Наші друзі

Besucherzahler
счетчик посещений

 

 

69081, вул. Панфьорова, 146-А

Зв′яжiться з нами

Приймальна директора (061) 7096869
Електрона адреса: zvpym@ukr.net
Facebook: @motorobudivnyk
Instagram: @motorostroitel
Електрона адреса: zvpym@ukr.net
Приймальна комiсiя (061) 7096867
Гуртожиток (061) 7096865

Ціна чужої війни

16 лютого 2017 р. в актовій залі навчального закладу відбувся виховний захід “Ціна чужої війни” в рамках вшанування учасників бойових дій на територіях інших держав.

В один із холодних січневих вечорів тисяча дев'ятсот восьмидесятого року в життя багатьох радянських людей увійшло слово " Афганістан". Ще не усвідомивши до кінця усієї повноти його трагічного слова, вони не надали йому значення. Забули, як забувають будь-яку рядову інформацію. Тільки тоді, коли перші літаки, що повернулися з Афганістану, привезли загиблих хлопців, коли голови матерів покрилися чорними хустками - в наші домівеки голосно постукав Афганістан: приніс сльози і горе.

Афганська війна тривала довгих дев'ять з лишком років, майже 1/8 частину усієї радянської історії. Одне покоління входило в Афганістан, зовсім інше його покидало. Попри те, що афганська війна йшла не один рік, ми знаємо про неї до зовсім мало. Спочатку про бої взагалі не згадувалося. Потім засоби масової інформації почали хором оспівувати героїзм радянських хлопців. Лише після виведення обмеженого контингенту з Афганістану у пресі стали з'являтися перші крихти правди про цю десятирічну війну, що стала утаємниченням свого походження у ряді безприкладних авантюр століття.

Саме про це вели відверту розмову з учнями учасники заходу, при цьому звернувши увагу на тому, що вони знаходяться серед нас - ці молоді ще чоловіки, повні енергії і сил. Ми з ними щодня вітаємося і посміхаємося їм, але не підозрюємо, що у їхніх серцях живе те, суті чого, на щастя, не знає більшість з нас: у їх сни до сьогодні приходить війна. Серед таких скромних і небагатослівних – наші викладачі Кириченко Віктор Анатолійович та Лопухов Вадим Рудольфович. Саме вони вчать молоде покоління бути чесними і правдивими, порядними і відповідальними, передають йому багатий життєвий досвід, вчать любити неньку-Україну.

Вшанувавши пам'ять загиблих у “афганській” війні, організатори заходу закликали присутніх не забути про солдата, його вірності військовій присязі, честі і мужності, умінні у найскладніших ситуаціях не здригнутися, проявити себе продовжувачем славних бойових традицій батьків і дідів.

Сам захід справив неабияке враження на усіх присутніх, ще раз підкресливши, що сучасна молодь не зрадить тисячолітнім традиціям боротьби за свободу і незалежність України. А організований і проведений захід був класним керівником та учнями навчальної групи 4/16.

Попович Олександра,

староста навчальної групи 4/15
2017-02-17

«Життя без алкоголю»

7 лютого 2017 року у ДНЗ "Запорізьке ВПУМ", в групі 9/15 проведена відкрита виховна година на тему: «Життя без алкоголю».

Метою заходу було: формування в учнів правильного уявлення про здоров’я, здоровий спосіб життя; виховання дбайливого ставлення до свого здоров’я, здоров’я оточуючих; пропаганда здорового способу життя; профілактика вживання алкоголю, пияцтва.

Класний керівник Озмітель Олександр Олександрович разом з учнями групи Романухою Дмитром та Баєвою Юлією повідомили дані соціологічних досліджень споживання алкоголю в Україні. Також переглянули два відеоролика «Вплив алкоголю на організм людини» та «Алкоголь та його вплив на народження дітей» після чого провели бесіду, в якій кожен учень висловив свою думку стосовно побаченого.

Попов Владислав підготував вірш «Тривогу б'ють усі коло кола», а Чабаненко Катерина монолог «Мені потрібна сміливість».

Наприкінці виховної години класний керівник розповів, як до алкоголю ставилися у античні часи та прочитав вірш «Що не дає тобі цвісти, Вкраїно-ненько?».

Впевнений, що після проведення подібних виховних заходів та профілактичних бесід з учнями ми зможемо зменшити процент питущих серед учнівської молоді.

