До Дня Соборності і Свободи

22 січня 2015 р. в актовій залі училища зібралися педагогічні працівники та учні, щоб відзначити День Соборності і свободи України.

Вдивляючись у минуле, зважуючи його на терезах досвіду багатьох поколінь, ми зупиняємо свій погляд на подіях та датах, які визначали нашу історію і долю, лягали в їх основу. Двадцяте століття залишило нам у спадок вершинні події минулого, які, віддаляючись, не втрачають своєї значущості та актуальності, потребуючи осмислення сконцентрованого в них історичного досвіду боротьби українства за свободу, незалежність, державність.

До таких подій належить 22 січня 1919 року - день ухвали Акту Злуки Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки. Цій даті судилося навічно вкарбуватися в історію України величним національним святом - Днем Соборності.

Саме того зимового дня в золотоверхому Києві під перегук дзвонів Святої Софії було ухвалено рішення про об'єднання двох, розділених історичною прірвою, гілок українського народу.

Об'єднання УНР і ЗУНР стало моделлю цивілізованого демократичного, неекспансіоністського збирання територій в єдиній суверенній державі. Етнонаціональна консолідація базувалася на таких засадничих принципах, як історичне самоусвідомлення спільності, ідеали свободи і незалежності, добровільне волевиявлення, опора на власні політичні і матеріальні ресурси.

Проте, як відомо, тоді українському народу не вдалося реалізувати свій історичний шанс. У тих складних внутрішніх та зовнішньополітичних умовах об'єднання завершити не вдалося. Україна залишалася бездержавною, роз'єднаною етнічно, роздертою територіально, поневоленою національно. Втрата державності знову перетворила соборність українських земель на ідеал, невтілену мрію, одвічне бажання. На щастя, ті часи для України вже минули. Твердо віриться, що назавжди.

Саме про це нагадали присутнім учні навчальної групи 4/11, які підготували та провели виховний захід “ Тобі, Україно, мій мужній народе, складаю сьогодні я пісню свободи.”

Приємною несподіванкою для присутніх став виступ випускників училища, а нині студентів Студії підготовки акторів при Національному заслуженому українському народному хорі ім. Григорія Верьовки братів Віктора та Сергія Балабанових. Вони порадували слухачів патріотичною українською піснею.

Червоною тезою заходу пройшла ідея того, що непідвладні плинові часу та політичній кон’юнктурі, ідеї Акту Злуки, філософія Соборності в наші дні конкретизуються у доконечній необхідності порозуміння та згоди, консолідації суспільства і влади, у бажанні та вмінні знаходити розумні компроміси і взаємоприйнятні рішення.

 

2015-01-26

Новорічна казка у ДНЗ «Запорізьке ВПУ «Моторобудівник»

19.12.2014 учні та працівники училища зібралися в актовій залі, щоб поділитися новорічним настроєм та подивитися святковий концерт до Дня Святого Миколая та Нового року, який було підготовлено вихователями гуртожитку Жовтоніжко Н.О. та Тоцькою О.Ю. разом з учнями ДНЗ "Запорізьке МВПУ» та учнями нашого навчального закладу.

Учасники порадували присутніх чудовими піснями та веселими танцювальними постановками. Захоплення та неймовірні оплески глядачів викликав спортивний номер у стилі воркауту, де хлопці продемонстрували неймовірну силу та можливості людського тіла.

Також під час концерту відбулося урочисте вручення почесних грамот учасникам училищної команди з волейболу, яка посіла друге місце у змаганнях серед учнівської молоді ПТНЗ, та переможців училищних змагань з міні-футболу.

На честь свята училищу була подарована вишита бісером ікона Святого Миколая Чудотворця, автором якої є учиниця групи 18/13 Ковальчук Алла.

Хочеться ще раз подякувати організаторам заходу та привітати всіх з наступаючими новорічними святами!!!

Щастя Вам, здоров’я та миру!

 

  

 

 

   

 

 

2014-12-25

«Вони такі як ми…»

Від того, як суспільство ставиться до тих, кому з тих чи інших причин важко або не можливо самостійно подбати про себе залежить рівень цивілізованості цього суспільства. Не дивно, що в давні часи і навіть аж до сучасної історії у людей, яких ми зараз відносимо до категорії – інвалід, було дуже мало шансів на виживання взагалі. Це страшна правда – завжди і у всі часи турбота про інвалідів в основному трималася на щирій добрій волі окремих людей.

У нашому учбовому закладі 3 грудня 2014 року пройшов захід до Міжнародного дня інвалідів. Організатори заходу наголосили, що ми повинні замислитися над вирішенням проблем людей з вадами здоров’я, допомагати їм реалізувати себе у суспільстві, створити належні умови їхнього життя і ніколи не забувати, що поруч з нами живуть люди, яким потрібне піклування та увага не тільки 3 грудня, а протягом цілого року.

