Cвято краси, грації, ніжності

«Ты красотою несравненна,

Добра, умом наделена.

Ты безупречна, совершенна

И, поразительно скромна…»

Саме цими віршами 7 листопада у Державномому навчальному закладі «Запорізьке вище професійне училище «Моторобудівник» розпочалося свято краси, грації, ніжності – конкурс «Міс Моторобудівник - 2017». За місце першої леді училища боролися 7 дівчат – Змієвська Єлизавета, учениця групи 15/17, Бланк Маргарита – група 16/16, Гирович Любов та Оленець Юлія – учениці групи 18/17, Павлюк Любов -  учениця групи 14/17, Попович Олександра – група 4/15,  Грошева Яна – група 3/16. Всі конкурсантки  були старанними, гарними, кожна по своєму індивідуальна, креативна і харизматична, і саме тому суддям було дуже важко визначити найкращу, талановиту студентку. До складу судейської комісії входили впливові та поважні чоловіки училища, а саме директор Державного навчального закладу «Запорізьке вище професійне училище «Моторобудівник» Базь Олександр Станіславович, заступник директора Пеньков Антон Миколайович, старший майстер – Підлужний Андрій Сергійович, представники учнівського самоврядування Литвиненко Владислав і Касай Олег та родзинкою складу журі стала заступник директора з виховної роботи – Савінська Лариса Мусіївна.

Дівчат чекало багато випробувань,  у конкурсі «Візитка» учасниці розповідали про свої звички, уподобання, цілі, до яких прагнуть. В конкурсі «Я - творча душа» учасниці демонстрували свої літературні здібності – читали авторські вірші, лунала поема «Гайдамаки» Тараса Григоровича Шевченка, також вірші присвячені матерям та коханим, Любов Павлюк потішила глядачів та членів журі сучасною інсценізацією казки «Ріпка». Але самий смачний і калорійний конкурс - «Вміла господиня», де дівчата готували свої найулюбленіші страви, в ньому журі оцінювали не лише смакові якості, але і презентацію. Спільна танцювальна композиція «Тримай мене» дала змогу журі оцінити пластику та музичний смак дівчат.  А ось у конкурсі «Талановита у всьому» фантазії та здібності учасниць не мали меж, східний танок Любові Гирович зачарував своїм темпераментом та пластикою, мелодійні голоси Маргарити Бланк, Грошевої Яни та Попович Олександри лунали по всім куточкам училища «Моторобудівник», ніжний вальс у виконанні Оленець Юлії та Пенчук Дениса заставив поринути у найпрекрасніші мрії, був навіть спортивний номер Павлюк Любові та її мистецьке набивання м’яча під сучасну мелодію, в гості завітала Оля Полякова з шоу-балетом, вона ж Єлизавета Змієвська. Але самий неперевершений був «Вечірній стиль», в цьому конкурсі дівчата продемонстрували свою граційність і повстали перед суддями та глядачами як справжні леді, королеви вечора.

Кульмінацією вечора було нагородження учасниць директором училища Базь Олександром Станіславовиче, ніхто з  дівчат не залишився без уваги, кожна отримала титул та приз. Переможницею стала учениця групи 4/15 Попович Олександра, її прикрасили короною та стрічко «Міс Моторобудівник», а її обличчя сяяло щасливою посмішкою.

7 листопада 2017 року Державний начальний заклад «Запорізьке вище професійне училище «Моторобудівник» святкувало свято краси і всі були задоволені та щасливі!

 

 

 

 

 

посилання на фото >> 

2017-11-13

Наш Нескорений Герой

У травні 2011 року до нашого навчального закладу вступив юнак з чарівною посмішкою – Рома Панченко. На протязі усього періоду навчання Роман виділявся серед інших учнів своєю відповідальність, врівноваженістю, доброзичливістю і звичайно посмішкою, яка завжди сяяла на його обличчі.

У грудні 2012 року – Роман був одним з кращих на захисті дипломної роботи. На АТ «Мотор Січ» з радістю прийняли в лави своїх робітників, але Роман не довго працював на підприємстві, тому що в нього була мрія дитинства – стати військовим, і весною 2013 року він був призваний до лав Збройних сил України. Підписав контракт. Потрапив Роман служити у дніпропетровську 25-ту окрему повітрянодесантну бригаду. Пройшовши курс молодого бійця, військову – повітряну підготовку, навчальний центр «Десна» - Роман розпочав себе відчувати справжнім військовим.

