«Безпека понад усе!»

Під таким гаслом у ДНЗ «ЗВПУМ» з 09.11.2015 по 15.11.2015 пройшов Тиждень безпеки дорожнього руху.

З кожним роком зростає інтенсивність автомобільного руху на дорогах країни. А це, в свою чергу, підвищує відповідальність усіх учасників дорожнього руху: водіїв, пішоходів, пасажирів. Тому великого значення набувають знання правил дорожнього руху та їх дотримання.

Протягом тижня в училищі проводились заходи, які мали сприяти засвоєнню учнями цих правил:

  • у понеділок та вівторок класні керівники та куратори груп проводили у групах бесіди та інформаційні хвилини на тему дотримання правил дорожнього руху;
  • викладач ПДР Лопухов В.Р. організував випуск стіннівок на тему «Правила дорожнього руху» та провів з учнями тренувальне заняття на якому учні вчилися надавати першу домедичну допомогу потерпілим у дорожньо-транспортних пригодах;
  • у бібліотеці протягом тижня діяла виставка на тему запобігання дорожньо-транспортного травматизму;
  • протягом тижня по училищу були розвішені дорожні знаки, яких мали дотримуватись учні та колектив училища, не порушуючи правил дорожнього руху у навчальному закладі. 

бібліотекар ДНЗ «ЗВПУМ»

Шмиголь К.В.

 

 

 

2015-11-16

Ми твої, Україно, сини!

Згідно плану виховної роботи на 2015-2016н.р. в нашому навчальному закладі 22.10.2015 року в актовій залі проведено загально училищний захід «Ми твої, Україно, сини» . Відповідала за проведення відкритого заходу класний керівник групи №12/13 Решетова В.В. Музичне оформлення та робота «за кадром» з електроапаратурою віртуозно проводилась талановитим учнем нашого закладу Грищенком Дмитром. Неповторну атмосферу на заході стало можливим створити завдяки натхненню учнів всього закладу, які дружно і злагоджено виконали національний гімн України на початку заходу і голосно вигукували :«Слава Україні, Героям слава!» у його фіналі.

Основною концепцією заходу було формування громадянина - патріота України, підготовленого до життя, з високою національною свідомістю, виховання готовності до захисту Батьківщини, виховання громадян, які здатні побудувати громадянське суспільство, в основу якого були б закладені та постійно втілювалися демократія, толерантність та повага до прав людини.

Сьогодення таке, що героями стають зовсім юні ... На виховному заході ми згадували випускників нашого училища, які стали представниками того покоління сильних духом та мужніх людей, що захищають нашу Україну. Красноперекопськ, Слов'янськ, Дебальцеве, Піски - це неповний перелік назв тих міст, де несли свою службу Пилипенко Сергій, Панченко Роман, Кривоніс Сергій…та інші. Безперечним прикладом для наслідування були і будуть наші геройські майстри виробничого навчання учасники АТО, які нещодавно повернулися з передової Калиновський Едуард Васильович та Бабець Микола Миколайович.

Існує крилатий вираз «Героями не народжуються, героями стають». Мені б хотілося перефразувати цей вислів наступним чином: «патріотами не народжуються, патріотами стають». З роками все більше переконуюся в тому, що підростаюче покоління треба вчити любити - любити близьких і рідний дім, навколишню природу і країну, в якій ми всі з'явилися на світ і досі живемо.

Викладач ДНЗ «ЗВПУМ»

Решетова Вероніка Володимирівна

2015-11-12

Класні керівники діляться досвідом з колегами з ПТНЗ області

22 жовтня 2015 р. на базі нашого навчального закладу відповідно до плану роботи Науково-методичного центру ПТО у Запорізькій області було проведено семінар-практикум голів методичних комісій класних керівників професійно-технічних навчальних закладів Запорізької області за темою: “Форми і методи національно-патріотичного виховання учнів. Робота гуртків”.

Голова методичної комісії класних керівників Кириченко Віктор Анатолійович як представник сторони-організатора семінару у доповіді з означеного питання виклав своє бачення національно-патріотичного виховання учнівської молоді на сучасному етапі державотворення та презентував досвід роботи молодіжного дискусійного клубу “Молодь і політика” в частині організації гурткової роботи національно-патріотичного спрямування.