Захід підготовлено під керівництвом класного керівника групи № 1/14 Гуліної Ю.С. Учасниками заходу стали учні груп № 1/14 (Бєліченко В., Васильєв О., Васильєва А., Гвоздьов В.), № 4/11 (Іванющенко Є., Перегудов Я.), № 10/12 (Огли С.).

  

 

2014-12-18

День Збройних Сил - Мужності й геройства свято

5 грудня в нашому училищі був проведений виховний захід,присвячений 23 річниці Збройних Сил України. Армія – це один із основних елементів стабільного і впевненого розвитку Української держави.

Наші учні поздоровили всіх присутніх чоловіків зі святом та подарували їм концерт. Велику увагу під час заходу приділялось ситуації на сході нашої держави. Де за суверинітет та незалежність України в бойових діях приймають участь наші майстри виробничого навчання Бабець Микола Миколайович та Калиновський Едуард Васильович, а також випускники нашого закладу.

На це свято були запрошені наші випускники - учасники АТО, які зараз знаходяться у відпустці. Це Щукін Іван, Воробйов Вадим, Сосницький Андрій. Також в гості до нас завітав майстер виробничого навчання Калиновський Едуард Васильович, який знаходиться в зоні АТО.

Свято Збройних Сил України – це данина пам’яті тисячам воїнів, які загинули в битвах за свободу, волю та незалежність України.

Захід підготували майстри Бездєнєжних Л.В. та Сичевська К.О. за допомогою учнів груп 1,3,4,11,16,19.

 

  

  

 

2014-12-11

Вечір пам'яті жертв голодомору «Збудуймо пам'яті негаснучий собор»

82 років тому нам хотіли винести вирок смерті.

82 років тому мільйони синів і доньок України, мільйони невинних людей, мільйони наших рідних і близьких були без жалю винищені Голодомором. Тоталітарний комуністичний режим свідомо спланував і здійснив терор нашого народу голодом.

82 років тому наш народ пережив катастрофу, яка могла зупинити життя всієї нації. Голодомор приніс не лише страждання і смерть. Він посіяв страх серед людей. Тільки правда про геноцид українського народу і чиста пам'ять про усіх полеглих здатна звільнити нас від мороку минулого.

З метою вшанування українців, що загинули внаслідок Голодомору, 24.11.2014 в актовій залі класним керівником групи №14/13 Гонтар С.Л. було проведено Вечір пам'яті жертв голодомору «Збудуймо пам'яті негаснучий собор».

Учасниками заходу стали Грищенко Д., Кожушко Є., Багірян В., Федорова С., Нагорна Н., Степанова К. та Бочков М.

2014-12-03

У ДНЗ «Запорізьке ВПУ «Моторобудівник» відзначили Всесвітній день боротьби зі СНІДом

В усьому світі вже понад 10 років проходять тематичні заходи проти СНІДу та наркотиків. Не стало виключенням цього року і наше училище, де 01.12.2014 бібліотекарем Шмиголь К.В. і майстром групи №15 Кісліциним С.Є. було проведено виховний захід, присвячений цій проблемі.

Організатори заходу ще раз нагадали присутнім у залі про шляхи та способи зараження ВІЛ, розказали про перші на планеті смертельні випадки цього захворювання та побажали своїм глядачам ніколи не дізнатися про цю проблему з власного досвіду. А для цього, як наголосили ведучі заходу, необхідно зробити правильний вибір у житті на шляху до здорового та щасливого життя. Адже здоров’я кожного з нас лише у наших руках.

Учасниками заходу стали учні груп № 14/13 (Бочков М., Громик А., Фільшина А.), № 13/14 (Костюченко О., Семенюк Д., Шерстюк Д.) та №3/13 ( Грищенко Д., Черкасов Д.).

 

 

2014-12-02

Батьківщину не обирають, обирають її незалежність

… Можна все на світі вибирати, сину,

Вибирати не можна тільки Батьківщину.

В. Симоненко

18 листопада у ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище «Моторобудівник» відбулася відкрита виховна година на тему «Батьківщину не обирають, обирають її незалежність», яку провела викладач німецької мови та класний керівник – Волкова Юлія Анатоліївна. Метою виховної години було поглиблення знань учнів про рідну країну; виховати повагу до рідної землі, патріотичних почуттів; ознайомлення учнів з історією незалежної держави та символами України.

На початку заходу пролунав гімн України. Під час проведення виховної години учням було пропоновано перегляд невеличких відео-презентацій на різні теми, такі як «Моя Батьківщина - Україна», «Крок до незалежності», «Моя країна - Україна», « Пам’яті героям ». Учні приймали участь у вікторинах, іграх – «Мікрофон», «Як добре ти знаєш про Батьківщину». Викладач ознайомив дітей з історією про шлях, через який Україна пройшла до своєї незалежності, про перший символ відродження ніції, про прапор та його значення для країни, про святиню будь якого народу – гімн, слова, та музика, якого змушують кожного з нас підніматися при перших акордах, з тремтінням в душі слухати ту мелодію, яка віднаходить найпотаємніші струни, кличе до високого й світлого.

