День Cоборності в гуртожитку

22 січня в гуртожитку ДНЗ "Запорізьке вище професійне училище "Моторобудівник" була проведена виховна година до дня Соборності. Учні групи 4/15 Попович Олександра та Ширіпа Ігор група 7/17 розповіли своїм однокурсникам про походження цього свята, про значимість цієї дати для українського народу. Ведучі намагалися довести всім і самим собі, що Україна - це високорозвинена держава, що вона могутня духом, що наша Батьківщина має свою багату історію, культуру і мистецтво.

Метою вихователів було пробудження інтересу учнів, які мешкають в гуртожитку, до поглибленого вивчення історії та надбань українського народу, виховання національної свідомості і людської гідності. А головне - поваги та любові до Батьківщини!

Вихователі гуртожитку ДНЗ "Запорізьке ВПУМ"

Литвиненко І.І., Кулієва-Корчинська С.М.

  

посилання на фото >>





2018-01-24

День Соборності України

22 січня вже традиційно Україна святкує День Соборності України – возз'єднання ЗУНР та УНР, яке відбулось 99 років тому.22 січня 1919 року в Києві на Софійській площі було проголошено Акт Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки в Єдину Україну.

Ідея соборності бере свій початок від об’єднання давньоруських земель навколо князівського престолу в Києві, а її філософське коріння сягає часів Візантії. Протягом віків її практичним втіленням займались українські гетьмани Богдан Хмельницький, Іван Мазепа, Петро Дорошенко, Пилип Орлик. У ХVIIІ - початку ХХ ст., коли українські землі були поділені між сусідніми державами: Польщею, Росією, Румунією, Австро-Угорщиною, ця ідея знайшла своє відображення у працях кращих вітчизняних мислителів, оскільки для боротьби за свої національні інтереси Україні була вкрай важливою територіальна єдність.

Ці історичні події сформували підґрунтя для відродження незалежної соборної демократичної України та утвердження національної ідеї. Отож зрозуміло, чому однією з перших акцій, до яких вдалися патріотичні сили в передчутті розпаду СРСР, а саме 21 січня 1990 р., став “живий ланцюг” між Києвом і Львовом як символ духовної єдності людей східних і західних земель України, як запорука існування єдиної, соборної України.

Офіційно в Україні День Соборності відзначається з 1999 року. Свято встановлено в Україні «…враховуючи велике політичне та історичне значення об'єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки для утворення єдиної (соборної) української держави…» згідно з Указом Президента України «Про День соборності України» від 21 січня 1999 року № 42/99. Деякий час, з 30 грудня 2011 року, указом на той час Президента України Віктора Януковича День соборності на офіційному рівні було скасовано і натомість встановлено «День Соборності та Свободи України». Однак 13 листопада 2014 року указом Президента України Петра Порошенка свято було відновлено.

22 січня 2018 року в ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище «Моторобудівник» з метою формування національної свідомості учнів, виховання у них почуття патріотизму та з нагоди відзначення Дня Соборності України пройшла тематична виховна година «Соборна мати Україна – одна на всіх, як оберіг» в групі 6/16 «Верстатник широкого профілю; оператор верстатів з програмним керуванням». Класний керівник Гордієнко Н.В. та майстер виробничого навчання Похилюк Г.М. ставили на меті виховання в підростаючого покоління глибокої поваги та любові до Батьківщини, національної свідомості, людської гідності, відродження паростків духовності, формування рис громадянина Української держави; поглиблення знань про історичний факт злуки українського народу, його значення; пробудження інтересу до поглибленого вивчення історії та культурних надбань українського народу.

Учні групи прийняли активну участь в проведенні виховної години, виготовили стіннівки, підготували вірші про Україну, дізналися багато нових та цікавих фактів.

Класний керівник групи 6/16

Гордієнко Н.В.

 

посилання на фото >>





2018-01-22

Мужності й геройства свято!

Живуть в нас батьків заповіти – свободи палкий оксамит,

Ми роду козацького діти, землі української цвіт…

Тематичний захід присвячений Дню Захисника Вітчизни розпочався цитатою твору Тараса Григоровича Шевченка: «У своїй хаті – своя сила і правда, і воля…».

Студенти та викладачі ДНЗ «Запорізьке ВПУ «Моторобудівник» вшановували пам'ять всім героям, які в різні періоди відстоювали право жити в вільній країні. Всі святкували свято свободи та мужності, кожне глядацьке серце переповнювала гордість за своїх співвітчизників, хоробрих та волелюбних козаків.

