Наші друзі

Besucherzahler
счетчик посещений

 

 

69081, вул. Панфьорова, 146-А

Зв′яжiться з нами

Приймальна директора (061) 7096869
Електрона адреса: zvpym@ukr.net
Приймальна комiсiя (061) 7096867
Гуртожиток (061) 7096865

СНІД: подумай про майбутнє-обери життя!

11.05.2018 року представники Червого Хреста Батрак Костянтин та Рітова Вікторія провели з учнями навчального закладу бесіду на тему «Не дай Сніду шанс». Метою заходу було надати інформаційну підтримку в питаннях здорового способу життя, об’єктивну інформацію про Віл і СНІД, сформувати практичні навички поведінки в ситуаціях ризику, виробити толерантне ставлення до ВІЛ-інфікованих.

Заступник директора з НВР

Л.М.Савінська

 

 
2018-05-11Ми пам'ятаємо подвиг дідів..

З метою національно-патріотичного, духовного виховання, студенти гуртожитку "ДНЗ "Запорізьке вище професійне училище "Моторобудівник" разом з вихователем прийняли участь в урочистому мітингу присвяченому, дню Пам'яті та Примирення та  дню Перемоги у Другій світовій війні.

9 травня учні поклали квіти до меморіалу загиблим воїнам, віддали шану та повагу героям, які загинули захищаючи свою Батьківщину.

Дуже приємно було чути від учнів слова вдячності та поздоровлення зі святом всіх ветеранів, яких зустрічали на мітингу. 

На обличчях дітей були і посмішки, і сум, коли у святковому концерті лунали пісні воєнних років. А тематичний танок "Пам'ять" у виконанні маленьких артистів торкнувся самої душі учнів нашого навчального закладу.

Ми виховуємо гідну молодь, яка буде намагатися побудувати світле майбутнє, не забуваючи тих страшних 1939-1945 р.р., які довелося пережити нашим дідам та прадідам.

Молодь пам'ятає подвиг дідів...

Вихователь гуртожитку ДНЗ " Запорізьке ВПУМ",

Кулієва-Корчинська С.М.

 

 
2018-05-11Інтернет-олімпіада – сучасний інструмент використання ІКТ в освітньому процесі

Освітній проект «На Урок» ініціював проведення І Всеукраїнської учнівської олімпіади.

І з 09.04 – 29.04.2018р. відбулися змагання між учнями усієї країни з різних предметів. Головною метою цієї Інтернет-олімпіади було створення оптимальних мотиваційних умов для вивчення відповідної предметної дисципліни усіма учнями з будь-яким рівнем знань.

29 учнів нашого училища прийняли участь в інтернет-олімпіаді з математики. Використовуючи комп’ютери, смартфони і планшети учні мали змогу виконати різнотипні, інтерактивні та цікаві завдання  різної складності  у зручний час; позмагатися з однолітками з усієї країни, отримати миттєвий результат і яскраві нагороди.  Кожен без винятку учень зміг проявити себе у цьому інтернет-форматі. Результати олімпіади: 2 переможці І Всеукраїнської інтернет-олімпіади / Ходак Данило – диплом І ступеня всеукраїнського рівня і Васильєв Валентин – диплом ІІІ ступеня/. Обидва переможця – учні групи №6/16. Інші учні училища отримали сертифікати учасників. Активну участь у олімпіаді прийняли групи: №6/16, №3/16, №10/16.

Восени 2018р на освітньому порталі «На Урок» буде нова сесія олімпіад і я сподіваюсь, що вже більша кількість учнів нашого училища спробують свої сили у цих перегонах. Це чудова можливість для використання даного формату як тренувального майданчика для підготовки до ЗНО.

викладач математики ДНЗ «Запорізьке ВПУМ»,

Л.В. Мілочкіна
2018-05-11МИ ХОЧЕМО БЕЗ ВОЄН ЖИТИ, ХАЙ БУДЕ МИР НА ВСІЙ ЗЕМЛІ!

Наближаються великі свята – День пам’яті та примирення і 73 річниця Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні! День Перемоги - був завітною мрією наших батьків, дідів і прадідів, великою надією, заради якої вони жили, воювали і вмирали.

9 Травня - найважливіше свято, яке з розмахом відзначається в масштабах країни. Традиційно до Дня Перемоги прикрашають вулиці населених пунктів, в парках і вздовж доріг розвішують святкові плакати і транспаранти. Кожен громадянин, який бажає віддати шану пам'яті, повинен внести свою частку в день вшанування пам’яті полеглим за свободу і мирне життя.

Ось і учні ДНЗ «Запорізьке ВПУМ» підготували невеличку виставу  «Життя та любов сплелись воєдино». Головними героями вистави були двоє закоханих людей, які пронесли своє кохання через довгі роки війни. Багато чого вони побачили на дорогах війни: загибель однополчан, спалені міста й села, горе і страх дітей, яких осиротила війна. Учасники вистави, згідно сценарію, танцювали і співали, писали листи до своїх матерів і коханих.