1 березня 2014 року перевернуло життя Романа на 180 градусів. В цей день їх частину підняли по тривозі і ніхто з хлопців не міг собі навіть уявити що це не навчальна а справжня тривога і для деяких з низ вона буде роковою… 19 червня 2014 року під Красним Лиманом Роман з товаришами потрапив під потужний обстріл зенітних установок… Перед хлопцями було поставлено задачу – захопити блокпост. Під час виконання завдання Роман з побратимами потрапив у засідку, зав’язався запеклий бій в якому він отримав важке поранення – пробиті печінка, селезінка, ушкоджений хребет.

Звістка про поранення Романа прийшла до нас з екранів телевізорів. На всіх каналах показували молодого солдата який отримав важкі поранення і за життя якого борються лікарі. Працівники та учні училища не залишилися осторонь. Ми писали Роману та його молодшій сестрі слова підтримки в соціальних мережах, були зібрані кошти на проведення реабілітації Романа. Спочатку спілкування з Романом було одностороннє, але поступово юнак приходив у свій звичайний емоційний стан і почав відповідати на повідомлення. Роман обіцяв приїхати до нас в гості при першій можливості, тому що на сьогодні це проблематично у зв’язку з тим, що Роман переїхав на проживання до міста Львів і приїздить у рідне місто тільки на сесії.

18 листопада 2016 року в навчальному закладі проходив виховний захід присвячений Дню Гідності і Свободи на який до нас завітав Роман зі своїми друзями одногрупниками. Юнак з посмішкою на устах розповідав про соє життя, про плани на майбутнє. На запитання учнів про нагороду, Роман нагороджений орденом «За мужність» III ступеня, розповідав з сором’язливістю. На закінчення зустрічі Роман всіх запевнив що він обов’язково буде приїжджати в гості до навчального закладу і вже з новими перемогами.

Великою несподіванкою для нас усіх було побачити Романа знову з екранів телевізора, як наймолодшого учасника Національної збірної команди України на міжнародних змаганнях «Ігри Нескорених». 29 вересня ми всі тримали кулаки за юнака, який змагався у стрільбі з лука і молитви нас та всієї України були почуті – Роман Панченко став першим у стрільбі з лука, наш герой продемонстрував дуже високі результати попри негоду та вітер.

Багато селфі Романа облетіли світ але особливим є селфі з принцем Гаррі - це переможне селфі. Довгі та виснажливі тренування, робота над собою та підтримка друзів, рідних та команди - все це дало свій результат!

Президент України Петро Порошенко особисто привітав національну збірну України на «Іграх нескорених», до якої входив і Роман, та подякував за фантастичний результат.

«Кожен із вас є прикладом. Прикладом для багатьох поранених українських воїнів, які дивлячись на вас проходять не просто реабілітацію по відновленню своїх якостей, можливостей, а в першу чергу психологічну реабілітацію», – сказав Порошенко.

Петро Порошенко особисто вручив нагороду орден «За заслуги» ІІІ ступеня: за досягнення високих спортивних результатів на III міжнародних спортивних змаганнях «Ігри Нескорених» у Торонто, виявлені самовідданість та волю до перемоги, піднесення міжнародного авторитету української держави – нашому Роману Панченко.

Дивлячись на Романа розумієш – що Він дійсно наш Нескорений Герой!

 

 

посилання на фото >>

2017-10-30

«Покрова Пресявятої Богородиці – покровителька українського козацтва і збройних сил України»

17.10.2017 класним керівником та майстром виробничого навчання Васечко Ю.А. та Тарасенко С.С. було проведено виховну годину в групі 3/16 на тему «Покрова Пресявятої Богородиці – покровителька українського козацтва і збройних сил України»

Для українського народу козаки-запорожці були й залишаються уособленням кращих людських якостей і виразником незламного національного духу, прикладом для наступних борців за незалежність України.

Президент України П.О.Порошенко з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві та на підтримку ініціативи громадськості 14 жовтня 2014 року підписав Указ № 806/2014, яким в Україні встановлено свято — День захисника України, що відзначатиметься щорічно 14 жовтня. 14 жовтня ми відзначаємо величне християнське свято Покрови Пресвятої Богородиці. Упродовж століть воно набуло особливо важливого змісту, оскільки пов ‘язане із боротьбою за свободу та порятунком від ворогів. Волелюбні козаки, які зі зброєю в руках боронили свою Вітчизну та віру, були переконані, що Свята Покрова охороняє їх, а Божу Матір вважали своєю заступницею. Тому у часи незалежності свято Покрови почало відзначатися ще і як День Українського козацтва. Під час Другої світової війни зародилася Українська повстанська армія як збройна сила проти гітлерівської окупації батьківських земель та більшовицької наруги над нашим народом.