Учні 4/15 групи – Добрянська Олександра, Попович Олександра, 7/17 групи – Ширіпа Ігор, 2/15 – Ольховий Микола, 4/15 – Проскуров Станіслав, 10/16 – Краснов Олексій та 13/14 групи – Костюченко Олена шляхом відеоматеріалів з архіву, віршами великих українських класиків, патріотичними піснями намагалися передати той біль, переживання, ті страшні події, які пережив український народ. Згадували і вшановували пам'ять героїв УПА, Небесну сотню, яка також поклала своє життя заради свободи. З повагою та гордістю відзначали героїв АТО, які і зараз боронять мирний сон та наш спокій.

Наприкінці заходу весь глядацький зал на одному подиху, стоячи, міцно стискаючи руку біля серця співали Гімн України, подумки переносячись в ті страшні часи, віддавали всю повагу і гордість за свого побратима!

Доброю кульмінацією було нагородження наших героїв – викладачів, які не з чуток знають, що таке війна. Це Кириченко Віктор Анатолійович та Лопухов Вадим Рудольфович, які воювали в далекому Афганістані, Пеньков Антон Миколайович, який був на передовій в АТО. На честь героїв ДНЗ «Запорізьке ВПУ «Моторбудівник» прозвучала пісня «Воїни світла, воїни добра» у виконанні всіх учасників тематичного заходу!

Вихователь гуртожитку,

Литвиненко І.І.

 

 

 

посилання на фото >>





2018-02-05

НОВОРІЧНІ СВЯТА НАБЛИЖАЮТЬСЯ

21 грудня 2017 року всі "мешканці" ДНЗ "Запорізьке ВПУМ" поринули в новорічно-різдвяну атмосферу разом з "гоголівськими" героями п'єси "Вечори біля хутору Диканьки", яка дихала класикою і в той же час студентською сучасністю.

Перша сцена відбувалася в кузні, де Вакула з друзями демонстрували мистецтво жонглювання гирями.

Далі і на протязі всієї вистави глядач знаходився в стані ейфорії дива та чудес.

Веселі ритми української музики, бадьорі танці Оксани, Вакули та їх друзів, потішні забави сніжками біля ялинки, комедійний образ дідуся-колядника налаштували учнів та викладачів на хвилю новорічних свят.

Основна мета заходу пролунала з вуст Оксани "не дива треба чекати, а своїм розумом та працею всього досягати".

Яскравою була зустріч глядачів з "незрівняною пані Солохою", яка встигла привітати у себе в гостях красномовного Чуба, харизматичного Чорта, цілеспрямованого Вакулу і прожерливого Пацюка.

Помічником Вакули в подорожі до «Департаменту освіти» та здобуванні червоного диплому був неперевершений, хитрий, але дуже милий Чорт.

Кульмінацією заходу була зустріч глядача з традиційними символами та гостями Нового року - дідом Морозом та Снігуркою, які привітали всіх присутніх з наступаючим Новим роком та Різдвом Христовим і побажали здійснення мрій і досягнення нових вершин.

Фінальна пісня не тільки завершила, але і ще раз підкреслила задум всього заходу " Мрії збуваються і треба впевнено йти до своєї мети".

По завершенню дійства директор училища привітав колектив, учнів з наступаючими святами та вручив грамоти, подяки за досягнення учнів і підкреслив: " В нашому навчальному закладі навчаються і працюють справжні професіонали".

Кулієва – Корчинська С.М.,

Вихователь гуртожитку ДНЗ «Запорізьке ВПУМ»

 

посилання на фото >>





2017-12-22

Кращий учень року професійно-технічного навчального закладу м. Запоріжжя

15 грудня 2017 року у приміщенні Запорізької міської ради відбулося нагородження переможців конкурсу «Кращий учень року професійно-технічного навчального закладу м. Запоріжжя».

Всього на участь у конкурсі було подано 16 кандидатур з десяти професійно-технічних навчальних закладів м. Запоріжжя.

Переможцем конкурсу «Кращий учень року професійно-технічного навчального закладу м. Запоріжжя» – у номінації «Суспільний діяч року» стала учениця нашого навчального закладу Попович Олександра – група №4/15.

Колектив училища від щирого серця вітає Олександру з перемогою.

Підготувала 

заступник директора з НВР

Савінська Л.М.





2017-12-20

Знову нагороди!

19 грудня 2017 року на базі комунальної установи «Запорізький обласний центр молоді» Запорізької обласної ради проводився захід, присвячений дню Святого Миколая, для обдарованих дітей, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування закладів професійної (професійно-технічної) освіти м. Запоріжжя.

Перед початком святкового концерту кращі учні були нагородженні почесними грамотами та дипломами. За активну життєву позицію отримали свої грамоти і учні нашого навчального закладу. Данілкін Андрійучень групи №11/16 – нагороджений грамотою Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації. Іванцовій Лілії, учениці групи №4/15 вручили грамоту від Науково методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області.

Це був чудовий подарунок до Дня Святого Миколая не тільки учням а й усьому навчальному закладу.

Підготувала

заступник директора з НВР

Савінська Л.М.





