Наші друзі

Besucherzahler
счетчик посещений

 

 

69081, вул. Панфьорова, 146-А

Зв′яжiться з нами

Приймальна директора (061) 7096869
Електрона адреса: zvpym@ukr.net
Facebook: @motorobudivnyk
Instagram: @motorostroitel
Електрона адреса: zvpym@ukr.net
Приймальна комiсiя (061) 7096867
Гуртожиток (061) 7096865

Одна родина - училище «Моторобудівник» – АТ «Мотор Січ»

19.04.2018 року в Будинку культури «Т.Г.Шевченко» проходив гала-концерт 61-го фестивалю художньої самодіяльності працівників підприємства АТ «Мотор Січ». За перемогу у фестивалі і можливість виступити на гала концерті боролися понад 40 колективів. Наше училище «Моторобудівник» увійшло у 10 кращих колективів художньої самодіяльності підрозділів АТ «Мотор Січ».

Перед початком гала-концерту Покатов О.В., член ради директорів, директор по управлінню персоналом, нагороджував кращі трудові колективи Дипломами 61-го фестивалю, присвяченого 75 –й річниці визволення м. Запоріжжя від німецьких загарбників. Цю почесну відзнаку отримав і директор нашого навчального закладу Базь О.С. та голова профспілкового комітету училища Сичевською Л.М.

Ця почесна нагорода ще раз довела: училище «Моторобудівник» і АТ «Мотор Січ» - ОДНА РОДИНА.

Голова профспілкового комітету ДНЗ «Запорізьке ВПУМ»,

Л.М.Сичевська

 
2018-04-21

OSTERN

Er ist` s Frühling

Lässt sein blaues Band

Wieder flattern durch die Lüfte;

Süße, wohlbekannte Düfte

Streifen ahnungsvoll das Land.

Veilchen träumen schon,

Wollen balde kommen.

Horch, von fern ein leiser

Harfenton!

Frühling, ja du bist` s!

Dich hab` ich vernommen!

Eduard Mörike

Великдень - найдавніше христіянське свято, що відзначається як католиками, так і православними. В різних країнах існують свої традиції і звичаї, пов'язані з цим святом.

На Великдень німецькі школярі виходять на канікули, які так і називаються «великодніми» - Osterferien. Канікули ці тривають від одного до двох тижнів, в залежності від федеральної землі. Крім того, офіційними вихідними днями вважаються також Karfreitag (Страсна п'ятниця), Karsamstag(страсна субота), Ostersonntag (Великдень) і Ostermontag (день після Великодня).

Німці теж фарбують яйця на Великдень. Правда, вони найчастіше це роблять не самі, а купують в супермаркеті вже готові зварені і розфарбовані яйця. Їх можна купити, до речі, і не тільки на Великдень - в інший час це різнобарв'я буде називатися Picknickeier (яйця для пікніку).  Дуже популярні на Великдень також шоколадні яйця і кіндер-сюрпризи - по-німецьки Überraschungseier, скорочено Ü-eier (яйця з сюрпризом!). Їх особливо люблять діти, для яких Великдень - це в першу чергу веселе свято, адже приходить великодній заєць! Це його малюють на картинках з побажаннями і в нього іноді переодягаються тато або старший брат, щоб доставити радість малюкам, які вірять - раз яйця беруться невідомо звідки, значить, їх дійсно приніс Osterhase. Великодній заєць як символ родючості і багатства став символом Великодня в Німеччині з XVI століття і з тих пір розповсюдився по всьому світу. А ось паски в Німеччині не печуть!

Вітаємо всіх з Великоднем! Весни, тепла, світла!

Викладач німецької мови,

Гаркуша Ю.Ю.

 

 
2018-04-10

Виступ в ДК ім. Т. Г. Шевченко

В березні 2018 року учні ДНЗ «Запорізьке ВПУМ» приймали участь в огляді художньої самодіяльності колективів АТ «Мотор Січ». Учні підготували номери, присвячені подіям Великої Вітчизняної Війни, показавши більш високий рівень акторської майстерності, ніж в попередні роки. Разом з ними в концерті взяли участь викладачі. Дружними оплесками зал вітав кожен номер майбутніх моторобудівників.

