Наші друзі

Besucherzahler
счетчик посещений

 

 

69081, вул. Панфьорова, 146-А

Зв′яжiться з нами

Приймальна директора (061) 7096869
Електрона адреса: zvpym@ukr.net
Facebook: @motorobudivnyk
Instagram: @motorostroitel
Електрона адреса: zvpym@ukr.net
Приймальна комiсiя (061) 7096867
Гуртожиток (061) 7096865

НОВОРІЧНІ СВЯТА НАБЛИЖАЮТЬСЯ

21 грудня 2017 року всі "мешканці" ДНЗ "Запорізьке ВПУМ" поринули в новорічно-різдвяну атмосферу разом з "гоголівськими" героями п'єси "Вечори біля хутору Диканьки", яка дихала класикою і в той же час студентською сучасністю.

Перша сцена відбувалася в кузні, де Вакула з друзями демонстрували мистецтво жонглювання гирями.

Далі і на протязі всієї вистави глядач знаходився в стані ейфорії дива та чудес.

Веселі ритми української музики, бадьорі танці Оксани, Вакули та їх друзів, потішні забави сніжками біля ялинки, комедійний образ дідуся-колядника налаштували учнів та викладачів на хвилю новорічних свят.

Основна мета заходу пролунала з вуст Оксани "не дива треба чекати, а своїм розумом та працею всього досягати".

Яскравою була зустріч глядачів з "незрівняною пані Солохою", яка встигла привітати у себе в гостях красномовного Чуба, харизматичного Чорта, цілеспрямованого Вакулу і прожерливого Пацюка.

Помічником Вакули в подорожі до «Департаменту освіти» та здобуванні червоного диплому був неперевершений, хитрий, але дуже милий Чорт.

Кульмінацією заходу була зустріч глядача з традиційними символами та гостями Нового року - дідом Морозом та Снігуркою, які привітали всіх присутніх з наступаючим Новим роком та Різдвом Христовим і побажали здійснення мрій і досягнення нових вершин.

Фінальна пісня не тільки завершила, але і ще раз підкреслила задум всього заходу " Мрії збуваються і треба впевнено йти до своєї мети".

По завершенню дійства директор училища привітав колектив, учнів з наступаючими святами та вручив грамоти, подяки за досягнення учнів і підкреслив: " В нашому навчальному закладі навчаються і працюють справжні професіонали".

Кулієва – Корчинська С.М.,

Вихователь гуртожитку ДНЗ «Запорізьке ВПУМ»

 

посилання на фото >>
2017-12-22

Кращий учень року професійно-технічного навчального закладу м. Запоріжжя

15 грудня 2017 року у приміщенні Запорізької міської ради відбулося нагородження переможців конкурсу «Кращий учень року професійно-технічного навчального закладу м. Запоріжжя».

Всього на участь у конкурсі було подано 16 кандидатур з десяти професійно-технічних навчальних закладів м. Запоріжжя.

Переможцем конкурсу «Кращий учень року професійно-технічного навчального закладу м. Запоріжжя» – у номінації «Суспільний діяч року» стала учениця нашого навчального закладу Попович Олександра – група №4/15.

Колектив училища від щирого серця вітає Олександру з перемогою.

Підготувала 

заступник директора з НВР

Савінська Л.М.
2017-12-20

Знову нагороди!

19 грудня 2017 року на базі комунальної установи «Запорізький обласний центр молоді» Запорізької обласної ради проводився захід, присвячений дню Святого Миколая, для обдарованих дітей, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування закладів професійної (професійно-технічної) освіти м. Запоріжжя.

Перед початком святкового концерту кращі учні були нагородженні почесними грамотами та дипломами. За активну життєву позицію отримали свої грамоти і учні нашого навчального закладу. Данілкін Андрійучень групи №11/16 – нагороджений грамотою Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації. Іванцовій Лілії, учениці групи №4/15 вручили грамоту від Науково методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області.

Це був чудовий подарунок до Дня Святого Миколая не тільки учням а й усьому навчальному закладу.