2018-01-26

Квест-гра «Світ робітничих професій»

12 грудня 2017 року в нашому училищі було розпочато тиждень реалізації інноваційного профорієнтаційного проекту «STARN PROFI Обирай. Вирішуй. Дій.», затвердженого директором Запорізького обласного центру зайнятості та директором Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації. У рамках цієї програми в навчальному закладі було підготовлено проведення квест-гри «Світ робітничих професій».

Для участі в грі були запрошені команди шкіл № 42, 52, та 77.

Розпочався захід з теплих та щирих слів директора училища Базя О.С.. Олександр Станіславович ознайомив присутніх з історією і традиціями училища, розповів про тісну співпрацю навчального закладу з соціальним партнером АТ «Мотор Січ», побажав командам цікавої подорожі та перемоги. З словами привітання до команд звернулась директор обласного центру зайнятості Дуднік І.О., яка наголосила на необхідності серйозного і відповідального ставлення до вибору майбутньої професії, аналізу її затребуваності на ринку праці. Ірина Олександрівна побажала учням зробити вірний вибір майбутньої професії, яка б у майбутньому приносила їм задоволення і натхнення.

Від імені соціального партнера училища АТ «Мотор Січ» до учнів шкіл звернувся заступник начальника управління кадрами АТ «Мотор Січ», депутат міської ради Тішечко В.В., який розповів школярам про перспективи розвитку підприємства, збільшення потужностей виробництва що вимагає в свою чергу поповнення рядів моторобудівників висококваліфікованими робітниками, особливо з тих професій які готує ДНЗ «Запорізьке ВПУМ». Крім того він звернув увагу на високий рівень кваліфікації випускників нашого навчального закладу та побажав командам успіхів в грі.

На початку гри команди презентували себе. З креативністю та театральним мистецтвом до цього завдання підготувалась учні школи №77. Представники школи №42 вразили всіх своїм зовнішнім виглядом та назвою команди. Команда «Веселка» з 52 школи, підняла усім присутнім настій своїми посмішками та чудовим девізом.

Школярі взяли участь в цікавій і захоплюючій подорожі в світ робітничих професій машинобудівного профілю. Світ цей незвичайний, його немає на картах, але кожен з них його відвідав.

Учні подорожували по станціях, приймали участь в конкурсах, виконували різноманітні завдання, дізнавалися багато нового про світ професій.

Станції, які відвідали учні, так і називались: "ЕЛЕКТРОГАЗОЗВАРНИК", "ТОКАР", "СЛЮСАР", "КОНТРОЛЕР", "ЕЛЕКТРИК", «КРАЩИЙ КАПІТАН». Подорожуючи по станціях, команди дізнавались про зміст діяльності, засобах, предмет, умови праці представників різних професій. Кожна команда отримала маршрутний лист своєї подорожі, де були позначені станції, які їм необхідно було пройти в певній послідовності. Пройшовши всі станції, команди повернулися, в методичний кабінет де вони чекали результати битві капітанів та підведення підсумків гри.

За підсумками балів на усіх станціях почесне І - місце посіла команда школи №77, ІІ - місце команда школи №42 і ІІІ - місце команда школи №52. Від соціального партнера АТ «Мотор Січ» командам вручили чудові солодкі подарунки, а обласний центр зайнятості нагородив учасників почесними грамотами.

Ми впевнені що інформація про робітничі професії машинобудівного профілю, яку отримали учні, допоможе їм зробити вірний вибір своєї майбутньої професії, яка буде приносити їм радість на натхнення.

Викладач спецдисциплін

Б. В. Бальвас

 

 

 

 

 

посилання на фото >>

 





2017-12-13

Семінар-практикум заступників директорів з виховної роботи

07 грудня 2017 року на базі Державного навчального закладу «Запорізьке вище професійне училище «Моторобудівник» відбувся обласний семінар-практикум заступників директорів з виховної роботи на тему «Формування національної свідомості майбутнього патріота і громадянина».

У заході приймало участь 25 заступників директорів з виховної роботи професійно-технічних навчальних закладів Запорізької області.

Відкрила семінар-практикум методист Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області Грищенко Наталія Петрівна.

На початку семінару-практикуму учасників привітав директор ДНЗ «Запорізьке ВПУМ» Базь Олександр Станіславович, який розповів про перспективи розвитку навчального закладу в сучасних соціально-економічних умовах регіону. Для позитивного настрою присутніх у виконанні учнів навчального закладу прозвучали запальні українські пісні.

Заступник директора з навчально-виховної роботи ДНЗ «Запорізьке ВПУМ» Савінська Лариса Мойсіївна розповіла про використання інноваційних форм і методів організації виховного процесу з питань формування національної свідомості майбутнього патріота і громадянина у навчальному закладі.