Під кінець вистави пролунала сучасна українська пісня «Як у нас на Україні», яку виконували всі учасники заходу.

Із словами подяки за чудову виставу виступив директор училища Базь Олександр Станіславович. Він поздоровив усіх присутніх з наступаючими святами, побажав нашій учнівській молоді ніколи не знати страждань та жахів війни.

У наші дні необхідне створення умов для виховання у підростаючого покоління духовності, патріотизму, шанобливого ставлення до старших, до ветеранів - учасників Другої світової війни. Свято, яке організували вихователь гуртожитку Кулієва – Корчинська С.М. та викладач Захаренко Г.С. яскраво продемонструвало значущість у вихованні моральних якостей в учнів училища. Так, учні, наче заворожені,  на одному подиху переглядали дійство на сцені, переживали за головних учасників події, плакали від страшних документальних кадрів на екрані.

Хай вам щастить, діти! Нехай над вашими головами ніколи не пролунають ворожі постріли, а завжди буде мирне небо із сяючим сонцем.

педпрацівники ДНЗ «Запорізьке ВПУМ»,

Кулієва – Корчинська С.М., Захаренко Г.С.

 

 

 

 
2018-05-07Пам'ять Чорнобиля стукає у наші скроні

Теплої весняної ночі з 25 на 26 квітня 1986 року світ опинився на грані ядерної катастрофи: вибухнув четвертий реактор Чорнобильської АЕС. Тільки завдяки нелюдським зусиллям, мужності та жертовності персоналу станції, пожежних вдалося уникнути масштабної трагедії – за майже п’ять годин пожежа була ліквідована. Ніхто не здригнувся, не відступив перед неймовірною небезпекою.

Чорнобильська катастрофа розцінюється як найбільша за всю історію ядерної енергетики як за кількістю потерпілих від її наслідків, так і за економічними збитками. Вона сталася на території СРСР, але з розпадом Союзу головний біль від проблемного об’єкта дістався Україні. Заростають бур’янами опромінені села, вони порожні, мертві. Дичавіє земля. Вона тяжко уражена невидимою чорною хворобою: 20 % території України радіаційно забруднено.

Чорнобиль атомний зникне, мабуть, після того, як ми втратимо у собі Чорнобиль духовний. А поки що це мука і трагедія, це подвиг і безсилля, це пам'ять і наш нестерпний біль.

Про це і не тільки говорили зі сцени учні навчальної групи 4/15, силами яких 26 квітня 2018 року, у день 32-ї річниці Чорнобильської трагедії, був проведений виховний захід-реквієм “Чорнобиль. Трагедія… Біль… Пам'ять…” Учасники заходу переглянули повні героїзму та мужності кадри порятунку четвертого енергоблоку Чорнобильської АЕС, вшанували пам'ять тих, хто відійшов у вічність внаслідок Чорнобильської біди. Учасники заходу закликали молодь берегти пам'ять про Чорнобиль та зберігати Землю від подібних трагедій заради майбутніх поколінь.

учениця групи 4/15, 

Попович Олександра

 
2018-05-02Der Tag der Arbeit

На 1 Травня в Німеччині на центральній площі громади виставляється барвисто прикрашене дерево - Maibaum, що доходить часом до 25 метрів у висоту, яке представляє собою символ родючості і нового життя.

Цікавим є звичай, в якому йде пошук сміливців - Maibaumkraxeln, які в майже оголеному вигляді повинні забратися по гладкому стовбуру до верхівки дерева з розташованим там вінком. У вінку зазвичай знаходяться дрібні подарунки, кола з ковбасою, цукерки та інші дрібниці. Але не в подарунках справа, а в тому, що тільки справжні сміливці і спритні хлопці зможуть дістатися до верхівки і зібрати їх. Ті хто це зміг зробити будуть весь рік шанованими людьми.

Відкриту ніч – Freinacht, традиційно в ніч з 30 квітня на 1 травня, молодь проводить на вулиці і влаштовує усілякі підступи. Наприклад одним з улюблених приколів є: обгорнути машину туалетним папером, забризкати дорожні знаки або навіть дверні ручки будинків за допомогою піни для гоління. Походження традиції відноситься до пізніших часів, коли в Німеччині призив до армії починався на 1 Травня. І цим самим молоді хлопці намагалися себе трохи розважити і залишити пам'ять про себе, перш ніж вони на довгий час покинуть рідні місця.

Зі святом!

Викладач німецької мови

Гаркуша Ю.Ю.