Люди здавна шукали посередників і заступників перед Богом. Саме таким і є в нашій уяві образ Пресвятої Богородиці, яка, ми віримо, якщо її дуже попросити, заступиться і допоможе в важкі хвилинижиття.

«Діва десь предстоїть у церкві із ликами святих, невидимо за нас молиться Богу, ангели з архієреями поклоняються, апостоли з пророками ликують, бо ради нас молиться Богородиця Предвічного Бога».

Покрова Пресвятої Богородиці — християнське і народне свято, відзначається церквами східного обряду (православними та греко-католиками) 14 жовтня.

З 1999 року свято Покрови в Україні відзначається як День українського козацтва. 1942 року у цей день було офіційно утворено Українську повстанську армію, тому традиційно це також день УПА.

Існує безліч легенд про те, як ощедровує Покрова людей своєю ласкою, яка милостива до тих вона, хто слухає і шанує своїх батьків, переймає матусину науку охайності, працьовитості, добра.

У страшній борні наш народ і наша армія мужніє, вдосконалюється і перемагає. Схилімо голови низько перед пам’яттю і подвигом славних синів України- героїв небесної сотні і героїв АТО і промовимо молитву за душі загиблих.

 

 

посилання на фото >>

2017-10-24

«Смачненькі млинці»

Гарними господинями не народжуються, їх виховують мами, бабусі, а в гуртожитку ДНЗ «Запорізьке ВПУ «Моторобудівник» цьому сприяють навіть вихователі. 11 жовтня на кухні 1-го поверху, де проживають дівчата доносились смачні аромати. Хоча конкурсний захід називався «Смачненькі млинці», дівчата вирішили не обмежувати свою кулінарну фантазію і випікали все, що вміють: млинці, пироги та велику піцу.

Перемогла в смачному конкурсі учениця 15 групи Змієвська Єлизавета. Завершився захід у кімнаті відпочинку дегустацією всієї здібної смакоти та дружнім чаюванням.

Вихователь гуртожитку - Кулієва-Корчинська Сурая Мусалимівна

  

Посилання на фото >>

2017-10-24

Захід до Дня визволення Запоріжжя

6 жовтня в актовій залі за участю учнів груп 4/14, 13/14 та бібліотекаря Полянської К.Д. було проведено захід до Дня визволення Запоріжжя. Присутні зібралися щоб вшанували пам'ять солдатів, які визволяли наш рідний край, пригадати події тих років, та кількість втрат і жертв, які були принесені заради спокою та миру, заради відновлення зростання і процвітання нашого міста та його мешканців.

2017-10-09

Cвятковий концерт присвячений Дню Вчителя

28.09.2017 в ДНЗ «Запорізьке ВПУМ» відбувся святковий концерт присвячений Дню Вчителя. Концертну програму, яка не давала гостям свята сумувати, цього року підготували учениці першого курсу групи 18/17 разом зі своїм куратором Коханович К.В. Вони вітали зі сцени викладачів теплими словами та щиро дякували за їх сумлінну працю

«Дорогі вчителі! Вітаємо Вас з вашим професійним святом: Днем працівників освіти. Нехай Вам завжди всміхається доля, дарує Вам міцне здоров'я та довголіття. Від імені ваших учнів бажаємо Вам здійснення найзаповітніших мрій, а також щоб у ваших родинах завжди панували тепло, радість та затишок. Пам'ятайте, що без Вас цей світ буде набагато гіршим, адже саме освітяни дають надію людству на подальший розвиток!»

2017-10-04

Знайомство з прекрасними місцями Запоріжжя

1 вересня 2017 року в дружний колектив навчального закладу влилося 170 першокурсників, 130 з яких це діти які прийшли до нас з усіх куточків нашої області, які ще мало знайомі з прекрасними історичними місцями міста Запоріжжя.

Профспілковий комітет підприємства АТ «Мотор Січ», зробив для всіх першокурсників училища чудовий подарунок – екскурсію на теплоході «Омельченко» навколо острова Хортиця для того щоб показати учням всю велич і красу рідного краю та гордість всієї області о. Хортиця

Учні з захопленням розглядали мальовничі пейзажі берегів могутнього Дніпра, насолоджувались дивовижними краєвидами Хортиці.

Перше знайомство з прекрасними куточками Запоріжжя відбулось.

 

  

посилання на фото >>>

2017-09-22

Знайомство з прекрасним!

