«Вони такі як ми…»

Від того, як суспільство ставиться до тих, кому з тих чи інших причин важко або не можливо самостійно подбати про себе залежить рівень цивілізованості цього суспільства. Не дивно, що в давні часи і навіть аж до сучасної історії у людей, яких ми зараз відносимо до категорії – інвалід, було дуже мало шансів на виживання взагалі. Це страшна правда – завжди і у всі часи турбота про інвалідів в основному трималася на щирій добрій волі окремих людей.

У нашому учбовому закладі 3 грудня 2014 року пройшов захід до Міжнародного дня інвалідів. Організатори заходу наголосили, що ми повинні замислитися над вирішенням проблем людей з вадами здоров’я, допомагати їм реалізувати себе у суспільстві, створити належні умови їхнього життя і ніколи не забувати, що поруч з нами живуть люди, яким потрібне піклування та увага не тільки 3 грудня, а протягом цілого року.

Захід підготовлено під керівництвом класного керівника групи № 1/14 Гуліної Ю.С. Учасниками заходу стали учні груп № 1/14 (Бєліченко В., Васильєв О., Васильєва А., Гвоздьов В.), № 4/11 (Іванющенко Є., Перегудов Я.), № 10/12 (Огли С.).

  

 

2014-12-18

День Збройних Сил - Мужності й геройства свято

5 грудня в нашому училищі був проведений виховний захід,присвячений 23 річниці Збройних Сил України. Армія – це один із основних елементів стабільного і впевненого розвитку Української держави.

Наші учні поздоровили всіх присутніх чоловіків зі святом та подарували їм концерт. Велику увагу під час заходу приділялось ситуації на сході нашої держави. Де за суверинітет та незалежність України в бойових діях приймають участь наші майстри виробничого навчання Бабець Микола Миколайович та Калиновський Едуард Васильович, а також випускники нашого закладу.

На це свято були запрошені наші випускники - учасники АТО, які зараз знаходяться у відпустці. Це Щукін Іван, Воробйов Вадим, Сосницький Андрій. Також в гості до нас завітав майстер виробничого навчання Калиновський Едуард Васильович, який знаходиться в зоні АТО.

Свято Збройних Сил України – це данина пам’яті тисячам воїнів, які загинули в битвах за свободу, волю та незалежність України.

Захід підготували майстри Бездєнєжних Л.В. та Сичевська К.О. за допомогою учнів груп 1,3,4,11,16,19.

 

  

  

 

2014-12-11

Вечір пам'яті жертв голодомору «Збудуймо пам'яті негаснучий собор»

82 років тому нам хотіли винести вирок смерті.

82 років тому мільйони синів і доньок України, мільйони невинних людей, мільйони наших рідних і близьких були без жалю винищені Голодомором. Тоталітарний комуністичний режим свідомо спланував і здійснив терор нашого народу голодом.

82 років тому наш народ пережив катастрофу, яка могла зупинити життя всієї нації. Голодомор приніс не лише страждання і смерть. Він посіяв страх серед людей. Тільки правда про геноцид українського народу і чиста пам'ять про усіх полеглих здатна звільнити нас від мороку минулого.

З метою вшанування українців, що загинули внаслідок Голодомору, 24.11.2014 в актовій залі класним керівником групи №14/13 Гонтар С.Л. було проведено Вечір пам'яті жертв голодомору «Збудуймо пам'яті негаснучий собор».

Учасниками заходу стали Грищенко Д., Кожушко Є., Багірян В., Федорова С., Нагорна Н., Степанова К. та Бочков М.

2014-12-03

У ДНЗ «Запорізьке ВПУ «Моторобудівник» відзначили Всесвітній день боротьби зі СНІДом

В усьому світі вже понад 10 років проходять тематичні заходи проти СНІДу та наркотиків. Не стало виключенням цього року і наше училище, де 01.12.2014 бібліотекарем Шмиголь К.В. і майстром групи №15 Кісліциним С.Є. було проведено виховний захід, присвячений цій проблемі.

Організатори заходу ще раз нагадали присутнім у залі про шляхи та способи зараження ВІЛ, розказали про перші на планеті смертельні випадки цього захворювання та побажали своїм глядачам ніколи не дізнатися про цю проблему з власного досвіду. А для цього, як наголосили ведучі заходу, необхідно зробити правильний вибір у житті на шляху до здорового та щасливого життя. Адже здоров’я кожного з нас лише у наших руках.

