МИ ХОЧЕМО БЕЗ ВОЄН ЖИТИ, ХАЙ БУДЕ МИР НА ВСІЙ ЗЕМЛІ!

Наближаються великі свята – День пам’яті та примирення і 73 річниця Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні! День Перемоги - був завітною мрією наших батьків, дідів і прадідів, великою надією, заради якої вони жили, воювали і вмирали.

9 Травня - найважливіше свято, яке з розмахом відзначається в масштабах країни. Традиційно до Дня Перемоги прикрашають вулиці населених пунктів, в парках і вздовж доріг розвішують святкові плакати і транспаранти. Кожен громадянин, який бажає віддати шану пам'яті, повинен внести свою частку в день вшанування пам’яті полеглим за свободу і мирне життя.

Ось і учні ДНЗ «Запорізьке ВПУМ» підготували невеличку виставу  «Життя та любов сплелись воєдино». Головними героями вистави були двоє закоханих людей, які пронесли своє кохання через довгі роки війни. Багато чого вони побачили на дорогах війни: загибель однополчан, спалені міста й села, горе і страх дітей, яких осиротила війна. Учасники вистави, згідно сценарію, танцювали і співали, писали листи до своїх матерів і коханих.

Під кінець вистави пролунала сучасна українська пісня «Як у нас на Україні», яку виконували всі учасники заходу.

Із словами подяки за чудову виставу виступив директор училища Базь Олександр Станіславович. Він поздоровив усіх присутніх з наступаючими святами, побажав нашій учнівській молоді ніколи не знати страждань та жахів війни.

У наші дні необхідне створення умов для виховання у підростаючого покоління духовності, патріотизму, шанобливого ставлення до старших, до ветеранів - учасників Другої світової війни. Свято, яке організували вихователь гуртожитку Кулієва – Корчинська С.М. та викладач Захаренко Г.С. яскраво продемонструвало значущість у вихованні моральних якостей в учнів училища. Так, учні, наче заворожені,  на одному подиху переглядали дійство на сцені, переживали за головних учасників події, плакали від страшних документальних кадрів на екрані.

Хай вам щастить, діти! Нехай над вашими головами ніколи не пролунають ворожі постріли, а завжди буде мирне небо із сяючим сонцем.

педпрацівники ДНЗ «Запорізьке ВПУМ»,

Кулієва – Корчинська С.М., Захаренко Г.С.

 

 

 

 

2018-05-07

Пам'ять Чорнобиля стукає у наші скроні

Теплої весняної ночі з 25 на 26 квітня 1986 року світ опинився на грані ядерної катастрофи: вибухнув четвертий реактор Чорнобильської АЕС. Тільки завдяки нелюдським зусиллям, мужності та жертовності персоналу станції, пожежних вдалося уникнути масштабної трагедії – за майже п’ять годин пожежа була ліквідована. Ніхто не здригнувся, не відступив перед неймовірною небезпекою.

Чорнобильська катастрофа розцінюється як найбільша за всю історію ядерної енергетики як за кількістю потерпілих від її наслідків, так і за економічними збитками. Вона сталася на території СРСР, але з розпадом Союзу головний біль від проблемного об’єкта дістався Україні. Заростають бур’янами опромінені села, вони порожні, мертві. Дичавіє земля. Вона тяжко уражена невидимою чорною хворобою: 20 % території України радіаційно забруднено.

Чорнобиль атомний зникне, мабуть, після того, як ми втратимо у собі Чорнобиль духовний. А поки що це мука і трагедія, це подвиг і безсилля, це пам'ять і наш нестерпний біль.

Про це і не тільки говорили зі сцени учні навчальної групи 4/15, силами яких 26 квітня 2018 року, у день 32-ї річниці Чорнобильської трагедії, був проведений виховний захід-реквієм “Чорнобиль. Трагедія… Біль… Пам'ять…” Учасники заходу переглянули повні героїзму та мужності кадри порятунку четвертого енергоблоку Чорнобильської АЕС, вшанували пам'ять тих, хто відійшов у вічність внаслідок Чорнобильської біди. Учасники заходу закликали молодь берегти пам'ять про Чорнобиль та зберігати Землю від подібних трагедій заради майбутніх поколінь.