Підготувала

заступник директора з НВР

Савінська Л.М.
2018-01-26

Квест-гра «Світ робітничих професій»

12 грудня 2017 року в нашому училищі було розпочато тиждень реалізації інноваційного профорієнтаційного проекту «STARN PROFI Обирай. Вирішуй. Дій.», затвердженого директором Запорізького обласного центру зайнятості та директором Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації. У рамках цієї програми в навчальному закладі було підготовлено проведення квест-гри «Світ робітничих професій».

Для участі в грі були запрошені команди шкіл № 42, 52, та 77.

Розпочався захід з теплих та щирих слів директора училища Базя О.С.. Олександр Станіславович ознайомив присутніх з історією і традиціями училища, розповів про тісну співпрацю навчального закладу з соціальним партнером АТ «Мотор Січ», побажав командам цікавої подорожі та перемоги. З словами привітання до команд звернулась директор обласного центру зайнятості Дуднік І.О., яка наголосила на необхідності серйозного і відповідального ставлення до вибору майбутньої професії, аналізу її затребуваності на ринку праці. Ірина Олександрівна побажала учням зробити вірний вибір майбутньої професії, яка б у майбутньому приносила їм задоволення і натхнення.

Від імені соціального партнера училища АТ «Мотор Січ» до учнів шкіл звернувся заступник начальника управління кадрами АТ «Мотор Січ», депутат міської ради Тішечко В.В., який розповів школярам про перспективи розвитку підприємства, збільшення потужностей виробництва що вимагає в свою чергу поповнення рядів моторобудівників висококваліфікованими робітниками, особливо з тих професій які готує ДНЗ «Запорізьке ВПУМ». Крім того він звернув увагу на високий рівень кваліфікації випускників нашого навчального закладу та побажав командам успіхів в грі.

На початку гри команди презентували себе. З креативністю та театральним мистецтвом до цього завдання підготувалась учні школи №77. Представники школи №42 вразили всіх своїм зовнішнім виглядом та назвою команди. Команда «Веселка» з 52 школи, підняла усім присутнім настій своїми посмішками та чудовим девізом.

Школярі взяли участь в цікавій і захоплюючій подорожі в світ робітничих професій машинобудівного профілю. Світ цей незвичайний, його немає на картах, але кожен з них його відвідав.

Учні подорожували по станціях, приймали участь в конкурсах, виконували різноманітні завдання, дізнавалися багато нового про світ професій.

Станції, які відвідали учні, так і називались: "ЕЛЕКТРОГАЗОЗВАРНИК", "ТОКАР", "СЛЮСАР", "КОНТРОЛЕР", "ЕЛЕКТРИК", «КРАЩИЙ КАПІТАН». Подорожуючи по станціях, команди дізнавались про зміст діяльності, засобах, предмет, умови праці представників різних професій. Кожна команда отримала маршрутний лист своєї подорожі, де були позначені станції, які їм необхідно було пройти в певній послідовності. Пройшовши всі станції, команди повернулися, в методичний кабінет де вони чекали результати битві капітанів та підведення підсумків гри.

За підсумками балів на усіх станціях почесне І - місце посіла команда школи №77, ІІ - місце команда школи №42 і ІІІ - місце команда школи №52. Від соціального партнера АТ «Мотор Січ» командам вручили чудові солодкі подарунки, а обласний центр зайнятості нагородив учасників почесними грамотами.

Ми впевнені що інформація про робітничі професії машинобудівного профілю, яку отримали учні, допоможе їм зробити вірний вибір своєї майбутньої професії, яка буде приносити їм радість на натхнення.

Викладач спецдисциплін

Б. В. Бальвас

 

 

 

 

 

посилання на фото >>

 
2017-12-13

Семінар-практикум заступників директорів з виховної роботи

07 грудня 2017 року на базі Державного навчального закладу «Запорізьке вище професійне училище «Моторобудівник» відбувся обласний семінар-практикум заступників директорів з виховної роботи на тему «Формування національної свідомості майбутнього патріота і громадянина».