Учасниками заходу стали учні груп № 14/13 (Бочков М., Громик А., Фільшина А.), № 13/14 (Костюченко О., Семенюк Д., Шерстюк Д.) та №3/13 ( Грищенко Д., Черкасов Д.).

 

 

2014-12-02

Батьківщину не обирають, обирають її незалежність

… Можна все на світі вибирати, сину,

Вибирати не можна тільки Батьківщину.

В. Симоненко

18 листопада у ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище «Моторобудівник» відбулася відкрита виховна година на тему «Батьківщину не обирають, обирають її незалежність», яку провела викладач німецької мови та класний керівник – Волкова Юлія Анатоліївна. Метою виховної години було поглиблення знань учнів про рідну країну; виховати повагу до рідної землі, патріотичних почуттів; ознайомлення учнів з історією незалежної держави та символами України.

На початку заходу пролунав гімн України. Під час проведення виховної години учням було пропоновано перегляд невеличких відео-презентацій на різні теми, такі як «Моя Батьківщина - Україна», «Крок до незалежності», «Моя країна - Україна», « Пам’яті героям ». Учні приймали участь у вікторинах, іграх – «Мікрофон», «Як добре ти знаєш про Батьківщину». Викладач ознайомив дітей з історією про шлях, через який Україна пройшла до своєї незалежності, про перший символ відродження ніції, про прапор та його значення для країни, про святиню будь якого народу – гімн, слова, та музика, якого змушують кожного з нас підніматися при перших акордах, з тремтінням в душі слухати ту мелодію, яка віднаходить найпотаємніші струни, кличе до високого й світлого.

Не обійшла стороною і головна тема сьогодення – війна на території нашої Батьківщини. Хвилиною мовчання ми ушанували пам'ять героїв.

Більш за все учням сподобались картки з уривками віршів відомих письменників про рідну Батьківщину, які вони читали та мали змогу обговорити або висловити свою думку щодо головної теми.

2014-12-02

«Організація надання першої медичної допомоги в бою. Реанімація потерпілих»

Відповідно до наказу від 02.10.2014 № 02_01-1131 Департаменту освіти и науки Запорізької обласної державної адміністрації «Про організацію і проведення спеціального навчання щодо захисту населення області».

На базі «Запорізьке ВПУ «Моторобудівник» 17.10.2014 року було проведено практичне заняття з теми «Організація надання першої медичної допомоги в бою. Реанімація потерпілих», по програмі вивчення предмету «Захист Вітчизни». В заході взяли участь учні 3 курсу групи 9/12, майбутні слюсарі-складальники двигунів – молода зміна славетного колективу АТ «Мотор Січ». В польових умовах було проведено вступний інструктаж по забезпеченню безпеки життєдіяльності учнів при виконанні учбових вправ. На практичному уроці було відпрацьоване питання організації надання першої медичної допомоги (умовно) пораненим учням  з поетапним його виконанням а саме:

1. Розшук поранених на полі бою, їх огляд і надання першої медичної допомоги.

2.Виконання нормативу М-1 «Відтягнення пораненого (можливо з певними умовностями з урахуванням часу). Учні були поділені на відділення: відділення пошуку пораненого і надання ПМД (першої медичної допомоги), друге відділення-прикриття від нападу супротивника на перше відділення,третє відділення-відділення нападу,перед яким було поставлено завдання-не дати можливості пошуку та надання ПМД першому та другому відділенням.

Практичне заняття прйшло з максимальною морально – фізичною віддачею учнів до виконання поставлених перед ними завдань. Наприкінці уроку, при шикуванні учнів, викладачем Лопуховим В.Р. було розібрано помилки, підведені підсумки, визначені кращі учні, виставлені оцінки.

Мета уроку досягнута повністю, з великим задоволенням своїми діями усіма учнями групи. Вважаю що проведення такого практичного заняття в значній мірі поліпшує стан  патріотичного виховання сучасної молоді в сьогоднішніх умовах виховання.