Шостак Вероніка Петрівна, головний спеціаліст відділу по роботі з молоддю Управління молоді та сім’ї Департаменту спорту, сім’ї Запорізької міської ради, у своєму виступі розкрила питання щодо участі професійно-технічних навчальних закладів у соціальній міській Програмі підтримки обдарованої молоді міста Запоріжжя.

Голова методичної комісії класних керівників ДНЗ «Запорізьке ВПУМ» Кириченко Віктор Анатолійович розкрив роль класного керівника у системі національно-патріотичного виховання учнівської молоді навчального закладу. Продемонстрував презентації творчих проектів учнів за темами: «З Україною в серці» та «Нашого цвіту по усьому світу. 10 найвідоміших людей світу, які мають Українське коріння».

Поділилася власним досвідом роботи з організації національно-патріотичного виховання в учнівському гуртожитку засобами театрального мистецтва вихователь гуртожитку ДНЗ «Запорізьке ВПУМ» Кулієва-Корчинська Сурая Мусолімівна.

Після невеликої перерви всі учасники семінару-практикума мали можливість переглянути позакласний захід до Дня Збройних Сил України «Свято мужності, відваги і слави», який провела класний керівник групи 14/17 ДНЗ «Запорізьке ВПУМ» Гонтар Світлана Леонідівна.

Наприкінці заходу учасниками було обговорено поточні питання та підведено підсумки роботи.

Класний керівник групи №1/17

Терещенко Я.Ю.

 

 

 

 

 

 

 

 

посилання на фото >>





2017-12-08

ГОЛОДОМОР В УКРАЇНІ

Щорічно в останню суботу листопада в Україні проходять заходи, присвячені пам’яті жертв голодоморів та політичних репресій.  Від голоду на Україні померли від 3 до 3,5 млн людей.  20 країн світу визнали голод в Україні - геноцидом українського народу.

Вшануванням пам’яті жертв голодомору розпочався єдиний урок в ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище «Моторобудівник». Класні керівники Бальвас Б.В. та Захаренко Г.С. ознайомили  учнів з  інформацією про події того часу. Після розповіді керівників учні вшанували пам’ять жертв голодомору хвилиною мовчання. Учні переглянули тематичні відеоматеріали.

Бальвас Б.В., Захаренко Г.С.

класні керівники ДНЗ «Запорізьке ВПУМ»

 

посилання на фото >>





2017-11-27

День відкритих дверей, або Стороннім вхід дозволений

Швидко пролітають шкільні роки і перед випускника постає одна з найважливіших проблем – вибір майбутньої професії. Професія – важлива частина життя людини, адже від вдалого її вибору залежить і майбутнє людини і чим вдаліше ти зробиш вибір, тим більше досягнеш бажаного на професійному шляху, тим більше відчуєш себе успішним і щасливим. Перш ніж обрати професію, людина повинна зібрати про неї максимум інформації.

Для того щоб ознайомити випускників шкіл з професіями, які готує наш навчальний заклад 08.11.2017 року гостинно запросив випускників шкіл міста та області на День відкритих дверей. До училища завітали випускники 12,42.52,60,65 та 77 шкіл міста. Окрім цього на заході були присутні учні з м. Гуляйполе, с. Скельки та м. Вільнянськ.

День відкритих дверей проходив цього року у не зовсім звичній формі. Спочатку учні училища прекрасним вальсом привітали гостей. Після вступних слів ведучої, заступника директора з навчально – виховної роботи Савінської Л.М., з вітальним словом виступив директор училища Базь О.С.. В своїй промові він ознайомив присутніх з історією навчального закладу, розповів про тісну співпрацю з соціальним партнером училища АТ «Мотор Січ». З моніторингом ринку праці нашого району перед присутніми виступила директор Шевченківського районного центру зайнятості 
Щербина А.В.. Викладач спецдисциплін верстатних та слюсарних професій Захаренко Г.С. презентувала увазі присутніх професії за якими в училищі готують висококваліфікованих робітників.

По закінченню офіційної частини учні шкіл з майстри виробничого навчання та викладачі розійшлись по виробничих майстернях де для них проводились майстер класи. Особливу зацікавленість до участі в майстер класах виявили учні 12 та 77 школи. Випробувати себе в ролі токаря чи фрезерувальника виявили бажання не тільки юнаки а й дівчата. Майстер класи проходили у двох токарних, фрезерувальній та двох слюсарних майстернях. З захопленням на фрезерувальному верстаті працювали наші гості з с. Скельки.

Можна з впевненістю сказати що День відкритих дверей Державному навчальному закладі «Запорізьке вище професійне училище «Моторобудівник» пройшов цікаво й з найбільшою користю для абітурієнтів.

А нам залишається лише сказати – Ласкаво просимо!

 

 

 

 

 

посилання на фото >>





2017-11-10