НАШ БІЛЬ ЧОРНОБИЛЬ!

24 квітня в актовій залі ДНЗ «Запорізьке ВПУМ» відбувся захід присвячений одній з найстрашніших техногенних катастроф в історії людства... Катастрофа, яка змінила тисячі, а то й мільйони життів, катастрофа, яка залишила свій слід в історії, в природі, у свідомості людей.

Учні протягом заходу прожили на сцені події, які відбулися 26 квітня 1986 року та розповіли про аварію, яка викликала велике маштабне зараження місцевості не тільки на Україні, але й далеко за її межами. У своєму виступі діти згадали країни, які найбільш постраждали від зараження і забруднення місцевості після катастрофи.

Учасники заходу та гості вшанували пам'ять загиблих в результаті аварії, сказали слова подяки рятувальникам за їх героїзм та мужність.

Пам'ятайте Чорнобиль! Не дайте повторитися де-небудь на Землі другому Чорнобилю!

Організатором заходу виступила класний керівник групи 13/14 Левченко Марина Олександрівна.

 

 

 

 

2015-05-18

«Ми хочемо, щоб більше не було війни»

Мирне життя людей перервалося. Мрії, любов, щастя – все опалив вогонь жорстокої кровопролитної війни...

Сімдесят років минуло з того часу, коли відгриміли останні залпи тої страшної, війни що пролунала над усім світом. Сьогодні (08.05.2015) учні «Запорізького ВПУ «Моторобудівник» під керівництвом викладача Єговцевої О.В. та бібліотекаря Шмиголь К. В. зібрались в актовій залі, щоб возвеличити подвиг та вшанувати світлу пам’ять ветеранів Великої вітчизняної війни.

 

 

  

2015-05-13

8 БЕРЕЗНЯ!

6 березня в нашому закладі відбувся концерт, присвячений жіночому дню - 8 Березня, який підготували і подарували викладачам та майстрам вдячні учні. У концерті взяли участь хлопці груп №12/13, 1/14, 3/13 та дівчата груп №13/14,№1/13 та 6/12, які представили декламування віршів, душевні привітання, танці і пісні. Тема концерту була патріотичною , та зворушливою.

В самому розпалі заходу учні з керівником заходу провели акцію «Скажи дякую матері своїй». Учні-актори прямо на сцені відсилали SMS зі словами вдячності і любові своїм матерям, бабусям або близьким їм жінкам. Справжнім сюрпризом став виступ групи №12/13 з кольоровою феєрією і з тканинами під відомий шедевр А. Л. Вівальді - Літня гроза (Шторм).

Учениця Беліченко Влада акапельно виконала пісню про бабусю, чим розчулила весь зал. Не залишила байдужими нікого і презентація на тему «Сльози українських матерів». Незабутні враження глядачі отримали від виступу дівчаток з танцем «Рушничок» . Молоді актори подарували викладачам і майстрам найкращі побажання і свої «серця», які вручали прямо зі сцени під час фінальної пісні. Протягом свята звучала музика композитора Мікаела Тарівердієва, демонструвались фрагменти кінострічок «Мама» та соціальні ролики за даною темою. Сльози в залі були на очах як дорослих так і дітей. Свято пройшло на одному диханні і залишило в душі присутніх глибокі почуття поваги та вдячності тим жінкам, які народили нас, виростили та виховали. Мета заходу, поставлена відповідальною за свято Решетовою В.В. була досягнута.

 

 

 

 

2015-04-09

Подяка від Благодійного фонду «Міжнародне Партнерство»

Педагогічному колективу та учням «Запорізького вищого професійного училища «Моторобудівник» надійшли подяки від Благодійного фонду «Міжнародне Партнерство» за активну участь в благодійній ініціативі «Подаруй дитині Різдво», спрямованій на гуманітарну допомогу цивільному не евакуйованому населенню зони АТО (Донецька область).

Особисті подяки отримали учні Пузенко Ігор Максимович, Студєнніков Павло Вікторович та Кулініч Анатолій Олегович.

 

 

2015-03-25

Грамота від Шевченківської районної організації Товариства Червоного Хреста України

За дієву підтримку благодійної гуманістичної діяльності Товариства Червоного Хреста України, за небайдужість та людяність, за гуманізм та милосердя колектив та учні ДНЗ «Запорізьке ВПУ «Моторобудівник» отримали грамоту від Шевченківської районної організації Товариства Червоного Хреста України.