У заході приймало участь 25 заступників директорів з виховної роботи професійно-технічних навчальних закладів Запорізької області.

Відкрила семінар-практикум методист Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області Грищенко Наталія Петрівна.

На початку семінару-практикуму учасників привітав директор ДНЗ «Запорізьке ВПУМ» Базь Олександр Станіславович, який розповів про перспективи розвитку навчального закладу в сучасних соціально-економічних умовах регіону. Для позитивного настрою присутніх у виконанні учнів навчального закладу прозвучали запальні українські пісні.

Заступник директора з навчально-виховної роботи ДНЗ «Запорізьке ВПУМ» Савінська Лариса Мойсіївна розповіла про використання інноваційних форм і методів організації виховного процесу з питань формування національної свідомості майбутнього патріота і громадянина у навчальному закладі.

Шостак Вероніка Петрівна, головний спеціаліст відділу по роботі з молоддю Управління молоді та сім’ї Департаменту спорту, сім’ї Запорізької міської ради, у своєму виступі розкрила питання щодо участі професійно-технічних навчальних закладів у соціальній міській Програмі підтримки обдарованої молоді міста Запоріжжя.

Голова методичної комісії класних керівників ДНЗ «Запорізьке ВПУМ» Кириченко Віктор Анатолійович розкрив роль класного керівника у системі національно-патріотичного виховання учнівської молоді навчального закладу. Продемонстрував презентації творчих проектів учнів за темами: «З Україною в серці» та «Нашого цвіту по усьому світу. 10 найвідоміших людей світу, які мають Українське коріння».

Поділилася власним досвідом роботи з організації національно-патріотичного виховання в учнівському гуртожитку засобами театрального мистецтва вихователь гуртожитку ДНЗ «Запорізьке ВПУМ» Кулієва-Корчинська Сурая Мусолімівна.

Після невеликої перерви всі учасники семінару-практикума мали можливість переглянути позакласний захід до Дня Збройних Сил України «Свято мужності, відваги і слави», який провела класний керівник групи 14/17 ДНЗ «Запорізьке ВПУМ» Гонтар Світлана Леонідівна.

Наприкінці заходу учасниками було обговорено поточні питання та підведено підсумки роботи.

Класний керівник групи №1/17

Терещенко Я.Ю.

 

 

 

 

 

 

 

 

посилання на фото >>
2017-12-08

ГОЛОДОМОР В УКРАЇНІ

Щорічно в останню суботу листопада в Україні проходять заходи, присвячені пам’яті жертв голодоморів та політичних репресій.  Від голоду на Україні померли від 3 до 3,5 млн людей.  20 країн світу визнали голод в Україні - геноцидом українського народу.

Вшануванням пам’яті жертв голодомору розпочався єдиний урок в ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище «Моторобудівник». Класні керівники Бальвас Б.В. та Захаренко Г.С. ознайомили  учнів з  інформацією про події того часу. Після розповіді керівників учні вшанували пам’ять жертв голодомору хвилиною мовчання. Учні переглянули тематичні відеоматеріали.

Бальвас Б.В., Захаренко Г.С.

класні керівники ДНЗ «Запорізьке ВПУМ»

 

посилання на фото >>
2017-11-27

День відкритих дверей, або Стороннім вхід дозволений

Швидко пролітають шкільні роки і перед випускника постає одна з найважливіших проблем – вибір майбутньої професії. Професія – важлива частина життя людини, адже від вдалого її вибору залежить і майбутнє людини і чим вдаліше ти зробиш вибір, тим більше досягнеш бажаного на професійному шляху, тим більше відчуєш себе успішним і щасливим. Перш ніж обрати професію, людина повинна зібрати про неї максимум інформації.

Для того щоб ознайомити випускників шкіл з професіями, які готує наш навчальний заклад 08.11.2017 року гостинно запросив випускників шкіл міста та області на День відкритих дверей. До училища завітали випускники 12,42.52,60,65 та 77 шкіл міста. Окрім цього на заході були присутні учні з м. Гуляйполе, с. Скельки та м. Вільнянськ.