Заступник директора з навчально-виховної роботи Савінська Лариса Мойсеївна ознайомила присутніх зі станом роботи класних керівників та кураторів навчальних груп училища з національно-патріотичного виховання. При цьому учасники семінару переглянули фотозвіт про організовані та проведені раніше виховні заходи та відвідали виставку технічної творчості учнів “Наші досягнення тобі, Україно!”

Глибоко схвилював і приємно вразив присутніх підготовлений та проведений Решетовою Веронікою Володимирівною виховний захід “Ми твої, Україно, сини!”.

На закінчення програми семінару учасники гуртка “Допризовник” під керівництвом викладача предмету “Захист Вітчизни” Лопухова Вадима Рудольфовича продемонстрували навички володіння зброєю та прийоми самозахисту.

Робота семінару-практикуму пройшла у теплій душевній атмосфері, учасники мали змогу задати питання та отримати від організаторів вичерпні відповіді.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2015-11-05

«Мы верили, что победим»: воспоминания ветерана-освободителя Запорожья

На войне без потерь не бывает. Во время освобождения Запорожья полегли сотни тысяч человек, которые шли форсировать Днепр без оружия, военного опыта и знаний, но с отвагой и патриотизмом. Тогда вчерашние учителя, студенты, рабочие, инженеры стали разведчиками и летчиками, пехотинцами и танкистами, артиллеристами и подводниками. Они научились профессионально воевать, выживать и побеждать.

Я решила написать материал не по учебнику истории, а по воспоминаниям ветерана, солдата, а тогда ещё совсем юного парня Владимира Владимировича Репешко, который, будучи четырнадцатилетним подростком мужественно защищал родную землю от нападения немецко-фашистских захватчиков.

***

Запорожье с его гигантской плотиной и огромной электростанцией – гордостью советской энергетики – при наступлении осенью 1943 г. являлось для советского командования особенно важной целью. У Гитлера были также серьезные основания, когда, примерно, в середине сентября, он потребовал, чтобы Манштейн создал крупный плацдарм для обороны города и плотины. На кону находилась энергетическая мощность в полтора миллиона киловатт – энергия, питающая западно-украинский промышленный регион. Работы на кировоградских металлургических заводах и шахтах Кривого Рога шли полным ходом.

Для Гитлера важными здесь были не только экономические соображения, но и не менее важными являлись стратегические. Пока на восточном берегу существует плацдарм у Запорожья, русские не могут рискнуть пойти в наступление между излучиной Днепра и Азовским морем к низовьям реки и Крыму. Запорожский плацдарм идеально прикрывал фланг 6-й армии и одновременно угрожал советским войскам, наступавшим на Днепропетровск с севера. Запорожье, эта крепость на фланге, предотвращала удар по Крыму. Гитлер поэтому был прав, требуя защищать плацдарм не на жизнь, а на смерть.

***

1 октября войска советского Юго-Западного фронта предприняли мощное наступление против плацдарма в районе Запорожья и несколько вклинились в оборону 1-й танковой армии. Прорыв был ликвидирован еще до конца дня. Однако, докладывая об успешном отражении атаки, Э. фон Макензен попросил разрешения в любом случае оставить плацдарм, мотивируя это тем, что его оборона потребует слишком много сил. На следующий день наши войны, понимая, что дошли до рубежа, который немцы намерены отстаивать любой ценой, перешли в наступление на всем Восточном фронте, которое длилось неделю. В течение этой недели войска на Днепре осуществляли перегруппировку и принимали пополнение.

8 октября после совещания в ставке фюрера начальник штаба группы армий «Юг» проинформировал Э. Макензена о том, что Гитлер отверг просьбу об эвакуации плацдарма в районе Запорожья, так как этот маневр оголил бы левый фланг 6-й армии. Мысли Гитлера в точности совпали с намерениями советской Ставки, где считали плацдарм ключом к освобождению восточного берега в нижнем течении Днепра. Задача по ликвидации плацдарма была поставлена перед 3-м Украинским фронтом.

Этот бастион немцы защищали силами шести дивизий и одного полка тяжелых штурмовых орудий. А советское Верховное главнокомандование сосредоточило против немцев три армии, воздушную армию и два танковых корпуса – включая такое знаменитое объединение, как 8-я гвардейская армия генерала Чуйкова.

