Великий острів знань

18 грудня 2018р. у Запорізькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №77 відбулась пізнавальна розважальна гра-квест «Великий острів знань». Для проведення гри були запрошені гості: ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище» Моторобудівник», музична школа № 7 та Запорізький центр первинної професійної підготовки «Академія поліції» ДДУВС на чолі з його керівником Назаренко М.М.

В грі були задіяні всі учні школи: від самих маленьких (1-4класи) до старшокласників (5-11класи). Для виконання ігрових завдань учні проходили чергу станцій: Умілі ручки, Музична, Інформатика, SMILE-станція, Народознавство, Червоні прапори, Ерудит, Еврика, Дослідники.

ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище» Моторобудівник» представляло станцію «Світ робітничих професій». Педпрацівники училища: керівник гуртка Сичевська Л.М., викладач Захаренко Г.С., майстер в/н
Валюх Т.І. разом з учнями Попович О., Добрянською О., Іванцовою Л., Проскуровим О., Бойко Д. та Лачиновим М., підготували необхідні наочні матеріали, які розкривають зміст професій верстатника широкого профілю, токаря, слюсаря-інструментальника, слюсаря – складальника, електромонтера з ремонту та обслуговування електроустаткування, електрогазозварника.

Учням школи було запропоновано перегляд презентації про основні професії, яким навчають в нашому училищі та виконання творчих завдань: розгадування кросвордів, тестів, філвордів, ребусів. На станції «Світ робітничих професій» кожен клас отримав від адміністрації училища грамоту за винахідливість та кмітливість.

За активну участь, допомогу в організації та проведені інтелектуальної розважальної гри-квесту директор Запорізькій загальноосвітній школи І-ІІІ ступенів №77 Колотова Т.Є. передала керівництву училища грамоту.

викладач спецтехнології ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище «Моторобудівник»,

Захаренко Г.С.

2018-12-20

27 річниці створення Збройних Сил України

06.12.2018 року у « Запорізькому ВПУМ» було проведено військово-спортивний захід, присвячений святкуванню 27 річниці створення Збройних Сил України. В ньому приймало участь дві команди по 10 чоловік в кожній команді- «Допризовники» та «Призовники», хлопці та дівчата 1-4 курсів.

В змаганнях було проведено наступні види змагань:

  • cтройова підготовка (стройові прийоми зі зброєю);
  • розкладання, складання автомата АК-47;
  • одягання ЗВЗК;
  • штовхання гір;
  • комплексно - силова вправа, армреслінг;
  • військово - історична вікторина на теми «Знання історії України», «Правила та звичаї Запорізьких козаків», «Знання структури та озброєння Збройних Сил України», «Військові звання Збройних Сил України».

Всі учасники змагань проявили максимальну зацікавленість та старанність, але перемагає сильніший, тому переможцем була визначена команда «Допризовників». Учнів, презерів в особистих видах змагань та команду переможців завітав, та нагородив грамотами голова судейської колегії змагань - старший майстер Підлужний Андрій Сергійович. Захід,організований викладачем предмету «Захист Вітчизни», полковником запасу, учасником бойових дій, Лопуховим В.Р. було проведено на високому морально-патріотичному рівні. Усі глядачі змагань були дуже задоволені, тому підтвердження - бурхливі оплески по закінченню заходу.

2018-12-10

Цікава гра, яка збереже тобі життя

Напередодні Всесвітнього дня боротьби зі СНІД учні училища мали змогу в ігровій формі пригадати свої знання з питань профілактики та допомоги ВІЛ-позитивним людям і поповнити свої знання новим матеріалом.

Тренінг «Маршрут безпеки» провели викладач біології та хімії Мороз О.В. та соціальний педагог Полянська К.Д.

У ході тренінгу учнями було виявлено шляхи передачі ВІЛ та засоби запобігання небажаної вагітності, ІПСШ та ВІЛ, обговорено складності життя ВІЛ-позитивної людини та важливість і необхідність підтримки оточуючих. Усі активно брали участь у виконанні завдань та з задоволенням відповідали на питання вікторини. Під час дискусії учнями було зроблено висновок, що боротися необхідно з необізнаністю людей у питаннях стосовно ВІЛ, а не з людьми.

