу і голосно вигукували :«Слава Україні, Героям слава!» у його фіналі.

Основною концепцією заходу було формування громадянина - патріота України, підготовленого до життя, з високою національною свідомістю, виховання готовності до захисту Батьківщини, виховання громадян, які здатні побудувати громадянське суспільство, в основу якого були б закладені та постійно втілювалися демократія, толерантність та повага до прав людини.

Сьогодення таке, що героями стають зовсім юні ... На виховному заході ми згадували випускників нашого училища, які стали представниками того покоління сильних духом та мужніх людей, що захищають нашу Україну. Красноперекопськ, Слов'янськ, Дебальцеве, Піски - це неповний перелік назв тих міст, де несли свою службу Пилипенко Сергій, Панченко Роман, Кривоніс Сергій…та інші. Безперечним прикладом для наслідування були і будуть наші геройські майстри виробничого навчання учасники АТО, які нещодавно повернулися з передової Калиновський Едуард Васильович та Бабець Микола Миколайович.

Існує крилатий вираз «Героями не народжуються, героями стають». Мені б хотілося перефразувати цей вислів наступним чином: «патріотами не народжуються, патріотами стають». З роками все більше переконуюся в тому, що підростаюче покоління треба вчити любити - любити близьких і рідний дім, навколишню природу і країну, в якій ми всі з'явилися на світ і досі живемо.

Викладач ДНЗ «ЗВПУМ»

Решетова Вероніка Володимирівна

2015-11-12

Класні керівники діляться досвідом з колегами з ПТНЗ області

22 жовтня 2015 р. на базі нашого навчального закладу відповідно до плану роботи Науково-методичного центру ПТО у Запорізькій області було проведено семінар-практикум голів методичних комісій класних керівників професійно-технічних навчальних закладів Запорізької області за темою: “Форми і методи національно-патріотичного виховання учнів. Робота гуртків”.

Голова методичної комісії класних керівників Кириченко Віктор Анатолійович як представник сторони-організатора семінару у доповіді з означеного питання виклав своє бачення національно-патріотичного виховання учнівської молоді на сучасному етапі державотворення та презентував досвід роботи молодіжного дискусійного клубу “Молодь і політика” в частині організації гурткової роботи національно-патріотичного спрямування.

Заступник директора з навчально-виховної роботи Савінська Лариса Мойсеївна ознайомила присутніх зі станом роботи класних керівників та кураторів навчальних груп училища з національно-патріотичного виховання. При цьому учасники семінару переглянули фотозвіт про організовані та проведені раніше виховні заходи та відвідали виставку технічної творчості учнів “Наші досягнення тобі, Україно!”

Глибоко схвилював і приємно вразив присутніх підготовлений та проведений Решетовою Веронікою Володимирівною виховний захід “Ми твої, Україно, сини!”.

На закінчення програми семінару учасники гуртка “Допризовник” під керівництвом викладача предмету “Захист Вітчизни” Лопухова Вадима Рудольфовича продемонстрували навички володіння зброєю та прийоми самозахисту.

Робота семінару-практикуму пройшла у теплій душевній атмосфері, учасники мали змогу задати питання та отримати від організаторів вичерпні відповіді.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2015-11-05

«Мы верили, что победим»: воспоминания ветерана-освободителя Запорожья

На войне без потерь не бывает. Во время освобождения Запорожья полегли сотни тысяч человек, которые шли форсировать Днепр без оружия, военного опыта и знаний, но с отвагой и патриотизмом. Тогда вчерашние учителя, студенты, рабочие, инженеры стали разведчиками и летчиками, пехотинцами и танкистами, артиллеристами и подводниками. Они научились профессионально воевать, выживать и побеждать.

Я решила написать материал не по учебнику истории, а по воспоминаниям ветерана, солдата, а тогда ещё совсем юного парня Владимира Владимировича Репешко, который, будучи четырнадцатилетним подростком мужественно защищал родную землю от нападения немецко-фашистских захватчиков.

***

Запорожье с его гигантской плотиной и огромной электростанцией – гордостью советской энергетики – при наступлении осенью 1943 г. являлось для советского командования особенно важной целью. У Гитлера были также серьезные основания, когда, примерно, в середине сентября, он потребовал, чтобы Манштейн создал крупный плацдарм для обороны города и плотины. На кону находилась энергетическая мощность в полтора миллиона киловатт – энергия, питающая западно-украинский промышленный регион. Работы на кировоградских металлургических заводах и шахтах Кривого Рога шли полным ходом.