День відкритих дверей проходив цього року у не зовсім звичній формі. Спочатку учні училища прекрасним вальсом привітали гостей. Після вступних слів ведучої, заступника директора з навчально – виховної роботи Савінської Л.М., з вітальним словом виступив директор училища Базь О.С.. В своїй промові він ознайомив присутніх з історією навчального закладу, розповів про тісну співпрацю з соціальним партнером училища АТ «Мотор Січ». З моніторингом ринку праці нашого району перед присутніми виступила директор Шевченківського районного центру зайнятості 
Щербина А.В.. Викладач спецдисциплін верстатних та слюсарних професій Захаренко Г.С. презентувала увазі присутніх професії за якими в училищі готують висококваліфікованих робітників.

По закінченню офіційної частини учні шкіл з майстри виробничого навчання та викладачі розійшлись по виробничих майстернях де для них проводились майстер класи. Особливу зацікавленість до участі в майстер класах виявили учні 12 та 77 школи. Випробувати себе в ролі токаря чи фрезерувальника виявили бажання не тільки юнаки а й дівчата. Майстер класи проходили у двох токарних, фрезерувальній та двох слюсарних майстернях. З захопленням на фрезерувальному верстаті працювали наші гості з с. Скельки.

Можна з впевненістю сказати що День відкритих дверей Державному навчальному закладі «Запорізьке вище професійне училище «Моторобудівник» пройшов цікаво й з найбільшою користю для абітурієнтів.

А нам залишається лише сказати – Ласкаво просимо!

 

 

 

 

 

посилання на фото >>
2017-11-10

Cвято краси, грації, ніжності

«Ты красотою несравненна,

Добра, умом наделена.

Ты безупречна, совершенна

И, поразительно скромна…»

Саме цими віршами 7 листопада у Державномому навчальному закладі «Запорізьке вище професійне училище «Моторобудівник» розпочалося свято краси, грації, ніжності – конкурс «Міс Моторобудівник - 2017». За місце першої леді училища боролися 7 дівчат – Змієвська Єлизавета, учениця групи 15/17, Бланк Маргарита – група 16/16, Гирович Любов та Оленець Юлія – учениці групи 18/17, Павлюк Любов -  учениця групи 14/17, Попович Олександра – група 4/15,  Грошева Яна – група 3/16. Всі конкурсантки  були старанними, гарними, кожна по своєму індивідуальна, креативна і харизматична, і саме тому суддям було дуже важко визначити найкращу, талановиту студентку. До складу судейської комісії входили впливові та поважні чоловіки училища, а саме директор Державного навчального закладу «Запорізьке вище професійне училище «Моторобудівник» Базь Олександр Станіславович, заступник директора Пеньков Антон Миколайович, старший майстер – Підлужний Андрій Сергійович, представники учнівського самоврядування Литвиненко Владислав і Касай Олег та родзинкою складу журі стала заступник директора з виховної роботи – Савінська Лариса Мусіївна.

Дівчат чекало багато випробувань,  у конкурсі «Візитка» учасниці розповідали про свої звички, уподобання, цілі, до яких прагнуть. В конкурсі «Я - творча душа» учасниці демонстрували свої літературні здібності – читали авторські вірші, лунала поема «Гайдамаки» Тараса Григоровича Шевченка, також вірші присвячені матерям та коханим, Любов Павлюк потішила глядачів та членів журі сучасною інсценізацією казки «Ріпка». Але самий смачний і калорійний конкурс - «Вміла господиня», де дівчата готували свої найулюбленіші страви, в ньому журі оцінювали не лише смакові якості, але і презентацію. Спільна танцювальна композиція «Тримай мене» дала змогу журі оцінити пластику та музичний смак дівчат.  А ось у конкурсі «Талановита у всьому» фантазії та здібності учасниць не мали меж, східний танок Любові Гирович зачарував своїм темпераментом та пластикою, мелодійні голоси Маргарити Бланк, Грошевої Яни та Попович Олександри лунали по всім куточкам училища «Моторобудівник», ніжний вальс у виконанні Оленець Юлії та Пенчук Дениса заставив поринути у найпрекрасніші мрії, був навіть спортивний номер Павлюк Любові та її мистецьке набивання м’яча під сучасну мелодію, в гості завітала Оля Полякова з шоу-балетом, вона ж Єлизавета Змієвська. Але самий неперевершений був «Вечірній стиль», в цьому конкурсі дівчата продемонстрували свою граційність і повстали перед суддями та глядачами як справжні леді, королеви вечора.