10 октября генерал Малиновский начал новую атаку. Наступление началось с массированного артиллерийского огня из всех орудий. Впервые русские задействовали отдельные артиллерийские дивизии. Это обеспечило быстрое сосредоточение огня на ключевых точках – дело первейшей важности в подобных сражениях на прорыв. Интенсивность обстрела немецких линий у Запорожья была беспрецедентной, советские артиллеристы буквально завалили снарядами внешний оборонительный обвод немцев. В этот день немцам удалось ликвидировать прорывы советских частей.

***

Войну выиграли не Сталин и Жуков, а простые люди, которые миллионами отдавали свою жизнь ради победы, иногда из-за элементарных прихотей тогдашних руководителей. Ветеран вспоминает, что на танки шли обычные мальчишки. Было страшно, было и грустно. Как все знают, решающее наступление советских войск на Запорожье развернулось в ночь с 12 на 13 октября 1943 года, а в ночь с 13 на 14 октября начался штурм города. Однако Запорожье ещё довольно долго продолжало оставаться фронтовым городом.

– Когда мы взяли левый берег Запорожья, нас переправили туда, где сейчас находится Дом быта. Немцы тогда стояли на Хортице, а дорога была только в сторону Соцгородка, сейчас это 6-й поселок. И вот по этой дороге, вдоль трамвайной линии, мы поднимались, в это время немцы напрямую стреляли. После этого нам был дан приказ объезжать по ул. Пушкина, где сейчас облГАИ, а потом поднимались по Вознесеновке, делая переправу в поселке Молисиновке. В то время там была переправа. И вот, я помню, паром только отправился – и прогремело два выстрела прямой наводкой. Все, кто был на пароме, а это человек пятьдесят, пошли ко дну.

***

13 октября, на четвертый день битвы, советским войскам удалось совершить крупное вклинение в немецкую оборону. Наступил кризис. Угроза прорыва к плотине стала реальной. К исходу суток 13 октября в результате смелой танковой атаки они прорвали оборону на юго-восточном (23-й танковый корпус) и северо-восточном (1-й мехкорпус) участках плацдарма, оттеснили оборонявшихся немцев к окраинам Запорожья и загнали немецкую 1-ю танковую армию за Днепр. Не давая врагу передышки после тяжелых боев 10-13 октября, более 200 танков и САУ начали после 22.00 13 октября первый в истории ночной танковый штурм, рано утром ворвались в Запорожье и к концу дня вместе с пехотой овладели городом, ликвидировав плацдарм.

***

В ночь с 25 на 26 октября 1943 года началось форсирование Днепра возле плотины ГЭС. Советским разведчикам и сапёрам удалось спасти от полного уничтожения Днепровскую ГЭС, которую немцы готовили к взрыву.

– А вот с 25 по 27 число ту местность, где стоял наш полк и пятая понтонная бригада, бомбило около 40 немецких самолетов. Живого места не было ни на правом, ни на левом берегу. Кроме бомбежки был ещё и обстрел.

После того, как плацдармы на севере и юге от города выстояли и начали расширяться, под угрозой окружения в ночь с 29 на 30 декабря 1943 года немецкие войска отступили. Запорожье было окончательно освобождено.

***

В боях за город фашисты потеряли убитыми около 23 тыс. солдат и офицеров, 160 танков и самоходных орудий, 430 пушек, минометов и много другой техники. Освобожденная от фашистов левобережная часть города представляла собой сплошные руины.

Победа советских частей в Запорожье не была эффектной, но тем не менее, это одна из наиболее значительных и влекущих за собой серьезные последствия побед, достигнутых советскими войсками на Днепре в течение 1943 года. «История Великой Отечественной войны» справедливо замечает: «В результате освобождения Запорожья существенно изменилась обстановка на юге Украины». Потому что теперь советские войска могли выйти в низовья Днепра и на подходы к Крыму. Советское Верховное главнокомандование, не медля ни минуты, начало наступление против 6-й немецкой армии. Итог всем известен – мы выиграли войну.

Ценой общих усилий, ценой жизни наших соотечественников. Спасибо им за это, спасибо тем освободителям, которые еще живы, спасибо Владимиру Владимировичу Репешко, который поделился с нами этими воспоминаниями. Пусть события из этих воспоминаний больше никогда не повторятся!..

 Преподаватель ГУЗ «ЗВПУМ»

Васечко Юлия Анатольевна

2015-11-04

Слава Захисникам України!

13 жовтня 2015 р. у ДНЗ «Запорізьке ВПУМ» відбувся святковий концерт до Дня захисника України, організований класним керівником Левченко М.О. та бібліотекарем училища Шмиголь К.В., який, згідно з Указом Президента України, відзначається 14 жовтня.

