Профілактика ВІЛ/СНІД

Одна з причин збільшення темпів росту захворюваності на ВІЛ-інфекцію – це мала обізнаність людей про хворобу. У групі ризику усе населення. Тому дуже важливо вчасно інформувати, особливо молоде покоління, про небезпечність цієї хвороби. І в той же час, необхідно донести, що люди, які живуть з ВІЛ не є небезпечними для суспільства і особливо потребують нашої підтримки та прийняття.

З цією метою, за участю бібліотекара, класного керівника Захаренко Г.С. та майстра виробничого навчання Тарасенко С.С., була проведена виховна година в групі 10/16. Бесіда проводилась за матеріалами обласного  тренінгу, в якому приймала участь бібліотекар Полянська К.Д.

На початку заняття учасники заповнили анкети, які спрямовані на перевірку знань про ВІЛ/СНІД. Учням було цікаво прослухати інформацію про поняття ВІЛ/СНІД, групи ризику, тестування на наявність ВІЛ, шляхи та ступені ризику інфікування, засоби захисту, особливості життя людей, інфікованих ВІЛ.

В майбутньому планується проведення ще одного заняття, щоб шляхом інтерактивних ігор та вправ і завдяки тематичній дискусії, учасники мали змогу систематизувати отримані знання, ще раз обговорити незрозумілі та спірні питання та підвищити свій рівень знань з питань профілактики ВІЛ/СНІД.

Полянська К.Д.,

бібліотекар ДНЗ «ЗВПУМ»

2017-04-06

Здай кров заради життя

З 24 січня по 10 березня 2017 році у запорізькій області проходив ІІ етап ІІ Міжнародного українсько – литовського конкурсу малюнків «Здай кров заради життя». Конкурс був спрямований на формування у дітей і молоді активної життєвої позиції, готовності брати участь у суспільному і культурному житті країни і міжнародному рівні, популяризації ролі образотворчого мистецтва у художньо-естетичному вихованні та формуванні здорового способу життя серед учнівської молоді.

На даному конкурсі наш навчальний заклад представлявся роботою учня групи №10/16 Заржицького Дениса. Журі високо оцінило малюнок Дениса та присвоїло йому почесне ІІІ місце автора нагородили дипломом.

2017-04-03

Співочі таланти!

29 березня 2017 року учениця нашого навчального закладу Зайцева Альона прийняля участь у обласному фестивалі української пісні «Ти будеш жити вічно, Україно», серед учнів професійно-технічних навчальних закладів.

Альона виступала у номінації «Українська сучасна естрадна пісні». У виконання чудової пісні «Молода вовчиця» вона вклала усю душу.

За чудову презентацію свого навчального закладу Альона отримали грамоту від Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації.

2017-03-30

Театр – це найкоротший та продуктивний шлях до формування соціальної моделі поведінки, до формування емоційного інтелекту і розвитку людської індивідуальності

Навряд знайдеться хоча б одна людина, яка за своє життя ні разу не поринула у світ театральних декорацій, костюмів та софітів. А якщо ця перша зустріч сталася в студентські роки, то це обов’язково стане вагомою сходинкою до формування та розвитку культурної, вихованої, розумної особистості.

Вихователі гуртожитку ДНЗ «Запорізьке ВПУМ» Кулієва-Корчинська С.М. та Шпак І.І. вирішили відкрити двері перед своїми студентами у прекрасний, чарівний світ театру ім..Магара , бо саме театр володіє дивовижними здібностями впливати на психіку, та формування світогляду підлітків. 27 березня усі театрали святкували своє професійне свято Міжнародний день Театру, тому одразу ж після свята мистецтва ми дружньо відправилися знайомитися з цим багатим дивовижним світом за допомогою вистави «Одруження» за мотивами твору Миколи Васильовича Гоголя.

На протязі двох годин діти на одному подиху зачаровано спостерігали за головними героями та професійною грою акторів. А наприкінці вистави ділилися своїми враженнями та думками. І як приємно було вихователям почути, що їх крок до знайомства студентів в театром був недаремний, і вже на другий день учні готові знов і знов відкривати двері своєї душі до прекрасного світу мистецтва!

 

 

2017-03-30

День відкритих дверей у Державному навчальному закладі «Запорізьке вище професійне училище «Моторобудівник»

Якщо театр починається з вішалки, то навчальний заклад - з дня відкритих дверей. Саме після цієї події більшість абітурієнтів приймають остаточне рішення: вступати чи ні до навчального закладу. Невдовзі відлунають шкільні дзвоники і випускникам потрібно буде переходити на новий етап свого життя – здобувати фахову освіту. Сьогодні багато молодих людей турбує питання, як знайти справу свого життя, щоб почуватися задоволеним морально і матеріально, щоб приносити найбільшу користь людям і державі. У кожного свої вимоги до майбутньої професії.