Кульмінацією вечора було нагородження учасниць директором училища Базь Олександром Станіславовиче, ніхто з  дівчат не залишився без уваги, кожна отримала титул та приз. Переможницею стала учениця групи 4/15 Попович Олександра, її прикрасили короною та стрічко «Міс Моторобудівник», а її обличчя сяяло щасливою посмішкою.

7 листопада 2017 року Державний начальний заклад «Запорізьке вище професійне училище «Моторобудівник» святкувало свято краси і всі були задоволені та щасливі!

 

 

 

 

 

посилання на фото >> 
2017-11-13

Наш Нескорений Герой

У травні 2011 року до нашого навчального закладу вступив юнак з чарівною посмішкою – Рома Панченко. На протязі усього періоду навчання Роман виділявся серед інших учнів своєю відповідальність, врівноваженістю, доброзичливістю і звичайно посмішкою, яка завжди сяяла на його обличчі.

У грудні 2012 року – Роман був одним з кращих на захисті дипломної роботи. На АТ «Мотор Січ» з радістю прийняли в лави своїх робітників, але Роман не довго працював на підприємстві, тому що в нього була мрія дитинства – стати військовим, і весною 2013 року він був призваний до лав Збройних сил України. Підписав контракт. Потрапив Роман служити у дніпропетровську 25-ту окрему повітрянодесантну бригаду. Пройшовши курс молодого бійця, військову – повітряну підготовку, навчальний центр «Десна» - Роман розпочав себе відчувати справжнім військовим.

1 березня 2014 року перевернуло життя Романа на 180 градусів. В цей день їх частину підняли по тривозі і ніхто з хлопців не міг собі навіть уявити що це не навчальна а справжня тривога і для деяких з низ вона буде роковою… 19 червня 2014 року під Красним Лиманом Роман з товаришами потрапив під потужний обстріл зенітних установок… Перед хлопцями було поставлено задачу – захопити блокпост. Під час виконання завдання Роман з побратимами потрапив у засідку, зав’язався запеклий бій в якому він отримав важке поранення – пробиті печінка, селезінка, ушкоджений хребет.

Звістка про поранення Романа прийшла до нас з екранів телевізорів. На всіх каналах показували молодого солдата який отримав важкі поранення і за життя якого борються лікарі. Працівники та учні училища не залишилися осторонь. Ми писали Роману та його молодшій сестрі слова підтримки в соціальних мережах, були зібрані кошти на проведення реабілітації Романа. Спочатку спілкування з Романом було одностороннє, але поступово юнак приходив у свій звичайний емоційний стан і почав відповідати на повідомлення. Роман обіцяв приїхати до нас в гості при першій можливості, тому що на сьогодні це проблематично у зв’язку з тим, що Роман переїхав на проживання до міста Львів і приїздить у рідне місто тільки на сесії.

18 листопада 2016 року в навчальному закладі проходив виховний захід присвячений Дню Гідності і Свободи на який до нас завітав Роман зі своїми друзями одногрупниками. Юнак з посмішкою на устах розповідав про соє життя, про плани на майбутнє. На запитання учнів про нагороду, Роман нагороджений орденом «За мужність» III ступеня, розповідав з сором’язливістю. На закінчення зустрічі Роман всіх запевнив що він обов’язково буде приїжджати в гості до навчального закладу і вже з новими перемогами.