2015-03-25

Відкрита виховна година

16 березня 2015р. у ДНЗ "Запорізьке ВПУМ", в групі 6/12 було проведено відкриту виховну годину на тему: "Державні символи України. Шість символів державного значення м. Запоріжжя".

Класний керівник групи Єговцева Олена Василівна прагнула удосконалити знання учнів про історію державних символів України та рідного міста, сприяла викликанню інтересу до вивчення минулого нашого народу, вихованню патріотичних  почуттів і національної гідності.

Учні взяли активну участь у дискусії щодо державної символіки, спадщини та державного устрою козацької республіки.

2015-03-23

Навчання з цивільної оборони

Відповідно до листа Запорізької Обласної Державної Адміністрації Департаменту Освіти і Науки № 0347/01-17 від 17.02.2015 року «Про проведення навчань(тренувань) з питань цивільного захисту», по учбовому міському сигналу «Повітряна тривога», який був одержаний по засобам зв'язку - 25.02.2015 року, в ДНЗ «Запорізьке ВПУМ» було проведено тренування з евакуації особового складу училища до укриття підвального типу.

В укриті всіх учасників заходу ознайомили з обладнанням сховища, кожен мав змогу побачити і скористатись аварійними виходами та потренуватись у використанні засобів індивідуального захисту.

Встановлені терміни евакуації було витримано з додержанням правил безпеки життєдіяльності людини. Після евакуації в актовому залі училища, з усім особовим складом, було проведено практичне заняття з показом учбового фільму - «Надання першої медичної допомоги при пораненнях» а також, викладачем предмету «Захист Вітчизни» Лопуховим В.Р.,були показані способи евакуації поранених під час ведення бойових дій.

В результаті навчань учні та викладачі навчального закладу засвоїли первинні навички дій під час надзвичайних ситуацій, що вкрай необхідно зараз знати та вміти громадянам, під час складного соціально - політичного, військового стану на сході Ураїни.

викладач предмету «Захист Вітчизни»

п/п-к запасу В.Р.Лопухов

 

 

 

2015-03-05

Святковий захід присвячений Дню Святого Валентина

Кохання — як вода — плавке та бистре,
рве, грає, пестить, затягає й топить.
Леся УКРАЇНКА

У навчальному закладі ДНЗ « Запорізьке вище професійне училище «Моторобудівник» 13.02.2015 в актовій залі відбувся святковий захід присвячений Дню Святого Валентина. Учасниками концерту стали учні груп: № 3; №4; № 6; № 1; № 10; № 14.

Вони із задоволенням прикрашали актову залу, а під час концерту співали, грали в гумористичних сценках та проводили конкурси з глядачами актового залу. Учні вітали одне одного листівками до дня закоханих та мали дуже веселий настрій.

Організатором заходу виступила класний керівник групи 19/14 Фандєєва Станіслава Олегівна.

Офіційно День всіх закоханих існує вже більше 16 століть, але свята Любові відомі ще з часів древніх язичеських культур. На Русі було своє свято закоханих, ось тільки наголошувався він не взимку, а на початку літа. Він був пов'язаний з легендарною історією любові Петра і Февронії і присвячений Купале - язичеському слов'янському богові, синові Перуна.

Проте, язичнецтво язичнецтвом, але є в свята і конкретний «винуватець» - християнський священик Валентин. Ця історія датується приблизно 269 роком, у той час Римською Імперією правив імператор Клавдій II. Воююча римська армія відчувала гостру нестачу солдатів для військових походів, і воєначальник був переконаний, що головний ворог його «наполеонівських» планів - браки, бо одружений легіонер про славу імперії думає значно менше, чим про те, як сім'ю прогодувати. І, щоб зберегти в своїх солдатах військовий дух, імператор видав указ що забороняє легіонерам одружуватися. Але закохуватися-те солдати від цього не стали менше. І до їх щастя знайшлася людина, яка, не жахаючись імператорського гніву, стала таємно вінчати легіонерів з їх коханими. Ним був священик на ім'я Валентина з римського міста Терні. Мабуть, він був справжнім романтиком, оскільки його улюбленими розвагами було мирити що посварилися, допомагати писати любовні листи і дарувати на прохання легіонерів квіти предметам їх пристрасті. Ясна річ, як тільки про це дізнався імператор, він вирішив його «злочинну діяльність» припинити. Валентина засудили до страти. Трагедія ситуації була ще і в тому, що і сам Валентин був закоханий в дочку тюремника. За день до страти священик написав дівчині прощальний лист, де розповів про свою любов, і підписав його «Твій Валентин». Прочитано його було вже після того, як його стратили. Згодом, як християнський мученик, пострадавший за віру, Валентин був канонізований католицькою церквою. А в 496 році римський папа Геласиус оголосив 14 лютого Днем святого Валентина. З 1969 року в результаті реформи богослужіння святий Валентин був вилучений з літургійного календаря католицької церкви (разом з іншими римськими святими, відомості про життя яких суперечливі і недостовірні). Втім і до 1969 р. церква не схвалювала і не підтримувала традицій святкування цього дня. Чи так це було або інакше, але, видно, саме звідти повелося писати в день святого Валентина любовні записки - «валентинки». А ще у це свято люблять владнувати весілля і вінчатися. Вважається, що це стане заставою вічної любові.