Викладач предмету «Захист Вітчизни»

п/п-к запасу В.Р. Лопухов

 

 

 

 

2014-11-10

Учні ДНЗ «Запорізьке ВПУ «Моторобудівник» об’єдналися заради допомоги дітям

31 жовтня у стінах ДНЗ «Запорізьке ВПУ «Моторобудівник» було проведено благодійний концерт «Подаруй дитині мрію», що відбувся в підтримку благодійної акції «Назустріч мрії», організованої благодійним фондом «Сильні духом». Щорічна всеукраїнська благодійна акція «Назустріч мрії» ініційована десятирічною дівчинкою Софією, яка стикнулася з онкозахворюванням і вижила завдяки величезній вірі в диво, позитивному настрою і бажанню зробити дітей щасливими.

Станом на сьогодні в Україні досить гостро стоїть проблема у сфері лікування та реабілітації онкохворих діток, адже Україна знаходиться на другому місці в Європі з поширення захворювання на рак.

Але вихід є! Смертність могла би бути значно меншою, якби рівень української медицини відповідав тим вимогам, які перед нею стоять.

У зв’язку із ситуацією, яка виникла на Сході України, з’явилась ще одна категорія дітей, якою опікується благодійний фонд «Сильні духом», якому ми з вами можемо сьогодні допомогти - це діти, які постраждали під час антитерористичної операції. Вони зазнали тяжкої психологічної травми та потребують відповідних реабілітаційних програм.

З метою підтримки цих дітей учні училища організували концерт. Глядачі клали гроші до спеціальної скриньки, а взамін  отримували паперового янгола – символ цієї акції. 

Збір коштів триватиме до 14 листопада 2014 року.

Учням та працiвникам училища вдалося зібрати 550 гривень, які були перераховані на рахунок МБФ "Сильні духом"

 

  

 

2014-12-23

Тренувальна евакуація

15 жовтня 2014 р. у ДНЗ «Запорізьке ВПУМ» відбулася тренувальна евакуація на випадок надзвичайної ситуації. Педагогічний склад та учні училища на відмінно виконали поставлені завдання та показали високий рівень готовності до дій в надзвичайних ситуаціях.

 

 

2014-10-15

День визволення Запоріжжя

10 жовтня 2014 року в актовому залі училища відбувся святковий концерт, присвячений Дню Визволення Запоріжжя від німецько-фашистських загарбників.

День Визволення – це день радості, пам’яті та скорботи.

В цей день учні нашого училища шанують пам'ять наших дідів, батьків, пам'ять солдат і офіцерів Радянської Армії, які віддали своє життя за право відстояти рідне місто на фронтах Великої Вітчизняної війни.

В підготовці та проведенні концерту взяли участь: Гуртовий Богдан, Вишник Ганна, Живілов Максим гр. №9/12, Сорокіна Аліна та Крайник Марина гр. №16/14, Бурачківська Олександра гр. №11/14, Бочков Максим гр.№14/13.

На завершення порадували глядачів показовим виступом з володіння зброєю і прийомами рукопашного бою учні групи 4/11: Паладійчук Євген, Хрупайло Павло, Тумановський Денис, Устименко Олександр, Іванющенко Євген та Зінченко Євген.

 

 

 

2014-10-14

Учбова «Повітряна тривога»

08.10.2014р. о 12:25 в училищі пролунав сигнал «Повітряна тривога» і згідно відпрацьованих раніше заходів, по організації цивільного захисту в училищі, штабом цивільної оборони, очолюваним начальником штабу директором Єрмаковим М.А. (НШ), заступником директора з НВР Тверденко В.В.,помічником НШ заступником директора з НВР  Савінської Л.М., командиром формування, старшим майстром-Лопуховим В.Р. та інженером з охорони праці Єговцевим О.Д., була проведена евакуація особового складу (о/с) училища.

Активну участь в проведені заходу взяли учні 4-го курсу групи 4/11, які входили до складу ланок «Оповіщення та зв`язку», «Санітарного посту», «Охорони громадського порядку», за допомогою яких було успішно проведено евакуацію о/с, з дотриманням норм безпеки руху учнів, розміщенням і їх підрахунком у бомбосховищі. Також було продемонстровано одягання протигазу ГП-5.

Всі, поставлені перед організаторами цього заходу завдання, були виконані.

Викладач предмету «Захист Вітчизни»

п/п-к запасу В.Р. Лопухов.

 

 

 

 

 

2014-10-10