 

 

 

 

 

 

посилання на фото >>
2018-04-04

Успіхи наших учнів

У 2017 р. за сприяння Української Гельсінської спілки з прав людини та Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини було проведено Всеукраїнський конкурс учнівських есе на тему: “Права людини крізь призму сучасності”. Учні нашого навчального закладу Бланк Маргарита, Добрянська Олександра, Іванцова Лілія та Попович Олександра прийняли участь у конкурсі і направили свої роботи організаторам конкурсу. У роботах дівчата виклали своє бачення забезпечення прав людини в Україні, звернули увагу на недоліки у забезпеченні прав дітей, зокрема у їх прагненні відчувати турботу і піклування обох батьків після розлучення, виразили та обґрунтували свою позицію стосовно гендерної нерівності у сфері трудових відносин. Червоною ниткою у роботах учнів проходить теза про невід’ємність прав людини і громадянина, про відповідальність держави за забезпечення прав і свобод людини.

І от нарешті прийшла приємна звістка: роботи наших учнів відзначені дипломами.

Тож вітаємо наших дівчат з перемогою і зичимо нових творчих успіхів у навчанні та творчій дослідницькій діяльності!

викладач історії, науковий керівник проекту

Кириченко В.А.

 

 
2018-03-23

Наші таланти!

20.03.2018 року на базі комунальної установи «Запорізький обласний центр молоді» Запорізької обласної ради, проходив щорічний обласний фестиваль української пісні «Ти будеш вічно жити, Україно». Наш навчальний заклад на фестивалі представляли Корнієнко Вікторія група №6/15 та Краснов Олексій група №10/16 з піснею «Вставай», у номінації українська патріотична пісня. У номінації українська естрадна пісня, з піснею «Як у нас на Україні» виступили Вчерашня Яна група №14/16 та Корнієнко Вікторія група №6/15.

За свої виступи вони отримали бурхливі оплесків глядачів. Нагородою від журі стали грамоти учасників обласного фестивалю «Ти будеш вічно жити, Україно».

Заступник директора з НВР

Савінська Л. М.

 

 
2018-03-23

ПОДАРУНОК ДЛЯ ЖІНОК В ДЕНЬ СВЯТА ВЕСНИ!

На початку березня представники сильної половини людства можуть задовольнити жіночу прекрасну стать всією палітрою почуттів, емоцій і подарунків. Не дарма жіночий день святкують в перші дні весни, адже жінка, є як і початком життя і так всім тим чудовим, що радує нас.

Свято Весни не минуло стороною і ДНЗ «Запорізьке ВПУМ». Учні I, II та III курсів підготували чудовий концерт у вигляді відкриття жіночого журналу, який назвали «Крок до зірок».

Першу сторінку відкрила презентація з прекрасним віршем, слова якого торкнулися сердець наших милих і чарівних жінок. Порадував кумедними гуморесками Ольховий Микола, учень групи 2/15 в рубриці з «Посмішкою до всіх».

На другій сторінці глядачі гучними оплесками відзначили відеорепортаж в рубриці «Від надійних і сильних», який підготували чоловіки - колеги та учні груп 11/16 та 15/17. З екрану для жінок та дівчат училища лунали прекрасні і теплі слова.

Наступною сторінкою журналу була «Музична», де від чарівних мелодій і слів тріпотіли струни ніжної жіночої душі. Музичну сторінку представили талановиті учениці групи 4/15: Попович Олександра, Добрянська Олександра, Іванцова Лілія та Вчорашня Яна (гр.14/15). Особливо хотілося відзначити пісню «Мама», яку виконувала акапельно Попович Олександра.

Який жіночий журнал може бути без рубрики «Жіночі історії», в якій учні групи 7/17 розіграли жартівливу сімейну сценку. Чудовими артистами виявилися: Литвиненко Влад, Шіріпа Ігор, Михалько Максима та Горич Богдан. Але талановиті вітання від групи 7/17 на цьому не зупинилася і вони представили відеопривітання для всіх жінок та дівчат навчального закладу.

Останню сторінку нашого журналу презентував директор нашого училища Базь О.С., з його уст пролунали теплі  та ніжні слова привітання для прекрасної статі нашого навчального закладу.  

На останній сторінці любого друкованого видання маленькими літерами пишуть про людей без яких не відбулося б свята. Хочеться відмітити  відповідальних ведучих: Шелемина Дмитра (гр.7/17), Дунаєва Дениса (гр.1/17), професійне музичне оформлення свята, з яким впорався учень групи 4/15 Проскуров Стас.