Класний керівник групи 9/15 Озмітель О.О.
2017-02-15

Місячник безпеки у Державному навчальному закладі «Запорізьке вище професійне училище «Моторобудівник»

На виконання спільного наказу Головного управління ДСНС України у Запорізькій області, Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації, Запорізької обласної організації Товариства Червоного Хреста та добровільного пожежного товариства України в Запорізькій області від 02.11.2016 № 352/0807/14/5 о/д «Про проведення Місячника безпеки в дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних, професійно-технічних та вищих навчальних закладах області в 2016 році» та з метою запобігання виникнення надзвичайних подій, учасниками яких є діти та підлітки, а також формування з метою закріплення знань, умінь і навичок, отриманих під час вивчення шкільного курсу основ здоров’я та відпрацювання дій дітей у випадках надзвичайних ситуацій, у тому числі пожеж, наказу директора ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище «Моторобудівник» від 18.11.2016 № 504/01-01 «Про проведення Місячника безпеки» з 21 листопада по 23 грудня 2016 року був проведений Місячник безпеки.

В рамках місячника класними керівниками та майстрами виробничого навчання були проведені виховні години на теми: «Здоровий спосіб життя», «Пожежі в побуті та на виробництві», «Вибухонебезпечні та підозрілі предмети».

Протягом місячника відбувся конкурс плакатів серед груп училища на тему: «ДСНС - очима дітей».

Також було проведено вікторину на тему: «Безпечне дитинство - майбутнє країни», яка містила в собі різноманітні конкурси. Команди відгадували ребуси, загадки, вирішували різноманітні ситуації, відповідали на питання та інше. Не довелося нудьгувати і глядачам, група підтримки кожної з команд мала змогу допомогти своїй команді виграти, якщо правильно відповідала на питання для глядачів. Переможці вікторини були нагороджені грамотами та солодкими подарунками.

Підсумковим заходом Місячника безпеки був загальний тематичний урок на тему: «Повинен знати кожен».

 

 

 
2016-12-29

Виставка Новорічних композицій «Зимові фантазії»

З метою виховання відповідальності за навколишній світ, дбайливого ставлення до оточуючого середовища  19.12.2016р. в Державному навчальному закладі «Запорізьке вище професійне училище «Моторобудівник» відкрито традиційну виставку Новорічних композицій «Зимові фантазії». Усі групи училища з задоволенням прийняли участь у виготовлені експонатів для виставки.  На виставці  представлені цікаві флористичні композицій та поробки з природного матеріалу, які символізують та відображують різдвяно-новорічні дійства. Створюючи ці фантазії, учні водночас навчаються екологічної, трудової та естетичної культури, а також гармонії у стосунках людини з природою. А ще вони доводять: можна й самим чаклувати, без допомоги Морозенка, і принести зимову казку та Новий рік до своєї домівки, не зрубуючи хвойної красуні.
2016-12-22

Новорічна казка

Всі люди, скільки їм не було років, люблять казки. Казка – це романтика та чудові пригоди, це віра в добро і порядність, це надія на щире і відверте кохання. Кожна казка спонукає вірити в те, що не слід боятися невідомих і незрозумілих страхів. Просто необхідно знайти в себе сили та упевненість і йти вперед до певних перемог.

16.12.2016 у ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище Моторобудівник» завітала новорічна казка. ЇЇ розповідали присутнім дві чудові бабусі. Це була казка про наша училище, про те як двоє учнів Яна та Валентин відправились у подорож в пошуках новорічного подарунка для всього нашого педагогічного та учнівського колективу.

Собі в допомогу наші ведучі взяли весь зал, який допомагав їм розгадувати загадки Водяного, виконувати завдання Бабок Йожок та подолати Отаманшу та її друзів - розбійників. Наші учні співали новорічні пісні, виконували танцювальний флешмоб, а легкоатлети демонстрували свою силу.

Приємним сюрпризом стала демонстрація інсценованої казки про курочку Рябу, адже ми вступаємо в рік Вогняного Півня.

Який Новий рік без основних героїв Снігурки та Діда Мороза? Ці яскраві новорічні персонажі теж завітали до наших учнів. Дід Мороз запалив яскраво прикрашену ялинку, пройшовся по залу і роздав мандаринки.

А ще наш Дід Мороз привіз відео привітання про Святого Миколая, свято якого незабаром відбудеться, а ще запросив заступника директора з навчально – виробничої роботи Пенькова Антона Миколайовича поздоровити всіх з наступаючими новорічними святами.