Викладач Мороз О.В.

Соціальний педагог Полянська К.Д.

2018-11-29

Вшанування пам'яті жертв голодомору

23.11.2018 у ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище «Моторобудівник» був проведений загально училищний виховний захід, присвячений пам’яті жертв Голодомору 32-33 років.

Після страшної трагедії минуло 85 років, але біль за свій постраждалий народ з кожним роком стає все більша і більша. Скільки померло від голоду та не народилось наших земляків, внаслідок нелюдської політики сталінського режиму!

В заході приймали участь першокурсники, які навчаються за професією «Верстатник широкого профілю; оператор верстатів з програмним керуванням». Вони не могли утримати своїх сліз, коли розповідали про трагічну історію наших співвітчизників. Це - наша спільна біль, наша трагедія!

Впродовж виховного заходу на екрані демонструвались кадри кінохроніки. Хвилиною мовчання всі присутні на заході вшанували пам'ять жертв голодомору 1932-1933 років.

Сподіваємось, що виховний захід допоможе нашим учням викликати співчуття до людського горя та зберегти у своїй пам’яті історію нашого народу.

24 листопада у кожному вікні українці всього світу запалять свічки пам’яті, вшановуючи всіх тих, хто загинув у ті страшні роки.

Захаренко Г.С.,

класний керівник  ДНЗ «ЗВПУМ»

 

 

2018-11-26

Живи і працюй в Україні!

8 та 9 листопада у виставковому центрі «Козак Палац» за ініціативи Запорізького обласного центру зайнятості, підтримки Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації проходила спеціалізована виставка «Ярмарок Освіти - 2018» в рамках інформаційно просвітницького заходу «Живи і працюй в Україні!». В якій приймав участь і наш навчальний заклад. Працівники училища та учні розповідали відвідувачам заходу – школярам, про наш навчальний заклад, про професії які вони можуть у нас опанувати.

Керівник гуртка

Людмила Сичевська

2018-11-16

Квест-гра «Світ робітничих професій»

14 листопада 2018 року в навчальному закладі було  проведено квест-гру «Світ робітничих професій».

Для участі в грі були запрошені команди шкіл №42,60, та 77.

Розпочався захід з теплих та щирих слів директора училища Базя О.С.. Олександр Станіславович ознайомив присутніх з історією і традиціями училища, розповів про тісну співпрацю навчального закладу з соціальним партнером АТ «Мотор Січ», побажав командам цікавої подорожі та перемоги. З словами привітання до команд звернулась спеціаліст Шевченківського центру зайнятості Науменко К.П. яка наголосила на необхідності серйозного і відповідального ставлення до вибору майбутньої професії, аналізу її затребуваності на ринку праці. Ксенія Павлівна побажала учням зробити вірний вибір майбутньої професії, яка б у майбутньому приносила їм задоволення і натхнення.

На початку гри команди презентували себе. З креативністю та театральним мистецтвом.

Школярі взяли участь в цікавій і захоплюючій подорожі в світ робітничих професій машинобудівного профілю. Світ цей незвичайний, його немає на картах, але кожен з них його відвідав.

Учні подорожували по станціях, приймали участь в конкурсах, виконували різноманітні завдання, дізнавалися багато нового про світ професій.

Станції, які відвідали учні, так і називались: "ЕЛЕКТРОГАЗОЗВАРНИК", "ВЕРСТАТНИК", "СЛЮСАР", "КОНТРОЛЕР", "ЕЛЕКТРИК" та «КРАЩИЙ КАПІТАН». Подорожуючи по станціях, команди дізнавались про зміст діяльності, засоби, предмет, умови праці представників різних професій. Кожна команда отримала маршрутний лист своєї подорожі, де були позначені станції, які їм необхідно було пройти в певній послідовності. Пройшовши всі станції, команди повернулися, в методичний кабінет де за чашкою ароматного чаю чекали результати битви капітанів та підведення підсумків гри.

За підсумками балів на усіх станціях почесне І - місце посіла команда школи №42, ІІ - місце команда школи №60 і ІІІ - місце команда школи №77. Командам вручили чудові солодкі подарунки, а центр зайнятості нагородив учасників почесними грамотами.