А на кінцевій глянцевій обкладинці журналу великими літерами відзначилось щире побажання від всієї прекрасної половини людства та нашого училища: «Будьте щасливі!!!»

класний керівник групи №15/17 ДНЗ «Запорізьке ВПУМ»

Бальвас Б.В.

 

 

посилання на фото >>
2018-03-15

Квест-гра «Світ робітничих професій»

27 лютого 2018 року в нашому училищі проведилась квест-гра «Світ робітничих професій». Для участі в грі були запрошені команди шкіл №12,60, та 65.

До учнів звернувся директор училища Базь О.С.. Олександр Станіславович ознайомив присутніх з історією і традиціями училища, розповів про тісну співпрацю навчального закладу з соціальним партнером АТ «Мотор Січ», побажав командам цікавої подорожі та перемоги.

На захід завітали заступник директора Шевченківського районного центру зайнятості Данилевська Ю.А та начальник відділу  Шевченківського районного центру зайнятості Панічук О.М. Юлія Анатоліївна яка наголосила на необхідності серйозного і відповідального ставлення до вибору майбутньої професії, аналізу її затребуваності на ринку праці та побажала учням зробити вірний вибір майбутньої професії, яка б у майбутньому приносила їм задоволення і натхнення.

Школярі взяли участь в цікавій і захоплюючій подорожі в світ робітничих професій машинобудівного профілю. Учні подорожували по станціях, приймали участь в конкурсах, виконували різноманітні завдання, дізнавалися багато нового про світ професій. Станції, які відвідали учні, так і називались: "ЕЛЕКТРОГАЗОЗВАРНИК", "ТОКАР", "СЛЮСАР", "КОНТРОЛЕР", "ЕЛЕКТРИК", «КРАЩИЙ КАПІТАН». Подорожуючи по станціях, команди дізнавались про зміст діяльності, засобах, предмет, умови праці представників різних професій.

За підсумками балів на усіх станціях почесне І - місце посіла команда школи №12, ІІ - місце команда школи №60 і ІІІ - місце команда школи №65. Від соціального партнера АТ «Мотор Січ» командам вручили чудові солодкі подарунки, а обласний центр зайнятості нагородив учасників почесними грамотами.

Ми впевнені що інформація про робітничі професії машинобудівного профілю, яку отримали учні, допоможе їм зробити вірний вибір своєї майбутньої професії, яка буде приносити їм радість на натхнення.

Заступник директора з НВР

Савінська Л.М.

 

 

 

 

 

 

посилання на фото >>

 
2018-02-28

День Cоборності в гуртожитку

22 січня в гуртожитку ДНЗ "Запорізьке вище професійне училище "Моторобудівник" була проведена виховна година до дня Соборності. Учні групи 4/15 Попович Олександра та Ширіпа Ігор група 7/17 розповіли своїм однокурсникам про походження цього свята, про значимість цієї дати для українського народу. Ведучі намагалися довести всім і самим собі, що Україна - це високорозвинена держава, що вона могутня духом, що наша Батьківщина має свою багату історію, культуру і мистецтво.

Метою вихователів було пробудження інтересу учнів, які мешкають в гуртожитку, до поглибленого вивчення історії та надбань українського народу, виховання національної свідомості і людської гідності. А головне - поваги та любові до Батьківщини!

Вихователі гуртожитку ДНЗ "Запорізьке ВПУМ"

Литвиненко І.І., Кулієва-Корчинська С.М.

  

посилання на фото >>
2018-01-24

День Соборності України

22 січня вже традиційно Україна святкує День Соборності України – возз'єднання ЗУНР та УНР, яке відбулось 99 років тому.22 січня 1919 року в Києві на Софійській площі було проголошено Акт Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки в Єдину Україну.

Ідея соборності бере свій початок від об’єднання давньоруських земель навколо князівського престолу в Києві, а її філософське коріння сягає часів Візантії. Протягом віків її практичним втіленням займались українські гетьмани Богдан Хмельницький, Іван Мазепа, Петро Дорошенко, Пилип Орлик. У ХVIIІ - початку ХХ ст., коли українські землі були поділені між сусідніми державами: Польщею, Росією, Румунією, Австро-Угорщиною, ця ідея знайшла своє відображення у працях кращих вітчизняних мислителів, оскільки для боротьби за свої національні інтереси Україні була вкрай важливою територіальна єдність.

