Наші друзі

Besucherzahler
счетчик посещений

 

 

69081, вул. Панфьорова, 146-А

Зв′яжiться з нами

Приймальна директора (061) 7096869
Електрона адреса: zvpym@ukr.net
Приймальна комiсiя (061) 7096867
Гуртожиток (061) 7096865

OSTERN

Er ist` s Frühling

Lässt sein blaues Band

Wieder flattern durch die Lüfte;

Süße, wohlbekannte Düfte

Streifen ahnungsvoll das Land.

Veilchen träumen schon,

Wollen balde kommen.

Horch, von fern ein leiser

Harfenton!

Frühling, ja du bist` s!

Dich hab` ich vernommen!

Eduard Mörike

Великдень - найдавніше христіянське свято, що відзначається як католиками, так і православними. В різних країнах існують свої традиції і звичаї, пов'язані з цим святом.

На Великдень німецькі школярі виходять на канікули, які так і називаються «великодніми» - Osterferien. Канікули ці тривають від одного до двох тижнів, в залежності від федеральної землі. Крім того, офіційними вихідними днями вважаються також Karfreitag (Страсна п'ятниця), Karsamstag(страсна субота), Ostersonntag (Великдень) і Ostermontag (день після Великодня).

Німці теж фарбують яйця на Великдень. Правда, вони найчастіше це роблять не самі, а купують в супермаркеті вже готові зварені і розфарбовані яйця. Їх можна купити, до речі, і не тільки на Великдень - в інший час це різнобарв'я буде називатися Picknickeier (яйця для пікніку).  Дуже популярні на Великдень також шоколадні яйця і кіндер-сюрпризи - по-німецьки Überraschungseier, скорочено Ü-eier (яйця з сюрпризом!). Їх особливо люблять діти, для яких Великдень - це в першу чергу веселе свято, адже приходить великодній заєць! Це його малюють на картинках з побажаннями і в нього іноді переодягаються тато або старший брат, щоб доставити радість малюкам, які вірять - раз яйця беруться невідомо звідки, значить, їх дійсно приніс Osterhase. Великодній заєць як символ родючості і багатства став символом Великодня в Німеччині з XVI століття і з тих пір розповсюдився по всьому світу. А ось паски в Німеччині не печуть!

Вітаємо всіх з Великоднем! Весни, тепла, світла!

Викладач німецької мови,

Гаркуша Ю.Ю.

 

 2018-04-10