Великою несподіванкою для нас усіх було побачити Романа знову з екранів телевізора, як наймолодшого учасника Національної збірної команди України на міжнародних змаганнях «Ігри Нескорених». 29 вересня ми всі тримали кулаки за юнака, який змагався у стрільбі з лука і молитви нас та всієї України були почуті – Роман Панченко став першим у стрільбі з лука, наш герой продемонстрував дуже високі результати попри негоду та вітер.

Багато селфі Романа облетіли світ але особливим є селфі з принцем Гаррі - це переможне селфі. Довгі та виснажливі тренування, робота над собою та підтримка друзів, рідних та команди - все це дало свій результат!

Президент України Петро Порошенко особисто привітав національну збірну України на «Іграх нескорених», до якої входив і Роман, та подякував за фантастичний результат.

«Кожен із вас є прикладом. Прикладом для багатьох поранених українських воїнів, які дивлячись на вас проходять не просто реабілітацію по відновленню своїх якостей, можливостей, а в першу чергу психологічну реабілітацію», – сказав Порошенко.

Петро Порошенко особисто вручив нагороду орден «За заслуги» ІІІ ступеня: за досягнення високих спортивних результатів на III міжнародних спортивних змаганнях «Ігри Нескорених» у Торонто, виявлені самовідданість та волю до перемоги, піднесення міжнародного авторитету української держави – нашому Роману Панченко.

Дивлячись на Романа розумієш – що Він дійсно наш Нескорений Герой!

 

 

посилання на фото >>
2017-10-30

«Покрова Пресявятої Богородиці – покровителька українського козацтва і збройних сил України»

17.10.2017 класним керівником та майстром виробничого навчання Васечко Ю.А. та Тарасенко С.С. було проведено виховну годину в групі 3/16 на тему «Покрова Пресявятої Богородиці – покровителька українського козацтва і збройних сил України»

Для українського народу козаки-запорожці були й залишаються уособленням кращих людських якостей і виразником незламного національного духу, прикладом для наступних борців за незалежність України.

Президент України П.О.Порошенко з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві та на підтримку ініціативи громадськості 14 жовтня 2014 року підписав Указ № 806/2014, яким в Україні встановлено свято — День захисника України, що відзначатиметься щорічно 14 жовтня. 14 жовтня ми відзначаємо величне християнське свято Покрови Пресвятої Богородиці. Упродовж століть воно набуло особливо важливого змісту, оскільки пов ‘язане із боротьбою за свободу та порятунком від ворогів. Волелюбні козаки, які зі зброєю в руках боронили свою Вітчизну та віру, були переконані, що Свята Покрова охороняє їх, а Божу Матір вважали своєю заступницею. Тому у часи незалежності свято Покрови почало відзначатися ще і як День Українського козацтва. Під час Другої світової війни зародилася Українська повстанська армія як збройна сила проти гітлерівської окупації батьківських земель та більшовицької наруги над нашим народом.

Люди здавна шукали посередників і заступників перед Богом. Саме таким і є в нашій уяві образ Пресвятої Богородиці, яка, ми віримо, якщо її дуже попросити, заступиться і допоможе в важкі хвилинижиття.

«Діва десь предстоїть у церкві із ликами святих, невидимо за нас молиться Богу, ангели з архієреями поклоняються, апостоли з пророками ликують, бо ради нас молиться Богородиця Предвічного Бога».

Покрова Пресвятої Богородиці — християнське і народне свято, відзначається церквами східного обряду (православними та греко-католиками) 14 жовтня.

З 1999 року свято Покрови в Україні відзначається як День українського козацтва. 1942 року у цей день було офіційно утворено Українську повстанську армію, тому традиційно це також день УПА.

Існує безліч легенд про те, як ощедровує Покрова людей своєю ласкою, яка милостива до тих вона, хто слухає і шанує своїх батьків, переймає матусину науку охайності, працьовитості, добра.

У страшній борні наш народ і наша армія мужніє, вдосконалюється і перемагає. Схилімо голови низько перед пам’яттю і подвигом славних синів України- героїв небесної сотні і героїв АТО і промовимо молитву за душі загиблих.

 

 

посилання на фото >>
2017-10-24