Не обійшла стороною і головна тема сьогодення – війна на території нашої Батьківщини. Хвилиною мовчання ми ушанували пам'ять героїв.

Більш за все учням сподобались картки з уривками віршів відомих письменників про рідну Батьківщину, які вони читали та мали змогу обговорити або висловити свою думку щодо головної теми.

2014-12-02

«Організація надання першої медичної допомоги в бою. Реанімація потерпілих»

Відповідно до наказу від 02.10.2014 № 02_01-1131 Департаменту освіти и науки Запорізької обласної державної адміністрації «Про організацію і проведення спеціального навчання щодо захисту населення області».

На базі «Запорізьке ВПУ «Моторобудівник» 17.10.2014 року було проведено практичне заняття з теми «Організація надання першої медичної допомоги в бою. Реанімація потерпілих», по програмі вивчення предмету «Захист Вітчизни». В заході взяли участь учні 3 курсу групи 9/12, майбутні слюсарі-складальники двигунів – молода зміна славетного колективу АТ «Мотор Січ». В польових умовах було проведено вступний інструктаж по забезпеченню безпеки життєдіяльності учнів при виконанні учбових вправ. На практичному уроці було відпрацьоване питання організації надання першої медичної допомоги (умовно) пораненим учням  з поетапним його виконанням а саме:

1. Розшук поранених на полі бою, їх огляд і надання першої медичної допомоги.

2.Виконання нормативу М-1 «Відтягнення пораненого (можливо з певними умовностями з урахуванням часу). Учні були поділені на відділення: відділення пошуку пораненого і надання ПМД (першої медичної допомоги), друге відділення-прикриття від нападу супротивника на перше відділення,третє відділення-відділення нападу,перед яким було поставлено завдання-не дати можливості пошуку та надання ПМД першому та другому відділенням.

Практичне заняття прйшло з максимальною морально – фізичною віддачею учнів до виконання поставлених перед ними завдань. Наприкінці уроку, при шикуванні учнів, викладачем Лопуховим В.Р. було розібрано помилки, підведені підсумки, визначені кращі учні, виставлені оцінки.

Мета уроку досягнута повністю, з великим задоволенням своїми діями усіма учнями групи. Вважаю що проведення такого практичного заняття в значній мірі поліпшує стан  патріотичного виховання сучасної молоді в сьогоднішніх умовах виховання.

Викладач предмету «Захист Вітчизни»

п/п-к запасу В.Р. Лопухов

 

 

 

 

2014-11-10

Учні ДНЗ «Запорізьке ВПУ «Моторобудівник» об’єдналися заради допомоги дітям

31 жовтня у стінах ДНЗ «Запорізьке ВПУ «Моторобудівник» було проведено благодійний концерт «Подаруй дитині мрію», що відбувся в підтримку благодійної акції «Назустріч мрії», організованої благодійним фондом «Сильні духом». Щорічна всеукраїнська благодійна акція «Назустріч мрії» ініційована десятирічною дівчинкою Софією, яка стикнулася з онкозахворюванням і вижила завдяки величезній вірі в диво, позитивному настрою і бажанню зробити дітей щасливими.

Станом на сьогодні в Україні досить гостро стоїть проблема у сфері лікування та реабілітації онкохворих діток, адже Україна знаходиться на другому місці в Європі з поширення захворювання на рак.

Але вихід є! Смертність могла би бути значно меншою, якби рівень української медицини відповідав тим вимогам, які перед нею стоять.

У зв’язку із ситуацією, яка виникла на Сході України, з’явилась ще одна категорія дітей, якою опікується благодійний фонд «Сильні духом», якому ми з вами можемо сьогодні допомогти - це діти, які постраждали під час антитерористичної операції. Вони зазнали тяжкої психологічної травми та потребують відповідних реабілітаційних програм.

З метою підтримки цих дітей учні училища організували концерт. Глядачі клали гроші до спеціальної скриньки, а взамін  отримували паперового янгола – символ цієї акції. 

Збір коштів триватиме до 14 листопада 2014 року.

Учням та працiвникам училища вдалося зібрати 550 гривень, які були перераховані на рахунок МБФ "Сильні духом"

 

  

 

2014-12-23

Тренувальна евакуація

15 жовтня 2014 р. у ДНЗ «Запорізьке ВПУМ» відбулася тренувальна евакуація на випадок надзвичайної ситуації. Педагогічний склад та учні училища на відмінно виконали поставлені завдання та показали високий рівень готовності до дій в надзвичайних ситуаціях.

 

 

2014-10-15