Свято завершилось виконанням пісні про Новий Рік всіма 36 учасниками новорічної програми. Під час виконання пісні розривались хлопалки та горілки бенгальські вогники.

З новорічним святом і Різдвом христовим!

Святом світлим і казковим!

Що пянить оселю духом ялинковим!

Хай душа співає, серце молодіє,

Хай здійсняться мрії, збудуться надії.

Доброго здоровя, друзів незрадливих,

І в Новому році днів лише щасливих!

 

З найкращими новорічним побажаннями

Кулієва – Корчинська С.М.- вихователь гуртоджитку,

Захаренко Г.С.- викладач

 

 

 

 

 
2016-12-19

День Збройних Сил України - це мужності й геройства свято!

02.12.16 у ДНЗ «Запорізьке ВПУ «Моторобудівник» відбувся військово-спортивний захід на честь святкування 25 річниці Збройних Сил України. Мета цього заходу полягала в тому, щоб показати учням і гостям свята – офіцерам, та ветеранам ЗСУ, як на сучасному етапі розвитку Збройних Сил України, готується до служби в Армії учнівська молодь училища, показати її ставлення та настрій до майбутнього виконання свого конституційного обов`язку - захищати Батьківщину.

На святі були присутні: військовий комісар Шевченківського РВК підполковник ЗСУ, ветеран АТО - Щербань Євген Олександрович, старший офіцер відділу комплектування особовим складом, капітан ЗСУ Калиніченко Дмитро Олександрович, офіцер відділу комплектування особовим складом обласного військового комісаріату м. Запоріжжя - старший лейтенант ЗСУ Кара Максим Вікторович, командир Запорізького 738 винищувального авіаційного полку,полковник запасу Васенін Юрій Іванович, заступник командира з виховної роботи Дніпропетровського 933 винищувального авіаційного полку, полковник запасу Пушкарьов Михайло Якович, а також наші викладачі, воїни – учасники АТО, ветерани Афганістану та Югославії: заступник директора з навчально-виробничої роботи Пеньков Антон Миколайович, викладач – методист підполковник запасу Кириченко Віктор Анатолійович, майстер виробничого навчання, старший сержант запасу ЗСУ Калиновський Едуард Васильович, відповідальний за проведення святкового концерту – полковник запасу ЗСУ Лопухов Вадим Рудольфович.

Під час концерту учнями групи №1/14 були виконані стройові прийоми зі зброєю; учнем групи №14/13, Кравецьким Андрієм - проведено розбирання та збирання з закритими очима автомата АК-74; учні групи №14/13 Громик Анастасія та Беляєв Володимир одягали ЗВЗК; Беляєв Володимир і Кравецький Максим - виконували комплексно-силові справи; Запари Максима, Стефанської Дарії, Юрченка Євгена, Краснова Олексія, Романенко Анатолія чудово виконали театралізовану сценку під назвою «Йде солдат по місту…» ,були показані прийоми з навчально-тактичної підготовки, учнями групи №9/15. Протягом усього концерту демонструвались слайди, відео фрагменти, які гармонійно доповнювали і насичували виступи всіх учасників свята. Яскраво, з оваціями, пролунали пісні у виконані Маргарити Бланк, Фільшиної Аліни та Лопухова Вадима Рудольфовича. Виконання пісні «Розмова з портретом» виконання якої, зворушила серця та видавило сльозу у багатьох присутніх у залі. Чудово виконали свої обов`язки ведучих учениці групи №16/16 Левченко Ілона і Соболева Анастасія.

Виконуючий обов’язки директора училища Базь О.С. привітав всіх присутніх з 25 річницею Збройних Сил України та нагородив кращих учнів та учасників бойових дій за вагомий внесок в розвиток національно-патріотичного виховання молодого покоління.

Виховний захід пройшов на високому військово-патріотичному рівні, що і було відмічено військовим комісаром Шевченківського РВК підполковником ЗСУ, ветераном АТО - Щербанєм Євгеном Олександровичем.

старший викладач предмету

«Захист Вітчизни» Лопухов Вадим Рудольфович

 

 

 
2016-12-07

«Наша доля – в наших «знаючих» долонях»

1 грудня 2016 року в ДНЗ «Запорізьке ВПУ «Моторобудіник» відбувся тематичний захід присвячений Міжнародному дню боротьби за відміну рабства під назвою «Наша доля – в наших «знаючих» долонях».