учениця групи 4/15, 

Попович Олександра

 

2018-05-02

Der Tag der Arbeit

На 1 Травня в Німеччині на центральній площі громади виставляється барвисто прикрашене дерево - Maibaum, що доходить часом до 25 метрів у висоту, яке представляє собою символ родючості і нового життя.

Цікавим є звичай, в якому йде пошук сміливців - Maibaumkraxeln, які в майже оголеному вигляді повинні забратися по гладкому стовбуру до верхівки дерева з розташованим там вінком. У вінку зазвичай знаходяться дрібні подарунки, кола з ковбасою, цукерки та інші дрібниці. Але не в подарунках справа, а в тому, що тільки справжні сміливці і спритні хлопці зможуть дістатися до верхівки і зібрати їх. Ті хто це зміг зробити будуть весь рік шанованими людьми.

Відкриту ніч – Freinacht, традиційно в ніч з 30 квітня на 1 травня, молодь проводить на вулиці і влаштовує усілякі підступи. Наприклад одним з улюблених приколів є: обгорнути машину туалетним папером, забризкати дорожні знаки або навіть дверні ручки будинків за допомогою піни для гоління. Походження традиції відноситься до пізніших часів, коли в Німеччині призив до армії починався на 1 Травня. І цим самим молоді хлопці намагалися себе трохи розважити і залишити пам'ять про себе, перш ніж вони на довгий час покинуть рідні місця.

Зі святом!

Викладач німецької мови

Гаркуша Ю.Ю.

 

2018-05-02

Одна родина - училище «Моторобудівник» – АТ «Мотор Січ»

19.04.2018 року в Будинку культури «Т.Г.Шевченко» проходив гала-концерт 61-го фестивалю художньої самодіяльності працівників підприємства АТ «Мотор Січ». За перемогу у фестивалі і можливість виступити на гала концерті боролися понад 40 колективів. Наше училище «Моторобудівник» увійшло у 10 кращих колективів художньої самодіяльності підрозділів АТ «Мотор Січ».

Перед початком гала-концерту Покатов О.В., член ради директорів, директор по управлінню персоналом, нагороджував кращі трудові колективи Дипломами 61-го фестивалю, присвяченого 75 –й річниці визволення м. Запоріжжя від німецьких загарбників. Цю почесну відзнаку отримав і директор нашого навчального закладу Базь О.С. та голова профспілкового комітету училища Сичевською Л.М.

Ця почесна нагорода ще раз довела: училище «Моторобудівник» і АТ «Мотор Січ» - ОДНА РОДИНА.

Голова профспілкового комітету ДНЗ «Запорізьке ВПУМ»,

Л.М.Сичевська

 

2018-04-21

OSTERN

Er ist` s Frühling

Lässt sein blaues Band

Wieder flattern durch die Lüfte;

Süße, wohlbekannte Düfte

Streifen ahnungsvoll das Land.

Veilchen träumen schon,

Wollen balde kommen.

Horch, von fern ein leiser

Harfenton!

Frühling, ja du bist` s!

Dich hab` ich vernommen!

Eduard Mörike

Великдень - найдавніше христіянське свято, що відзначається як католиками, так і православними. В різних країнах існують свої традиції і звичаї, пов'язані з цим святом.

На Великдень німецькі школярі виходять на канікули, які так і називаються «великодніми» - Osterferien. Канікули ці тривають від одного до двох тижнів, в залежності від федеральної землі. Крім того, офіційними вихідними днями вважаються також Karfreitag (Страсна п'ятниця), Karsamstag(страсна субота), Ostersonntag (Великдень) і Ostermontag (день після Великодня).