Ці історичні події сформували підґрунтя для відродження незалежної соборної демократичної України та утвердження національної ідеї. Отож зрозуміло, чому однією з перших акцій, до яких вдалися патріотичні сили в передчутті розпаду СРСР, а саме 21 січня 1990 р., став “живий ланцюг” між Києвом і Львовом як символ духовної єдності людей східних і західних земель України, як запорука існування єдиної, соборної України.

Офіційно в Україні День Соборності відзначається з 1999 року. Свято встановлено в Україні «…враховуючи велике політичне та історичне значення об'єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки для утворення єдиної (соборної) української держави…» згідно з Указом Президента України «Про День соборності України» від 21 січня 1999 року № 42/99. Деякий час, з 30 грудня 2011 року, указом на той час Президента України Віктора Януковича День соборності на офіційному рівні було скасовано і натомість встановлено «День Соборності та Свободи України». Однак 13 листопада 2014 року указом Президента України Петра Порошенка свято було відновлено.

22 січня 2018 року в ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище «Моторобудівник» з метою формування національної свідомості учнів, виховання у них почуття патріотизму та з нагоди відзначення Дня Соборності України пройшла тематична виховна година «Соборна мати Україна – одна на всіх, як оберіг» в групі 6/16 «Верстатник широкого профілю; оператор верстатів з програмним керуванням». Класний керівник Гордієнко Н.В. та майстер виробничого навчання Похилюк Г.М. ставили на меті виховання в підростаючого покоління глибокої поваги та любові до Батьківщини, національної свідомості, людської гідності, відродження паростків духовності, формування рис громадянина Української держави; поглиблення знань про історичний факт злуки українського народу, його значення; пробудження інтересу до поглибленого вивчення історії та культурних надбань українського народу.

Учні групи прийняли активну участь в проведенні виховної години, виготовили стіннівки, підготували вірші про Україну, дізналися багато нових та цікавих фактів.

Класний керівник групи 6/16

Гордієнко Н.В.

 

посилання на фото >>
2018-01-22

Мужності й геройства свято!

Живуть в нас батьків заповіти – свободи палкий оксамит,

Ми роду козацького діти, землі української цвіт…

Тематичний захід присвячений Дню Захисника Вітчизни розпочався цитатою твору Тараса Григоровича Шевченка: «У своїй хаті – своя сила і правда, і воля…».

Студенти та викладачі ДНЗ «Запорізьке ВПУ «Моторобудівник» вшановували пам'ять всім героям, які в різні періоди відстоювали право жити в вільній країні. Всі святкували свято свободи та мужності, кожне глядацьке серце переповнювала гордість за своїх співвітчизників, хоробрих та волелюбних козаків.

Учні 4/15 групи – Добрянська Олександра, Попович Олександра, 7/17 групи – Ширіпа Ігор, 2/15 – Ольховий Микола, 4/15 – Проскуров Станіслав, 10/16 – Краснов Олексій та 13/14 групи – Костюченко Олена шляхом відеоматеріалів з архіву, віршами великих українських класиків, патріотичними піснями намагалися передати той біль, переживання, ті страшні події, які пережив український народ. Згадували і вшановували пам'ять героїв УПА, Небесну сотню, яка також поклала своє життя заради свободи. З повагою та гордістю відзначали героїв АТО, які і зараз боронять мирний сон та наш спокій.

Наприкінці заходу весь глядацький зал на одному подиху, стоячи, міцно стискаючи руку біля серця співали Гімн України, подумки переносячись в ті страшні часи, віддавали всю повагу і гордість за свого побратима!

Доброю кульмінацією було нагородження наших героїв – викладачів, які не з чуток знають, що таке війна. Це Кириченко Віктор Анатолійович та Лопухов Вадим Рудольфович, які воювали в далекому Афганістані, Пеньков Антон Миколайович, який був на передовій в АТО. На честь героїв ДНЗ «Запорізьке ВПУ «Моторбудівник» прозвучала пісня «Воїни світла, воїни добра» у виконанні всіх учасників тематичного заходу!

Вихователь гуртожитку,

Литвиненко І.І.

 

 

 

посилання на фото >>
2018-02-05