Тема: Торгівля людьми – сучасний прояв рабства
Мета: підвищення рівня знань щодо поняття «торгівля людьми», орієнтація та обізнаність студентів, з метою запобігання та попадання у подібні ситуації, а саме «рабство» або примусове безкоштовне працевлаштування за кордоном та в межах України.

Студенти училища «Моторобудівник»: Запара Максим, Грошева Яна. Стефанська Даша, Романенко Роман, Зайцев Олександр, Ясногор Даша, Кравецький Арсен, Краснов Олексій, Романенко Анатолій на прикладі сценок, реальних фотографій, кінофільму, знятого на основі реалістичних подій, і просто вербально намагались донести до своїх однокурсників весь трагізм ситуації, в які попадає дуже багато українців, а саме «Рабство», вони стають жертвами в третьому за злочинною прибутковістю бізнесі «Торгівля людьми». По закінченню студентам-глядачам роздали матеріал у вигляді брошурок с контактними телефонами, або первинною інформацією, яка стане у нагоді для новачків, які збираються працювати за кордоном.

Зі словами вдячності та поздоровлення до студентів звернулася гостя – заступник голови правління правозахисної організації «Егіда Запоріжжя» Заікіна Наталія Валентинівна.

Позитивним фіналом заходу була пісня про Україну, демонстрація патріотичних слайдів та закликом ведучої: « Не слід шукати примарного щастя там, де воно вас не чекає. Шукайте його у власному домі. Кому як не вам, піднімати українську економіку, будувати незалежну процвітаючу державу……Все буде добре»

 
2016-12-05

Трагедію – Голодомор

Україна в 1932-1933 роках пережила страшну трагедію – Голодомор, який забрав мільйони людських життів. В Україні щорічний національний день пам'яті припадає на четверту суботу листопада.

З нагоди Дня пам'яті жертв Голодомору 25 листопада 2016 року в актовій залі училища відбувся відкритий виховний захід «Україна пам’ятає! Світ визнає!». Захід підготувала майстер виробничого навчання Сичевська Катерина Олександрівна з учнями груп №3/16, 6/16, 1/14. Всі навчальні групи випустили стіннівки присвячені трагедії Українського народу.

Картинки по запросу зва
2016-11-29

День Гідності та свободи

18 листопада 2016 року в Державному навчальному закладі «Запорізьке вище професійне училище «Моторобудівник» відбувся виховний захід, присвячений Дню Гідності і Свободи. Захід проведено з метою впровадження патріотичного виховання молоді в сучасних умовах розвитку України. У заході прийняли участь учні групи № 6/16 «Верстатники широкого профілю; оператор верстатів з програмним керуванням»: Ковальова Надія, Васильєв Валентин, Ходак Данило, Герман Тетяна, Барабаш Анастасія, Кривега Людмила та Сердюк Катерина під керівництвом класного керівника – Гордієнко Ніни Валентинівни.

21 листопада, в Україні відзначають День Гідності та Свободи. Обраний українським народом шлях хоч і важкий, але незворотний – події, які почалися біля монументу Незалежності ввечері 21 листопада 2013 року тривають і досі. Гідність не купиш за жодні гроші. Вона або є, або її нема. І українці – Небесна Сотня, воїни АТО, волонтери, кримські татари та українці, що сидять у путінських тюрмах – довели, що вона в них є. Свободу ж треба виборювати, а виборовши – відстоювати. Про це свідчить історія. І не тільки українська.

 

 

 
2016-11-22

Минуле – запорука майбутнього!

Цю істину знає кожен, саме тому зустріч з ветеранами Великої Вітчизняної війни – визволителями Запоріжжя, стала доброю традицією у ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище «Моторобудівник».

24 жовтня 2016 року ветерани завітали до нашого навчального закладу, щоб розказати студентам справжню історію визволення, а не лише ті фрагменти, які вміщено в підручники з історії.

Учні з великою цікавістю слухали виступ ветерана ВВВ Володимира Репешко про діяльність підпільних організацій на Запоріжжі, найбільше їх вразило те, що учасниками цих підпільних організацій ставали їх однолітки, яким довелось у такому малому віці зазирнути в очі страшної війни.

Час летить невпинно, з кожним днем живих свідків тих подій стає все менше. Нашому поколінню дуже пощастило почути справжню історію, яку ми не маємо права забути.

Пам’ятаймо полеглих, шануймо живих, разом будуймо велику і вільну державу!

Бібліотекар ДНЗ «ЗВПУМ»

Шмиголь К. В.
2016-10-26