Німці теж фарбують яйця на Великдень. Правда, вони найчастіше це роблять не самі, а купують в супермаркеті вже готові зварені і розфарбовані яйця. Їх можна купити, до речі, і не тільки на Великдень - в інший час це різнобарв'я буде називатися Picknickeier (яйця для пікніку).  Дуже популярні на Великдень також шоколадні яйця і кіндер-сюрпризи - по-німецьки Überraschungseier, скорочено Ü-eier (яйця з сюрпризом!). Їх особливо люблять діти, для яких Великдень - це в першу чергу веселе свято, адже приходить великодній заєць! Це його малюють на картинках з побажаннями і в нього іноді переодягаються тато або старший брат, щоб доставити радість малюкам, які вірять - раз яйця беруться невідомо звідки, значить, їх дійсно приніс Osterhase. Великодній заєць як символ родючості і багатства став символом Великодня в Німеччині з XVI століття і з тих пір розповсюдився по всьому світу. А ось паски в Німеччині не печуть!

Вітаємо всіх з Великоднем! Весни, тепла, світла!

Викладач німецької мови,

Гаркуша Ю.Ю.

 

 

2018-04-10

Виступ в ДК ім. Т. Г. Шевченко

В березні 2018 року учні ДНЗ «Запорізьке ВПУМ» приймали участь в огляді художньої самодіяльності колективів АТ «Мотор Січ». Учні підготували номери, присвячені подіям Великої Вітчизняної Війни, показавши більш високий рівень акторської майстерності, ніж в попередні роки. Разом з ними в концерті взяли участь викладачі. Дружними оплесками зал вітав кожен номер майбутніх моторобудівників.

 

 

 

 

 

 

посилання на фото >>

2018-04-04

Успіхи наших учнів

У 2017 р. за сприяння Української Гельсінської спілки з прав людини та Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини було проведено Всеукраїнський конкурс учнівських есе на тему: “Права людини крізь призму сучасності”. Учні нашого навчального закладу Бланк Маргарита, Добрянська Олександра, Іванцова Лілія та Попович Олександра прийняли участь у конкурсі і направили свої роботи організаторам конкурсу. У роботах дівчата виклали своє бачення забезпечення прав людини в Україні, звернули увагу на недоліки у забезпеченні прав дітей, зокрема у їх прагненні відчувати турботу і піклування обох батьків після розлучення, виразили та обґрунтували свою позицію стосовно гендерної нерівності у сфері трудових відносин. Червоною ниткою у роботах учнів проходить теза про невід’ємність прав людини і громадянина, про відповідальність держави за забезпечення прав і свобод людини.

І от нарешті прийшла приємна звістка: роботи наших учнів відзначені дипломами.

Тож вітаємо наших дівчат з перемогою і зичимо нових творчих успіхів у навчанні та творчій дослідницькій діяльності!

викладач історії, науковий керівник проекту

Кириченко В.А.

 

 

2018-03-23

Наші таланти!

20.03.2018 року на базі комунальної установи «Запорізький обласний центр молоді» Запорізької обласної ради, проходив щорічний обласний фестиваль української пісні «Ти будеш вічно жити, Україно». Наш навчальний заклад на фестивалі представляли Корнієнко Вікторія група №6/15 та Краснов Олексій група №10/16 з піснею «Вставай», у номінації українська патріотична пісня. У номінації українська естрадна пісня, з піснею «Як у нас на Україні» виступили Вчерашня Яна група №14/16 та Корнієнко Вікторія група №6/15.

За свої виступи вони отримали бурхливі оплесків глядачів. Нагородою від журі стали грамоти учасників обласного фестивалю «Ти будеш вічно жити, Україно».

Заступник директора з НВР

Савінська Л. М.

 

 

2018-03-23

ПОДАРУНОК ДЛЯ ЖІНОК В ДЕНЬ СВЯТА ВЕСНИ!

На початку березня представники сильної половини людства можуть задовольнити жіночу прекрасну стать всією палітрою почуттів, емоцій і подарунків. Не дарма жіночий день святкують в перші дні весни, адже жінка, є як і початком життя і так всім тим чудовим, що радує нас.

Свято Весни не минуло стороною і ДНЗ «Запорізьке ВПУМ». Учні I, II та III курсів підготували чудовий концерт у вигляді відкриття жіночого журналу, який назвали «Крок до зірок».

Першу сторінку відкрила презентація з прекрасним віршем, слова якого торкнулися сердець наших милих і чарівних жінок. Порадував кумедними гуморесками Ольховий Микола, учень групи 2/15 в рубриці з «Посмішкою до всіх».