З нагоди свята, ведучі привітали викладачів нашого навчального закладу – Лопухова Вадима Рудольфовича – полковника запасу, учасника бойових дій у складі обмеженого контингенту радянських військ у Афганістані та Югославії та  Кириченко Віктора Анатолійовича – підполковника запасу, учасника бойових дій обмеженого контингенту радянських військ у Афганістані, які своє велике серце поклали на боротьбу за мирне життя не лише української землі, а й усього світу.

Слова вітання і подяки за подвиг і вірність Україні були направлені на адресу солдатів котрі були і є учасникам АТО, які нещодавно повернулися з передової – Бабцю Миколі Миколайовичу та Калиновському Едуарду Васильовичу.

Хвилиною мовчання вшанували пам'ять всіх загиблих захисників України.

Під керівництвом Лопухова Вадима Рудольфовича, викладача предмету «Захист Вітчизни», був організований практичний показ складання автомату з закритими очима учнями ДНЗ «Запорізьке ВПУМ» на швидкість.

Вихованці нашого закладу створили «Серце подяки», яке наповнили найщирішими поздоровленнями та побажаннями воїнам АТО за їх відважну службу яке було відправлене в зону АТО, за допомогою волонтерів, які тісно співпрацюють з навчальними закладами міста та області.

Слова поздоровлення усім чоловікам від жіночого колективу та учнівської громади висловила методист училища – Масалова Тетяна Степанівна, та побажала від усієї душі їм рости сильними, мужніми, добрими і благородними. І завжди пам'ятати про високе звання – чоловік.

Викладач ДНЗ «ЗВПУМ»

Левченко Марина Олександрівна

 

 

 

 

 

2015-11-04

Моторобудівники побачили оновленого Кобзаря

Учні та працівники ДНЗ «Запорізьке ВПУ «Моторобудівник» відвідали урочистості з нагоди завершення реконструкції погруддя Тараса Григоровича Шевченка. Вшанувати пам'ять Великого Кобзаря зібралися небайдужі люди, всі ті, хто вірить, що шевченкове слово лунає крізь віки: школярі, учнівська молодь, курсанти військового ліцею, прихильники творчості поета, представники запорізької громади та мер міста Олександр Сін.

Захід завершився виступом танцювального колективу будинку культури імені Тараса Шевченка та покладанням квітів до оновленого погруддя.

Бібліотекар ДНЗ «ЗВПУМ»

Шмиголь Ксенія Віталіївна

 

 

 

 

2015-11-04

«Призовник-2015»

Команда «Запорізького вищого професійного училища «Моторобудівник», під керівництвом викладача предмету «Захист Вітчизни» Лопухова Вадима Рудольфовича  взяла участь в обласному конкурсі  студентської та трудової молоді «Призовник-2015». Захід, організований Обласним центром патріотичного виховання молоді за підтримки Управління молоді, фізичної культури та спорту Запорізької облдержадміністрації, традиційно проводився на базі  військової частини А-1978 м. Запоріжжя.

Учасники змагань продемонстрували свою силу та витримку під час конкурсів з підтягування у бронежилеті, наданню першої долікарської допомоги в умовах бойових дій, виконанні нормативів у засобах захисту, збиранні та розбиранні стрілецької зброї, спеціалізованого кросу та військово-прикладної естафети.

У конкурсі «Підтягування в бронежилеті» (вага 12 кг.) кращий результат показав капітан команди, учень групи 11/14 Пришелець Богдан – 19 разів. Це дало змогу Богдану посісти четверту сходинку в особистому заліку серед усіх учасників  конкурсу «Призовник-2015». Цим чудовим подарунком Богдан нагородив себе на День народження (25.09.2015 йому виповнилось 20 років).

Учениця групи 16/14 Сімоненко Анастасія проявила свої знання та навички на високому рівні під час участі у конкурсі «Надання домедичної допомоги в умовах бойових дій». Судді змагань запропонували їй навчатися в подальшому у волонтерській організації «Червоного хреста».

Матвієць Вікторія – учениця групи 6/12 нагороджена медаллю та почесною грамотою Управління молоді, фізичної культури та спорту Запорізької обласної державної адміністрації «За І місце в особистому заліку зі стрільби з АК-74». Ця тендітна дівчинка вперше брала участь у таких змаганнях, але на рівних з хлопцями витримала усі складнощі «військової служби».