Масово День святого Валентина наголошується з ХIII століття в Західній Європі, з 1777 року в США. Традиція дарувати цього дня дарунки міцніла з кожним роком і для деяких стала досить успішним бізнесом. Наприклад, на початку минулого століття у американців було прийнято посилати своїм нареченим марципани, які були досить дороги. У Японії традиція дарувати цього дня солодке з'явилася з подачі однієї крупної фірми по виробництву шоколаду. Там почали святкувати День святого Валентина в 30-і роки, і до цих пір шоколад залишається найпоширенішим дарунком. До речі, там День святого Валентина злегка нагадує «8 Березня для чоловіків», оскільки японські чоловіки отримують, мабуть, навіть більше дарунків, ніж жінки. Звичайно це усілякі чоловічі аксесуари типа бритви, лосьйону, гаманця і так далі. У пристрасних французів же в день святого Валентина прийнято дарувати коштовності, а в романтичній Данії люди посилають один одному засушені білі квіти.

У Британії незаміжні дівчата 14 лютого встають до сходу сонця, стають біля вікна і дивляться на проходящих чоловіків. Згідно з повір'ям, перший чоловік, якого вони побачать, і є суджений. Але є в світі деякі країни, які особливо відрізнилися в святкуванні Дня святого Валентина. В першу чергу це Саудівська Аравія, яка є єдиною в світі країною, де це свято. офіційно заборонений, причому під страхом великих оштрафувань.

 

 

 

 

 

2015-03-02

«Мова – серце нації»

Вся історія народу — в мові,

Мова — душа народу.

Позбавити народ рідної мови —

Це означає вбити народ.

 

Тяжких поневірянь зазнала на своєму шляху рідна мова: витерпіла страшне лихоліття татарщини, пережила утиски Польщі, нападки Московщини.

Сучасний світ знає, що державність мови є універсальною формою об’єднання людей в одне ціле, в один народ. Це важливий чинник самовизначення нації, надійна основа розвитку країни.

Під гаслом «Мова – серце нації» учні ДНЗ «Запорізьке ВПУ «Моторобудівник» об’єднались заради відзначення Дня рідної мови, щоб нагадати усім присутнім, що українська мова пройшла нелегкий шлях, однак, попри всі перешкоди, для багатьох мільйонів людей вона була і є рідною, є мовою їхніх дідів, батьків і буде також мовою їхніх дітей.

Учасники заходу щиро вірять, що краса і сила української мови пригорне до себе серця мільйонів інших людей.

Захід було підготовлено бібліотекарем училища Шмиголь К.В. за допомоги учнів груп 1/14 (Бєліченко В., Васильєва О., Васильєвої А., Сердюк О., Шкабарня Д.), 3/13 (Грищенко Д.), 4/11 (Хрупайло П.), 11/14 (Чепурний Є.), 13/14 (Костюченко О., Семенюк Д., Яременко Д.), 14/13 (Багірян В., Громик А., Федорова С., Фільшина), 16/14 (Симоненко А.), 19/14 (Лончук Я.). Окрему подяку організатори заходу висловлюють майстру виробничого навчання Сичевській К.О. за підготовку чудової танцювальної композиції.

 

 

 

2015-02-23

Тетянин день у стінах «Моторобудівника»

У навчальному закладі ДНЗ « Запорізьке вище професійне училище «Моторобудівник» 23.01.2015 в актовій залі відбувся святковий захід присвячений Дню студента та Тетяниному дню. Учасниками концерту стали учні груп: № 3; 4; № 6; № 9;  № 10; № 14. Вони із задоволенням прикрашали актову залу, а під час концерту співали, танцювали, грали в гумористичних сценках  та проводили конкурси з глядачами актового залу.

Організатором заходу виступила класний керівник групи 10/12 Таран Марина Вікторівна.

 

 

 

 

2015-01-27