Для Гитлера важными здесь были не только экономические соображения, но и не менее важными являлись стратегические. Пока на восточном берегу существует плацдарм у Запорожья, русские не могут рискнуть пойти в наступление между излучиной Днепра и Азовским морем к низовьям реки и Крыму. Запорожский плацдарм идеально прикрывал фланг 6-й армии и одновременно угрожал советским войскам, наступавшим на Днепропетровск с севера. Запорожье, эта крепость на фланге, предотвращала удар по Крыму. Гитлер поэтому был прав, требуя защищать плацдарм не на жизнь, а на смерть.

***

1 октября войска советского Юго-Западного фронта предприняли мощное наступление против плацдарма в районе Запорожья и несколько вклинились в оборону 1-й танковой армии. Прорыв был ликвидирован еще до конца дня. Однако, докладывая об успешном отражении атаки, Э. фон Макензен попросил разрешения в любом случае оставить плацдарм, мотивируя это тем, что его оборона потребует слишком много сил. На следующий день наши войны, понимая, что дошли до рубежа, который немцы намерены отстаивать любой ценой, перешли в наступление на всем Восточном фронте, которое длилось неделю. В течение этой недели войска на Днепре осуществляли перегруппировку и принимали пополнение.

8 октября после совещания в ставке фюрера начальник штаба группы армий «Юг» проинформировал Э. Макензена о том, что Гитлер отверг просьбу об эвакуации плацдарма в районе Запорожья, так как этот маневр оголил бы левый фланг 6-й армии. Мысли Гитлера в точности совпали с намерениями советской Ставки, где считали плацдарм ключом к освобождению восточного берега в нижнем течении Днепра. Задача по ликвидации плацдарма была поставлена перед 3-м Украинским фронтом.

Этот бастион немцы защищали силами шести дивизий и одного полка тяжелых штурмовых орудий. А советское Верховное главнокомандование сосредоточило против немцев три армии, воздушную армию и два танковых корпуса – включая такое знаменитое объединение, как 8-я гвардейская армия генерала Чуйкова.

10 октября генерал Малиновский начал новую атаку. Наступление началось с массированного артиллерийского огня из всех орудий. Впервые русские задействовали отдельные артиллерийские дивизии. Это обеспечило быстрое сосредоточение огня на ключевых точках – дело первейшей важности в подобных сражениях на прорыв. Интенсивность обстрела немецких линий у Запорожья была беспрецедентной, советские артиллеристы буквально завалили снарядами внешний оборонительный обвод немцев. В этот день немцам удалось ликвидировать прорывы советских частей.

***

Войну выиграли не Сталин и Жуков, а простые люди, которые миллионами отдавали свою жизнь ради победы, иногда из-за элементарных прихотей тогдашних руководителей. Ветеран вспоминает, что на танки шли обычные мальчишки. Было страшно, было и грустно. Как все знают, решающее наступление советских войск на Запорожье развернулось в ночь с 12 на 13 октября 1943 года, а в ночь с 13 на 14 октября начался штурм города. Однако Запорожье ещё довольно долго продолжало оставаться фронтовым городом.

– Когда мы взяли левый берег Запорожья, нас переправили туда, где сейчас находится Дом быта. Немцы тогда стояли на Хортице, а дорога была только в сторону Соцгородка, сейчас это 6-й поселок. И вот по этой дороге, вдоль трамвайной линии, мы поднимались, в это время немцы напрямую стреляли. После этого нам был дан приказ объезжать по ул. Пушкина, где сейчас облГАИ, а потом поднимались по Вознесеновке, делая переправу в поселке Молисиновке. В то время там была переправа. И вот, я помню, паром только отправился – и прогремело два выстрела прямой наводкой. Все, кто был на пароме, а это человек пятьдесят, пошли ко дну.

***

13 октября, на четвертый день битвы, советским войскам удалось совершить крупное вклинение в немецкую оборону. Наступил кризис. Угроза прорыва к плотине стала реальной. К исходу суток 13 октября в результате смелой танковой атаки они прорвали оборону на юго-восточном (23-й танковый корпус) и северо-восточном (1-й мехкорпус) участках плацдарма, оттеснили оборонявшихся немцев к окраинам Запорожья и загнали немецкую 1-ю танковую армию за Днепр. Не давая врагу передышки после тяжелых боев 10-13 октября, более 200 танков и САУ начали после 22.00 13 октября первый в истории ночной танковый штурм, рано утром ворвались в Запорожье и к концу дня вместе с пехотой овладели городом, ликвидировав плацдарм.

***

В ночь с 25 на 26 октября 1943 года началось форсирование Днепра возле плотины ГЭС. Советским разведчикам и сапёрам удалось спасти от полного уничтожения Днепровскую ГЭС, которую немцы готовили к взрыву.