На другій сторінці глядачі гучними оплесками відзначили відеорепортаж в рубриці «Від надійних і сильних», який підготували чоловіки - колеги та учні груп 11/16 та 15/17. З екрану для жінок та дівчат училища лунали прекрасні і теплі слова.

Наступною сторінкою журналу була «Музична», де від чарівних мелодій і слів тріпотіли струни ніжної жіночої душі. Музичну сторінку представили талановиті учениці групи 4/15: Попович Олександра, Добрянська Олександра, Іванцова Лілія та Вчорашня Яна (гр.14/15). Особливо хотілося відзначити пісню «Мама», яку виконувала акапельно Попович Олександра.

Який жіночий журнал може бути без рубрики «Жіночі історії», в якій учні групи 7/17 розіграли жартівливу сімейну сценку. Чудовими артистами виявилися: Литвиненко Влад, Шіріпа Ігор, Михалько Максима та Горич Богдан. Але талановиті вітання від групи 7/17 на цьому не зупинилася і вони представили відеопривітання для всіх жінок та дівчат навчального закладу.

Останню сторінку нашого журналу презентував директор нашого училища Базь О.С., з його уст пролунали теплі  та ніжні слова привітання для прекрасної статі нашого навчального закладу.  

На останній сторінці любого друкованого видання маленькими літерами пишуть про людей без яких не відбулося б свята. Хочеться відмітити  відповідальних ведучих: Шелемина Дмитра (гр.7/17), Дунаєва Дениса (гр.1/17), професійне музичне оформлення свята, з яким впорався учень групи 4/15 Проскуров Стас.

А на кінцевій глянцевій обкладинці журналу великими літерами відзначилось щире побажання від всієї прекрасної половини людства та нашого училища: «Будьте щасливі!!!»

класний керівник групи №15/17 ДНЗ «Запорізьке ВПУМ»

Бальвас Б.В.

 

 

посилання на фото >>

2018-03-15

Квест-гра «Світ робітничих професій»

27 лютого 2018 року в нашому училищі проведилась квест-гра «Світ робітничих професій». Для участі в грі були запрошені команди шкіл №12,60, та 65.

До учнів звернувся директор училища Базь О.С.. Олександр Станіславович ознайомив присутніх з історією і традиціями училища, розповів про тісну співпрацю навчального закладу з соціальним партнером АТ «Мотор Січ», побажав командам цікавої подорожі та перемоги.

На захід завітали заступник директора Шевченківського районного центру зайнятості Данилевська Ю.А та начальник відділу  Шевченківського районного центру зайнятості Панічук О.М. Юлія Анатоліївна яка наголосила на необхідності серйозного і відповідального ставлення до вибору майбутньої професії, аналізу її затребуваності на ринку праці та побажала учням зробити вірний вибір майбутньої професії, яка б у майбутньому приносила їм задоволення і натхнення.

Школярі взяли участь в цікавій і захоплюючій подорожі в світ робітничих професій машинобудівного профілю. Учні подорожували по станціях, приймали участь в конкурсах, виконували різноманітні завдання, дізнавалися багато нового про світ професій. Станції, які відвідали учні, так і називались: "ЕЛЕКТРОГАЗОЗВАРНИК", "ТОКАР", "СЛЮСАР", "КОНТРОЛЕР", "ЕЛЕКТРИК", «КРАЩИЙ КАПІТАН». Подорожуючи по станціях, команди дізнавались про зміст діяльності, засобах, предмет, умови праці представників різних професій.

За підсумками балів на усіх станціях почесне І - місце посіла команда школи №12, ІІ - місце команда школи №60 і ІІІ - місце команда школи №65. Від соціального партнера АТ «Мотор Січ» командам вручили чудові солодкі подарунки, а обласний центр зайнятості нагородив учасників почесними грамотами.

Ми впевнені що інформація про робітничі професії машинобудівного профілю, яку отримали учні, допоможе їм зробити вірний вибір своєї майбутньої професії, яка буде приносити їм радість на натхнення.

Заступник директора з НВР

Савінська Л.М.

 

 

 

 

 

 

посилання на фото >>

 

2018-02-28