Команда ДНЗ «ЗВПУМ» гідно представила свій навчальний заклад, посівши VI місце в загальному заліку і І місце в категорії «Студентська молодь ПТНЗ».

Так тримати, хлопці та дівчата! Ми пишаємося вами!!!

викладач предмету «Захист Вітчизни»

ДНЗ «ЗВПУМ» полковник

запасу Лопухов В.Р

 

 

 

2015-10-01

Підтримаймо команду рідного міста!

12.09.2015 та 19.09.2015 учні нашого училища разом з викладачем фізичної культури Озмітелем Олександром Олександровичем відвідали два футбольні матчі на стадіоні «Славутич – Арена»: «Металург» Запоріжжя  – «Дніпро» Дніпропетровськ та «Металург» Запоріжжя – «Металіст» Харків.

 

 

 

2015-09-23

День рятівника відзначили у «Запорізькому вищому професійному училищі «Моторобудівник»

17 вересня в актовій залі «Запорізького вищого професійного училища «Моторобудівник» відбувся інтелектуальний поєдинок знавців безпеки життєдіяльності, приурочений всеукраїнському Дню рятівника.

Ведучі заходу нагадали глядачам про важливість цієї професії та продемонстрували відео у якому було відбито основні робочі моменти служби МНС.

Участь у змаганні за звання «Кращих знавців основ безпеки життєдіяльності» взяли шість команд, серед яких: «Рятувальники Малібу», «Безпечні дівчата», «Вогник», «Веселі МНСники», «Гасителі» та «Пожежники» . Перші бали учасники отримали за оригінальність назви своєї команди. Другий етап полягав у розгадуванні ребусів, відповідями у яких були різноманітні надзвичайні ситуації. На третьому етапі учасникам довелося позмагатися у вирішенні анаграм. Основною частиною конкурсу стало практичне завдання, у якому команди мали один на одному продемонструвати навички надання першої домедичної допомоги та врятувати «потерпілих».

Перемогу у цій нелегкій інтелектуальній боротьбі отримала команда «Безпечні дівчата» у якій об’єдналися контролери верстатних та слюсарних робіт першого та другого курсів.

Журі нагородило переможців почесними грамотами і наголосило на тому, що пам’ятати про правила безпеки необхідно у будь-якій життєвій ситуації.

Шмиголь К.В.,

бібліотекар ДНЗ

«Запорізьке ВПУМ»

 

 

 

 

2015-09-18

Відкриття нового навчального року

1 вересня в «Запорізькому вищому професійному училищі «Моторобудівник» відбулось урочисте відкриття нового 2015 – 2016 навчального року.

Лави учнів цього року поповнили наймужніші «Електрогазозварники» група № 2/15, найуніверсальніші «Верстатники широкого профілю»  група 4/15, найяскравіші «Електромонтери» група 5/15, найсильніші «Слюсарі – інструментальники» група 7/15, найвідповідальніші «Токарі» група 8/15, Найточніші  «Слюсарі  складальники двигунів» група 9/15 і найчарівніші «Контролери верстатних та слюсарних робіт» група 18/15.

З привітанням до учнів звернулись директор училища Єрмаков Микола Анатолійович, майстер виробничого навчання учасник АТО Калиновський Едуард Васильович.

Кращих учнів училища відзначили урочистими грамотами методист училища Масалова Тетяна Степанівна, викладач фізичного виховання Олешко Катерина Сергіївна та заступник директора з навчально-виховної роботи Савінська Лариса Мусіївна.

Нашим базовим підприємством є одне з провідних підприємств у світі , яке займається розробкою, виробництвом, ремонтом і обслуговуванням авіаційних двигунів для літаків та вертольотів «Мотор Січ». І в цей день учнів прийшов привітати заступник начальника управління кадрів підприємства «Мотор Січ» Тишечко Віталій Володимирович, який від імені керівництва заводу подарував училищу новий ноутбук.

Учениця групи 14/13 Фільшина Аліна подарувала усім присутнім чудову українську пісню.

Начальник відділу професійно-технічної, вищої освіти та інноваційної діяльності Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації Прийменко Галина Володимирівна побажала учням розкрити всі свої приховані знання і здібності.

2015 – 2016 навчальний рік у Запорізькому вищому професійному училищі «Моторобудівник» оголошується відкритим!!!

 

 

 

2015-09-02