18 березня 2017 року в навчальному закладі відбувся День відкритих дверей. Училище гостинно відкрило двері для учнів шкіл міста Запоріжжя та області.

У фойє гостей зустрічали учні, які проводили гостей до святково прикрашеного актового залу. Як заведено, на початку знайомства, був продемонстрований документальний фільм про життя училища, після чого перед присутніми виступила агітбригада професійного спрямування, учні першого курсу презентували свої професії, та показували чудові номери художньої самодіяльності.

З вітальним словом виступив виконуючий обов’язки директора училища Базь О.С. який подякував всім гостям і присутнім за виявлений інтерес до училища, зробив короткий екскурс сьогоденням навчального закладу та поділився планами на майбутнє.

Почесним гостем на заході був заступник начальника управління кадрами АТ «Мотор Січ», депутат міської ради Тишечко Віталій Володимирович, який розповів про тісну, багаторічну та плідну співпрацю з училищем, підкреслив необхідність підприємства та держави в робітничих кадрах.

По закінченню концертної програми, майбутнім абітурієнтам та їх батькам було проведено екскурсію навчальним закладом: кабінетами та майстернями, їдальнею, спортивним залом, гуртожитком. Майбутні абітурієнти та їх батьки, мали змогу поспілкуватися безпосередньо з учнями, адміністрацією училища.

Гості залишали стіни училища з гарним настроєм та бажанням навчатися в нашому навчальному закладі. А нам залишається лише сказати – Ласкаво просимо!

Савінська Л.М.

заступник директора

з навчально – виховної роботи

ДНЗ «Запорізьке ВПУМ»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2017-03-21

Свято весни краси і любові

7 березня в актовій залі ДНЗ ЗВПУМ пройшло свято весни, краси і любові— один з улюблених свят у нашому училищі.

В цей день представниці жіночої статі були особливо прекрасні і чарівні, а чоловіки намагалися бути уважними, говорили компліменти дарували букети квітів.

Організатори свята - активні учні I, II і III курсів (під керівництвом викладача Решетової  В.В.) підготували цікаву програму. Хлопці і дівчата  - як справжні артисти, розповідали вірші, співали пісні, танцювали танго і вальс. Все свято супроводжувалось цікавими презентаціями. Згадали і про нелегку долю жінки, і про сльози матерів, сини яких виконують свій обов'язок в АТО. Вийшло чудове свято, яке подарувало всім присутнім сплеск емоцій та чудовий настрій.

 Хочеться побажати в цей день всім жінкам міцного здоров'я, родинного благополуччя та злагоди, стійкості і терпіння, миру  та довголіття!

Викладач спецдисциплін Решетова В.В.

 

 

 

2017-03-10

«У нашій пам’яті вони назавжди залишились»

 

Хто вмирає в боротьбі – в серцях живе повіки!

«Шлях звільнення кожної нації від поневолення

густо кропиться кров’ю ворожою і своєю».

Симон Петлюра

24.02.2017 у ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище «Моторобудівник» було проведено виховний захід на тему: «У нашій пам’яті вони назавжди залишились».

Метою заходу було сформувати в учнів усвідомлення громадянської ідентичності, розуміння єдності й цілісності України, як національної ідеї розвитку вільної, незалежної, демократичної та заможної держави; сприяти формуванню історичної пам’яті; виховувати почуття патріотизму та усвідомлення національності, виховувати  шанобливе ставлення до Героїв Небесної сотні, воїнів, загиблих у боротьбі за свободу та цілісність України, виховати патріотичну свідомість,  розвивати бажання стати гідними громадянами України.

Виховний захід підготувала класний керівник Гонтар Світлана Леонідівна з учнями Громік А., Багірян В., Федорова С. група №14/13, Косай О. група №17/16 та Проскуровим С. група №4/15.

2017-02-28

До нас завітала Масниця!

20.02.2017 у групу 10/15 завітала Масниця! Хлопці завчасно підготувались до її зустрічі. Кожен з них привіз з дому красиві смачні млинці, мед та варення. Олександр Зайцев сам приготував млинці! А мама Іларіона Гусарова – Інна Анатоліївна, спеціально для свята спекла смачний торт! Олексій Краснов за допомогою дівчат з групи 13/14 зробив яскраве опудало Масниці.

На святі хлопці ознайомились з історією Масниці, звичаїв та обрядів наших предків. Так вони дізналися, чому саме млинці роблять круглими, кому надавався перший млинець, що відноситься до основних атрибутів Масляної, що можна їсти у масляний тиждень та іншу цікаву інформацію.