Ми впевнені що інформація про робітничі професії машинобудівного профілю, яку отримали учні, допоможе їм зробити вірний вибір своєї майбутньої професії, яка буде приносити їм радість на натхнення.

Керівник гуртка

Сичевська Л.М.

2018-11-15

Світ робітничих професій для учнів 9-11 класів

11 жовтня Державний навчальний заклад «Запорізьке вище професійне училище «Моторобудівник» прийняло участь у заході, який провів Василівський центр зайнятості «Випускник 2019».

Цей захід проходив в Дніпрорудненьському Будинку культури «Гірник» для учнів міських шкіл. Представники нашого училища ознайомили учнів з професіями, які вони можуть отримати в нашому училищі.

Завдяки яскравим буклетам та об’явам, випускники зацікавилися інформацією для обрання своєї майбутньої професії.

керівник гуртка Сичевська Л.М.

 

2018-10-24

Ознайомлення учнів з вибором майбутньої професії

10 жовтня Державний навчальний заклад «Запорізьке вище професійне училище «Моторобудівник» прийняло участь у заході, який провів Михайлівський центр зайнятості «Випускник 2019». Дійство проходило в Михайлівському будинку культури для учнів шкіл району. В ньому прийняло участь багато різних навчальних закладів Запорізької області, але світ робітничих професій представило тільки наше училище. Учні були дуже зацікавлені та отримали багато інформації для обрання своєї майбутньої професії.

керівник гуртка Сичевська Л.М.

 

 

2018-10-24

Чарівна студентська подорож у чарівний світ театральних софітів

Театр – це особливий вид мистецтва, який духовно збагачує людину, допомагає глибше пізнати красу навколишнього світу.

Привернути дітей до театрального мистецтва, виховати й зберегти природну сутність особистості дитини, її індивідуальність, вплинути на розвиток її духовно-естетичних якостей – таке завдання поставили перед собою вихователі гуртожитку Державного навчального закладу «Запорізьке вище професійне училище «Моторобудівник».

23 жовтня 2018 року в Драматичному театрі ім.Магара, на виставі «Чарівна ніч» за мотивами твору Миколи Гоголя, відбулося перше знайомство з театральним світом першокурсників нашого навчального закладу. Діти з захопленням спостерігали за класичною виставою, яка доречно і несподівано переплелася з сучасністю. Професійну гру акторів доповнював хореографічний колектив театру. А жива музика, у виконанні симфонічного оркестру додавала більшої яскравості і чарівності головним героям та солістам театру ім.Магара – Світлані Ремженій та Олександру Блінову.

Подорож до театру була не тільки цікавою, але і комфортною та зручною на комфортабельному автобусі. Цим завдячуємо нашому головному помічнику та другу АТ «Мотор Січ», який систематично підтримує наш навчальний заклад. Окрема подяка президенту «Мотор Січ» В’ячеславу Олександровичу Богуслаєву за безкоштовну можливість приїхати вчасно до театру!

Чарівна подорож учнів ДНЗ «Запорізьке ВПУМ» до театру ім.Магара стала поштовхом до формування високих моральних цінностей у серці та думках кожного юного глядача!

Вихователь гуртожитку ДНЗ «Запорізьке ВПУМ»,

Кулієва-Корчинська С.М.

та Керівник фізичного виховання Озмітель О.О.

 

 

2018-10-24

«Козацькому роду нема переводу»

12 жовтня 2018 року у ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище «Моторобудівник» було проведено захід присвячений Дню захисника України. Цей захід символізує нерозривний зв'язок усіх поколінь,невмирущість героїчних традицій нашого народу.

Свято підготували та провели майстер в/н Бездєнєжних Л.В.та учні груп 3/16,5/18,8/17, 15/17.

В програмі заходу звучали урочисті привітання всім працівникам ,які приймали участь у військових діях,пісні та вірші патріотичної тематики.

Особливо вразив присутніх на святі показовий виступ учениці групи 3/16 Грошевої Яни-розбірка АК-74 із зав’язаними очима та стройова підготовка учнів групи 15/17 під керівництвом викладача предмета «Захист Вітчизни» Лопухова В.Р.

В нашому навчальному закладі готують не тільки кваліфікованих робітників, а й справжніх захисників України!

 

 

 

2018-10-19