Урочисте відкриття студентського гуртожитку

30 серпня 2016 року відбулося урочисте відкриття студентського гуртожитку Державного навчального закладу “Запорізьке вище професійне училище “Моторобудівник”. 
На урочистості були запрошені почесні гості:

 • директор Департамента освіти і науки Запорізької обласної адміністрації Озерова Тетяна Ярославівна;
 • Голова районної адміністрації Запорізької міської ради по Шевченківському району Маєр Федір Миколайович;
 • заступник начальника управління кадрами АТ “Мотор Січ” Тишечко Віталій Володимирович;
 • директор НМЦ ПТО в Запорізькій області Паржницький Олександр Вікторович;
 • Голова асоціації працівників ПТО Запорізької області Шепелєва Тамара Олександрівна.

Шановні гості привітали колектив училища з відкриттям оновленого гуртожитку, а Тетяна Ярославівна зазначила, що ця подія відбулася завдяки самовідданій праці колективу училища, який очолив у минулому році Базь Олександр Станіславович.

Також з цією знаковою подією приїхали привітати колеги з профтехучилищ міста Запоріжжя, які раділи досягненням моторобудівників.

Відкриття гуртожитку такого типу є важливим кроком на шляху до навчання й виховання молодих спеціалістів, які стануть надійною опорою нашої європейської держави.

2018-02-01

Державний навчальний заклад «Запорізьке вище професійне училище «Моторобудівник», має глибоке історичне коріння

Історія нашого училища нерозривно пов’язана з процесом економічного становлення України та підприємства «Мотор Січ». Так у 1921 році на базі підприємства «Більшовик», сьогодні - «Мотор Січ» було створено фабрично – заводське училище ФЗУ № 2, яке в жовтні 1940 році було перейменовано у ремісниче училище №2, РУ 2.

Війна з німецько – фашистськими загарбниками порушила мирну працю нашого народу і було прийнято рішення про евакуацію училища разом з підприємством в м. Омск.

У 1954 році училище було перейменовано в технічне училище ТУ6.

У 1977 ТУ6 було перейменовано у середнє професійно – технічне училище №20 і почало підготовку кадрів з середньою освітою.

В зв’язку з реорганізацією системи профтехосвіти України у 1997 році наше училище було об’єднано з ВПУ № 27 та стало його відділенням.

У 2011 році за підтримки підприємства «Мотор Січ» та депутата Верховної Ради, президента АТ «Мотор Січ», генерального конструктора - Богуслаєва В’ячеслава Олександровича, відділення було відокремлено в окрему навчальну одиницю та почало носити назву Державний навчальний заклад «Запорізьке вище професійне училище «Моторобудівник».

Наше училище - одне з кращих училищ Запорізької області. Ми не дарма називаємося «Моторобудівник», бо нашим базовим підприємством є акціонерне товариство «Мотор Січ», одне з кращих підприємств міста Запоріжжя та України.

На замовлення нашого базового підприємства ми готуємо молоді кадри для підприємства за наступними професіями:

На базі 9 класів з отриманням середньої освіти

 • Верстатник широкого профілю, оператор верстатів з програмним керуванням;
 • Слюсар – складальник двигунів;
 • Електрогазозварник, слюсар – механоскладальних робіт.

На базі 11 класів

 • Слюсар – інструментальник;
 • Токар;
 • Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування;
 • Контролер верстатних та слюсарних робіт (верстатні роботи).

Навчання з основ майбутньої професії учні здобувають в сучасних кабінетах, обладнаних комп’ютерною технікою, а для проведення виробничого навчання училище має достатню навчально-виробничу базу.

Виробничі майстерні - це дві просторі слюсарні майстерні, дві токарні, чудова фрезерна майстерня, електромонтажна, електрозварювальна та газозварювальна майстерні. Верстатний парк нараховує 120 верстатів.

Гордістю нашого закладу є інструментальна комора, яка носить звання кращої в Запорізькій області.

Всі наші учні проходять виробничу практику в цехах підприємства «Мотор Січ», за кожним з них закріплене робоче місце та висококваліфікований наставник, який допомагає вдосконалювати уміння і навички з обраної професії, отримані при проходження практики в майстернях училища. Для наших учнів виробнича практика на підприємстві - замовнику є оплачуваною. Це є чудовим доповнення до стипендії розмір якої складає 275 гривень.

Після закінчення навчання ми гарантуємо 100% працевлаштування на підприємстві «Мотор Січ», за умови отримання диплому кваліфікованого робітника.

Наші учні приймають участь у конкурсах фахової майстерності серед навчальних закладів та неодноразово є їх переможцями. Також вони не стоять осторонь і приймають участь в обласних олімпіадах із загальноосвітніх предметів, тематичних конкурсних роботах. Так учень нашого навчального закладу зайняв ІІІ почесне місце в Всеукраїнській Інтернет олімпіаді з хімії.

Кожного семестру один з кращих учнів училища отримує обласну стипендію учня професійно - технічного навчального закладу Запорізької області, розмір якої складає 600 гривень. 6 учнів нашого училища отримують стипендію «Матеріальна підтримка обдарованої молоді міста Запоріжжя» у розмірі 450 гривень.

Велику увагу в училищі приділяють виховній роботі. Кожен учень має можливість реалізувати свої здібності та нахили. В училищі працюють гуртки тістоплатики, авіамоделювання, вишивки, хореографічний; спортивні секції: волейбол, баскетбол, міні – футбол, шашки, шахи, настільний теніс, аеробіки. Учасники гуртків та секцій ставали неодноразовими переможцями обласних конкурсів та змагань.

В училищі створено фанклуб гандбольної команди «Мотор». Учасники фанклубу супроводжують команду в нашому місті та на виїзних змаганнях, за рахунок спортивного комплексу «Стріла».

Учні нашого училища займаються в спортивних секціях спорткомплексу «Стріла» - на пільговій основі, як працівники АТ «Мотор Січ».

2015-05-26

Відео про училище

 

2017-02-03