 
2018-05-02Одна родина - училище «Моторобудівник» – АТ «Мотор Січ»

19.04.2018 року в Будинку культури «Т.Г.Шевченко» проходив гала-концерт 61-го фестивалю художньої самодіяльності працівників підприємства АТ «Мотор Січ». За перемогу у фестивалі і можливість виступити на гала концерті боролися понад 40 колективів. Наше училище «Моторобудівник» увійшло у 10 кращих колективів художньої самодіяльності підрозділів АТ «Мотор Січ».

Перед початком гала-концерту Покатов О.В., член ради директорів, директор по управлінню персоналом, нагороджував кращі трудові колективи Дипломами 61-го фестивалю, присвяченого 75 –й річниці визволення м. Запоріжжя від німецьких загарбників. Цю почесну відзнаку отримав і директор нашого навчального закладу Базь О.С. та голова профспілкового комітету училища Сичевською Л.М.

Ця почесна нагорода ще раз довела: училище «Моторобудівник» і АТ «Мотор Січ» - ОДНА РОДИНА.

Голова профспілкового комітету ДНЗ «Запорізьке ВПУМ»,

Л.М.Сичевська

 
2018-04-21OSTERN

Er ist` s Frühling

Lässt sein blaues Band

Wieder flattern durch die Lüfte;

Süße, wohlbekannte Düfte

Streifen ahnungsvoll das Land.

Veilchen träumen schon,

Wollen balde kommen.

Horch, von fern ein leiser

Harfenton!

Frühling, ja du bist` s!

Dich hab` ich vernommen!

Eduard Mörike

Великдень - найдавніше христіянське свято, що відзначається як католиками, так і православними. В різних країнах існують свої традиції і звичаї, пов'язані з цим святом.

На Великдень німецькі школярі виходять на канікули, які так і називаються «великодніми» - Osterferien. Канікули ці тривають від одного до двох тижнів, в залежності від федеральної землі. Крім того, офіційними вихідними днями вважаються також Karfreitag (Страсна п'ятниця), Karsamstag(страсна субота), Ostersonntag (Великдень) і Ostermontag (день після Великодня).

Німці теж фарбують яйця на Великдень. Правда, вони найчастіше це роблять не самі, а купують в супермаркеті вже готові зварені і розфарбовані яйця. Їх можна купити, до речі, і не тільки на Великдень - в інший час це різнобарв'я буде називатися Picknickeier (яйця для пікніку).  Дуже популярні на Великдень також шоколадні яйця і кіндер-сюрпризи - по-німецьки Überraschungseier, скорочено Ü-eier (яйця з сюрпризом!). Їх особливо люблять діти, для яких Великдень - це в першу чергу веселе свято, адже приходить великодній заєць! Це його малюють на картинках з побажаннями і в нього іноді переодягаються тато або старший брат, щоб доставити радість малюкам, які вірять - раз яйця беруться невідомо звідки, значить, їх дійсно приніс Osterhase. Великодній заєць як символ родючості і багатства став символом Великодня в Німеччині з XVI століття і з тих пір розповсюдився по всьому світу. А ось паски в Німеччині не печуть!

Вітаємо всіх з Великоднем! Весни, тепла, світла!

Викладач німецької мови,

Гаркуша Ю.Ю.

 

 
2018-04-10Виступ в ДК ім. Т. Г. Шевченко

В березні 2018 року учні ДНЗ «Запорізьке ВПУМ» приймали участь в огляді художньої самодіяльності колективів АТ «Мотор Січ». Учні підготували номери, присвячені подіям Великої Вітчизняної Війни, показавши більш високий рівень акторської майстерності, ніж в попередні роки. Разом з ними в концерті взяли участь викладачі. Дружними оплесками зал вітав кожен номер майбутніх моторобудівників.

 

 

 

 

 

 

посилання на фото >>
2018-04-04Успіхи наших учнів

У 2017 р. за сприяння Української Гельсінської спілки з прав людини та Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини було проведено Всеукраїнський конкурс учнівських есе на тему: “Права людини крізь призму сучасності”. Учні нашого навчального закладу Бланк Маргарита, Добрянська Олександра, Іванцова Лілія та Попович Олександра прийняли участь у конкурсі і направили свої роботи організаторам конкурсу. У роботах дівчата виклали своє бачення забезпечення прав людини в Україні, звернули увагу на недоліки у забезпеченні прав дітей, зокрема у їх прагненні відчувати турботу і піклування обох батьків після розлучення, виразили та обґрунтували свою позицію стосовно гендерної нерівності у сфері трудових відносин. Червоною ниткою у роботах учнів проходить теза про невід’ємність прав людини і громадянина, про відповідальність держави за забезпечення прав і свобод людини.

І от нарешті прийшла приємна звістка: роботи наших учнів відзначені дипломами.

Тож вітаємо наших дівчат з перемогою і зичимо нових творчих успіхів у навчанні та творчій дослідницькій діяльності!

викладач історії, науковий керівник проекту

Кириченко В.А.

 

 
2018-03-23