Навіщо ми ходимо в театр, навіщо ми так любимо театр? Тому, що він освіжає нашу душу потужними і різноманітними враженнями і відкриває нам новий, перетворений і дивний світ пристрастей і життя!

В. Р. Бєлінський

22 вересня в актовій залі нашого навчального закладу учні поринули у дивовижне знайомство з прекрасним. Артисти Запорізького академічного українського музично – драматичного театру імені В. Г. Магара представили увазі глядачів авантюрно – романтичну історію «Запорожець у Парижі».

Зі сцени розповідалося про героїчні пригоди, дружбу і відданість, честь та підтримку, любов до власної землі, славу козацького роду. Учні з захопленням спостерігали за розвитком подій. Особливо вразив їх своїм розумом та благородством персонаж Українського козака - сотника Небаби.

Актори театру дарували глядачам своєю грою хороший настрій, море позитивних емоцій. Подякою артистам були бурхливі оплески глядачів.

Відбулось це чудове дійство за підтримки та сприяння профспілкового комітету підприємства АТ «Мотор Січ», який очолює чудова, чуйна та доброзичлива людина М. І. Труш

 

  

посилання на фото >>>

2017-09-22

Відкритий урок для учнів першого курсу

01.09.2017 в актовій залі нашого училища «Моторобудівник» відбувся відкритий урок для учнів першого курсу, який проводила викладач біології та хімії Васечко Ю.А, він був присвячений інтеграції України з Європейським Союзом, та мав сформувати у них уявлення про європейські цінності, національну свідомість, виховати любов до рідної землі, дбайливе ставлення до національного багатства країни, мови, культури.

Наш перший урок присвячено найсвятішому в нашому житті – Батьківщині. Для нас це Україна – наша земля, наш рідний край, наша країна зі славною історією, одночасно молодою і багатовіковою, яка в 2017 році святкує 26 років від Дня Незалежності. Україна — це супер. Україна — це ексклюзив. По ній пройшли всі катки історії. На ній відпрацьовані всі види випробувань. Вона загартована найвищим гартом. В умовах сучасного світу їй немає ціни.

Нам постійно твердять про те, що Україна вже є європейською державою, але чи це дійсно так?

Напевно, Україна зможе по праву вважатися такою, коли в кожного її громадянина будуть європейська свідомість, європейське мислення, європейське бачення, європейська поведінка і … європейський рівень життя.

Коли кожен зможе з гордістю сказати: «Я – громадянин України! Я – громадянин Європи!» Що особисто я можу зробити, щоб моя рідна країна стала ближчою до Європи? Саме своїми власними руками, а не через підписування численних декларацій.

Саме своїм власним розумом, а не через сліпе слідування чужим гаслам.

Саме своїм власним духом, а не через постійне повторювання заїжджених ідей.

Я можу! Я можу мислити по-європейськи, робити по-європейськи, бачити по-європейськи та показувати це всьому світові, у якому місці я б не перебував.

2017-09-12

Урочиста лінійка присвячена Дню знань та початку нового навчального року

Знову вересень ступив на наш поріг,
Святкує свято вся наша країна,
Своє майбутнє, зміну молоду
Благословляє нині Україна!

01 вересня 2017 року у Державному навчальному закладі «Запорізьке вище професійне училище «Моторобудівник» відбулася урочиста лінійка присвячена Дню знань та початку нового навчального року. У ході лінійки з вітальним словом до учнів, батьків, роботодавців, працівників училища звернувся директор Базь Олександр Станіславович.

Зі словами, що допоможуть збагнути життєві істини, переконатися у правильності рішення, звернеться до присутніх заступник начальника управління кадрами Акціонерного Товариства «Мотор – Січ», депутат міської ради Тишечко Віталій Володимирович. Окрім вітальних слів Віталій Володимирович від імені президента АО «Мотор Січ» В’ячеслава Олександровича Богуслаєва подарував навчальному закладу телевізор.

Високих досягнень у здобутті вмінь та навичок з обраної професії побажав учням заступник виконавчого директора союзу промисловців і підприємців «Потенціал» в Запорізькій області Сапронов Валерій Іванович.

Методист науково методичного центру професійно – технічної освіти у Запорізькій області Осіна Наталя Анатоліївна вітаючи учнів та колектив училища з святом побажала терпіння, щастя, творчого горіння та мирного неба.
2017 – 2018 навчальний рік у Запорізькому вищому професійному училищі «Моторобудівник» оголошується відкритим!!!

 

 

2017-09-05