– А вот с 25 по 27 число ту местность, где стоял наш полк и пятая понтонная бригада, бомбило около 40 немецких самолетов. Живого места не было ни на правом, ни на левом берегу. Кроме бомбежки был ещё и обстрел.

После того, как плацдармы на севере и юге от города выстояли и начали расширяться, под угрозой окружения в ночь с 29 на 30 декабря 1943 года немецкие войска отступили. Запорожье было окончательно освобождено.

***

В боях за город фашисты потеряли убитыми около 23 тыс. солдат и офицеров, 160 танков и самоходных орудий, 430 пушек, минометов и много другой техники. Освобожденная от фашистов левобережная часть города представляла собой сплошные руины.

Победа советских частей в Запорожье не была эффектной, но тем не менее, это одна из наиболее значительных и влекущих за собой серьезные последствия побед, достигнутых советскими войсками на Днепре в течение 1943 года. «История Великой Отечественной войны» справедливо замечает: «В результате освобождения Запорожья существенно изменилась обстановка на юге Украины». Потому что теперь советские войска могли выйти в низовья Днепра и на подходы к Крыму. Советское Верховное главнокомандование, не медля ни минуты, начало наступление против 6-й немецкой армии. Итог всем известен – мы выиграли войну.

Ценой общих усилий, ценой жизни наших соотечественников. Спасибо им за это, спасибо тем освободителям, которые еще живы, спасибо Владимиру Владимировичу Репешко, который поделился с нами этими воспоминаниями. Пусть события из этих воспоминаний больше никогда не повторятся!..

 Преподаватель ГУЗ «ЗВПУМ»

Васечко Юлия Анатольевна

2015-11-04

Слава Захисникам України!

13 жовтня 2015 р. у ДНЗ «Запорізьке ВПУМ» відбувся святковий концерт до Дня захисника України, організований класним керівником Левченко М.О. та бібліотекарем училища Шмиголь К.В., який, згідно з Указом Президента України, відзначається 14 жовтня.

З нагоди свята, ведучі привітали викладачів нашого навчального закладу – Лопухова Вадима Рудольфовича – полковника запасу, учасника бойових дій у складі обмеженого контингенту радянських військ у Афганістані та Югославії та  Кириченко Віктора Анатолійовича – підполковника запасу, учасника бойових дій обмеженого контингенту радянських військ у Афганістані, які своє велике серце поклали на боротьбу за мирне життя не лише української землі, а й усього світу.

Слова вітання і подяки за подвиг і вірність Україні були направлені на адресу солдатів котрі були і є учасникам АТО, які нещодавно повернулися з передової – Бабцю Миколі Миколайовичу та Калиновському Едуарду Васильовичу.

Хвилиною мовчання вшанували пам'ять всіх загиблих захисників України.

Під керівництвом Лопухова Вадима Рудольфовича, викладача предмету «Захист Вітчизни», був організований практичний показ складання автомату з закритими очима учнями ДНЗ «Запорізьке ВПУМ» на швидкість.

Вихованці нашого закладу створили «Серце подяки», яке наповнили найщирішими поздоровленнями та побажаннями воїнам АТО за їх відважну службу яке було відправлене в зону АТО, за допомогою волонтерів, які тісно співпрацюють з навчальними закладами міста та області.

Слова поздоровлення усім чоловікам від жіночого колективу та учнівської громади висловила методист училища – Масалова Тетяна Степанівна, та побажала від усієї душі їм рости сильними, мужніми, добрими і благородними. І завжди пам'ятати про високе звання – чоловік.

Викладач ДНЗ «ЗВПУМ»

Левченко Марина Олександрівна

 

 

 

 

 

2015-11-04

Моторобудівники побачили оновленого Кобзаря

Учні та працівники ДНЗ «Запорізьке ВПУ «Моторобудівник» відвідали урочистості з нагоди завершення реконструкції погруддя Тараса Григоровича Шевченка. Вшанувати пам'ять Великого Кобзаря зібралися небайдужі люди, всі ті, хто вірить, що шевченкове слово лунає крізь віки: школярі, учнівська молодь, курсанти військового ліцею, прихильники творчості поета, представники запорізької громади та мер міста Олександр Сін.

Захід завершився виступом танцювального колективу будинку культури імені Тараса Шевченка та покладанням квітів до оновленого погруддя.

Бібліотекар ДНЗ «ЗВПУМ»

Шмиголь Ксенія Віталіївна

 

 

 

 

2015-11-04