 За традицією наші хлопці написали на маленьких аркушиках всі свої негаразди та сховали їх у фартушок героїні свята. За стародавнім звичаєм у п’ятницю всією групою ми вийдемо спалювати опудало Масляної і разом з нею можливо згорять всі наші негаразди.

Учні приймали участь у цікавій вікторині та грали в різні конкурси. По закінченню свята група сфотографувалась з опудалом Масляної на добру згадку.

Захаренко Г.С.

класний керівник гр.10/15

2017-02-22

Ціна чужої війни

16 лютого 2017 р. в актовій залі навчального закладу відбувся виховний захід “Ціна чужої війни” в рамках вшанування учасників бойових дій на територіях інших держав.

В один із холодних січневих вечорів тисяча дев'ятсот восьмидесятого року в життя багатьох радянських людей увійшло слово " Афганістан". Ще не усвідомивши до кінця усієї повноти його трагічного слова, вони не надали йому значення. Забули, як забувають будь-яку рядову інформацію. Тільки тоді, коли перші літаки, що повернулися з Афганістану, привезли загиблих хлопців, коли голови матерів покрилися чорними хустками - в наші домівеки голосно постукав Афганістан: приніс сльози і горе.

Афганська війна тривала довгих дев'ять з лишком років, майже 1/8 частину усієї радянської історії. Одне покоління входило в Афганістан, зовсім інше його покидало. Попри те, що афганська війна йшла не один рік, ми знаємо про неї до зовсім мало. Спочатку про бої взагалі не згадувалося. Потім засоби масової інформації почали хором оспівувати героїзм радянських хлопців. Лише після виведення обмеженого контингенту з Афганістану у пресі стали з'являтися перші крихти правди про цю десятирічну війну, що стала утаємниченням свого походження у ряді безприкладних авантюр століття.

Саме про це вели відверту розмову з учнями учасники заходу, при цьому звернувши увагу на тому, що вони знаходяться серед нас - ці молоді ще чоловіки, повні енергії і сил. Ми з ними щодня вітаємося і посміхаємося їм, але не підозрюємо, що у їхніх серцях живе те, суті чого, на щастя, не знає більшість з нас: у їх сни до сьогодні приходить війна. Серед таких скромних і небагатослівних – наші викладачі Кириченко Віктор Анатолійович та Лопухов Вадим Рудольфович. Саме вони вчать молоде покоління бути чесними і правдивими, порядними і відповідальними, передають йому багатий життєвий досвід, вчать любити неньку-Україну.

Вшанувавши пам'ять загиблих у “афганській” війні, організатори заходу закликали присутніх не забути про солдата, його вірності військовій присязі, честі і мужності, умінні у найскладніших ситуаціях не здригнутися, проявити себе продовжувачем славних бойових традицій батьків і дідів.

Сам захід справив неабияке враження на усіх присутніх, ще раз підкресливши, що сучасна молодь не зрадить тисячолітнім традиціям боротьби за свободу і незалежність України. А організований і проведений захід був класним керівником та учнями навчальної групи 4/16.

Попович Олександра,

староста навчальної групи 4/15

2017-02-17

«Життя без алкоголю»

7 лютого 2017 року у ДНЗ "Запорізьке ВПУМ", в групі 9/15 проведена відкрита виховна година на тему: «Життя без алкоголю».

Метою заходу було: формування в учнів правильного уявлення про здоров’я, здоровий спосіб життя; виховання дбайливого ставлення до свого здоров’я, здоров’я оточуючих; пропаганда здорового способу життя; профілактика вживання алкоголю, пияцтва.

Класний керівник Озмітель Олександр Олександрович разом з учнями групи Романухою Дмитром та Баєвою Юлією повідомили дані соціологічних досліджень споживання алкоголю в Україні. Також переглянули два відеоролика «Вплив алкоголю на організм людини» та «Алкоголь та його вплив на народження дітей» після чого провели бесіду, в якій кожен учень висловив свою думку стосовно побаченого.

Попов Владислав підготував вірш «Тривогу б'ють усі коло кола», а Чабаненко Катерина монолог «Мені потрібна сміливість».

Наприкінці виховної години класний керівник розповів, як до алкоголю ставилися у античні часи та прочитав вірш «Що не дає тобі цвісти, Вкраїно-ненько?».

Впевнений, що після проведення подібних виховних заходів та профілактичних бесід з учнями ми зможемо зменшити процент питущих серед учнівської молоді.

Класний керівник групи 9/15 Озмітель О.О.

2017-02-15